PZ Kladno – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Sparta – Kobra 6:1 (kon.)
Vítkovice – Vsetín 5:2 (kon.) | Plzeň – Kladno 5:1 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Přerov – HK MD Šumperk 6:1 (kon.) | Třinec – Havířov 2:5 (kon.) | Jihlava – Liberec 2:6 (kon.)
Chomutov – Hvězda Praha 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Poruba 12:0 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:3 (kon.)
Tábor – Technika Brno 5:6 (po pr.) | Pardubice – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.)
Piráti Chomutov
6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
HC Hvězda Praha
Čtvrtek 24.10.2019, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Z mé strany je to vše. Děkujeme za pozornost a u mládežnického hokeje zase někdy na počtěnou. (19:32:29)

Je dobojováno. Zkušenější Chomutov si nakonec po spolehlivém výkonu došel pro tři body, Hvězdu ale zlomil až ve třetí třetině, kde si pražský celek moc nic nevymyslel. Hattrickem se blýskl vysoce produktivní Jiří Kulich, dvě branky přidal Tadeáš Svoboda a jednou se prosadil také Radek Jenček. Za Pražany se trefil dvakrát Nicolas Štefko, jeden gól přidal Filip Hron.

59:25
    Piráti následně dohrávají zbytek utkání za svou brankou a nikam se moc neženou. Je už jisté, že si Severočeši připíší šestou výhru v řadě.

58:46
    Ondřej Čech vyslal z pravého kruhu takovou střílenou přihrávku po ledě. Slukovi se ale jeho snahu nakonec povedlo zastavit pravým betonem.

58:09
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Vojtěch Srb – 2 min., faul kolenem).

57:50

57:39
    Jan Rindoš se objevil sám před brankou, kde se otočil, ale hostující klec nakonec minul. Vostiňák následně střílel do připraveného Sluky.

57:04
    Jan Vostiňák dostal těžkou žabičku přes šíři kluziště, ale i tak se mu povedlo kotouč zasáhnout. Pomalejší rána se ale do branky nakonec nedostala.

56:00
    Hned po vhazování to zkoušel Martin Pöschl, ale jeho takové spíše nahození skončilo na na vestě připraveného Sluky.

55:50
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Michal Kubas – 2 min., nedovolené bránění).

55:27
    Kulich si na sebe navázal čtyři hráče a přihrával na modrou čáru. Nakonec zakončoval Frollo, ale jeho rána nebyla důrazná a sedmou trefu nepřinesla.

53:51
    Za brankou Pražanů si dobře odmítl spoluhráče Jenček, která následně přihrával mezi kruhy. Zde se ale nikdo v bílém trestuhodně nenacházel.

53:14
    Piráti právě vstřelili branku!
    A nakonec Piráti početní výhodu využívají. JIŘÍ KULICH si počkal na pravém kruhu a následným zakončením zkompletoval hattrick. Rána to byla parádní, přesně do bližší šibenice. Asistence: Filip Döring a Tadeáš Svoboda.

52:37
    Josef Sluka si poté poradil s přízemním zakončením, jeho spoluhráči kotouč opět poslali mimo vlastní třetinu.

52:05
    Na startu přesilovky se nepovedla přihrávka Ekrtovi a Hvězdě se tak povedlo osvobodit. Piráti se pro kotouč ovšem promptně vrací.

51:45
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Alen Jurak – 2 min., držení).

51:01
    Jeden z pirátských beků po buly střílel do betonů Sluky, který puk vyrazil. Jeho spoluhráči pak poslali černou gumu na icing.

50:48
    Pozorný musel být na druhé straně opět Sluka, jenž si poradil se střeleckým pokusem od levého mantinelu.

50:11
    Jan Helikar se dostal od levého mantinelu až před branku, ale jeden z domácích obranců jej parádně uhlídal a nenechal jej zakončit.

49:00
    Obrovský tlak před brankou Hvězdy! Svoboda nejdříve trefil tyčku, Josef Sluka si poté připsal několik úžasných zákroků a drží svůj celek ve hře.

47:46
    Nakonec se Piráti dočkali páté branky a jdou do důležitého vedení o dvě branky. Jan Strážovský poslal od modré čáry slabší nahození, které nakonec skončilo mezi betony Josefa Sluky. Puk lehce tečoval RADEK JENČEK. Asistence: Jan Strážovský a Dominik Perný.

47:00
    Hraje se celkem rozháraný hokej ve středu ledové plochy. Uvidíme, jestli se nějakému celku povede vstřelit důležitá branka.

45:06
    Hostující celek je snad od startu třetiny pod tlakem ve své třetině. Od pravého mantinelu tvrdě pálil Rykl, ale jeho dělovka se do branky nakonec nedostala.

44:07
    V dobré akci domácích dostával přihrávku mezi kruhy Tomáš Šilar. Tomu se po ledě ovšem nepovedlo překonat připraveného brankáře Hvězdy.

43:37
    Piráti pokračovali v obléhání hostující branky a Sluka musel být připraven. Nakonec ale vše uhájil a neinkasoval.

43:21
    Nyní se k volnému kotouči dostal Dominik Pavlák, ale jeho pokus zápěstím z prostoru mezi kruhy nebezpečný nebyl.

42:40
    Domácí celek následně kombinoval v útoku a od modré to zkoušel Rykl. Jeho pokus byl ovšem tečovaný a skončil v ochranné síti.

41:31
    Produktivní Alen Jurak se dostal na levé straně až do zakončení, domácí brankář ale jeho zakončení vytáhl nad branku.

40:49
    Hned po skončení přesilovky se pokračuje hrou po pravici Sluky, vše se tak stalo po icingu Hvězdy.

40:42

40:01

Zajímavá třetina je u konce. Hvězda dvakrát srovnala krok s Piráty, ale domácí celek pokaždé dokázal odskočit a před poslední dvacetiminutovkou vedou o jeden gól. Za domácí se prosadil dvakrát Tadeáš Svoboda, branky hostů zařídili Nicolas Štefko a Filip Hron.

Třetí třetina začne v 19:01.

40:00

39:39
    Hosté jsou již ve čtyřech. Při návratu Hrona to od modré zkoušel aktivní Svoboda, ale ten po ledě neprostřelil Josefa Sluku.

39:05
    Tadeáš Svoboda se mezi kruhy dvakrát dostal do zakončeni, ale pokaždé kotouč skončil na bránícím hráči.

38:43
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Jakub Procházka – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Piráti čeká přesilovka pět na tři!

38:36

38:00
    Hosté se dostali do útoku a nakonec poslali od modré čáry pokus. Plavající střelu ale Malant viděl a skryl jí v lapačce.

37:36
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Filip Hron – 2 min., podrážení).

37:05
    Tadeáš Svoboda hodně dobře držel kotouč za brankou soupeře, kde jej o puk nemohli obrat snad tři bránící hráči. Domácí kapitán ušetřil několik cenných sekund.

36:36
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Vostiňák – 2 min., nedovolené bránění).

36:12
    Ondřej Čech se dostal do útočné třetiny po pravé straně a nakonec propasíroval puk před branku, kam si sjížděl jeden z jeho spoluhráčů. Skákavý puk nakonec skončil u brankáře.

35:50

35:10
    Z levého kruhu to zkoušel jako Ovečkin dnes již dvougólový Svoboda. První rána šla vedle, druhá skončila na boční síťce.

34:43
    Filip Döring mohl domácím vrátit dvoubrankové vedení, ale u levé tyčky se mu bekhendem povedlo jen rozezvučit brankovou konstrukci!

34:15
    Dominik Pavlák si sjížděl mezi kruhy a chtěl zakončit. V poslední moment mu ale vypíchl kotouč bránící hráč Hvězdy a Piráti musejí opustit útočné pásmo.

33:50

33:25
    V posledních sekundách je hra celkem rozháraná a ani jeden celek se do ničeho nedostává. Spíše sledujeme bojovné bránění obou mužstev.

32:10
    Krásnou křižnou přihrávku zpoza branky dostal TADEÁŠ SVOBODA, který byl volný u levé tyčky. Z této pozice se položil do střely a pokusem na první tyčku nedal Slukovi v brance jedinou šanci. Asistence: Filip Döring a Jiří Kulich

31:17
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Lukáš Kubas – 2 min., nedovolené bránění).

31:01
    Nabuzení hosté se po pravé straně hnali do útoku, ale zastavil je ofsajd. Pokračovat se tak bude vhazováním ve středu ledové plochy.

30:20
    Hvězda právě vstřelila branku!
    A podruhé v utkání hostující celek srovnává! Opět je to zásluhou využité přesilové hry, nyní se trefil FILIP HRON! Asistence: Alen Jurak.

30:00
    Alen Jurak se dobře dostal až k levé tyčce, kde se mu ale ideálně zakončit nepovedlo.

29:15
    Piráti se zatím dalšímu ataku svého soupeře dobře brání a drží kotouč daleko od své branky.

28:46
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Tadeáš Svoboda – 2 min., podrážení).

27:58
    Dlouho se hrálo v útočné třetině domácího celku, který se ale nedokázal dostat do zakončení. Kulich dostával přihrávku před branku, ale zakončit nestihl.

27:06

26:13
    Přesilovka Hvězdy ovšem pokračuje a od modré to zkoušel Lukáš Kubas, ten ale trefil jen brusli připraveného bránícího hráče.

25:28
    Hosté ale nyní v přesilovce udělali chybu, kterou potrestal TADEÁŠ SVOBODA. Pirátský kapitán šel sám na brankáře, kterého si zkušeně položil a po ledě vrátil domácím vedení. Asistence: Adam Frollo a Pavel Šugár.

25:06
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Lukáš Malant – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Dominik Pavlák.

24:51
    Piráti se hned po vhazování dostali do útočné třetiny a donutili brankáře Sluku k zákroku. Vhazovat se bude před jeho zraky.

24:36
    Nakonec se hosté dočkali vyrovnání v přesilové hře, která byla na začátku celkem nepovedená! Malant střelu z levého kruhu sice vyrazil, na dorážku u pravé tyčky byl již krátký – autorem branky je opět NICOLAS ŠTEFKO! Asistence: Alen Jurak a Filip Hron.

24:17
    Hostující celek se dostal do útoku, ale střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Kotouč v ní zůstal, takže se bude pokračovat vhazováním po levici Malanta.

23:49
    Poprvé se Hvězda v této přesilovce dostala do útoku, Piráti ale puk odehráli a následně celek z hlavního města vjel do ofsajdu.

23:28
    Jednomu z hráčů hostů zůstala zapíchnuta hokejka v mantinelu a sudí museli hru přerušit. Pokračovat se bude vhazováním po levici hostujícího brankáře.

23:06
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Martin Pöschl – 2 min., držení hole).

21:46
    Přihrávku mezi kruhy následně dostal útočník Šugár, ale osamocený domácí hráč zakončil jen nad branku Hvězdy.

21:35
    Po levé straně se do útoku dostal Jan Ekrt, který na první tyčce zakončoval bekhendem. Hostující brankář si s tímto pokusem ovšem poradil.

21:27

20:36
    Piráti mají k dispozici nadále přesilovku, ale zatím se jim nic nepovedlo vymyslet a Hvězda již dvakrát vyhodila.

20:01

Je za námi první třetina, kterou herně i výsledkově ovládli domácí hokejisté. V první minutě poslal Piráty do vedení produktivní Jiří Kulich, který v desáté minutě přidal i svůj druhý zážeh. Nicolas Štefko vzápětí snížil a poté oba celky měly zajímavé šance, ale čtvrtá branka již nepřišla.

Druhá třetina začne v 18:12.

20:00

19:47
    V závěru třetiny se pokoušel navýšit vedení nahozením od modré čáry obránce Pöschl. Slukovi kotouč po chvilce vypadl, ale nakonec jen vedle branky.

19:28
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Volodomyr Borodenko – 2 min., sekání).

19:20
    Tomáš Šilar se dostal po pravé straně do zakončení a zkoušel to do vzdálenější šibenice. Volný prostor se mu ovšem trefit nakonec nepovedlo.

17:55
    V posledních sekundách je to takové vyrovnané a ani jeden celek se pořádně nemůže dostat do útočného pásma. Aktuálně se o to pokouší pražský celek.

16:24
    Na konci přesilové hry dostal přihrávku na levý kruh Svoboda, který to zkoušel z voleje. Jeho zakončení ke vzdálenější tyčce ale skončilo na betonu Sluky, Hvězda v plném počtu.

15:01
    O první střelecký pokus v přesilovce se pokusil z levého kruhu Jan Ekrt. Tomu se ale nepovedlo trefit horní část branky a Hvězdě se povedlo vyhodit.

14:26
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Matyáš Adam – 2 min., hákování).

14:15

13:37
    Hosté na modré čáře zakončili jen do Pavláka, který šel po levé straně do útoku. Nakonec vybídl ke skórování Vostiňáka, ale ten Sluku neprostřelil!

12:59
    Hosté byli aktivní u levé tyče, ale zakončení k pravé tyčce nyní Malant velice dobrým zákrokem zneškodnil!

12:15
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dominik Perný – 2 min., nedovolené bránění).

11:37
    Hvězda se dostává do tlaku a Piráti musejí být pozorní. Jelínek dostal nabito mezi kruhy, ale jeho svižná rána skončila na zadním mantinelu. Pírs následně trefil tyčku.

10:14
    Hned mohli opět zareagovat Piráti. Čech předložil k pravé tyčce puk na Šilara, kterého v tutové šanci ale nadvakrát vychytal skvělý Josef Sluka!

09:40
    Hvězda ale hodně rychle odpověděla. Perný nezachytil hodně svižnou přihrávku na modrou čáru a Jurak se dostal do útoku. Akce byla zakončena přihrávkou před branku, kde Malant neudržel pomalejší střelu NICOLASE ŠTEFKA. Asistence: Alen Jurak.

09:09
    Piráti navyšují své vedení a opět se prosazuje nejproduktivnější hráč na ledě, JIŘÍ KULICH. Ten se dostal do útoku po pravé straně a zakončením nad beton dává svou další branku. Asistence: Jan Ekrt.

08:31
    Rindoš našel na levém kruhu ofenzivního obránce Jenčeka, který tvrdě zakončoval. Jeho pokus na zadní tyčku skončil ovšem jen na zadním mantinelu.

07:30
    Šilar vyslal do útoku Šugára, který udělal kličku, ale od hokejky bránícího hráče se puk dostal do ochranné sítě. Hra pokračuje akcí Hvězdy zpoza branky.

06:25
    Obránce Pöschl se dostal po pravém křídle do útoku a nahrával do brankoviště, kde zakončení nepřišlo. Stejný hráč to poté zkoušel ještě jednou, nyní ale Čech zakončoval vedle.

05:39
    Těsně před koncem přesilovky zakončoval Filip Hron, kterému se ovšem nepovedlo prostřelit Malanta. Rána skončila na betonu, domácí v pěti.

05:05
    Domácí celek pokračoval v napadání v útočné třetině, Hvězda byla pod tlakem a nepovedlo se jí zatím dostat do útočné třetiny.

04:20
    Ani početní výhoda hostujícího mužstva není moc dobrá. Jiří Kulich dokonce vyvezl kotouč a v útočné třetině ušetřil několik cenných sekund.

03:41
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Strážovský – 2 min., nedovolené bránění).

03:29
    Po hostujícím icingu pokračovala aktivita domácího mužstva. Adam Frollo zakončoval od modré čáry, ale jeho ráně chyběla přesnost i razance.

03:00
    S návratem Helikara z trestné lavice to zkoušel od modré čáry obránce Pöschl. Jeho tečovaný pokus skončil mezi betony a Josef Sluka měl nyní pořádné štěstí.

02:05
    Tadeáš Svoboda šel podél pravé strany do útoku a před brankou našel volného Kulicha. Tomu se tentokráte nepovedlo zakončit gólově.

01:50
    Ani nyní domácí celek nic nevymyslel a pražskému výběru se povedlo již poněkolikáté vyhodit kotouč mimo pásmo.

01:14
    Hvězda se ovešem zatím dobře brání a nepouští Piráty do přesilovkového tlaku.

00:53
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Jan Helikar – 2 min., hákování).

00:31
    Následně jdou Piráti do brzkého vedení z první akce! Jan Ekrt si najel po pravé straně do útoku a našel před brankou JIŘÍHO KULICHA, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Jan Ekrt.

00:12
    Hosté vyhráli vhazování a Alen Jurak mohl jít sám na branku. Neměl ovšem rychlost a domácí obrana jej dokázala obrat o kotouč.

00:01

Piráti Chomutov: Malant (Ciple) – Strážovský, Frollo, Perný, Pöschl, Rykl, Jenček, Döring – Spudich, Koblížek, Šugár, Šilar, Kulich, Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt, Rindoš.

HC Hvězda Praha: Sluka (Grmela) – Procházka, Adam, Sýkora, Vojta, L. Kubas, Hron, M. Kubas – Helikar, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko.

Rozhodčí: Knapík – Dyršmíd, Herles.

PRVNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

HC HVĚZDA PRAHA 0:9 PIRÁTI CHOMUTOV
    Branky: 5. Pavlák (Ekrt, Perný), 7. Pavlák (Svoboda), 12. Spudich (Pavlák), 17. Koblížek (Pavlák), 25. Svoboda (Döring, Pöschl), 34. Döring (Svoboda, Pöschl), 40. Kulich (Čech, Poch), 43. Vostiňák (Šugár), 60. Kulich (Ekrt)

Vyloučení: 9:7
    Využití: 0:3. V oslabení: 0:1
    Střely na branku: 19:45

PIRÁTI CHOMUTOV12 utkání, 23 bodů

Severočeské mužstvo se zatím krčí na pátém místě západní části dorostenecké extraligy. Hvězda pět utkání nevyhrála, Piráti mají opačnou situaci. Chomutovští drží šňůru pěti výher v řadě, kdy si poradili například i se Spartou a silnou Plzní.

Nejproduktivnější hráči týmu
    Jiří Kulich – 12 utkání, 25 (14+11)
    Tadeáš Svoboda – 10 utkání, 14 bodů (6+8)
    Dominik Pavlák – 11 utkání, 13 bodů (3+10)

HC HVĚZDA PRAHA – 10 utkání, 3 body

Pražský nováček dorostenecké ELIOD extraligy zatím okupuje předposlední flek západní skupiny, o bod před posledním PZ Kladno. Hvězda nevyhrála a nebodovala již pět utkání v řadě. Naposledy tento celek nestačil na Litvínov, se kterým doma padl 1:3.

Volodymyr Borodenko – 10 zápasů, 4 body (3+1)
    Jan Helikar – 10 zápasů, 4 body (2+2)
    Alen Jurak – 10 zápasů, 3 body (1+2)

Krásný den všem fanouškům dorosteneckého hokeje. Piráti Chomutov na domácím ledě hostí předposlední Hvězdu Prahu. Prodlouží domácí celek svou výherní sérii? Utkání startuje v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Panuška

Branky a nahrávky: 1. Kulich (Ekrt), 10. Kulich (Ekrt), 26. Svoboda (Frollo, Šugár), 33. Svoboda (Döring, Kulich), 48. Jenček (Strážovský, Perný), 54. Kulich (Döring, Svoboda) – 10. Štefko (Jurak), 25. Štefko (Jurak, Hron), 31. Hron (Jurak)

Rozhodčí: Knapík – Dyršmíd, Herles