Anaheim – Winnipeg 0:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 4:1 (kon.) | Philadelphia – Detroit 6:1 (kon.)
Buffalo – Toronto 6:4 (kon.) | Chicago – Colorado 2:5 (kon.) | Minnesota – Ottawa 7:2 (kon.)
Washington – Tampa 4:3 (po pr.) | Vegas – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.) | Columbus – Pittsburgh 5:2 (kon.)
Carolina – Nashville 0:3 (kon.) | Dallas – St. Louis 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 0:4 (kon.)
Montreal – Philadelphia 3:4 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 30.11.2019, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Ode mne to je pro dnešní utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL na počtenou. (03:49:49)

Dnešní utkání sleduje 17.402 diváků.

Máme tu konec dnešního utkání a lépe dopadlo pro domácí Blue Jackets. Domácí byli po celé utkání lepší a připisují si důležité dva body do tabulky Východní konference. První a třetí třetina nám skončila 1:1 a o výsledku utkání rozhodla druhá perioda, která skončila 3:0 pro domácí. Columbus měl v dnešním utkání pouze dvě střelce. Hattrick si připsal GUSTAV NYQUIST, který před sezonou přišel z Detroitu a o dvě branky se postaral domácí kapitán NICK FOLIGNO. Za Tučňáky skórovali JAKE GUENTZEL a KRIS LETANG.

59:24
    Domácí aréna je na nohou a domácí si užívají zbytek utkání.
    59:01 Gustav NYQUIST - 5:2

59:01
    Columbus právě vstřelil branku!
    Máme rozhodnuto a kšiltovky jsou na ledě, protože se do prázdné branky trefil GUSTAV NYQUIST, který si připisuje druhý hattrick kariéry. Asistence: Josh Anderson, David Savard.

58:50

58:15
    Ani Malkin ani Guentzel nyní Korpisala nepřekonali.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41
    Malkinova dělovka od modré byla zablokovaná do rohu.

57:25
    Hosté bez brankáře.

57:14
    Anderson mohl rozhodnout, ale tváří tvář Jarrymu neuspěl a přestřelil.

56:57
    Letangova střela byla zablokovaná.

56:50
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Gustav Nyquist – 2 min., podrážení).

56:21
    Nahození Marina tečoval před Korpisalem Hörnqvist, ten se opět výborně roztáhl a puk chytil.

56:19
    Blue Jackets vyhazují tak, aby to nebyl icing a odcházejí střídat.

55:58
    Bekhendové nahození Johnsona z pravého kruhu skončilo v náručí Korpisala. Následuje komerční přestávka.

55:14
    Hostům se nyní nedaří dostat do útočné třetiny, domácí nyní zhušťují střední pásmo.

54:19
    Dumoulin si moc s pukem v útočné třetině hrál až o něj přišel a domácí vyváží puk do bezpečí a hostům se již krátí čas na drama v utkání.

53:51
    Icing Pittsburghu.

53:25
    Johnson již puk v útočné třetině nezachytil nakonec oba týmy střídají.

53:10

52:36
    Columbus vyhazuje.

52:00
    Guentzel bojoval na brankovišti, ale puk přes beton Korpisala do sítě nedostal.

51:25
    Dělovka Guentzela z pravého kruhu zamířila do betonů Korpisala.

51:10
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sonny Milano – 2 min., podrážení).

51:10
    Komerční přestávka.

50:46
    Domácí výborně zabojovali a icing se tak nepíská.

50:08
    Simonova přihrávka na Malkina byla výstavní, ten vložil do přihrávky hůl, Korpisalo se výborně roztáhl a puk do branky nepustil.

49:33
    Rána Gavrikova od modré skončila na levém betonu Jarryho.

49:27
    Zakázané uvolnění Penguins.

48:33
    Ve velké šanci se objevil na brankovišti sám před Jarrym jeden z domácích, který mířil mezi betony, hostující brankář si mezírku pohlídal.

47:59
    Kahunovo nahození od modré skončila na těle Korpisala.

47:40
    Puk je na domácí střídačce.

47:14
    Malkinova střela z nulového úhlu trefila pouze boční síť.

46:50
    Puk v hledišti a máme tu poradu rozhodčích, jestli se náhodou nebude vylučovat.

46:29
    45:20 Kris LETANG - 4:2

45:20
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci snižují na rozdíl dvou branek. Malkin nedokázal přes Jonese zakončit a puk se dostal za branku Korpisala, tam se k touši dostal Guentzel, který nabil na pravý kruh KRISU LETANGOVI, který nic nevymýšlel a dělovkou posílá puk o tyčku do branky. Asistence: Jake Guentzel, Jevgenij Malkin.

45:11

44:46
    Tanev mohl snížit v oslabení, Korpisalo výborně vybruslil a zmenšil úhel.

43:59
    Dělovka Bjorkstranda z vrcholku levého kruhu zamířila vedle branky.

43:48
    Columbus se zatím nemůže dostat do útočné třetiny.

43:30
    Penguins vyhazují.

43:11
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Alex Galchenyuk – 2 min., podrážení).

42:42
    Nahození Kukana skončila za brankou Jarryho. Domácí jsou stále v útočném pásmu.

42:12
    Kombinace na obou stranách nyní vázne.

41:19
    Tečované nahození na Jarryhood od Savarda, ten zasáhl betony.

40:36
    Malkin nahazuje za Korpisala a odchází střídat.

Hity 15 – 17

Po druhé třetině vede Columbus zcela zaslouženě 4:1. Druhá třetina byla jasně v režii Blue Jackets. Hned v úvodu poslal domácí zpět do vedení po chybě Malkina NICK FOLIGNO. Přesilovou hru poté po přihrávce Duboise využil bekhendovou střelou GUSTAV NYQUIST. Třetí branku opět zaznamenal z přesilové hry domácí kapitán NICK FOLIGNO. Na druhé straně po střele Guentzela zazvonila tyč a druhou obrovskou šanci měl Simon, ale sám před Korpisalem trestuhodně minul.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56
    Malkinova dělovka od modré skončila na těle Korpisala, ten to měl stížené kvůli cloně Hörnqvista.

39:28
    Malkin nepřesnou nahrávkou připravuje Tučňáky o útočné pásmo.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Columbus vyhazuje na Jarryho.

38:20
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., krosček).

37:36
    Tyčka po střele hostujícího hráče.

37:06
    Puk v hledišti.

36:35
    Letang dohrál za brankou Jarryho Bjorkstranda, ten se jen těžce zvedá.

36:19
    Icing Blue Jackets.
    35:09 Nick FOLIGNO - 4:1

35:09
    Další branka v hostující síti a druhá využitá přesilová hra Blue Jackets. Rána Wennberga ještě na Jarryho neprošla, poté se však k puku dostal NICK FOLIGNO a ten ho už poslal přesně do sítě. Asistence: Alexander Wennberg, Seth Jones.

34:45
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., hákování).

34:28
    Chybu v domácí rozehrávce nedokázal využít Simon, který si vybruslil mezi kruhy, ale nedokázal poslal puk do sítě.

34:12
    Dělovka Riikoly z levého kruhu skončila v náručí Korpisala. Následuje komerční přestávka.

33:52
    Icing Penguins.

33:33
    Bjorkstrandova teč a puk skončil v ochranné síti.

33:26
    Střela od modré skončila v náručí Korpisala.

33:19
    Rána Kahuna od modré skončila v lapačce Korpisala a poté se seběhla mela.

32:59
    Rána Guentzela z pravého kruhu zablokovaná do ochranné sítě.

32:39
    Slabý pokus Nyquista Jarryho nepřekvapil.

32:20
    Letangova rána od modré skončila v náručí Korpisala.

32:09
    Werenskiho nepřesná přihrávka končí za brankou Jarryho, kde ho má na hokejce Letang.

31:38
    Seth Jones se protlačil ke střele minul však branku.

31:21
    Rozehrávka hostů končí pouze zakázaným uvolněním.

30:58
    Puk na hostující střídačce. Následuje komerční přestávka.

30:20
    Jenner sám před Jarrym nezakončil ke smůle domácích přesně.

29:24
    Střílená přihrávka Gavrikova zamířila na hokejku Bemströma, jeho zakončení šlo vedle.

28:47
    Rána Johnsona od levého mantinelu skončila v lapačce Korpisala.

28:23
    Zakázané uvolnění Columbusu.

28:06

27:22
    Gustav Nyquist mohl dát svojí třetí branku, vyjel od pravého mantinelu před Jarryho, ten ho výborně vychytal.

26:06
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., hrubost).

26:06
    Jarry raději puk po střele Duboise přidržel a poté se seběhla za brankou velká mela. Následuje komerční přestávka.

25:40
    Střela Trotmana od modré skončila na betonech Korpisala.

25:19
    Jennerova střela z mezikruží na Jarryho neprošla.

24:42
    Puk na domácí střídačce, hra je přerušená.

23:44
    Penguins se snaží něco s výsledkem udělat, nepřesná kombinace je však připravuje o útočné pásmo.
    22:52 Gustav NYQUIST - 3:1

22:52
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do dvoubrankového vedení. GUSTAV NYQUIST dostal puk od Duboise na levé straně vyjel s ním před branku a bekhendovou střelou překonává Jarryho. Asistence: Pierre-Luc Dubois, Zach Werenski.

22:00
    Letang drží puk na hokejce a šetří vteřinky.

21:36
    Hosté vyhazují na Korpisala.

21:19
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Kahun – 2 min., držení).

21:12
    Anderson se zjevil zcela sám před Jarrym, ten však domácího hráče výborně vychytal.
    20:26 Nick FOLIGNO - 2:1

20:26
    Domácí si berou zpět vedení po obrovské chybě Malkina. Ten nechal puk nešikovně ve středním pásmu pro spoluhráče, ale puku se zmocnil NICK FOLIGNO a střelou z pravé strany překonává Jarryho. Bez asistence.

Hity 12 – 5

V první třetině jsme viděli po jedné brance na každé straně. Skóre otevřel po teči GUSTAV NYQUIST. Domácí byly jasně v první periodě aktivnější, ale nakonec díky chybě Jonese se dostal do šance Malkin, který předložil puk ještě na JAKEA GUENTZELA, který si ho srovnal na hokejce a vyrovnal, bylo to teprve ze třetí střely ve třetině.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    Rána Kukana od modré zamířila přesně do náruče Jarryho.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.
    17:57 Jake GUENTZEL - 1:1

17:57
    Chyba obránce Setha Jonese končí pro domácí tragický. Malkin ujel po levé straně do útočného pásma a poté přesnou nahrávkou na pravou stranu brankoviště našel JAKEA GUENTZELA, ten si srovnal puk na hokejce a zamířil přesně. Asistence: Jevgenij Malkin, Dominik Simon.

17:39
    Hosté vyhazují tak, aby to nebyl icing a odcházejí střídat.

17:05
    Dumoulin nezachytil puk na modré čáře a píská se ofsajd. Tučňákům se zatím vůbec nedaří mají zatím pouze 2 střely na Korpisala.

16:09
    Rána od modré v podání domácích byla zablokovaná vedle branky.

16:05
    Střela Texiera skončila v lapačce Jarryho. Následuje komerční přestávka.

15:49
    Atkinson v útočné pásmu přišel o puk, když mu ho odebral Malkin.

15:10
    Letang uklidňuje hru a nechává vystřídat své spoluhráče.

14:34
    Werenski si to nyní namířil do útoku, ale proti přesile tří hráčů o puk rychle přišel.

13:51
    Rána Bjorkstranda od modré šla nad branku.

12:47
    Malkin byl odstaven od puku u domácí střídačky a proto opět mohou útočit domácí. Malkinova formace je dnes zatím neviditelná.

10:46
    Dělovka Bjorkstranda z levého kruhu vyprášila betony Jarryho.

10:30
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sam Lafferty – 2 min., hákování).

10:30

10:04
    Guentzel dostal přihrávku mezi kruhy, Korpisalo si připsal důležitý zákrok.

09:39
    Jonesova dělovka skončila na levé noze spoluhráče Duboise a hra je přerušená, domácí kanonýr odkulhal na střídačku.

09:22
    Nepřesná rozehrávka Bluegera končí na hokejkách domácích.

08:51
    Další závar před brankou Jarryho. Nyní si hostující brankář brankoviště pohlídal.

08:33
    Ofsajd Penguins. Následuje komerční přestávka.

08:11
    Rána Jennera z levé strany a Jarry vyráží betony.

07:22
    Columbus dál mačká Tučňáky v jejich obranném pásmu a ty nyní nevědí kde jim hlava stojí.

06:55
    Jarry si musel připsat těžký zákrok proti střele Duboise.
    05:21 Gustav NYQUIST - 1:0

05:21
    Blue Jackets jdou do zaslouženého vedení. Chybu v rozehrávce hostí domácí trestají vedoucí brankou. Ránu Bjorkstranda z mezikruží tečoval GUSTAV NYQUIST "zadkem", za bezmocného Jarryho. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

05:14
    Jak Werenski tak Jones od modré netrefili branku.

04:54
    Ofsajd na straně Columbusu.

04:15
    Wennbergovo nahození od modré sebral na zadním mantinelu Johnson a rozehrává.

03:25
    Anderson dostal přesně puk mezi kruhy, Jarry si nebyl vůbec jistý při zákroku nakonec puk dostal betony do bezpečí.

03:17
    Puk v ochranné síti za brankou Jarryho.

02:44
    Hra je zatím plná nepřesností a viděli jsme pouze jednu střelu na branku.

02:27
    Nahození od modré končí za brankou Korpisala.

01:58
    Ofsajd zastavuje akci Blue Jackets.

01:51
    Kukan zahrál pouze na icing.

01:12
    Marinovo nahození od modré skončilo pouze za brankou Korpisala.

00:27
    Kukanovo nahození od modré na Jarryho neprošlo.

00:21
    Jarry musel být pozorný proti zakončení Atkinsona z brankoviště.

00:01
    Úvodní buly pro Penguins.

00:01

Nationwide Arenou zní státní hymna USA a poté budeme moci přejít na samotné utkání.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, R. Murray, D. Savard, Gavrikov, Kukan – Texier, Dubois, Atkinson (A) – Milano, N. Foligno (C), Bemström – Nyquist, Jenner (A), Bjorkstrand – Riley Nash, Wennberg, J. Anderson.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Dumoulin (A), Letang (A), J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Trotman, Riikola – Guentzel (A), Malkin, Simon – Kahun, McCann, Hörnqvist – Galchenyuk, Lafferty, Aston-Reese – Blueger, B. Tanev.

Rozhodčí: St.Pierre, McIsaac – Cherrey, Marquis.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy

6. 10. 2019 Pittsburgh – Columbus 7:2
    21. 09. 2019 Columbus – Pittsburgh 3:1
    20. 09. 2019 Pittsburgh – Columbus 4:1

Pittsburgh

„Tučňáci“ mají odehráno 25 zápasů. Penguins se po těchto zápasech nachází na 4. místě Východní konference, když si připsali bilanci 10-4-4-7 při skóre 89:68. V Metropolitní divizi je Pittsburgh Penguins na 3. místě. Na venkovních kluzištích si z 10 odehraných zápasů připsali bilanci 3-1-2-4 při skóre 35:31. Po zápase s Blue Jackets je čeká venkovní utkání na ledě St. Louis.

Absence

obránce Justin Schultz (zranění v dolní části těla)
    útočník Nick Bjugstad (natažení břišních svalů)