Bohemians – Královské Vinohrady 9:3 (kon.) | Pardubice – Otrokovice 7:10 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:10 (kon.)
Střešovice – Sparta 4:5 (po pr.)
PSN Tatran Střešovice
4:5 (0:1, 3:0, 1:3 - 0:1)
ACEMA Sparta Praha
Neděle 13.10.2019, 18:00 • STODOLA Arena Střešovice • Livesport Superliga • 6. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního večera! (21:00:48)

Střely na branku: 22 – 25.

Je dobojováno! Po hektické třetí třetině se nakonec šlo do prodloužení, ve kterém se opět hrálo nahoru – dolů. Oba dva týmy několikrát odvolali brankáře a měli výhodu jednoho hráče v poli. Po mnoha promarněných šancích se nakonec po přihrávce Garčara trefuje Matěj Pruner a rozhoduje tak o vítězi pražského derby.

63:52 Matěj PRUNER - 4:5

63:52
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Po přihrávce Milana Garčara se ke střele z dálky dostal MATĚJ PRUNER, jenž dokázal prostřelit domácího brankáře a rozhoduje tak o výhře Sparty! Asistence: Milan Garčar.

63:32
    Faul zastavuje hru, Beneš míří z branky a další šanci mají hráči Sparty.

62:40
    Hosté sice dokázali rozhýbat hráče Tatranu a dostat se do zakončení, které bylo ovšem nepřesné. Ve čtyřech hrají nyní opět domácí.

61:55
    Na tahu je opět Sparta, domácí ztratili po zakončení balónek a bez gólmana tedy hrají Sparťané.

61:15
    Naopak od hostů ale vyčkávají a prozatím kombinují, Sparta nátlak prozatím zvládá.

60:47
    Domácí si ovšem poradili, získávají míček a rovněž jdou do čtyřech proti třem!

60:34
    Hosté ihned získávají balónek a odvolávají brankáře!

60:01

Třetí třetina je za námi. V této periodě byly k vidění hned čtyři branky, po kterých na tabuli svítí nerozhodné skóre 4:4. Následovat tak nyní bude prodloužení.

60:00

59:08
    Do konce třetí třetiny zbývá poslední minuta, hosté drží míček na vlastní polovině.

58:33
    Velkou šanci nyní pohotovým zákrokem vychytal Beneš Tohle byl opravdu veledůležitý zákrok sparťanského gólmana.

57:21
    Faul v rohu od Tatranu Střešovice, k volnému úderu se tedy dostane Sparta.

56:50
    Teď se k balónku dostali také hosté, konkrétně Milan Garčar, který se snažil o rychlé přenesení hry na druhou stranu.

56:17
    Oba mužstva si nyní dávají už opravu velký pozor, u míčku jsou Střešovice na vlastní polovině.

55:30
    K velkým šancím se dostali hosté, ale ani jednu z nich nedokázali využít a skóre tak zůstává vyrovnané.

54:41
    Po velkém zmatku v rozehrávce Tatranu mohlo dojít z pohledu domácích k velkému maléru, zkušení obránci Tatranu si však nakonec poradili.

53:58
    Domácí v poklidu kombinují a snaží se dostat do zakončení, což se zatím moc nevede.

53:45
    Třetí třetina nám nakonec přinesla skvělý zvrat ve hře, do konce základní hrací doby zbývá něco přes šest minut.
    52:21 Jonáš KREYSA - 4:4

52:21
    Tatran právě vstřelil branku!
    Po velké chybě Benše, který ve snaze odkopnout míček našel pouze hůl Meliše je opět vyrovnáno. Milan Meliš totiž poslal přihrávku na JONÁŠE KREYSU, který poslal míček do zcela odkryté branky. Asistence: Milan Meliš.

50:50
    Hra se začíná hodně přiostřovat, domácí totiž během jedenácti vteřin ztratili své vedení.
    50:03 Lukáš UJHELYI - 3:4

50:03
    Sparta otáčí stav utkání! Po přihrávce Prunera se u mantinelu dostal ke střele LUKÁŠ UJHELYI, který nádherně trefuje míček do horní části branky Tatranu. Asistence: Matěj Pruner.
    49:52 Marek ZOUZAL - 3:3

49:52
    Hosté vyrovnávají Autorem branky je MAREK ZOUZAL, který dostal krásnou přihrávku zpoza branky od Pažáka a jelikož měl na zakončení mnoho času, trefuje míček přesně k tyčce. Asistence: Michal Pažák.

49:45
    Polovina třetiny je pomalu za námi, hosté mohou jít dopředu.

49:11
    Milan Garčar se nyní hlasitě zlobil na rozhodčího, který mu dal jasně najevo, že takové chování trpět nebude.

48:52
    Nyní mohlo dojít ke čtvrtém gólu Střešovic, ale přihrávku vzduchem nakonec Kreysa nedokázal ideálně trefit.

48:15
    Čas nyní plyne velmi rychle, tatranští hráči hru zatím kontrolují.

47:30
    O rychlou přihrávku se snažili domácí, přihrávka ovšem neprošla po skvělém bloku.

46:55
    Tatran opět velmi silný na míčku, rozhodčí signalizuje hráčům v červených dresech výhodu.

46:15
    Takticky svázané utkání pokračuje ve stejném duchu. Tatran vede pouze o jednu branku, což zaručuje zajímavou podívanou.

45:44
    Po skvělé kombinaci se do šance dostal Langer, jehož střela byla zblokována. Na druhou stranu pak také mířili hosté, ale ke střele vůbec nedošlo.

44:58
    Útočný faul v podání pražské Sparty, rozehrávat bude pro změnu pražský Tatran.

44:11
    Aktuálně už ovšem znovu s míčkem hrají domácí, jejich akce je ale zastavena faulem.

43:53
    Po vstřelené brance se Sparta ihned dostává zpět do útoku se snahou utkání vyrovnat.
    43:08 Marek ZOUZAL - 3:2

43:08
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky! Po přihrávce Marvánka střílel z velké dálky MAREK ZOUZAL, jeho střela nakonec brankáři Tatranu smolně propadla. Asistence: Jan Marvánek.

43:00
    Nyní ovšem po chybě Tatranu vybojoval na polovině míček Garčar, který může postupovat vpřed.

42:11
    Střešovice i ve třetí třetině prozatím dominují hře s míčkem, Sparta pouze brání a občas se dostane do rychlého protiútoku.

40:47
    Po chybě domácích mohli zakončovat Sparťané, ale nakonec obrana Tatranu včas zakročila a ke střele tak nedošlo.

40:15
    Domácí ihned po buly opět velmi aktivní, získávají volný úder za půlící čárou.

40:01

Druhá třetina byla určitě tou zajímavější. Nejprve se hned po sedmi vteřinách trefil po přihrávce Jonáše Kreysy Filip Langer, následně se po vyloučení Bartoše dostali k přesilové hře domácí, kteří ji dokázali skvěle využít. Střelec první branky Langer skvěle přenesl hru na druhou stranu a Martin Pánek krásnou střelou otočil stav utkání. Tatran se zhruba po minutě trefil ještě jednou, když vzdušnou přihrávku před brankou Sparty skvěle zužitkoval Petr Brautferger.

40:00

39:40
    I když hosté ještě budou mít šanci před koncem třetiny zaútočit, protože po souboji v rohu získali balón.

39:06
    Blíží se konec druhé třetiny, vypadá to, že domácí si do třetí periody vezmou dvougólový náskok.

38:43
    Po delší době se do útoku dostane také Sparta, která musí dohánět nepříznivé skóre.

37:48
    Tatran opěr operuje s míčkem na vlastní polovině, hosté v druhé třetiny hodně brání.

37:18
    Až teď dojde k přerušení po zajímavé střele ze vzduchu, která nakonec končí někde za Benešovou brankou.

36:40
    Domácí nadále nenechávají hosty vydechnout, nyní už dvě minuty v kuse drží míček a snaží se zaútočit, hosté ale prozatím nátlaku odolávají.

35:30
    Střešovice v druhé třetině značně zabrali, nyní pokračují v nátlaku na branku Sparty, která se brání.
    34:36 Petr BRAUTFERGER - 3:1

34:36
    Vzápětí domácí střílí další branku! PETR BRAUTFERGER si skvěle stáhl ze vzduchu přihrávku od Matěje Havlase a rychlou kličkou překonává Beneše! Asistence: Matěj Havlas.
    33:39 Martin PÁNEK - 2:1

33:39
    Domácí využívají přesilovou hru! Filip Langer skvěle přenesl hru od mantinelu na druhou stranu odkud pálil MARTIN PÁNEK, který trefil přesně horní růžek Benešovi branky. Asistence: Filip Langer.

33:22
    Sparta se zatím statečně brání, domácí se ke kloudné střele prozatím nedostali.

32:50
    Máme tu první vyloučení zápasu, domácí mají k dispozici přesilovou hru, která může být v dnešním utkání rozhodující.

32:35
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Dominik Bartoš – 2 min., Hrubost).

32:00
    Sparta se dostanou k míčku, k vidění byl totiž faul, po kterém nepřijde nic jiného než volný úder z rohu.

31:03
    Skvělou akci nyní rozjel přihrávkou do středu Langer, akce vzápětí ovšem končí po nepřesné přihrávce od mantinelu.

30:20
    Míček ovšem opět míří až před domácí svatyni, kde si obránci vyměňují balónek z hokejky na hokejku.

30:00
    Polovina utkání je za námi, domácí rozehrávají z pravého rohu.

29:32
    Míček sice končí v Benešově brance, ale branka určitě platit nebude, protože před ní byl pískán faul v rohu.

28:44
    Nedovoleného vrážení si všiml hlavní rozhodčí, který hru přerušuje, rozehrávat tentokrát budou hosté.

28:09
    Nebezpečná střela domácích, po které nakonec Benše nemusel zasahovat, protože pokus mířil vedle.

27:28
    U míčku opět Tatran, konkrétně Filip Langer, který urychluje domácí kombinaci.

26:50
    Zápas je velmi takticky svázán, ani jeden z celků se nesmyslně nehrne do ofenzivy, naopak oba dva týmy začínají u skvělého bránění.

26:05
    V útoku nyní skvěle operují tatranští, ke střele se ovšem stále nemohou dostat.

25:06
    Důležitý blok po volném úderu ukázali hráči Tatranu. Míček se odráží zpět k holím Sparty.

24:48
    Hra se přelévá ze strany na stranu, tentokrát už opět hrají domácí na vlastní polovině.

24:04
    Po rychlém útoku Střešovic se k balónku dostává Sparta, domácí nedokázali míček udržet na holích.

23:20
    Na druhé straně rovněž nedovolený zákrok, Sparta má k dispozici volný úder z velkého úhlu.

22:58
    Garčar fauluje za vlastní brankou, Tatran bude rozehrávat z rohu.

22:29
    Střešovice pokračují s míčkem na hokejkách, Sparťané ovšem prozatím skvěle brání.

21:47
    Po útočném faulu hra přerušena, u míčku budou pokračovat domácí.

21:23
    Sparta nyní útočí co jí síly stačí, domácí se musí bránit.
    20:07 Filip LANGER - 1:1

20:07
    Domácí do druhé třetiny vstupují skvěle! Ihned po vyhrané buly se k míčku dostal Kreysa, který našel volného FILIPA LANGERA, jenž ideálně trefuje horní růžek branky! Asistence: Jonáš Kreysa.

20:01

První třetina pražského derby je za námi. Po první dvacetiminutovce vede 1:0 hostující Sparta. Vstup do utkání měli lepší domácí, kteří si v samém začátku vytvořili hned několik šancí, které ovšem dokázal zlikvidovat smolař minulého kola brankář Beneš. Ani jedna z velkých šancí domácího týmu tedy nebyla využita, hra se uklidnila a oba celky hráli velmi opatrně. Nakonec přece jen jedna branka padla. Hostující Zeman našel na středu volného Jakuba Buriana, jenž vstřelil prozatím jediný gól dnešního střetnutí.

20:00

19:50
    Nedovolené bránění v rohu, k míčku se dostávají zpět hráči Střešovic.

19:15
    Po dalším útočném faulu zůstává míček v držení domácích.

18:36
    Rozehrávka byla hostům téměř k ničemu, míček ihned vybojovali domácí, kteří mohou zaútočit.

18:21
    Beneš nyní dokonce musel zamířit otřesený na lavičku, ale již se vrátil a může se dále pokračovat.

18:21
    Po středu Langera s Benšem následuje volný úder pro Spartu.

17:39
    Až teď opět dochází k uklidnění hry ze strany Sparty, hosté si bezchybně vyměňují míček.

16:49
    Sparťané po brance začínají vysoko napadat, obrana Střešovic si ovšem tentokrát s presingem poradila.
    16:31 Jakub BURIAN - 0:1

16:31
    Máme tu první branku! Sparta jde do vedení! Po krasné přihrávce Zemana od levého mantinelu na střed trefuje odkrytou část branky JAKUB BURIAN a posílá svůj tým do vedení o jednu branku! Asistence: Michal Zeman.

15:35
    Hráčům Sparty se naskytla další možnost zaútočit, ale domácí byli opět připraveni.

15:08
    Až teď se domácí dostanou k míčku, při snaze zaútočit došlo k faulu, domácí rozehrají od vlastní branky.

14:20
    Garčar teď sice vyvezl míček směrem dopředu, ale následně míří opět zpět a Acema pokračuje v dlouhé kombinaci.

13:40
    Hosté teď opět trochu uklidňují hru a vyměňují si míček na vlastní polovině.

13:04
    Další velká možnost Sparty! Tentokrát zakončoval osamocený Garčar, ale nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče!

11:50
    Tyčka! Hosté se dostali do rychlého protiútoku po pravé straně a jeden z útočníku nastřeluje tyč!

11:23
    Rychlý protiútok Sparty zmařen na polovině hřiště, u míčku jsou opět zpět hráči Tatranu.

11:07
    Další rozehrávka z rohu pro Spartu, k míčku se opět staví reprezentant Milan Garčar.

10:30
    Po rychlém protiútoku se nakonec Meliš do zakončení nedostal, protože byl skvěle bráněn obránci Sparty.

09:44
    Acema se dostala v poslední minutě několikrát k zakončení, ale domácí skvěle brání, a proto ani jedna ze střel nevypadala nijak nebezpečně.

09:13
    Po zakončení Sparty se k balónku dostanou domácí, hra je prozatím od obou družstev velmi opatrná.

08:25
    Beneš a jeho další pohotový zákrok, brankář Sparty hru uklidňuje a posílá míček za vlastní branku.

07:45
    Na míčku jsou zpět domácí Střešovice, Tatran pomalými kroky postupuje vpřed.

07:21
    Na druhé straně faul v rohu, po nedovoleném strkání rozehrává kapitán Milan Garčar.

07:00
    Další velmi povedený zákrok Beneše po střele z otočky. Hostující brankář o zápasu vstoupil skvěle.

06:15
    Tatrnu míček na hokejkách ovšem dlouho nevydržel, naopak gopředu mohou spěchat hosté.

05:57
    Na druhé straně ovšem další nedovolený zákrok a další možnost na ohrožení branky pro domácí Střešovice.

05:20
    K míčku se dostali Sparťané, kteří prozatím vyčkávají vzadu.

04:45
    Skvělý zákrok Beneše! Sparťanský brankář nyní dokázal vychytat střelu z velké blízkosti.

04:13
    Protiútok Tatranu byl nyní zastaven nedovoleným zákrokem, domácí rozehrávají z poloviny.

03:30
    Domácí znovu pohrozili, tentokrát se do šance dostal na středu hrací plochy Filip Langer, jenž ale také nedokázal trefit branku Sparty.

02:05
    Kolísko po rychlém protiútoku nedokázal trefit branku Sparty, hosté získávají míček zpět na své hokejky.

01:25
    První akce Sparty také nebude úspěšná, hosté ani nedokázali ohrozit domácí branku.

00:43
    Po první střele domácích se míčku dotkl hostující brankář Beneš.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí, kteří začínají ihned kombinovat.

00:01

Tatran Teka Střešovice: Frühbauer (Kříž) – Ja. Kolísko, Mühlfait, Pánek, Sádlo, Sládeček, Tlapák – Brautferger, Havlas, Jak. Kolísko – Kreysa, Kurrel, Langer – Meliš, Josef Novák, Pixa – Šindelář, Švéda.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Čermák) – Bartoš, Garčar, Ježek, Kozák, Marvánek, Zeman – Burian, Čáp, Čermák – Juha, Kolstrunk, Lang – Pažák, Pruner, Ujhelyi – Velc, Veselý, Zouzal..

Tatran Teka Střešovice

Tatran nemá zrovna nejlepší start v úvodu nového ročníku. Po pěti odehraných zápasech má pouze šest bodů a to jim aktuálně stačí na deváté místo v tabulce. V minulém kole těsně podlehl Otrokovicím – 3:4. Tatran na své první dvě vítězství dosáhl ihned v úvodních dvou kolech, nejprve si poradil s Českou Lípou, ve druhém kole pak zdolal nováčka soutěže Black Angels. Dnes je proti Spartě nečeká rozhodně nic jednoduchého, dokáže Tatran přerušit svou sérii porážek?

Nejproduktivnější hráči týmu
    Filip Langer – 4+6
    Milan Meliš – 4+4
    Jonáš Kreysa – 5+2

Sparta již nepatří mezi stoprocentní celky. V minulém kole poprvé v letošním ročníku ztratila body, respektive bod, neboť houževnatou Bohemku udolala až po prodloužení 7:6! Daný zápas byl vyhecovaný již od úvodních minut. Každá třetina přinesla vyrovnanou hru, Sparta byla blízko k vítězství, ale jejich soupeř dokázal př power play v posledních sekundách zápasu vstřelit vyrovnávací branku a muselo se jít do prodloužení. V prodloužení se po minutě a jedenácti sekundách trefil Jan Marvánek, který si vítěznou brankou zkompletoval hattrick!

Radim Křenek – 7+0
    Matěj Čermák – 1+5
    Matyáš Velc – 4+1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Mitáš

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 21. Langer (Kreysa), 34. Pánek (Langer), 35. Brautferger (Havlas), 53. Kreysa (Meliš) – 17. Burian (Zeman), 44. Zouzal (Marvánek), 50. Zouzal (Pažák), 51. Ujhelyi (Pruner), 64. Pruner (Garčar)

PSN Tatran Střešovice: Frühbauer (Kříž) – Ja. Kolísko, Mühlfait, Pánek, Sádlo, Sládeček, Tlapák – Brautferger, Havlas, Jak. Kolísko – Kreysa, Kurrel, Langer – Meliš, Josef Novák, Pixa – Šindelář, Švéda.