Barcelona – Slavia 0:0 (kon.) | Zenit – RB Lipsko 0:2 (kon.) | Liverpool – Genk 2:1 (kon.)
Neapol – Salzburg 1:1 (kon.) | Dortmund – Inter 3:2 (kon.) | Lyon – Benfica 3:1 (kon.)
Chelsea – Ajax 4:4 (kon.) | Valencia – Lille 4:1 (kon.)
Liverpool FC
2:1 (1:1)
KRC Genk
Úterý 05.11.2019, 21:00 • Anfield Road, Liverpool • Liga mistrů • Skupina E

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:57:50)

Fauly: 10:4

Zápas skončil. Liverpool zvládl roli favorita a na domácím hřišti porazil Genk 2:1. Domácí tým byl v utkání rozhodně lepším týmem, takže si vítězství plně zaslouží. Do vedení se Reds dostali už ve 14. minutě, kdy se díky důrazu ve vápně prosadil Georginio Wijnaldum. Genk ale dokázal ještě v prvním poločase odpovědět, ve 41. minutě se z rohového kopu hlavou prosadil Mbwana Samatta. Ve druhém poločase měl Liverpool opět převahu a v 53. minutě to vyústilo v branku, kterou po Salahově přihrávce vstřelil Alex Oxlade-Chamberlain. Vedení si už Liverpool udržel a získal důležité tři body. Díky nim se posunul do čela tabulky skupiny E o bod před Neapol, která jen remizovala 1:1 se Salzburgem. Genk zůstává s jedním bodem poslední a už nemůže postoupit do osmifinále. Na přesun třetí místo, které by mu zaručilo Evropskou ligu ztrácí tři body.

90+3

90+3
    Přeci jen přišla jedna možnost pro Genk. Z levé strany centroval Sander Berge, ale vzdušnému prostoru v šestnáctce Liverpoolu vládl Virgil van Dijk.

90+2
    Liverpool se pokouší dohrát závěr zápasu v co největším klidu a nejlépe nepustit Genk vůbec k míči. Zatím se mu to daří.

90+1
    Nastavovat se budou pouze tři minuty.

90
    Virgil van Dijk zkusil překvapivou střelu z dálky, ale ta nenašla svůj cíl, branku Genku minula.

90
    Salah si narazil míč s Firminem, ale poté ho už nikomu nedokázal přesně předat.

89
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Roberto Firmino.

89
    Nakonec přeci jen domácí svou akci dovedli až k zakončení, ale Belgičan Divock Origi nemířil přesně.

89
    Alisson dobrým výhozem okamžitě poslal míč na útočnou polovinu, kde už Liverpool logicky nikam nepospíchá.

88
    Joe Gomez byl ve svém vápně na správném místě a ve vzduchu byl neomylný. Hlavou odvrátil míč mimo bezprostřední nebezpečí.

87
    Liverpool šel do protiútoku, který táhl Mohamed Salah. Ke střele se ale nedostal a k míči se pak nedostal ani Origi.

86
    Genk si po standardní situaci vytvořil nadějnou příležitost, ale prudký centr z pravé strany obrana Liverpoolu odvrátila a následná rána Ndongaly byla hodně nepřesná.

85
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Casper De Norre, přichází Paul Onuachu.
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Patrik Hrošovský, přichází Théo Bongonda.