Pardubice – Česká Lípa 11:5 (kon.) | Královské Vinohrady – Otrokovice 5:7 (kon.)
Sokoli Pardubice
11:5 (5:1, 2:2, 4:2)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 21.09.2019, 18:00Livesport Superliga • 2. kolo

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (20:01:46)

Je dobojováno. Pardubice si po skvělé první třetině trochu zkomplikovaly cestu za třemi body, nakonec vše zvládly.

Sokoli se dostali do pětibrankového vedení. Postupně se trefili Zozulák, Oubrecht, Černý, Pakosta a znovu Oubrecht. V samotném závěru úvodní třetiny snižoval Krajcigr.

Ve druhé části padly čtyři trefy, na každé straně dvě. Nejprve opět skóroval Krajcigr, načež za Pardubice kontroloval Kourek. Hosté se zvedli a snižoval Ekl. Poslední slovo měli domácí, trefil se znovu Kourek.

Třetí třetina začala zkompletováním hattricku, postaral se o to Krajcigr. V té době to bylo 7:4 pro Pardubice. V polovině periody se hattrick povedl vstřelit i Kourkovi, načež poněkolikáté v zápase hosté snížili, konkrétně Dzierža. Na 9:5 zvyšoval Škeřík. Desítku završil Žáček a poslední slovo měl do prázdné branky Savický.

Nejlepší hráči týmu
    Sokoli Pardubice – Václav Oubrecht (2+0)
    FBC 4CLEAN Česká Lípa – Radek Krajcigr (3+0)

59:58
    Kourek ještě netrefil prázdnou branku.

59:41
    Míček je na polovině České Lípy, Pardubice pomalu slaví první vítězství.

59:01
    Tichý vystřelil z dobré pozice, nicméně Haleš nedopustil, aby inkasoval další gól.

58:10
    Hosté jdou opět do šesti v poli, hrají bez brankáře!

58:00
    Poslední dvě minuty do konce dnešního utkání. Sokoli kráčí za třemi body.

57:40
    Pardubičtí uklidňují hru kombinací na polovině hřiště.

56:54
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Je definitivně rozhodnuto. JAN SAVICKÝ dostal přihrávku od Žáčka a snadno zakončuje do prázdné branky – 11:5! Asistence: David Žáček.

56:04
    Hosté se drží na polovině soupeře a kombinují. Do konce zápasu chybí necelé čtyři minuty.

55:44
    Teichman jen těsně minul branku zhruba z poloviny hřiště.

55:00
    Česká Lípa hraje opět bez brankáře!

54:50
    DANIEL ŽÁČEK dostal míček zády k brance, obtočil se a vypálil – 10:5! Asistence: Lukáš Slabý.

54:38
    Brankář České Lípy je zpět. Pardubice totiž rozehrávají na polovině soupeře.

54:12
    Ekl nahrál Jirsovi, který mu míček vracel na pravou stranu. Českolipští kombinují na polovině Pardubic.

53:30
    Česká Lípa hraje bez brankáře!

53:14
    Hosté si vzali oddychový čas.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 3. Zozulák (Kourek), 5. Oubrecht (Petr), 14. Černý, 14. P. Pakosta (Petr), 20. Oubrecht, 34. Kourek (Dlesk), 40. Kourek (Zozulák), 49. Kourek (Dlesk), 52. Škeřík (Dlesk), 55. Žáček (Slabý), 57. Savický (Žáček) – 20. Krajcigr (Tichý), 26. Krajcigr (Ekl), 35. Ekl (Slaný), 41. Krajcigr (Kadlec), 51. Dzierža (Spilka)

Sokoli Pardubice: Haleš – Kaluža, Oubrecht, Slabý, Škeřík, Dlesk, Prix, Formánek – Petr, Zozulák, Kourek – Teichman, P. Pakosta, Šmíd – Savický, Petržela, Žáček – Černý, Krigovský.
    FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Tichý, Mlejnek, Kadlec, Merlíček, Pastor, Hanzalík, Slaný – Dzierža, Knespl, Hřebřina – Spilka, Karel, Matějíček – Novotný, Jirsa, Krajcigr – Vlček, Ekl.