VSC Fatra Zlín
2
15 25 21 25 10
Pondělí 11.11.2019, 19:30 • TJ Sokol Brno I • Uniqa extraliga mužů • 6. kolo

Volejbalisté Brna pošesté v řadě ve vzájemných soubojích porazili Zlín, byť tedy letos v roli výrazného favorita až ve zkrácené hře, kterou vyhráli 15:10.

Utkání mělo rychlý spád, nenabídlo žádnou dramatickou koncovku, Brno v něm ovládlo liché sety a Zlín sudé.

Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Daniel Římal, autor 35 bodů. (21:36:13)

Konec zápasu

15:10
    Na jedno podání se do hry podíval i marocký nahrávač Zlína Karim Lamri, domácí ale rychle zakončují Římalem na hlavním kůlu a vítězí 15:10 ve zkrácené hře.

14:10
    Duc Luan Truong podává do sítě, třetí brněnské podání do sítě v řadě, domácí by to ale nemělo mrzet.

14:9
    To však Zlínu nijak nepomohlo, Daniel Římal měl proti sobě jen Čechmánka a následuje možnost až pěti setbolů pro Brno.

13:9
    Před servisem Motyčky hosté ještě posilují blok Čechmánkem místo Vašíčka.

13:9
    Matthew August podává také jen do sítě.

13:8
    Hosté ubránili Lickův pipe, museli však jen přehrát míč zadarmo na brněnskou polovinu, Truong pak dal svému smečaři ještě jednu šanci a podruhé už Licek nezaváhal.

12:8
    Martin Licek servíruje jen do sítě.

12:7
    Závěrečný oddechový čas hostujícího trenéra Obdržálka v tomto zápase.

12:7
    Jakub Motyčka zaútočil do zámezí a Brno vede už o pět bodů.

11:7
    Ulívku Licka hosté nedokázali udržet ve hře.

10:7
    Jakub Motyčka musel útočit proti dobře postavenému trojbloku, posílenému i o Hukela místo Truonga, dokázal ale zabodovat.

10:6
    Hosté na příjmu přehráli míč rovnou na brněnskou polovinu a Daniel Římal zvyšuje už na 10:6.

9:6
    Při servisu Římala je hostům pískáno špatné postavení na příjmu!

8:6
    Daniel Římal našel mezeru ve zlínském dvojbloku.

7:6
    Také Pražák podával za koncovou čáru.

7:5
    Jiří Adamec pak zaservíroval do autu.

6:5
    Hostující libero Viceník ubránil Licka a Adamec snižuje na 5:6.

6:4
    Jiří Vašíček zasmečoval kolem brněnského bloku přesně do hřiště.

6:3
    Daniel Římal zvyšuje už na tříbodové vedení Brna, výborný útok do diagonály.

5:3
    Varous po předchozím dvojáku není v pohodě, jednoduchý servis mířil za koncovou čáru.

4:3
    Duc Luan Truong nasměroval servis do zámezí.

4:2
    Hrazdíra přehrál míč zadarmo přes, Vašíček pak nedokázal míč složit, Zlín ale dostal ještě jednu šanci, Varousovi ale absolutně nevyšla nahrávka a je z toho jasný dvoják.

3:2
    Šulc výborně vybral domácí ulívku a Motyčka snižuje na 2:3.

3:1
    Jiří Adamec smečuje do zámezí, teč na bloku nenašla ani zlínská výzva videa a hosté si berou oddechový čas.

2:1
    Matthew August trefuje přímý bod z podání na Vašíčkovi, tomu se vůbec nepovedlo přihrát prsty.

1:1
    Michal Hrazdíra se na hlavním kůlu prosadil až na podruhé, povedlo se mu ale vyrovnat.

0:1
    Martin Licek rozehrál servisem pátý set, na opačné straně při útoku zaúřadoval Jiří Adamec.

0:0
    Začal pátý set.

17:25
    Po chybě domácích na příjmu Hrazdíra jen přehrál míč zadarmo přes, Varous pak zabodoval středem sítě a uvidíme tiebreak.

17:24
    Jiří Adamec připravil hostům možnost hned sedmi setbolů.

17:23
    Ulívce Římala se hosté pokusili zdatně bránit, nakonec ale nedokázali převalit míč přes síť.

16:23
    Daniel Římal je zablokován. Připomínám, že Římal byl blízko vyrovnání na 16:16, místo toho hosté obrovsky odskočili.

16:22
    Jakub Varous zvyšuje už na 22:16 pro hosty.

16:21
    Jakub Motyčka zaúřadoval na hlavním kůlu, rozdíl ve skóre už je pětibodový.

16:20
    Brno pokračuje ve festivalu zkažených servisů, tentokrát byl příliš dlouhý Truong.

16:19
    Daniel Římal přerušil sérii Vašíčka na podání útokem ze zadní zóny.

15:19
    Jiří Vašíček přidává bod přímo z podání a za čtyřbodové ztráty se domácí trenér Marek ještě pokusí něco vymyslet při oddechovém času.

15:18
    Hosté rázem vedou zase o tři body díky útoku Jiřího Adamce.

15:17
    Daniel Římal mohl vyrovnat, ovšem ztroskotal na zlínském bloku.

15:16
    Po úspěšné obraně domácích na hlavním kůlu snižuje Martin Licek.

14:16
    Další podání zlínského univerzála končí na pásce sítě.

13:16
    Po Adamcově servisu Licek na příjmu nasměroval míč do stropu.

13:15
    Jiří Vašíček uspěl na hlavním kůlu, Zlín si drží drobný náskok.

13:14
    Jiří Adamec útočí do anténky, Brno snižuje na rozdíl jednoho bodu.

12:14
    Daniel Římal následně zabodoval z útoku.

11:14
    Římal následně podává do sítě. Už šestá chyba domácích na podání ve čtvrtém setu, přičemž ze servisu ještě v tomto období neskórovali.

11:13
    Šikovná ulívka Daniela Římala.

10:13
    Oddechový čas pro domácí.

10:13
    Jakub Motyčka už počtvrté boduje přímo z podání, přitom v prvním setu hrál jen dvě rozehry a ve druhém vůbec.

10:12
    Jiří Adamec se na hlavním kůlu trefil přesně po lajně.

10:11
    Úspěšný útok Augusta středem sítě.

9:11
    Hrazdíra mohl vyrovnat, útok po lajně ale nasměroval do zámezí.

9:10
    Martin Licek razantním útokem přidává devátý bod Brna.

8:10
    Matthew August útočí do zámezí, hosté znovu vedou o dva body.

8:9
    Truong podává do autu a je pátým hráčem Brna v řadě, který zkazil podání. Byť mezitím při servisech Hrazdíry a právě Truonga Brno dokázalo jeden bod uhrát, pak ale podání neuvedli do hry.

8:8
    Po vysoké nahrávce Viceníka domácí postavili kompaktní trojblok proti Adamcovi a bodují.

7:8
    S razantním útokem Římala si Adamec v poli neporadil.

6:8
    Hosté ubránili Licka a Jakub Motyčka vytloukl Truonga.

6:7
    Brno ve čtvrtém setu už počtvrté chybuje na podání, do sítě servíroval Pražák.

6:6
    Další podání zlínského univerzála už nepřeletělo síť.

5:6
    Zlín otáčí stav Adamcovým esem.

5:5
    Martin Licek trefil svůj útočný úder špatně a nasměroval jej do autu, což potvrdilo i video.

5:4
    Na servisu tentokrát chybuje Hrazdíra.

5:3
    Úspěšný dvojblok Brna proti Vašíčkovi, domácí odskakují do dvoubodového vedení.

4:3
    Jan Pražák zabodoval středem sítě.

3:3
    Další domácí chyba na podání, tentokrát z ruky Římala.

3:2
    Dlouhá rozehra putuje na domácí konto. Římal v závěru sice útočil do zámezí, hostující blok se však dotkl sítě.

2:2
    Do autu směřoval i servis Jakuba Motyčky.

1:2
    Americký blokař následně podává do zámezí.

1:1
    Matthew August se prosadil středem sítě.

0:1
    Do čtvrtého setu úspěšněji vstoupil Zlín díky Jiřímu Adamcovi.

0:0
    Začal čtvrtý set.

25:21
    Michal Hrazdíra zakončil třetí sadu bodem z hlavního kůlu a Brno po jasném ovládnutí koncovky třetího setu vede 2:1.

24:21
    První setbol odvrací Jiří Adamec, hosty ale ještě čeká pořádná šichta, aby třetí set vůbec zdramatizovali.

24:20
    Martin Licek přidává další bod z pipu, Brno disponuje čtyřmi setboly.

23:20
    Truong rozložil hostující obranu, Vašíček nepochopitelně vyskočil proti zadnímu nahrávači, Římal tím proti sobě neměl žádný blok a snadno se prosadil po lajně.

22:20
    Daniel Římal vytloukl blokujícího Vašíčka, Brno má v koncovce stále navrch.

21:20
    Licek následně nepovedeně podával, míč doletěl do sítě.

21:19
    Martin Licek vrací Brnu dvoubodový náskok úspěšným útokem z handy.

20:19
    Po time-outu zabodoval Jiří Adamec ze zadní zóny.

20:18
    Oddechový čas hostů.

20:18
    Další eso Truonga na Jiřím Vašíčkovi!

19:18
    Duc Luan Truong trefuje čisté eso, to byla velká chyba hostujících smečařů na přihrávce .

18:18
    Zlín se ubránil Lickovi a Adamec mohl zvýšit, neporadil si ale s brněnským trojblokem.

17:18
    Na podání domácích přišel Vít Jakubec místo Pražáka, servíruje ale jen do sítě.

17:17
    Martin Licek zabodoval útokem po lajně kolem blokujícího Šulce.

16:17
    Adamec napravil své předchozí zaváhání úspěšným útokem ze zadní zóny.

16:16
    Ani servis Jiřího Adamce se nevešel do hřiště.

15:16
    Daniel Římal servíruje do zámezí.

15:15
    Po čase Brno boduje z vlastního podání, Michal Hrazdíra potrestal nedůrazný útok hostů úspěchem z hlavního kůlu.

14:15
    Římal se prosadil útokem po lajně.

13:15
    Zlín v poslední době útočí s vysokou úspěšností, teď nezaváhal Jiří Adamec.

13:14
    Martin Licek útokem z pipu vytloukl blokujícího Varouse.

12:14
    Třetí eso Jakuba Motyčky! To je velký obrat zlínských volejbalistů.

12:13
    Hostům se tentokrát povedlo otočit Lickův servis hned na první pokus díky Jakubu Motyčkovi.

12:12
    Daniel Římal přerušuje čtyřbodovou sérii Zlína úspěchem z hlavního kůlu.

11:12
    Martin Licek tentokrát smečuje do zámezí a hosté už dokonce vedou.

11:11
    A další blok Varouse! Tentokrát proti Martinu Lickovi a Brno už přišlo o celý šestibodový náskok.

11:10
    Zlín se výborně ubránil v poli, August je pak zablokován Varousem a rozdíl ve skóre už je jednobodový.

11:9
    Jakub Motyčka zablokoval Hrazdíru, hosté se drží bodově na dosah.

11:8
    Na hlavním kůlu nezaváhal Martin Licek.

10:8
    Jiří Adamec se prosadil přes jednoblok.

10:7
    Razantní servis Vašíčka byl tentokrát příliš dlouhý.

9:7
    Jiří Vašíček trefuje přímý bod z podání a hosté už zredukovali šestibodovou ztrátu na dva body rozdílu.

9:6
    Středem sítě zapisuje šestý bod Zlína Vojtěch Navláčil.

9:5
    Michal Hrazdíra vrací Brnu čtyřbodový náskok.

8:5
    Hosté ubránili Římala, pak si ale špatně připravili útok a Adamec jen zaloboval míč na brněnskou polovinu, Římal je ale následně zablokován.

8:4
    Jiří Vašíček zabodoval na hlavním kůlu.

8:3
    Levačka Daniela Římala přidává osmý bod Brna.

7:3
    Jiří Adamec propasíroval míč mezi brněnským dvojblokem a sítí.

7:2

6:2
    Jakub Motyčka toho zatím moc neodehrál, už ale zaznamenává druhé eso.

6:1
    Martin Licek zakončil své povedení vystoupení na servisu příliš dlouhým podáním.

6:0
    Daniela Čecha nahrazuje Jakub Motyčka.

6:0
    Martin Licek pokračuje v sérii výborných podání, tentokrát boduje přímo ze servisu.

5:0
    Brňané ubránili Adamce, Římal pak zvyšuje už na 5:0.

4:0
    A už o čtyři! Jakub Varous je zablokován na středu, následuje oddechový čas.

3:0
    Daniel Římal se vyhnul zlínskému bloku a Brno vede už o tři body.

2:0
    Po špatném příjmu hostů Šulc nahrával až u umpiru a Adamec je zablokován.

1:0
    Do třetího setu Brno vstupuje úspěšným útokem Augusta.

0:0
    Začal třetí set.

19:25
    Daniel Římal ukončil druhou sadu útokem do sítě, Zlín výrazně zlepšil svůj výkon a srovnává na 1:1 na sety.

19:24
    Jiří Vašíček se snadno prosadil přes Truonga, Zlín disponuje pěti setboly.

19:23
    Na opačné straně chybuje z podání také Adamec, hosty to ale nemusí tolik mrzet.

18:23
    Hrazdíra servíruje do zámezí, hosté si drží v koncovce vysoké vedení.

18:22
    Daniel Římal neměl problém při útoku ze zadní zóny proti jednobloku Vašíčka.

17:22
    Hrazdíra měl znovu na ruce snížení, ani nadvakrát ale nepřekonal zlínský blok, druhý hostující blok už je bodový.

17:21
    Tentokrát už Hrazdíra na hlavním kůlu proměnil Truongovu nahrávku v bod.

16:21
    Domácí byli blízko sedmnáctému bodu, Zlín se ale dokázal ubránit a Michal Hrazdíra delší rozehru zakončil útokem do sítě.

16:20
    Parádní útok Římala do "debla".

15:20
    Špatný příjem hostů dokázal Radim Šulc zachránit úderem na druhou přes, který letěl do míst, kde nebyl nikdo z domácích hráčů.

15:19
    Po dlouhé době domácí bodují blokem, Daniel Čech nepřekonal brněnský trojblok.

14:19
    Znovu domácím nevyšel ideálně příjem, Daniel Římal ale na hlavním kůlu přeci jen zabodoval.

13:19
    Vojtěch Navláčil pak s pomocí pásky přidává bod z podání.

13:18
    Šulc sehrál úspěšnou kombinaci středem sítě s Vojtěchem Navláčilem.

13:17
    Na opačné straně se nepovedl servis Vašíčkovi.

12:17
    Jan Pražák kazí podání, domácím se vůbec nedaří servis ve druhém setu.

12:16
    Martin Licek uspěl na hlavním kůlu.

11:16
    Daniel Římal zasmečoval těsně do zámezí, domácí trenér Marek přerušuje hru dalším time-outem.

11:15
    Zlín si drží čtyřbodový náskok po úspěšném útoku Adamce proti velmi nekompaktnímu brněnskému dvojbloku.

11:14
    Nekompromisní útok Daniela Římala.

10:14
    Uvést míč do hry se nepovedlo ani Danielu Římalovi.

10:13
    Jiří Vašíček chybuje zpoza koncové čáry.

9:13
    Jakub Varous zaznamenává svůj první bod útokem, prosadil se technickým úderem za brněnský blok.

9:12
    Michal Hrazdíra se prosadil přes zlínský blok, Vašíčkovi se pak nepovedlo ubránit v poli.

8:12
    Jakub Varous zablokoval Matthewa Augusta, Zlín nadále odskakuje.

8:11
    Radim Šulc dalším servisem připravil jedenáctý bod, za tříbodového manka si domácí trenér Marek vyžádal oddechový čas.

8:10
    Šulc následně přidává bod přímo z podání.

8:9
    Radim Šulc se prosadil úderem na druhou přes.

8:8
    Zlínští rychle přišli o dvoubodový náskok po ulívce Daniela Římala.

5:6
    Jiří Adamec v dlouhé rozehře vrací hostům vedení.

5:5
    Středem sítě vyrovnává Jan Pražák.

4:5
    Martin Licek je zablokován Radimem Šulcem.

4:4
    Hosté do druhého setu poslali do hry Varouse místo Čechmánka, po Varousově servisu se na hlavním kůlu prosadil Hrazdíra.

3:4
    Na čtvrtý bod se Zlín velmi nadřel, Adamec nakonec vytloukl blok.

3:3
    Přesný útok Daniela Římala z handy.

2:3
    Daniel Čech se prosazuje přímo z podání.

2:2
    Jiří Adamec zabodoval na hlavním kůlu.

2:1
    Daniel Čech smečuje do zámezí, Brno se ujímá vedení.

1:1
    Michal Hrazdíra uspěl proti zlínskému dvojbloku.

0:1
    Po servisu Martina Licka měli hosté potíže, přesto Daniel Čech úspěšně zakončil, domácí si pak vzali challenge videa na teč na bloku, rozhodčí však odpískali míč ve hřišti, a tak tato challenge byla zbytečná.

0:0
    Začal druhý set.

O první přestávce probíhá křest kalendáře volejbalistek VK Šelmy Brno, ty dnes odpoledne zdolaly v ženské extralize Ostravu 3:1 a vyhouply se do čela tabulky. Asistuje u toho také nedávná úspěšná tenistka Lucie Šafářová.

25:15
    Další servis Motyčky doletěl do zámezí a za 18 minut Brno hladce vyhrálo první set 25:15.

24:15
    Skvělý vstup Jakuba Motyčky do zápasu, zlínský smečař se postaral o první zlínský bod z podání.

24:14
    Martin Licek při dalším servisu přešlápl koncovou čáru.

24:13
    Hosté poprvé střídají, Daniela Čecha nahrazuje Jakub Motyčka.

24:13
    Martin Licek zahrál výborný technický servis, s nímž si hosté neporadili dobře.

23:13
    Martin Licek zabodoval za hlavou Truonga.

22:13
    Daniel Čech se prosadil kolem brněnského dvojbloku.

22:12
    Domácí se úspěšně bránili nad sítí i v poli proti Adamcovi a Čechovi a Římal pak vytloukl zlínský dvojblok.

21:12
    Duc Luan Truong přidává čisté eso, Brno vede o devět bodů.

20:12
    Matthew August středem sítě nedal hostům šanci ubránit se.

19:12
    Daniel Čech trefil výbornou ostrou diagonálu.

19:11
    Jan Pražák přidává už čtvrtý bod Brna z podání, hosté zůstávají na nule.

18:11
    Martin Licek po vlastním příjmu zabodoval razantním útokem po lajně.

17:11
    Parádní diagonální útok Jiřího Vašíčka.

17:10
    Jiří Adamec servíruje do zámezí.

16:10
    Brno mělo několik dalších příležitostí ke zvýšení, Jan Pražák je ale zablokován Vojtěchem Navláčilem.

16:9
    Další špatná nahrávka Šulce, Vašíček znovu musel jen přehrát míč na brněnskou polovinu, Zlín se pak ještě chvíli úspěšně bránil, nakonec ale neodolal po pipu Licka.

15:9
    Daniel Římal měl proti sobě jednoblok, s nímž neměl nejmenší problém.

14:9
    Další špatný příjem Vašíčka mohl potrestat Hrazdíra, poprvé ale byl ubráněn, podruhé už zablokován.

14:8
    Oddechový čas Brno nijak nepřibrzdil, Matthew August skóruje z plachtícího podání.

13:8
    Vašíček dostal velmi špatnou nahrávku, musel jen přehrát míč na brněnskou polovinu, tam už se prosadil Jan Pražák a za pětibodového manka si hostující lavička bere druhý oddechový čas.

12:8
    Vašíčkovu smeč domácí nadrazili a Michal Hrazdíra pak vrací Brnu čtyřbodový náskok.

11:8
    Duc Luan Truong si zahrál úspěšnou rychlou kombinaci s Matthewem Augustem.

10:8
    Teď už to Zlínu vyšlo, po úspěšné obraně hostů zabodoval proti trojbloku Jiří Adamec. Hosté získávají první bod v zápase po svém servisu.

10:7
    Martin Licek podává do sítě.

10:6
    Zlín měl asi čtyři šance poprvé zabodovat po vlastním podání, poněkud neurovnanou rozehru nakonec nad sítí ukončil Matthew August.

9:6
    Po perfektním servisu Truonga hosté přehráli míč na brněnskou polovinu, Římal ale ztroskotal na jednobloku nahrávače Šulce.

9:5
    Vojtěch Navláčil podává daleko do zámezí.

8:5
    Jiří Adamec skóroval útokem po lajně.

8:4
    Výborný útok Daniela Římala ze zadní zóny.

7:4
    Jiří Vašíček se na hlavním kůlu prosadil razancí.

7:3
    Domácí měli první problémy na příjmu, přesto Michal Hrazdíra dokázal skórovat z těžké pozice.

6:3
    Jiří Adamec otečoval svůj technický úder o brněnský blok.

6:2
    A velmi rychle také o čtyři! Daniel Římal skóruje přímo z podání a hostující trenéři Macek s Obdržálkem si berou oddechový čas.

5:2
    Úspěšný útok Martina Licka z pipu, Brno vede už o tři body.

4:2
    Michal Hrazdíra si poradil se zlínským dvojblokem.

3:2
    Další podání amerického volejbalisty už končí v zámezí.

3:1
    Matthew August zaznamenává první přímý bod z podání.

2:1
    Daniel Římal za hlavou nahrávače Truonga vytloukl zlínský dvojblok.

1:1
    Úspěšná souhra hostů středem sítě, zakončoval Michal Čechmánek.

1:0
    Už se zdálo, že Římal byl v úvodní rozehře zablokován, rozhodčí ovšem viděli dotyk sítě hostujícím blokem.

0:0

Podáním utkání zahájí hostující nahrávač Radim Šulc.

Základní sestavy obou týmů jsou podle očekávání, není v nich žádné překvapení.

Volejbal Brno: Truong, Hrazdíra, August, Licek, Římal, Pražák – Vodička, Lžičař

VSC Fatra Zlín: Šulc, Čechmánek, Čech, Vašíček, Navláčil, Adamec – Viceník

Rozhodčí: Grabovský, Spáčil.

Vzájemná bilance

Brno zvítězilo ve všech pěti posledních soubojích se Zlínem, oba loňské duely ale rozhodovala za stavu 2:2 až zkrácená hra. Nejdříve ve Zlíně Brňané zvítězili 15:12 v tiebreaku, v domácím prostředí pak 15:10.

Za posledních 10 let je Brno úspěšnějším týmem, ovšem nebylo tomu tak vždy, neboť od roku 2009 ještě v prosinci 2016 Zlín vedl ve vzájemné bilanci 10-8, na stranu Brna se to překlopilo až tou současnou sérií pěti výher, celkově tak za ten desetiletý úsek Brno vede 13:10. Na brněnské palubovce je ten poměr 8:4.

Zlínu vůbec nevyšel start do nové sezóny, když v úvodních pěti kolech nedokázal vyhrát ani set, ovšem má za sebou už šest utkání, když si ve čtvrtek předehrál souboj s Ústím nad Labem a Severočechy dokázal poněkud nečekaně porazit 3:1 na sety.

Hosté tak sice zůstávají poslední v tabulce, ovšem nikoliv beznadějně, neboť zaostávají jen o dva body za Příbramí, na trojici Beskydy, Brno a Kladno pak ztrácejí jednu výhru.

Favority zápasu jsou domácí, kteří mají skutečně velmi dobrou formu. Brno na úvod sezóny sice prohrálo na palubovce nováčka z Beskyd ve Frýdku-Místku 1:3, poté ale dokázalo v domácím prostředí přehrát Ostravu 3:1 a Kladno 3:0, pak sice dvakrát prohrálo, i bod proti velkým favoritům z Českých Budějovic a Liberce je ale rozhodně úspěchem. Byť v Liberci Brno promarnilo vedení 2:0 na sety a poté ve čtvrtém setu náskok 21:17.

Hezký večer při sledování dohrávky šestého kola volejbalové Uniqa extraligy mužů, v moravském derby Brno přivítá Zlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.