Francie - USA 33:9 (kon.) | Nový Zéland - Kanada 63:0 (kon.)
Nový Zéland - Kanada

63:0

Středa 02.10.2019, 12:15Mistrovství světa v ragby

Nový Zéland dokázal po Jižní Africe porazit i Kanadu, kterou deklasoval vysoko 63:0. Vzhledem k průběhu zápasu by se ale nikdo nemohl divit, kdyby skóre bylo mnohem vyšší. Novozélanďané získalo za toto utkání plný počet 5 bodů a posunuli se ve skupině za vedoucí Itálii, která má 10 bodů. Ale vzájemný souboj s Novým Zélandem před sebou. (14:43:44)

Utkání skončilo.

80+1
    Už to vypadalo na další pětku pro Nový Zéland, ale na pěti metrech od brankoviště mu vypadl míč. Došly mu síly, tuhnul a ztratil.

80
    Blíží se konec utkání. Hráčem zápasu je Richie Mo'Unga.

77
    Scott Barrett se dostal až do dvaadvacítky soupeře, jenže tam ho obrana Kanady obrala. Další pětka visela ve vzduchu.

77
    Jenže pokažená přihrávka a u míče jsou zase Novozélanďané, kteří odkopávají na polovinu Kanady.

75
    Trestný kop Kanady. Zahrání do autu u dvaadvacítky Nového Zélandu.

74
    Kanaďané se znovu ubránili náporu Nového Zélandu a odkopávají.

73
    Savea, který zahodil brýle, byl poprvé u míče. Tak testování ochranných brýlí se nevyplatilo.

72
    Novozélanďané se dostávají na dvaadvacítku soupeře.

70
    Ještě před tím nastupuje na hřiště Savea, hvězda Nového Zélandu, který nastupuje s ochrannými brýlemi.

68
    Když už Kanada dostane šanci jít na brankoviště po chybě soupeře, dojde k neúspěšnému zpracování míče Parise. Ale Kanada měla výhodu, tak bude pokračovat mlýnem.

67
    Přinejmenším se Kanadě podařilo zastavit neskutečný nápor soupeře a brání úspěšně svou dvaadvacítku. Nový Zéland jistě už nehraje naplno, ale deset minut neskóroval. A to se podle průběhu druhé půle dalo téměř očekávat atakování stobodové hranice.

65
    Ten přišel, někam na 30 minut a dokonce se Kanada dostala znovu k míči. Ale pak přišel předhoz a mlýn pro Nový Zéland.

64
    Přichází jedna z mála chyb, kanadská obrana urvala míč a snaží se vytvořit prostor po zemi. Brzy bude následovat odkop.

63
    Nový Zéland se po delším dobývání dostal do dvaadvacítky a stále více postupuje k brankovišti.

62
    Kanadští ragbisté se zatím brání, snaží se udržet soupeře mimo dvaadvacítku.

60
    Nový Zéland mohl kopat trestný kop, další vhazování a posun na polovinu soupeře. Kanada je pod obrovským tlakem.