Zlín – Litvínov 3:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Kladno – Sparta 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 4:3 (po pr.) | Olomouc – Třinec 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Hvězda Praha
Pátek 29.11.2019, 17:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu - play-down • 1. kolo

Já se s Vámi z RT TORAX ARENY loučím a těším se na další textové přenosy. (19:24:12)

Viděli jsme rychlé a bojovné utkání na jehož konci byli šťastnější hosté. Domácí začali zápas velmi dobře a už od 4. minuty vedli. Hosté srovnali gólem do šatny a tak první dějství skončilo nerozhodně.
    Ve druhé třetině přidali na tempu i hosté a vypracovali si několik vážných šancí ale gólmani na obou stranách se činili a proto se šlo do šatny opět za nerozhodného stavu.
    Ve třetí periodě obě mužstva předváděly hezký hokej. Ve 45. minutě bratrská dvojice Maciasů posunula Porubu do vedení, ale pět minut před koncem srovnal stav na 3:3 Filip Hron.
    Po patnácti sekundách prodloužení vystřílel dva body hostům Alen Jurak a Hvězda si tak z Poruby odváží dva body.

60:15
    Hvězda právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé. V útočném pásmu se dostal k puku ALEN JURAK a nedal domácímu gólmanu šanci. Bez asistence.

60:01

Po tříminutové pauze budeme pokračovat prodloužením.

60:00

59:25
    Hosté na dvakrát nepřekonali gólmana Poruby.

58:59
    Halata přejel celé hřiště a prudkou střelou otestoval pozornost Sluky.

58:31
    Icing domácích.

58:10
    Obě mužstva se nadechují k závěrečnému náporu.

57:23
    Hraje se ve vysokém tempu, akce střídá akci na obou stranách hřiště.

56:14
    Hosté měli obrovskou příležitost opět vstřelit branku, kdy snad osm hráčů dolovalo puk zpod domácího brankáře. Nakonec rozhodčí přerušuje.

54:53
    Ke skákavému puku se dostal FILIP HRON a v nepřehledné situaci dostává puk za záda domácího gólmana a srovnává tak stav na 3:3. Asistence: Matyáš Potůček.

54:10
    Štefko vybojoval puk, objel bránu a žabičkou přehodil bránu i brankáře, obránce ale rukou puk odklidil do rohu.

53:05
    Jurak se snažil protáhnout do šance, ale domácí obránce byl proti.

52:29
    Koudelný se ocitl sám před brankářem, ten se ale roztáhl a nedovolil zvýšit domácím náskok.

52:05
    Domácím utekl puk z pásma.

51:55
    Postrkování před brankou hostů, rozhodčí ale vylučovat nebude.

51:44

50:57
    Vehovský se v úniku snažil vyzrát na hostujícího gólmana, v rozhodující chvíli mu ale puk utekl z hokejky.

49:38
    Domácí v náporu, ale žádná kloudná střela z toho nebyla.

47:50
    Oba týmy v plném počtu.

45:50
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Stibor – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Jurak – 2 min., vysoká hůl).

44:42
    Poruba právě vstřelila branku!
    Po střele KRZYSZTOFA MACIASE z pravé strany k bližší tyči dostává bratrská dvojice Porubu do vedení. Asistence: Kacper Macias a Filip Hlaváč.

44:25
    Střelu z pravého kruhu chytá Slíž do lapačky.

43:50
    Domácí rozjíždějí útok zpoza vlastní brány.

43:34

43:07
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Helikar – 2 min., nedovolené bránění).

42:30
    Helikar projel celé pásmo s pukem na hokejce, střela ale byla zblokována.

41:51
    Hlaváč se dostal do pásma a vystřelil, puk byl odražen mimo hrací plochu.

41:34
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Stibor – 2 min., podrážení).

41:04

40:25
    Domácí se zatím do pásma neprobojovali.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:34.

I ve druhé části pokračoval bojovný výkon obou celků. Hosté se gólem ve 23. minutě dostali do vedení, ale domácí zvýšili obrátky a ve 32. minutě gólem Vehovského vyrovnali stav na 2:2. Koncem třetiny plály na ledě emoce, ale do konce třetiny se už stav nezměnil. Na začátku třetí třetiny budou ještě domácí dohrávat přesilovku.

37:25
    Koudelný se opět dostal za tři hráče Hvězdy, ale brance zabránil výborným zákrokem Sluka.

36:15
    Hlaváč pálí od modré čáry mimo.

35:30
    Vehovský skvěle napadá a hosté mají s rozehrávkou problémy.

34:38
    Šercl pálí od modré, ale domácí střelu zblokovali.

33:40
    Srb obral domácího obránce o puk a dokázal i vystřelit, ale pouze do brankáře.

33:20
    Stibor se krásně dostal za obránce a jel sám na gólmana, který ale zázračně chytá.

32:35
    Hlaváč zavezl puk do pásma a od přihrávkou od mantinelu hledal Koudelného, ten ale byl výborně pokrytý.

31:32
    Martin Stibor nahozením od modré našel výborně postaveného MAXIMA VEHOVSKÉHO a ten prudkou střelou vyrovnává stav na 2:2. Asistence: Martin Stibor.

31:11

30:16
    Koudelný se dostal s pukem z rohu až před bránu, ale ani na dvakrát Sluku nepřekonal.

29:24
    Kacper Macias tvrdě vystřelil od modré. Brankář včas sklapl betony.

29:11
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Helikar – 2 min., podrážení).

28:40
    Souboj u zadního mantinelu vyhrál hostující hráč a vyhazuje na icing.

27:54
    Koudelný zkoušel střelu od modré, rozhodčí ale zapískal o ofsajd.

27:23
    Ale ani domácí se nenechávají zahambit a zkouší pozornost hostujícího gólmana.

26:30
    Hvězda rozjíždí další útok a tři hráči operují v předbrankovém prostoru.

25:33
    Poruba rychle přenesla hru až za branku Hvězdy, ale ke střele se nikdo z domácích nedostal.

25:21
    Ofsajd hostů.

24:17
    Domácí chtějí rychle odpovědět a zasypávají Sluku střelami.

22:09
    Halata přišel za brankou o puk který Adam Pírs přihrál před Slíže a MATYÁŠ POTŮČEK střelou do horní části brány dostává Hvězdu do vedení. Asistence: Adam Pírs.

21:36

20:40
    Hvězda zamkla domácí v pásmu a byla z toho i jedna střela, která ale mířila vedle.

20:10
    Hosté dohrávají přesilovku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.

V první třetině se hrál rychlý a útočný hokej. Domácí si vytvořili už od začátku mírný tlak, který byl odměněn brankou Halaty ve čtvrté minutě. Hosté se koncem třetiny dostali, i díky přesilovým hrám, do zápasu a v poslední minutě vyrovnali zásluhou Helikara na 1:1.

20:00

19:36
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Koudelný – 2 min., držení).

19:16
    Hosté využívají přesilovku, po závaru před domácím gólmanem se nejlépe zorientoval JAN HELIKAR a protlačil kotouč za Slížovy záda. Asistence: Nicolas Štefko.

18:15
    Hvězda teď zamkla domácí v pásmu, ale žádná vážná gólová šance z toho nebyla.

17:55
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bechný – 2 min., držení).

16:55
    Domácí opět v náporu, ale hosté zatím výborně brání.

15:57

15:30
    Šercl střelou od modré jen o milimetry netrefil šibenici branky.

15:20
    A opět dvě střely domácích.

14:56
    Hlaváč při vlastním oslabení ujel obráncům ale střela mezi betony do brány neprošla.

14:27
    Domácí vyhazují.

13:57
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Michalčík – 2 min., faul kolenem).

13:37
    Domácí obránce krásnou přihrávkou přes celé hřiště našel na modré čáře spoluhráče, ten ale o kotouč přišel.

13:11
    Icing hostů.

12:34
    Na obou stranách jedna šance střídá druhou. Hraje se útočný hokej.

11:48
    Hlaváč zavezl puk do třetiny a po nahození na spoluhráče se opět dostal k puku a vystřelil.

11:19
    Jurak se opět ocitl před domácím gólmanem sám, Slíž ale drží šance Poruby pevně v rukou.

10:32
    Dva hráči Hvězdy jeli sami na Slíže, ten však puk udržel pod svými betony a rozhodčí rozpažuje.

09:30
    Hlaváč zavezl puk od své brány až do útočného pásma a přihrával před bránu, tam však spoluhráč na kotouč nedosáhl.

09:04
    Puk opět mimo hrací plochu.

08:40
    Bojuje se za bránou domácích.

07:55

07:35
    Pírs vypíchl puk obráncům na modré čáře a jel sám na Slíže, ten výborným zákrokem zabránil téměř jistému gólu.

06:55
    Puk mimo hrací plochu.

06:17
    Domácím se nedaří udržet v pásmu a hosté vyhazují.

05:55
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Štefko – 2 min., hákování).

03:32
    Mezi kruhy se k puku dostal MATĚJ HALATA a střelou zápěstím do pod ruku brankáře dostává domácí do vedení. Asistence: Maxim Vehovský a Vojtěch Černý.

02:30
    Štefko vybojoval puk u mantinelu a dostal se ke střele.

01:15
    Na pravém křídle se uvolnil domácí hráč a otestoval pozornost Sluky.

00:15
    Hned po úvodním buly přišel o puk za bránou domácí obránce a hosté si připisují první střelu v utkání.

00:01

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu.

Vítám všechny příznivce hokeje u sledování textového přenosu přímo s RT TORAX ARENY. Za několik málo minut bude vše připraveno k prvnímu zápasu o udržení mezi tuzemskou dorosteneckou elitou.

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Michalčík, Černý, Kříž, Kac.Macias, Bechný, Borkovec – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Slusarczyk, Vehovský, Krz.Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík.

HC Hvězda Praha: Sluka (Grmela) – Šercl, Procházka, Adam, Vojta, L.Kubas, Hron, M.Kubas – Helikar, Potůček, Zajíc, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko.

Rozhodčí: Kratochvíl – Bartoň, Veselý.

Domácím se v posledních zápasech příliš nedařilo, v posledních pěti utkáních zvítězili jen jednou s Olomoucí 4:3 po prodloužení a v tabulce skupiny Východ se umístili na 10. místě s 12 body. Několikrát však měli body těsně na dosah jako třeba s Třincem, kde prohráli jen o gól, nebo se Vsetínem kde o větší bodový zisk přišli až v prodloužení.
    Nejproduktivnějším hráčem Poruby je Filip Hlaváč s 12 body, který je zároveň i nejlepším střelcem s 8 brankami. 6 asistencí pak má na svém kontě nejlepší nahrávač Martin Stibor.

Hosté z hlavního města v listopadu sehráli pět zápasů a ve dvou se jim podařilo zvítězit a to 7:4 nad rivalem Kobrou Praha a nad Třemošnou 3:2. V tabulce základní části skončili na 9. místě s deseti body.
    Hráčem který vévodí statistikám Hvězdy Praha je Alen Jurak se 14 body za 7 gólů a 7 asistencí.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Základní část ELIOT Extraligy dorostu je minulostí a týmy HC RT TORAX Poruba a HC Hvězda Praha čeká boj ve skupině o udržení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zbyněk Slatinský

Branky a nahrávky: 4. Halata (Vehovský, Černý), 32. Vehovský (Stibor), 45. Krz. Macias (Kac.Macias, Hlaváč) – 20. Helikar (Štefko), 23. Potůček (Pírs), 55. Hron (Potůček), 61. Jurak

Rozhodčí: Kratochvíl – Bartoň, Veselý