Austrálie - Fidži 39:21 (kon.) | Francie - Argentina 23:21 (kon.)
Nový Zéland - Jižní Afrika 23:13 (kon.)
Nový Zéland - Jižní Afrika

23:13

(17:3)

Sobota 21.09.2019, 11:45 • Mezinárodní stadion Jokohama, prefektura Kanagawa, Japonsko • Mistrovství světa v ragby

Šlágr skupiny B je za námi! Nový Zéland po první půlce měl v prvních minutách té druhé drobný výpadek, čehož Springboks využili na snížení do průběžného stavu 13:17. Jenže více toho nestihli. All Blacks kontrolovali zápas až do konce a díky dvěma proměněným trestným kopům dotáhli utkání do vítězného konce poměrem 23:13 a připisují si cenné body do úvodu letošního šampionátu! (13:37:41)

80+1
    Zápas skončil!

80+1
    Technická chyba All Blacks tento zápas v první nastavené minutě ukončuje!

80
    Mlýn se na straně All Blacks propadl, navíc oficiálně skončilo osmdesát nařízených minut. Trestný kop hraje JAR do autu a má poslední šanci na útok.

80
    Cheslin Kolbe se po „samoošetření“ zvedá a nějakých 25 metrů před háčkem JAR bude k vidění další mlýn.

79
    Čtrnáctá fáze útoku a o zápase je prakticky rozhodnuto. Springboks to ale ještě nebalí, chtějí alespoň dosáhnout ještě jedné pětky.

78
    V sedmé fázi útoku Bridge proskočil mezi dvěma hráči a posunul se zhruba o sedm metrů. All Blacks závěr zápasu kontrolují a jdou si jasně za prvními body v turnaji.

77
    Sonny Bill Williams to tlačí plnou silou a dostává svůj tým dále od nebezpečí. Zéland si jde za výhrou, ale ještě to v kapse nemá.

76
    Po dalším předhozu je však nařízen mlýn. Do konce základních 80 minut zbývají čtyři a 14 sekund navrch.

75
    Cheslin Kolbe předvedl naprosto nečekaný tah a pronikl přes tři obránce až těsně před pětkovou zónu. Lépe ale zahrál Reace, který mu sebral na zemi v souboji míč a vykopl jej až na 40 metrů od háčka All Blacks!

73
    Kriel pronikl mezi dvěma obránci a posunul tým zhruba o 10 – 15 metrů. Posunutí míče na Pollarda však bylo posouzeno jako ofsajdové.

72
    Ošetření si vyžádal Du Toit, evidentně to vypadá na nějaký problém s kolenem. Mezitím All Blacks využili trestný kop k navýšení svého náskoku a Scott Barrett dává domácím desetibodový polštářek do posledních minut!

71
    Sudí už ale dobrých pár sekund signalizoval ofsajd Springboks a hra se tím vrací zhruba přes 70 metrů zpátky na půlku JAR.

71
    Zhruba pět až šest hráčů z každého týmu čistí prostor pod balonem. Navrch měli černobílí, kteří jej získali a hra se rychle přesunula na útočnou půlku Zélandu.

70
    Skvěle kopnutý kop podél postranní čáry zařídil, aby Pollard musel skákat už do zámezí a All Blacks tím dostávají další vhazování.

69
    Blížíme se do posledních deseti minut dnešního zápasu. Springboks nesmí už na nic čekat.

68
    Mlýn se roztočil a přesunul se do maulu. Dokonce se motal Vermeulen ve vzduchu, což je hráč, který má přes sto kilo. To je jenom taková ilustrace, jak velká energie v tom svazku je.

67
    Chvilku to trvalo, než se provedl kop, neboť Jerome Garces ještě komunikoval s videem, ale nic se neměnilo. Richie Mo´unga přidal další tři body a stanovuje skóre 20:13!