Košice – Nové Zámky 2:3 (po pr.) | Detva – Banská Bystrica 1:5 (kon.) | Poprad – Zvolen 3:4 (kon.)
Miskolc – MAC Budapešť 4:1 (kon.) | Nitra – Michalovce 6:2 (kon.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 3:2 (3:2 po s.n.)
HK Poprad
3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
HKM Zvolen
sk Úterý 22.10.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

V prostrednej časti hry sme videli napokon najviac gólov. Poprad najprv dokázal vyrovnať na 2:2, následne skóroval Halama, opäť vyrovnával Leclerc, ale o konečnom víťazstve 3:4 pre Zvolen rozhodol v 56. minúte Štrauch. (20:26:35)

59:33
    Vhadzovalo sa v strednom pásme po ofsajde. Následne Zvolenčania vyhodili puk a bolo z toho zakázané uvoľnenie.

59:26
    Nahodenie puku Vandasa spoza ľavého kruhu smerovalo do Hollého betónu.

58:51
    Popradčania vyhrali buly v strednom pásme. Vošvrda už predtým odišiel na striedačku a domáci to skúšajú v šestici.

58:43
    Oddychový čas pre Poprad.

58:37
    Spoza pravého kruhu pálil Lukáš Kozák, jeho delovka skončila na plexiskle. Zvolenčania dostali puk preč z pásma.

57:48
    Popradčania to opäť skúšali iba jemným nahodením zo stredného pásma. Získali aspoň buly v útočnom pásme.

56:12
    Bjalončík zo stredného pásma nahadzoval puk na bránku, gólman Hollý jeho bekhendovú žabku zachytil a pre istotu podržal do prerušenia hry.

55:42
    Zvolen dal gól!
    Hostia sa dostávajú znovu do vedenia a môže to byť aj kľúčový gól. Bývalý hráč Popradu ANDREAS ŠTRAUCH prekorčuľoval po ľavom krídle, vystrelil z kruhu a strelou popri lapačke prekonal Vošvrdu.
    Bez asistencie.

55:20
    Erving prehadzoval puk z rohu klziska smerom pred bránku, kde síce bol Mlynarovič, ale puk nezachytil.

54:03
    Zagrapan už naskočil na ľadovú plochu a v individuálnej akcii pokračoval Paukovček, no napokon mu bol puk vypichnutý.

53:15
    Z pravého kruhu vystrelil Kyle Bonis, ktorého zakončenie smerovalo priamo na betón gólmana Vošvrdu.

52:42
    Rastislav Špirko strieľal od modrej čiary. Jeho zakončenie smerovalo vedľa, Zvolen stále ostáva v útočnom pásme.

51:56
    Presilovka pre zvolenský tím. Marek Zagrapan dostáva dve minúty za držanie.

Dnešné stretnutie sleduje 1 122 divákov.

51:41
    Spoza ľavého kruhu vypálil tvrdo Ivan Švarný. Jeho delovka smerovala priamo na Vošvrdu, ktorý nemal so zachytením strely problémy.

51:01
    V týchto chvíľach oba tímy naozaj hrajú zo zabezpečenej defenzívy. Stav je vyrovnaný, na ľade to vrie, sledujeme útoky a pohyby hráčov zo strany na stranu.

50:43
    Paukovček si pohybom na útočnej modrej čiare pýtal prihrávku, napokon dostal iba skackajúci puk, ktorý spracovať nedokázal.

49:43
    Špirko prenikol s pukom do pásma po pravom krídle, následne však iba nahodil za Vošvrdovu bránku, kde už boli Popradčania.

49:14
    Handlovskému nevyšla krížna prihrávka na modrú čiaru, ktorú mal zrejme pôvodne spracovať Ulrych.

48:22
    Bjalončík prenikol s pukom do útočného pásma, no sám sa asi čudoval, čo vlastne urobil. Nahodil spomedzi kruhov do rohu klziska a jeho spoluhráči veľmi nereagovali.

47:18
    Leclercovi nevyšla prihrávka spoza pravého kruhu, skončila na hokejke McPhersona, ktorý dokázal ihneď otočiť hru.

46:35
    Zvolenskí hokejisti sa dostali do útočného pásma, no zatiaľ si puk posúvajú iba po rohoch klziska a nedarí sa im strelecky presadiť.

46:04
    Peter Bjalončík prekorčuľoval po pravom krídle a napokon spoza bránky prihral pred ňu, no nepodarilo sa mu nájsť spoluhráčov.

45:13
    Poprad dal gól!
    Kamzíci opäť vyrovnávajú a skóre je zase nerozhodné. GUILLAUME LECLERC vykorčuľoval po ľavom krídle. V prečíslení mal možnosť prihrávky, ale rozhodol sa zakončiť sám a našiel voľné miesto v Hollého bránke.
    Asistencia: Lukáš Kozák.

44:58
    Delovka od modrej čiary letela z hokejky Bena Betkera. Jeho tvrdé zakončenie letelo do Vošvrdových betónov.

44:31
    Zagrapan prekorčuľoval s pukom do útočného pásma, následne ho posunul na modrú čiaru svojmu obrancovi.

43:43
    Kundrik nasmeroval spoza ľavého kruhu prihrávku Handlovskéu, ktorý sa vyskytol medzi kruhmi. Jeho zakončenie mu veľmi nesadlo, letelo na zadný mantinel.

43:20
    Obranca Ulrych to skúsil individuálne. Podarilo sa mu dostať puk do útočnej tretiny, rýchlo však o puk prišiel.

42:33
    Bryndziari v zápase opäť vedú. To bola veľmi rýchla odpoveď v podaní MARCA HALAMU, ktorý sa odpútal od mantinelu v útočnom pásme, prešiel medzi kruhy a strelou popri lapačke prekonal Vošvrdu.

42:00
    Handlovský chcel nasmerovať krížnu prihrávku v útočnom pásme na prichádzajúceho Ervinga. Cez medzikružie však puk neprešiel.

41:21
    Kamzíci využívajú presilovku a vyrovnávajú stav zápasu. MICHAEL VANDAS prebral puk na pravom kruhu, rozhliadol sa a následne presne trafil do protiľahlého horného rohu Hollého bránky.
    Asistencia: Lukáš Handlovský.

40:46
    Petráš získal puk v obrannom pásme a bezpečne ho poslal preč cez všetky čiary. Oba tímy teraz striedajú.

40:24
    Poprad začína tretiu tretinu ešte s niekoľko desiatok sekundovou presilovkou. Aktuálne domáci rozohrávajú akciu spoza Vošvrdu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná dvadsaťminútovka priniesla dva góly. Najprv zvolenské vedenie zvýšil v priebehu 29. minúty Bonis, v 34. minúte si však gólový účet v zápase otvorili aj domáci, keďže sa presadil Zagrapan. Zvolen teda po 40 minútach pod Tatrami vedie 1:2.
    Tretia tretina sa začne približne o 19:49.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:36
    Chvíľu sa hlavní rozhodcovia medzi sebou rozprávali a rozhodovali o treste pre hráča hostí. Na dve minúty za vyhodenie puku je napokon vylúčený Marco Halama.

39:24
    Ulrych po modrej čiare posunul puk Kozákovi, ktorý strieľal švihom spoza ľavého kruhu a mieril vedľa bránky.

38:31
    Štrauchovi nevyšla prihrávka na Trottera, ktorý o puk pri zadnom mantineli v útočnej tretine prišiel. Zvolenčania už však potrebovali prestriedať.

37:56
    Kundrik sa predieral za pukom po pravom krídle. Sám si ho dopredu aj nahodil, v rohu klziska však oň prišiel a dopredu chcú ísť hostia.

37:23
    Kundrik s Mlynarovičom si nerozumeli počas svojho prechodu cez modrú čiaru. Pískal sa ofsajd a vhadzuje sa v strednom pásme.

36:25
    Bruno Mráz dostal puk do výbornej šance tesne spred bránky. Zblízka však dokázal zasiahnuť iba brankára Vošvrdu.

36:04
    Štrauch dostal pred bránku prihrávku od Thompsona, nedokázal si ju však lepšie spracovať a preto nemohol ani vystreliť.

35:26
    Pred Juraja Hollého sa natlačil Peter Kundrik, ktorý bol už v tesnej blízkosti, ale podarilo sa mu strieľať iba priamo do hosťujúceho gólmana.

35:07
    Zvolen už je v týchto chvíľach v plnej sile a útočí. Bonis to skúšal z ľavého kruhu, namieril to však iba do Vošvrdovej hokejky.

34:32
    K dispozícii majú kamzíci niečo menej než tridsať sekúnd a práve začínajú svoju novú akciu spoza Vošvrdu.

34:14
    Paukovček prenikal po pravom krídle a snažil sa zakončiť, no napokon to namieril iba do protihráča.

33:35
    Magovacovi ušiel puk na modrej čiare, a tak musia domáci vyjsť s pukom z útočného pásma a založiť to znova.

33:00
    Kamzíci strieľaj gól a znižujú stav stretnutia. Pokračovať ešte budú s vyše dvojminútovou presilovkou. Puku sa na pravom kruhu ujal MAREK ZAGRAPAN a švihom trafil popri Hollého vyrážačke.
    Asistencie: Lukáš Kozák, Lukáš Handlovský.

32:09
    Dobrú príležitosť mal spomedzi kruhov Samuel Takáč, ktorý vystrelil. Hollý vyrážal pred seba, nik však nedorážal a hostia bezpečne vyhodili.

31:32
    Úvodné sekundy početnej prevahy domácim nevyšli. O puk sa najprv bojovalo pri mantineloch až zvolenský hráč vyhodil preč.

31:05
    Poprad má jedinečnú príležitosť na návrat do zápasu. Allan McPherson dostáva 2+2 za nedovolenú hru vysokou hokejkou, keďže Brejčák z úst vypľúval krv.

30:38
    Aj štvrtá popradská formácia získala útočné pásmo. Fabian to potom skúšal strelou spoza pravého kruhu, napálil to priamo do Hollého lapačky.

30:17
    Kramárovi rozohrávka cez Kundrika veľmi nevyšla. Pískalo sa postavenie mimo hry a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

29:53
    Štrauch v útočnom pásme posúval puk na krídlo Maierovi, ktorý však šiel iba poza bránku a následne o puk pri mantineli prišiel.

28:57
    A Zvolen pokračuje vo svojich ofenzívnych snahách. Vošvrda mal plné ruky práce s koncovkou Lowneyho, ktorú vyrazil iba pred seba a črtala sa tam ešte možnosť na dorážky.

28:17
    Bryndziari idú do dvojgólového vedenia pomerne s prehľadom. Perfektnú bekhendovú prihrávku si na modrej čiare spracoval KYLE BONIS, obišiel obrancu, prekorčuľoval pred bránku a bekhendovým blafákom prekonal Vošvrdu.
    Asistencie: Brock Trotter, Ben Betker.

27:47
    Popradu sa podarilo aj po ukončenej presilovke získať útočné pásmo. Od modrej čiary takú ľahučkú strelu švihom poslal Česánek a Hollý opäť nemal problém.

27:07
    Handlovský zakončoval spoza ľavého kruhu. Namieril to priamo do Hollého lapačky a zvolenský gólman s prehľadom zachytil a nechal hru prerušiť.

26:38
    Vandasovu strelu od modrej čiary vyrazil iba pred seba, kde stál pripravený Paukovček. Chcel zakončovať, no nedokázal skrotiť skákajúci puk a napokon bola v tejto nepriehľadnej situácii posunutá bránka.

26:13
    Puk sa dostal za pravý kruh na hokejku Patrika Svitanu, ktorý to skúšal švihom. Juraj Hollý použil svoj betón a bezpečne strelu vyrazil.

25:40
    Úvod presilovej hry domácim nevyšiel, s pukom z obranného pásma dokázal vyjsť Kelemen, no proti Ervingovi v súboji neobstál.

25:18
    Presilovku získava popradský celok. Expopradčan Andreas Štrauch dostáva dve minúty za hákovanie.

24:55
    Trotterovi nevyšla prihrávka od zadného mantinelu. Do protiútoku vyrazili hostia, z pravého kruhu strieľal Handlovský, ale len priamo do Hollého.

24:14
    Guillaume Leclerc šikovne obohral na pravom kruhu dvojicu protihráčov, natlačil sa pred bránku a zakončoval, no Hollý dokázal výborne reagovať.

23:44
    Česánek v strednom pásme tvrdo dohral McPhersona, ale následne má problémy práve obranca Popradu. Nevedno, či tam bol nejaký neviditeľný zásah.

23:11
    Bjalončíkovi sa podarilo prestrčiť puk na Patrika Svitanu, ktorý však následne o puk pri mantineli v útočnom pásme prišiel.

22:34
    Vandas sa s pukom nebabral a z obranného pásma ho vyhodil cez všetky čiary. Pískať sa muselo zakázané uvoľnenie.

22:13
    Delovka od modrej čiary príliš nesadla Maierovi. Vošvrda mal navyše odkrytý výhľad a bezpečne dokázal vyraziť betónom.

21:44
    Paukovček zastavil krížnu prihrávku medzi kruhy a podarilo sa mu bezpečne oslobodiť svoj tím formou vyhodenia puku.

21:13
    Z prvej z ľavého kruhu pálil Brock Trotter. Jeho strela švihom mierila na Vošvrdov betón. Hostia ostávajú v pásme.

20:44
    Bonis sa prihrávkou pred bránku pokúšal nájsť Thompsona, no ten bol blokovaný dokonca dvojicou popradských hráčov.

20:21
    Sledujeme vylúčenie na strane domácich a Zvolen si v úvode druhej tretiny zahrá presilovku. Dve minúty za držanie dostáva Peter Bjalončík.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Sledovali sme úvodné dejstvo, v ktorom padol jeden gól. Zvolenčania sa dostali do vedenia v priebehu 11. minúty, keď sa presadil Špirko. Druhá tretina by mala pokračovať ihneď, keďže už prebehla úprava ľadovej plochy počas výmeny plexiskla.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:50
    Zagrapanovu strelu Hollý iba vyrazil a k dorážke sa dostal Takáč. Aj ďalší pokus však dokázal gólman Zvolena zachytiť.

19:19
    Delovka Handlovského od modrej čiary smerovala do výstroje Hollého, ktorému najprv puk vypadol z lapačky, ale potom ho rýchlo prikryl.

18:44
    Individuálne sa skúsil presadiť Michael Vandas, ktorý prekorčuľoval k ľavému kruhu a odtiaľ ohrozil Hollého. Gólman HKM použil hokejku.

18:22
    Zagrapan iba nastrelil puk poza bránku a Corrin ho dokázal získať a okamžite ho aj vyhadzoval preč cez všetky čiary.

17:50
    Poprad získava v závere prvej tretiny presilovku. Patrik Marcinek dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

17:23
    Kundrik si na ľavom krídle prevzal puk a našiel následne prihrávkou na modrú čiaru Česáneka. Po jeho tvrdej delovke príklepom zazvonila žrď!

16:43
    Strela od modrej čiary nesadla obrancovi Maierovi, ktorý trafil puk iba tak polovične. Črtala sa možnosť na protiútok domácich, ale stroskotalo to.

16:08
    Z pravého kruhu nepríjemne spoza hráča strieľal Marco Halama. Vošvrda mal svoju vyrážačku pripravenú a dokázal včas reagovať.

15:25
    Strela spoza ľavého kruhu nevyšla Betkerovi, keďže ju zblokoval popradský hráč. Puku sa ujali domáci a pokúšajú sa ísť dopredu.

15:02
    Handlovský sa zmocnil puku vyššie medzi kruhmi a dostal sa k streleckému zakončeniu. Hollý dokázal ramenom jeho strelu eliminovať.

14:24
    Kelemen nakorčuľoval s pukom do útočného pásma, no o puk v rohu klziska prišiel. Za chvíľu ho však na hokejkách znovu mali jeho spoluhráči.

Výmena plexiskla už prebehla, prebehla aj úprava ľadovej plochy. Dohrá sa zvyšných 5 minút a 52 sekúnd, následne sa strany vymenia a začne druhá tretina.

14:08
    Patrik Maier tvrdo narazil Petra Kundrika na plexisklo v obrannom pásme Zvolena a stalo sa to až tak, že sa plexisklo rozbilo. Bude nasledovať teda výmena plexiskla a následne aj úprava ľadovej plochy.

13:39
    V týchto chvíľach sú už hostia v plnom počte. Drgoň za bránkou prenechal puk Maierovi a odišiel striedať.

13:11
    Popradčania vyštartovali do prečíslenia troch proti dvom. Akciu napokon strelou zakončoval z pravého kruhu Handlovský. Mieril do Hollého betónov.

12:40
    Veľmi dobre to teraz urobil hosťujúci Štrauch, ktorý podržal puk v útočnom pásme a následne ho cez celé klzisko späť dokázal prihrať Lowneymu.

12:19
    Ervingovu delovku od modrej čiary sa podarilo tečovať Takáčovi. Hollý však šiel na kolená a betónmi zlikvidoval túto ťažkú strelu.

11:54
    Takáčovi rozhodne nevyšiel pokus o zisk útočného pásma. Na modrej čiare bol zastavený a Zvolenčania bezpečne vyhodili až k Vošvrdovi.

11:30
    Popradčania sa môžu revanšovať, budú hrať presilovku. Brock Trotter dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

10:54
    Bryndziari idú do vedenia v tomto stretnutí. Do pásma po ľavom krídle prekorčuľoval Corrin, ktorý prešiel poza bránku a od zadného mantinelu nahral pred bránu RASTISLAVOVI ŠPIRKOVI a ten z prvej zblízka skóroval.
    Asistencie: William Corrin, Miloš Kelemen.

10:44
    Leclerc si medzi kruhmi nerozumel s Takáčom, ktorému chcel prenechať puk, tak sa ho ujal Špirko a hostia štartovali dopredu.

10:17
    Bjalončík už nedokázal vybojovať puk v súboji proti Koleničovi a Zvolenčanom sa podarilo dostať puk preč z obranného pásma.

09:38
    Ruky už nad hlavu dvíhal Michael Vandas, ktorý si spracoval medzi kruhmi prihrávku Handlovského a strieľal. Napokon puk letel na hornú žrď a odtiaľ do ochrannej siete!

09:05
    Paukovček sa po zlej rozohrávke hostí dostal nečakane k puku na pravom kruhu. Svoju koncovky z otočky však poriadne odflákol a nasmeroval to na plexisklo.

08:43
    Leclerc naskočil na ľad a hrá sa teda opäť v rovnovážnom stave.

08:25
    V záverečných presilovkových sekundách pálil z ľavého kruhu Bruno Mráz. Jeho strelu z prvej Vošvrda vytlačil svojím betónom.

07:38
    Špirko dostal krížnu prihrávku na pravý kruh, ihneď ho však napádal protihráč a o puk prišiel.

07:08
    Z tesnej blízkosti bránky na dvakrát nebezpečne dorážal Kyle Bonis. Vošvrdovi sa s pomocou spoluhráčov podarilo odolať.

06:45
    Z pravého kruhu vystrelil Allan McPherson, ktorého koncovku dokázal Vošvrda zlikvidovať a následne sa domáci oslobodili.

06:22
    Čiarový rozhodca si všimol zlé striedanie domáceho tímu. Hráčska lavica Popradu teda dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade a Zvolen má prvú presilovku.

05:48
    Paukovčekovi pri zadnom mantineli ušiel puk z hokejky, a tak sa ho mohol ujať Corrin, ktorý však už ihneď mal problémy s rozohrávkou.

05:12
    Magovac v strednom pásme zdržal Štraucha a nedovolil mu pokračovať v jeho krídelnej akcii po ľavej strane.

04:44
    Rozohrávka útoku nevyšla obrancovi Benovi Betkerovi. Ten krížnym pasom nenašiel nikoho a píska sa teda zakázané uvoľnenie.

04:18
    Česánek počkal s pukom za bránkou, kým jeho spoluhráči striedali. Popradčania sa však ďaleko nedostali, o puk prišli v strednom pásme.

03:41
    Prišlo napokon zakončenie od modrej čiary z hokejky Lowneyho, ktoré bolo tečované a puk mieril na plexisklo.

03:20
    Aj hosťom sa podarilo konečne dostať do útočného pásma. V útočnej tretine je druhý zámorský útok a snaží sa kombinovať.

02:53
    Zvolenčanom nevyšla rozohrávka z vlastného obranného pásma. Puku sa ujal na ľavom kruhu Leclerc, ktorý prekorčuľoval pred bránku. Trafil to však len do Hollého vyrážačky.

02:24
    Ubiehali posledné presilovkové sekundy a šancu si vytvoril Samuel Takáč, ktorý sa zvrtol na korčuliach pred bránkou a zakončil zblízka. Hollý bol pripravený.

01:54
    Dobre zapracoval Lowney, ktorý zachytil puk pri zadnom mantineli a podarilo sa mu ho bekhendom prestrčiť von z pásma.

01:15
    Vandas po ľavom krídle neprenikol do útočného pásma. Zastavil ho Drgoň, ktorý následne bezpečne vyhodil cez celé klzisko.

00:53
    Najprv spoza pravého kruhu vypálil tvrdo Kozák. Hollý vyrazil pred seba. Puk sa dostal na hokejku Svitanu, ktorý našiel Vandasa. Jeho strela zblízka skončila v Hollého výstroji.

00:33
    Hneď v úvode stretnutia domáci tím získava presilovku. Na dve minúty za podrazenie je vylúčený Ivan Švarný.

00:20
    Popradčanom sa v úvodných sekundách podarilo dostať do pásma, o puk však prišli v rohu klziska.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovú plochu už vychádzajú hokejisti Zvolena v modročervených dresoch. Poprad nastúpi v bielych farbách. Čaká nás štátna hymna a vzápätí úvodné buly.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Ulrych, Brejčák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Bjalončík, Mlynarovič, P. Svitana – Kundrik, Matej Paločko, R. Svitana

HKM Zvolen: Hollý (T. Tomek) – Lowney, Švarný, Betker, Corrin, Drgoň, Maier, Tibenský, Fatul – Mráz, Špirko, Kelemen – McPherson, Trotter, Bonis – Štrauch, Halama, Thompson – Kolenič, Petráš, Marcinek – Tibenský

Rozhodca: Fridrich, Goga – Durmis, Šoltés.

Dnešný zápas medzi Popradom a Zvolenom bude zaujímavý aj pre dvojicu útočníkov Andreasa Štraucha a Lukáša Handlovského. Zvolen a Poprad si ich v priebehu októbra vymenili, a tak obaja nastúpia proti svojim bývalým klubom. Štrauch v drese bryndziarov a Handlovský vo farbách kamzíkov.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 15. kola Tipsport ligy, v ktorom HK Poprad na domácom štadióne privíta HKM Zvolen. Stretnutie sa začína o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

HK Poprad
    Po domácom víťazstve Popradu nad Košicami po predĺžení 3:2 sa zdalo, že sa kamzíci nadýchnu a podarí sa im v nasledujúcich zápasoch získať niekoľko cenných bodov. Bod po prehre po predĺžení so Slovanom takisto padol vhod a následne aj tri body po futbalovom víťazstve nad Novými Zámkami 1:0. Na rad prišli ťažší súperi. Poprad síce mal veľmi dobre rozbehnutý domáci zápas proti Trenčínu, v ktorom viedol 2:0, prehral však napokon po nájazdoch 2:3. V poslednom kole Podtatranci cestovali pod Urpín, kde však Banskobystričanom podľahli 4:1. Na konte má teda Poprad momentálne 17 bodov a nachádza so skóre 34:35 na 8. pozícii.

HKM Zvolen
    Na Popradčanov čaká vo výbornej forme hrajúci celok spod Pustého hradu – Zvolen. Zvolenčania ťahajú šnúru piatich víťazstiev v rade. I keď v posledných dueloch bryndziari nastupovali väčšinou proti tímom z dolnej časti tabuľky, dokázali predviesť suverénne výkony a súperov zdolať rozdielom pár gólov. Zvolen si poradil najprv s Mikulášom, ktorý zdolal 2:6, následne doma pokoril Budapešť 5:1, odviezol si tri body zo Zemplína po výhre nad Michalovcami 2:5, porazil trápiacu sa Nitru 4:0 a v poslednom nedeľnom kole Tipsport ligy Zvolen taktiež získal tri body, i keď proti DVTK sa zrodilo len tesné víťazstvo 2:1. Aj vďaka plnému bodovému zisku z posledných piatich zápasov sa v tabuľke nachádzajú bryndziari na 2. mieste so ziskom 27 bodov, skóre 48:32 a len dvojbodovou stratou na vedúcu Banskú Bystricu.

Vo vzájomných zápasoch počas minulej sezóny vždy zvíťazil iný tím. Popradčania zdolali Zvolen 3:2 po nájazdoch, 3:2 po predĺžení, 3:2 a 3:4, Zvolenčania zase dokázali pokoriť Poprad dvakrát, a to 3:2 a 4:0. Viac víťazstiev vo vzájomných dueloch zo sezóny 2018/19 teda majú kamzíci. Uvidíme, aký výsledok sa zrodí dnes.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 33. Zagrapan (Kozák, Handlovský), 42. Vandas (Handlovský), 46. Leclerc (Kozák) – 11. Špirko (Corrin, Kelemen), 29. Bonis (Trotter, Betker), 43. Halama, 56. Štrauch

Rozhodčí: Fridrich, Goga – Durmis, Šoltés

Diváci: 1 122