Č. Budějovice – Liberec 6:3 (kon.) | Kobra – Hvězda Praha 4:7 (kon.) | Vítkovice – Havířov 2:4 (kon.)
Plzeň – HC Litvínov 2:3 (po pr.) | HK MD Šumperk – Poruba 5:0 (kon.) | Přerov – Zlín 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Technika Brno 4:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 5:6 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:9 (kon.)
Třemošná – PZ Kladno 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 4:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:3 (kon.)
Tábor – Slavia 2:6 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (3:1 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 14.11.2019, 17:00 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu • Skupina Východ

V dnešním zápase se hra sice postupně vyrovnávala, ale vyhrál Havířov, který v dnešním zápase otvíral skóre. I když měli domácí hodně šancí vyrovnat, tak gólman Havířova za záda více než dva góly nepustil, a také proto si hosté odvážejí tři body. (18:57:10)

59:43
    Po Belanově střele zazvonila tyč.

59:23
    Domácí v ofsajdu a Bartošák je zpět v bráně.

59:21
    Vítkovice neudržely útočné pásmo.

58:50
    Domácí to zkoušejí v šesti.

58:01
    Holaník se prokličkoval až před bránu, tam ale o puk přišel.

56:29
    Bílek neprošel mezi vítkovickou obranou a Bystroň se s pukem vydává na druhou stranu.

55:39

55:31
    Bialemu se nepodařilo vyhodit kotouč z obranného pásma a u puku je Bílek.

54:49
    Domácí ve čtyřech.

54:47
    I teď vítkovická obrana poslala puk aspoň do středního pásma.

54:31
    Domácí se osvobodili.

53:39
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Vřeský – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).

53:37
    Bartošák skvěle zastavil několik střel svými betony.

53:07
    Domácí poslali kotouč až za bránu Zlatnického.

52:17
    Holaník udržel útočné pásmo a vystřelil, ale trefil pouze výstroj některého z hráčů.

51:49
    Rajčan nahodil kotouč do útočného pásma, tam se ale puku ujal Kubíček.

50:33
    Skřipčák nechal kotouč za sebou.

50:12
    Před havířovskou bránou se strhla menší potyčka, vylučovat se ale nebude.

49:52
    Horváth se nedostal přes vítkovickou obranu a Bystroň zakládá protiútok.

49:27

49:04
    Pavič se trefil jen do brusle Kremnického.

48:27
    Bartošák rozehrál, ale puk je stále v obranném pásmu Vítkovic.

48:04
    Havířov se osvobodil.

47:45
    Domácí neudrželi útočné pásmo a musí se vracet.

47:27
    Hostující Becher vyloučen za podrážení.

46:51
    Krejsa obral Pavlačku v útočném pásmu o kotouč, ten následně poslal před bránu Holaníkovi, který jen promáchl.

46:13
    Horváth chtěl vystřelit, ale puk nechal za sebou.

45:56
    Kvůli úmyslnému ofsajdu domácích uvidíme vhazování po pravici Bartošáka.

45:35

45:26
    Zmarzlák poslal kotouč k Bartošákově bráně.

44:47
    Kotáskův pokus byl sražen do rohu kluziště.

44:21
    Hosté se osvobodili.

44:02
    Bystroňovi sice odskočil puk od hokejky, ale útočné pásmo udržel.

43:35
    Hostující Kubíček vyloučen za nedovolené bránění.

43:02
    Bialy trefil jenom Wlodaru.

42:38
    Kolat se nedostal přes vítkovickou obranu.

41:50
    Zakázané uvolnění Havířova.

41:18
    Bárta z kleku vystřelil, ale Bartošák puk vyrazil.

40:31
    Schauer se nedostal k dorážce, když před ním byla skoro odkrytá brána.

40:13
    Zakázané uvolnění domácích.

40:01

Na začátku druhé třetiny se u kotouče více drželi domácí, nicméně poté se hra opět vyrovnala. První gól ve druhé třetině vstřelili hosté, poté se ale trefili i domácí, ale během minuty dali ještě jeden gól hosté z Havířova, a proto Havířov vede o dva góly.

Další třetina začne přibližně v 18:26.

40:00

39:40
    Rozjetý Kotásek byl ve středním pásmu zastaven protihráčem.

39:07

38:14
    Krejsa trefil pouze bránícího hráče, poté se ale opět dostal k puku a jeho pokus vyrazil Zlatnický před sebe. Následně musel Zlatnický zasahovat ještě proti střele Holaníka.

37:41
    Puzoňovu střelu od modré zblokoval Pavelec.

36:52
    Moškoř krouží v útočném pásmu s pukem.

35:55
    Vojkuvka přihrál před bránu Urbančíkovi, jeho pokus ale skončil u Bartošákových betonů.

35:28
    Po střele Rajčana zazvonila tyč.

34:51
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

34:38
    Kolatova střela proletěla nad Bartošákovou bránou.

34:18

33:09
    Po chybě domácích se do velké šance dostali Pavlačka s Horváthem, když jeli sami na Bartošáka, nicméně druhý jmenovaný zakončil pouze do betonů.

32:40
    Vítkovičtí si v útočném přihrávali a závěrečnou střelu vyslal Bystroň, střela však jen proletěla kolem brány.

32:18
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kolat.

30:58
    Havířov právě vstřelil branku!
    Do pravého kruhu dostal od Bechera přihrávku JAN MOŠKOŘ, který se trefil za záda Bartošáka. Asistence: Ondřej Becher, Denis Bárta.

30:27
    Pavlačka zakončil pouze do Bartošákových betonů.

29:55
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice rychle snižují. JAN SCHAUER se z pravé strany trefil do brány. Asistence: Filip Holaník.

29:28
    Ostrou střelou z mezikruží posílá Havířov do dvougólového vedení ŠIMON PUZOŇ. Asistence: Denis Bárta, Jan Moškoř.

28:56
    Puchala prošel s kotoučem do útočné třetiny, za chvíli se ale k puku dostali hosté, kteří se vydali na druhou stranu.

27:48
    Bystroň poslal kotouč do útočného pásma.

26:24
    Kotásekova střela prošla mezi havířovskými obránci, ale bránu těsně minula.

25:35
    Střelu Bialeho zblokovala havířovská obrana.

24:57
    Domácí se v posledních minutách drží mnohem více u puku než Havířov.

24:26
    Vítkovičtí v ofsajdu.

23:22
    Pavlačka se dostal tak blízko k bráně, že nedokázal zakončit.

22:36

22:18
    Vřeského střela od modré proletěla těsně kolem brány.

21:51
    Wlodara udržel útočné pásmo.

20:38
    Bartošák zasáhl svým betonem proti střele Bárty.

20:17
    Krejsa vyslal z pravého kruhu tvrdou střelu, bránu ale přestřelil.

20:01

V první minutě se dovedení dostali hosté, když se k dorážce dostal Horváth. I druhý gól hostujícího celku padl z dorážky, tentokrát se trefil Becher. Havířov už vedl 0:2, ale v poslední minutě první třetiny snižoval na 1:2 vítkovický Holaník. Zdálo se, že jsou hosté rychlejší, tak uvidíme, co nám přinesou další třetiny.

Další třetina začne přibližně v 17:43.

20:00

19:01
    FILIP HOLANÍK dostal přihrávku od Melovského a trefil se nad levý beton havířovského gólmana. Asistence: Matyáš Melovský, Josef Krejsa.

18:53

18:47
    Hosté se snažili dorážet do brány, Bartošák si ale vše pohlídal a puk má v lapačce.

18:24
    Domácí opět posílají kotouč k bráně Zlatnického.

18:00
    Hosté jsou sice v útočné třetině, žádná střela ale nepřichází.

17:22
    Domácí se osvobozují.

16:53
    Za podrážení je vyloučen domácí Krejsa.

16:50
    Když už se domácím podaří dostat se blíže k bráně Zlatnického, tak je havířovská obrana o puk obere.

15:58
    Havířovští se vydávají do útočného pásma.

14:57
    Holaník bez problémů prošel do útočného pásma, poté chtěl přihrát před bránu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, Zlatnický však puk raději schoval.

13:51
    Puzoň velmi špatně rozehrál a před havířovským gólmanem zachytil rozehrávku Milata, bránu však přestřelil.

12:46
    Krejsova střela skončila na prvním havířovském hráči, který mu stál v cestě, ten se však rychle nezorientoval a pro Vítkovice žádné nebezpečí nevzniklo.

12:11
    Na vhazování úspěšnější Havířov.

12:05
    Bartošák schoval puk pod svou lapačku, bude se vhazovat po jeho levici.

11:35
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

10:52
    Schauer přišel v útočném pásma o puk.

10:30

08:55
    Bartošák opět vyrazil první střelu betonem před sebe a k dorážce se dostal ONDŘEJ BECHER, který tak puk posunul do téměř odkryté branky. Asistence: Denis Bárta, Jan Moškoř.

08:45

08:31
    Vítkovicím se nedaří vyhodit kotouč z obranného pásma, hosté stále kombinují.

07:39
    Domácím se podařilo dostat kotouč z obranného pásma.

06:45
    Domácí Pavelec vyloučen za napadení.

06:00
    Kotáskův pokus z mezikruží sice prošel přes hostující obranu, ale Zlatnický střelu viděl a puk schoval do lapačky.

05:43
    Kubíček se rychle přesunul do útočného pásma, kde před bránou našel Pavlačku, ten ale zakončit nedokázal.

05:07
    Bialy chtěl z mezikruží vypálit, puk mu ale od hokejky odskočil.

04:25
    Hosté se už opět řítí k Bartošákovi, střelu Bílka zblokoval Vřeský.

03:57

03:26
    Domácím se ale přesilová hra nedaří, až teď se do útočného pásma dostal Puchala.

01:57
    Za podrážení je vyloučen havířovský Urbančík.

01:18
    I domácí se dostali do útočné třetiny, nicméně jejich nepřesná přihrávka končí na Kolatově holi.

00:45
    Havířovu se vyplatil tlak v útočném pásmu. Bartošák předvedl mnoho zásahů, jenže na několikátou dorážku KEVINA HORVÁTHA už nestačil. Asistence: Martin Pavlačka, Petr Kubíček.

00:25
    Havířovští vybojovali v útočném pásmu kotouč a první střelu vyslal Kubíček, Bartošák však stihl zasáhnout.

00:09

00:01

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň (A), Bialy, Pavič, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník (A), Kotásek, Krejsa (C), Rajčan, Pavelec, Schauer, Milata, Melovský, Skřipčák

AZ RESIDOMO Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček, Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka (A), Vojkuvka, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Bárta, Horváth (A), Belan, Siekierka

Rozhodčí: M. Novák – D. Klimek, V. Hladík.

AZ RESIDOMO Havířov
    Nejlepší hráč:
    Kevin Horváth – 13 zápasů – 16 bodů (9+7)
    Nejlepší obránce:
    Petr Kubíček – 14 zápasů – 13 bodů (4+9)

HC Vítovice Ridera
    Josef Krejsa – 14 zápasů – 17 bodů (9+8)
    Denis Puchala – 14 zápasů – 8 bodů (2+6)
    René Smolka – 8 zápasů – 33 trestných minut
    Gólmani:
    Marian Münch – 5 zápasů – úspěšnost: 91,26%
    Darek Bartošák – 10 zápasů – úspěšnost: 88,00%

Po reprezentační pauze uvidíme souboj Vítkovic s nedalekým Havířovem. Toto utkání nabídne boj o první místo v tabulce, momentálně jsou na prvním místě Vítkovice, nicméně mají náskok pouze jednoho bodu. Za zmínku stojí, že havířovský Štěpán Zlatnický je podle úspěšnosti nejlepším gólmanem celé soutěže, Antonín Nowak je na sedmém místě a abychom nezapomněli na gólmany domácího celku, tak Marian Münch se nachází na sedmnáctém místě a Darek Bartošák je až ve čtvrté desítce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 20. Holaník (Melovský, Krejsa), 30. Schauer (Holaník) – 1. Horváth (Pavlačka, Kubíček), 9. Becher (Bárta, Moškoř), 30. Puzoň (Bárta, Moškoř), 31. Moškoř (Becher, Bárta)

AZ Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček, Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka (A), Vojkuvka, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Bárta, Horváth (A), Belan, Siekierka

Rozhodčí: M. Novák – D. Klimek, V. Hladík