HC Sparta Praha Sledge – SOHO Olomouc 0:2 (kon.) | Karlovy Vary – SHK Mustangové 5:2 (kon.) | Studénka Sledge – Zlín sledge 4:3 (kon.)
HC Sledge Studénka
4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
SHK LAPP Zlín
Sobota 09.11.2019, 14:10 • Gascontrol Aréna, Havířov • Česká para hokejová liga • 5. kolo

Třetí třetina přinesla výborný para hokej s krásnými góly a dramatickým závěrem.
    Nejprve šli domácí opět do dvoubrankového vedení, ale hosté snížili a v závěru se tlačili za vyrovnáním. To jim však nevyšlo a tak si výhru připisuje domácí Studénka.

Nejlepšími hráči utkání jsou: Panfilov (STS) a Z. Hábl (ZLS)

Ode mne je to pro dnešek z havířovské Gascontrol Arény vše, napočtenou u dalších přenosů. (15:49:18)

44:55
    Tentokrát se k puku dostali hosté, ale nepřesnou přihrávkou se vyhánějí z pásma. Tohle už domácí ustojí.

44:39
    Domácí se dostali k puku ale pokus o vyhození nevyšel. Další souboj o kotouč probíhá u pravého mantinelu.

44:30
    Tvrdý boj o puk za brankou Studénky.

44:09
    Další přesilovka pro Zlín. Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Panfilov – 2 min, téčko).

43:59
    Ale ani oni kotouč neudrželi, hosté se však vystavili ofsajdu.

43:40
    Hosté zastaveni při svém výpadu na útočné modré, puk získávají hráči Studénky.

43:05
    Icing hostů.

42:10
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tentokrát bleskově využitá. MARIAN LIGDA svou přesnou střelou rozezvučel konstrukci branky, ale rozhodčí jednoznačně ukazuje, že puk byl v brance. Domácí střídačce nejsou nic platny hlasité protesty. Asistence Martin Joppa.

41:53
    Další přesilovka pro Zlín. Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Popov – 2 min, Téčko).

41:10

41:04
    Buly před Matouškem.

40:39
    Domácí se brání zatím velmi úspěšně v tomto oslabení.

39:42
    Studénka právě vstřelila branku!
    Puk se dostal až k ILJOVI POPOVOVI a ten střelou z levé strany překonává ve vlastním oslabení Matouška. Bez asistence.

39:33
    Ferenčíkovu střelu vyráží Lepáček ven až z pásma.

39:10
    Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Schilcher – 2 min, téčko).

38:14
    Domácí si ale za svou zvýšenou aktivitu přeci jen připisují branku a jdou v zápase opět do vedení. SERGEJ PANFILOV zakombinoval ve středním pásmu s Kalegarisem, na modré se zbavil obránce a pak střelou do šibenice překonal Matouška. Asistence: Sandro Kalegaris.

37:43
    Kalegaris v další gólovce, ale opět ve vzájemném souboji vítězí Matoušek.

36:57

36:42
    Kalegaris byl sám před Matouškem, ale puk se mu zamotal pod sáňky!

36:28
    Fojtík zachytil puk před vlastní brankou a vysílá své spoluhráče do útoku.

35:35
    Z. Hábl projel s pukem až před Lepáčka, ale při zakončení byl zablokován.

35:17
    Domácí se osvobozují.

34:57
    Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Staněk – 2 min, hrubost).

34:29
    Ofsajd domácích.

33:52
    Panfilov se schoval za hostující obránce, šla na něj dlouhá přihrávka, ale brankář Matoušek byl u puku dříve.

33:02
    Kalegaris se na tahoval po odraženém puku a stihl i vystřelit, ale minul branku.

32:51

32:31
    Domácí ustáli nápor Zlína a sami se teď vydávají do útoku.

31:45
    Buly před Lepáčkem.

30:58
    Na druhé straně bomba Z. Hábla těsně minula Lepáčkovu pravou tyč.

30:38
    Další zákrok Matouška, hned po buly musel likvidovat prudkou střelu.

30:31
    Popov vystihl přihrávku hostů a sám se objevil v obrovské šanci. Matouška však nepropálil.

30:01

Ve druhé třetině se hosté za svou útočnou snahu dočkali dvou branek a tedy i vyrovnání. Další šance na obou stranách využity nebyly a tak o výsledku zápasu rozhodne až třetí třetina.

28:10
    David Hábl se vrátil z trestu a hned měl gólovku, ale sám před Lepáčkem trefil po ledě jen tyč!

27:58
    Šanci si ale nevytvořili a hosté už jsou v plném počtu.

27:55
    Domácí zachytili zlínskou rozehru a můžou jít 3 na 1.

27:04
    Hrajeme 4 na 4, Háblova prudká střela těsně minula Lapáčkovu tyč!

26:52
    Přesilovka domácích končí. Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Popov – 2 min, Téčko).

25:58
    Vyloučení v týmu SHK LAPP Zlín (David Hábl – 2 min, Téčko).

25:50
    Kalegaris se chystal ke střele v mezikruží, ale byl faulován.

25:17
    Buly na domácí modré.

24:58
    Ligda pálil z mezikruží polovysokou střelou mimo.

24:15
    Kalegaris teď dostal přihrávku do středního pásma, ale neměl moc rychlosti, tak puk jen nahodil do útočné třetiny.

23:55
    Ale daleko se nedostali, takže to zkoušejí znovu. Je to Kalegaris.

23:12
    Domácí rozehrávají od své branky.

22:38
    Julinkova střela z mezikruží míří mimo tyče.

22:00
    Popov se po buly v útočné třetině protlačil až před Matouška, ale svou střelu po ledě poslal těsně kolem tyčky vedle.

21:27
    Ferenčík zavezl puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráči jej neudrželi.

21:02
    Zlínští hráli vysokou holí, vhazovat se bude před Matouškem.

20:32
    Nepřesný pokus domácích o dlouhou rozehrávku znamená icing.

20:15
    Mach se dostal ke střele na pravém kruhu, ale nepropálil clonícího obránce.

19:14
    A Zlín je za své útočné snažení odměněn druhou brankou v krátké chvíli. Háblova střela se odrazila od břevna do brankoviště, kde ji MARTIN JOPPA uklidil s přehledem po ledě do sítě. Asistence: Zdeněk Hábl.

18:46
    Domácí jsou pod tlakem a teď jen vyhazují puk ze svého pásma.

18:06
    Výborně teď zasáhl proti Joppovi Lepáček, hra přerušena.

16:54
    A hosté tuto chybu trestají snižujícím gólem. MARTIN JOPPA se střelou z pravého kruhu ke vzdálenější tyči nemýlil – 2:1. Asistence Marian Ligda.

16:40
    Až teď se dostali k puku na chvíli domácí, ale Popov nenašel přihrávkou přesunujícího se spoluhráče.

15:40
    Druhou třetinu začali ofenzívou hosté.

15:01

První třetina přinesla poměrně vyrovnaný obraz hry, ale domácí byli mnohem efektivnější v zakončení a tak vedou 2:0.
    Druhá třetina začne v cca 14:40.

15:00

14:52
    Puk je zalehnut jedním z hostujícíh hráčů ve zlínském pásmu u mantinelu, zde se už asi třetina dohraje.

14:15
    Z. Hábl zavezl puk do útočného pásma, pak se dostal ke střele z ideální pozice Julina, ale mířil nad.

13:40
    A ještě jedno po nepřesné rozehře Zlína.

13:14

12:40
    Z. Hábl hned po buly v pásmu domácích prověřuje poroznost Lepáčka. Ten puk vyráží a obránci Studénky rozehrávají.

12:21
    Kalegaris tvrdým nárazem atakuje za Zlínskou brankou Zdeňka Hábla, hra pokračuje.

11:10
    Kudrna se dostal za záda obránců, ale neměl rychlost a tak se před gólmana z křídla nakonec neprotlačil.

10:22
    Hosté se snaží o snížení, po zákroku Lepáčka se bude vhazovat v pásmu Studénky.

09:16
    Rychlá akce domácích přes útočnou modrou vedla k přečíslení, které proměňují ve vedení 2:0. ILJA POPOV se tentokrát trefuje do pravé Matouškovy šibenice. Asistence Sandro Kalegaris.

08:35
    Zdeněk Hábl ujížděl sám na Lapáčka, ale nepřekonal jej.

08:25

07:19
    Lepáček má puk ve výstroji, následná snaha Davida Hábla dostat se k němu na brankovišti už byla marná.

06:43
    SERGEJ PANFILOV si puk při trestném střílení přehodil mezi hokejkami a s přehledem jej posílá do levého horního rohu – 1:0.

06:43
    Je ale faulován zezadu Z. Háblem a rozhodčí nařizuje trestné střílení.

06:38
    Popov vystihl rozehru hostů a sám ujíždí na Matouška.

06:19
    Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Kalegaris – 2 min, Téčko).

06:14
    Nepřesná rozehra domácích vede k jejich dalšímu Icingu.

05:58
    Zdeněk Hábl se chystal ke střele, ale byl dobře zablokován Panfilovem.

05:39
    Icing Studénky.

05:14
    Hraje se ve středním pásmu, oba týmy trápí nepřesná rozehrávka.