Poruba 2011 – Chomutov 4:5 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 2:6 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Sokolov – Slavia 3:5 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 2:4 (kon.) | Vsetín – Přerov 1:2 (0:2 po s.n.)
Třebíč – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Havířov – Jihlava 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Sparta Praha
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 30.11.2019, 12:45 • Tipsport arena, Praha 7 (Bubeneč) • turnaj O Pohár DHL • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.

Příjemné odpoledne z Prahy! Holešovická Tipsport arena dnes bude dějištěm tuhé bitvy mezi juniorkami Sparty a Komety Brno. Pojďme si oba soupeře představit.

HC SPARTA PRAHA (8. místo)
    21 Z, 9-5-0-7, 64:63 (+1), 37 bodů

Junioři Sparty se až do první reprezentační přestávky drželi u čela tabulky, od konce pauzy se jim ale už tolik nedaří – vyhráli jen dvě z posledních pěti utkání, přičemž včerejší souboj s poslední Jihlavou rozhodli až v prodloužení. Druhé vítězství si připsali na ledě Litvínova, zatímco zápasy ve Zlíně, v Olomouci a v Chomutově pro ně skončily porážkou. Uvidíme, jak si povedou dnes.

9 Z, 10-1-1-9, 76:69 (+7), 33 bodů

Brněnští hokejisté jsou v úplně stejné situaci. Také se jim nedaří navázat na dobré výkony, které podávali před reprezentační přestávkou. Dokonce mají i naprosto identickou bilanci dvou výher a tří porážek z posledních pěti duelů, přičemž včera se jim proti outsiderovi též moc nedařilo – předposlední Slavii přetlačili těsně 2:1.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

První střetnutí Pražanů s Kometou skončilo vítězstvím Sparty, která na ledě DRFG Areny uspěla výsledkem 4:2, a připsala si tak do tabulky tři body. Naváže dnes na tento úspěch, nebo ji Brno porážku vrátí?

14. září 2019 (4. kolo) | DRFG Arena, Brno
    HC KOMETA BRNO – HC SPARTA PRAHA 2:4
    Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2.

Branky a nahrávky: 6. Kunc (Svoboda), 54. Bartes (Svozil, Martiška) – 7. Slavíček (Kulhánek, Arnošt), 26. Bláha (Prchal, Slavíček), 54. Vaňous (Rubeš, Bláha), 59. Slavíček (Prchal, Kulhánek).
    Střely na branky: 42 – 41.
    Trestné minuty: 4 – 6.
    Využití přesilovek: 0/2 – 0/1.

Kometa Brno: Kubík – Fajmon, Holemý, Furch, Vašíček, Sedláček, Kowalczyk (C), Svozil – Žák, Popelka, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Malý, Brabenec, Martiška, Vašíček, Kunc (A).

Sparta Praha: Cichoň – Vorobjev, Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Obadal, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina.

HC Sparta Praha: Cichoň (Čazimi) – Fiala, Vorobjev, Krutil (A), Chvátal, Prchal (C), Klodner, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Gluzman, Kuracina.

HC Kometa Brno: Rachůnek (Kubík) – Holemý, Furch, Vašíček P., Sedláček J. (C), Kowalczyk – Žák, Indrák, Snášel, Bartes, Dufek, Krška, Sedláček I., Malý (A), Brabenec, Vašíček D.

Rozhodčí: Úlehla – Bohuněk, Špůr.

Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, tentokrát už přímo z Tipsport areny. Za pár minut začínáme.

Na ledě už je trojice rozhodčích. Za jednou z branek start duelu vyhlíží i drobný brněnský kotel, který si dokonce s sebou přivezl i buben.

Oba celky už jsou v kluzišti, jdeme na věc.

00:01

00:08
    Jako první se dopředu vydali Brněnští, které dopředu hlasitě žene početný kotel. Sparta je ale velmi rychle vyhnala zpět ven za modrou čáru.

00:50
    Domácí se na malý moment protlačili před Rachůnka, moc dlouho tam ale kvůli pečlivé defenzívě Komety nepobyli. Sledujeme vyrovnanou partii.

01:30
    Dufek sebral vyhozený puk za svou brankou a poslal jej Krškovi, Brno míří ven z obranného pásma.

02:01
    Častěji jsou v úvodu na kotouči hosté, kterým se ale nedaří na delší dobu probít před Cichoně.

02:28
    U brněnské střídačky jsme sledovali agresivní bitvu o kotouč, kterou vyhrál jeden z hostů.

02:49
    Pavel Vaňous chtěl Rachůnka překvapit střelou z pravé strany, trefil ale jen plexisklo za svatyní.

03:20
    Odpískáno zakázané uvolnění moravského klubu, vhazovat se bude po Rachůnkově levici.

03:34
    Rachůnek má na svém kontě další zákrok, prudkou ránu z kruhu vyrazil do rohu kluziště.

04:08
    Dufek vybídl ke střele Vašíčka, s jehož střelou si Cichoň hravě poradil. Na první gól stále čekáme.

04:34
    Sparta byla pod mírným tlakem, který se jí ovšem podařilo poměrně rychle rozebrat.

05:08
    Malý se protáhl za Gajdoše a chtěl zakončit z kruhu, na poslední chvíli jej ale ozbrojil jiný protihráč.

05:24
    Cichoň po zneškodnění dalšího brněnského zakončení kotouč podržel, hra je přerušena.

05:59
    Pražané pomalu ale jistě ztrácí se svým soupeřem krok, Kometa začíná mít více ze hry.

06:26
    Možná jsem to trochu zakřikl. Holešovičtí se nyní dostali do dobré šance, jeden z nich ovšem nezvládl z bezprostřední blízkosti brankoviště pořádně zakončit.

07:15
    Kowalczyk sbírá kotouč za svou vlastní klecí a trpělivě čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

07:44
    Vašíček vyhodil puk podél mantinelu za Cichoně, kde se o něj teď bojuje.

08:08
    Sparta založila další útočnou akci z vlastního pásma, Rachůnka ale Klodner zakončením z kruhu nepřekvapil.

08:45
    Dufek zavezl kotouč do útočného pásma, uvidíme, co Zachrlovi svěřenci před Cichoněm vymyslí.

09:23
    Znovu jsme viděli zakázané uvolnění, i tentokrát jej měli na svědomí hráči brněnské Komety.

09:47
    Rachůnek má poslední dobou čím dál tím víc práce, Sparta je nyní aktivnějším celkem na ledě.

10:07
    Na modré čáře vyhlíží přihrávku nikým nehlídaný Sedláček, v rohu se mezitím bojuje o puk.

10:34
    Matěj Rachůnek zastavil další rychlou akci domácích a následně puk do hry nevrátil, přerušuje se.

11:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa na začátku dvanácté minuty otevírá skóre! Brněnští hráči vyhráli buly před vlastní brankou a následný prudký výpad na Cichoně v úvodní trefu utkání přetavil DOMINICK VAŠÍČEK – 0:1! Asistence: Daniel Indrák.

11:58
    Sparta se snaží na inkasovanou trefu nějak odpovědět, nedaří se jí ale probít před Rachůnka.

12:22
    Prchalovu pomalou pozemní střelu z modré čáry Rachůnek zastavil betonem, následně puk schoval pod rukavici. Vhazovat se bude po jeho levici.

12:43
    Brněnský fanklub pochválil hlavního sudího, který po faulu za brankou vyloučil Tomáše Kulhánka (SPA) za hákování. Kometu čeká přesilovka.

13:32
    Kowalczykovo zakončení z hranice pásma se zastavilo někde v chumlu hráčů před Cichoněm.

13:50
    Sparta je pod velkým tlakem, Kometa ji zamkla do jejího pásma a pravidelně ostřeluje její klec.

14:09
    Pražané poprvé vyhazují, Zachrlovi svěřenci se tak musí stáhnout ven z útočné třetiny.

14:42
    Jan Holemý na sebe upoutal pozornost zakončením z modré, ani on ale výborného Cichoně nepřekvapil.

15:20
    Holešovičtí se po konci oslabení přesunuli před Rachůnka, hosté je ale drží u mantinelu.

16:08
    Cichoň zastavil další brněnskou střelu, která přišla po rychlém výpadu na klec. Hra je přerušena.

16:24
    Kuracina se uvolnil na pravém kruhu a vypálil, Rachůnek jeho pokus hravě zastavil.

16:49
    Kowalczyk nabídl puk Dufkovi, který mu jej obratem vrátil zpět. Následné zakončení bylo zblokováno.

17:32
    Cichoň lapil střelu z pravé strany do své rukavice, ani jeden gólman teď nemá ani chvíli klid.

17:57
    V rohu po Cichoňově levici se krátkou dobu bojovalo o puk, tahanici u mantinelu vyhráli domácí.

18:26
    Sparta zakládá další útočnou akci z vlastního pásma, uvidíme, co Žemličkovi svěřenci vymyslí.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:15
    Kowalczyk chtěl rozehrát puk dopředu, do nabídky ale vložil hokejku jeden z domácích.

19:48
    Jakub Malý vyjel do středního pásma a bez váhání vyhodil puk za Cichoně, Kometa střídá.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:28.

První třetina je u konce, Kometa odchází do kabin s jednobrankovým náskokem. Po většinu prvního dějství jsme sledovali vyrovnanou podívanou, ve které ani jeden tým svého soupeře nešetřil. Uvidíme, jestli tak tomu bude i po patnáctiminutové přestávce.

20:01

20:09
    Jen pár sekund po vyhraném vhazování chtěl Rachůnka překvapit Routa, jehož zakončení ale bylo zblokováno.

20:41
    Jakub Malý se pokusil prokličkovat skrz domácí defenzívu, což se mu ale nepodařilo.

21:08
    Rachůnek si na své konto připsal další zákrok a následně kotouč podržel, hra je přerušena.

21:35
    Z pravé strany zkusil štěstí Indrák, jehož projektil ale Cichoňovu svatyni minul. Sparta se vrací dopředu.

22:12
    Cichoň zlikvidoval střelu Dominika Furcha z velké vzdálenosti, Kometa má více ze hry.

22:56
    Sparta se po dlouhé době usadila před Rachůnkem, uvidíme, co Žemličkovi svěřenci vymyslí.

23:42
    Malého střela z modré čáry byla zblokována, puk se od těla jednoho z protihráčů odrazil za branku.

24:09
    Indrák si vzal puk na svou hůl a drží jej za svou svatyní. Jeho spoluhráči se snaží co nejrychleji vystřídat.

24:32
    Kotel Komety s prskavkami v rukou zpívá Raketou na Mars, na opačném konci ledové plochy pak domácí hráče povzbuzuje fanynka megafonem. Takhle živo v Holešovicích už dlouho nebylo.

25:18
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy, sledujeme relativně vyrovnanou podívanou.

26:05
    Matěj Rachůnek opět udržel svůj tým ve vedení rychlým zákrokem, přerušuje se.

26:40
    Hosté kombinují v útočném pásmu, Holemý poslal puk podél modré čáry svému obrannému parťákovi.

27:39
    Sparťané se na chvilku vymanili z brněnského nátlaku a vyhodili puk na druhý konec kluziště.

28:17
    Tomek našel na pravém kruhu nikým nehlídaného Klodnera, jehož zakončení Rachůnek vyrazil.

28:26
    Patrik Vašíček (KOM) dostává menší trest za podrážení, Sparta si poprvé vyzkouší přesilovku.

28:59
    Kometa rychle vyhodila, sparťané se musí pro kotouč vrátit až před vlastní svatyni.

30:14
    Kometa oslabení zvládla na jedničku, Rachůnek musel zasahovat snad jen jednou.

31:16
    Domácí mají šanci na reparát, Sebastian Bartes (KOM) je vyloučen za hrubost.

31:58
    Jakub Prchal vypálil od modré čáry, kotouč následně zmizel kdesi ve výstroji Matěje Rachůnka.

32:30
    Michael Krutil chtěl poslat kotouč před branku, omylem jej ale nabídl jednomu z hostů.

33:05
    Rachůnek je stále stoprocentní, po dalším jeho zákroku se bude vhazovat po jeho pravici.

33:40
    Napínavý souboj okořenila pravá a nefalšovaná bitka bez rukavic, jeden z domácích za Cichoněm vyzval na souboj Patrika Vašíčka!

33:44
    Pěstní souboj vyhrál Alexandr Vorobjev (SPA), který krom většího trestu za hrubost a osobáku do konce utkání, jenž si připisuje i Patrik Vašíček (KOM), dostává ještě dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Kometu tak čeká přesilovka, na trestné lavici Vorobjeva zastoupí útočník Michal Vágner.

35:18
    Sparta jde na zhruba půl minuty do tří! Václav Rubeš (SPA) je vyloučen za podrážení.

35:42
    Jakub Malý zaváží kotouč za Cichoňovu klec, brněnští hokejisté se rozestavují kolem domácí klece.

36:27
    Hosté se pokusili Oldřicha Cichoně překvapit zakončením z vhazování, gólman Sparty se ale nenechal nachytat.

36:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Holešovičtí ve vlastním oslabení trestají naprosto fatální zaváhání hostujícího gólmana a vyrovnávají na 1:1! Rachůnek vyjel za svou branku rozehrát kotouč, na který ale nedosáhl. K puku se jako první dostal TOMÁŠ KULHÁNEK, který objel prázdnou klec a vsítil dost možná nejjednodušší gól své mladé kariéry. Bez asistence.

37:18
    Brněnští hráči si ale velmi rychle berou náskok zase zpět! Moravané se rychle přesunuli před Cichoně, kterého po krátké kombinaci překonal přesnou střelou JAN HOLEMÝ – 1:2! Asistence: Jan Sedláček.

37:52
    Sparta se usadila před Rachůnkem a kombinuje, uvidíme, jestli se jim podaří opět srovnat.

38:19
    Prostřední dvacetiminutovka se pomalu chýlí ke konci, Cichoň teď musel likvidovat ránu z modré čáry.

38:51
    Rozehrávku od Cichoně málem zachytil Kulhánek, kotouč ale nakonec dojel až za Rachůnka.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:37
    Třiadvacet sekund před koncem uvidíme vhazování po pravé ruce výborného Rachůnka.

39:51
    Jen několik vteřin před sirénou je ještě odpískáno zakázané uvolnění, buly před Cichoněm.

39:58
    Sedláček po vyhraném vhazování poslal kotouč za branku, Cichoň odpověděl vyrážečkou.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:17.

Na odpověď domácích jsme čekali až do sedmatřicáté minuty, kdy se po chybě hostujícího gólmana prosadil Kulhánek. Jen pár sekund nato ale Cichoně překonal Holemý, a Kometa tak po dvou třetinách vede v Holešovicích nad Spartou o jeden gól.

40:01

40:17
    Třetí třetina byla zahájena, jako první se do útočného pásma vypravili domácí hráči.

40:48
    Prchal poslal podél mantinelu kotouč Krutilovi, Sparta kombinuje před Rachůnkovou klecí.

41:38
    Kuracina ve středním pásmu čistým bodyčekem zneškodnil protihráče, domácí mají více ze hry.

42:36
    Zoran Fiala zkusil štěstí projektilem z hranice pásma, který připravený Rachůnek vyrazil vysoko nad sebe.

43:15
    Sparťané jsou častěji na kotouči, hosté ale zpevnili obranu a nepouští je daleko do útočného pásma.

44:39
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, sledujeme celkem vyrovnanou podívanou.

44:57
    Holemý krátkou přihrávkou vysunul do útoku Brabence, sparťané následný výpad rychle ukončili.

45:29
    Rachůnek Klimovu střelu zastavil betonem, jeden z hostů následně vyhodil puk až za Cichoně. Icing.

46:03
    Vašíček našel připraveného Indráka, který z předbrankového prostoru nezvládl pořádně zakončit.

46:31
    Cichoň si na své konto připsal další zákrok, Brňané jsou usazeni v útoku a snaží se rozšířit svůj náskok.

46:42
    Další zakázané uvolnění, tentokrát se ho ale dopustili domácí hráči. Uvidíme buly před Cichoněm.

46:54
    Průběh třetí třetiny teď na moment přerušil čárový sudí, který nachytal hosty v postavení mimo hru.

47:14
    Dufek nahodil kotouč za Cichoňovu klec, kde se k němu dostali domácí. Ti se bez váhání přesunuli dopředu.

47:47
    Kličkujícího Routu na kruhu pronásledoval protihráč, domácí forvard tak musel puk poslat na modrou čáru.

48:19
    Vašíček chtěl poslat puk ven z pásma podél mantinelu, místo toho jej ale naservíroval Routovi.

49:35
    Holemý poslal puk dopředu, následné zakončení jeho spoluhráče z kruhu trefilo jen mantinel.

49:59
    Další ofsajd, po krátké pauze uvidíme vhazování těsně před brněnskou modrou čárou.

50:34
    Po Klodnerově projektilu z modré čáry zavládl před Rachůnkem nepřehledný chaos, ve kterém se ovšem hostující gólman nakonec zorientoval včas.

50:58
    Sedláček zachytil přihrávku soupeře a vyrazil dopředu, ránu zpoza modré čáry Cichoň lapil do rukavice.

51:11
    Ivo Sedláček (KOM) poté ještě přijel před Cichoně a trochu jej osprchoval ledem, za což dostává menší trest. Sparťané budou mít přesilovku.

52:15
    Vaňous našel na kruhu Prchala, jehož zakončení bránící Sedláček zblokoval.

52:28
    Domácí v přesilovce vyrovnávají stavu duelu, sedm a půl minuty před koncem základní hrací doby tak začínáme zase od začátku! Klimo poslal kotouč připravenému DAVIDU ROUTOVI, který následně Rachůnka zaskočil střelou z první – 2:2! Asistence: Michal Klimo, Jakub Prchal.

53:31
    Cichoň lapil střelu ze středního pásma do rukavice, chvilku počkal a pak pustil puk do rohu kluziště.

54:27
    Sparta znovu vybojovala útočné pásmo a snaží se před Rachůnkem rozjet kombinaci.

54:48
    Hosté mírný nápor soupeře velmi rychle rozbili a nyní se sami přesouvají do útočného pásma.

55:21
    Do Krchňákovy střely vložil hůl Holemý, Rachůnek tak tentokrát nebyl nucen zasahovat.

55:21
    Tipsport arena viděla další výměnu názorů, fanoušci obou klubů častují soupeře nepěknými slůvky. Tentokrát se to ale obejde bez vyloučení.

55:34
    Tentokrát už se ale vylučuje, za nedovolené bránění putuje na lavici hanby Václav Rubeš (SPA).

56:02
    Z bezprostřední blízkosti brankoviště zakončoval Kowalczyk, který ale Cichoňovu klec přestřelil.

56:35
    Znovu Kowalczyk, tentokrát z modré čáry. Ani tentokrát ale svůj projektil nenamířil přesně.

57:03
    Sparta se poprvé vysvobodila z vlastního obranného pásma, nakonec ale nestihla ani pořádně vystřídat. Kometa už je zpět a kuje pikle před domácí klecí.

57:57
    Postavení mimo hru, Kulhánek modrou čáru přejel moc pozdě. Buly proběhne u modré čáry.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:31
    Z dorážky chtěl Rachůnka překvapit Václav Rubeš, gólman Komety si ale zakončení pohlídal.

58:42
    Sparta je v závěru aktivnějším celkem na ledě, Routovu ránu Rachůnek schoval do rukavice.

59:19
    Vypadá to, že uvidíme prodloužení. Gluzman drží kotouč ve vlastním pásmu a přemýšlí, kam jej pošle.

60:00

Šedesát minut o vítězi dnešního duelu mezi Spartou a Kometou o vítězi nerozhodlo, na řadu přichází prodloužení. To začne za malou chvíli.

Start prodloužení oddalují problémy s časomírou, na tabuli momentálně svítí skóre 6:3 pro Kometu...

Vše už je zdánlivě vyřešeno, jdeme na to!

60:01

60:17
    Podruhé ve dvou dnech vidíme v Holešovicích prodloužení, do kterého aktivněji vstoupili hosté.

60:45
    Routovo prudké zakončení z mezikruží Rachůnek lapil rukavicí a připsal si na konto první zákrok.

61:06
    Zasahovat teď musel zase Oldřich Cichoň, který se rovněž rozhodl kotouč podržet.

61:43
    Sparta vytlačila hosty ven z jejich pásma, Vašíček se radši stáhl za modrou čáru.

62:22
    Prchal drží kotouč za svou svatyní a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají. Uvidíme, co domácí následně vymyslí.

63:01
    Vágnera chtěl před branku poslat Kulhánek, který si ale nezvládl včas zpracovat kotouč.

63:33
    Malý vyváží kotouč zpoza vlastní klece a rozehrává jej dopředu, Kometa se vrací před Cichoně.

64:05
    Konečný našel volného Krutila, který ale z otočky na Rachůnka nevyzrál.

64:42
    Vaňous trefil Rachůnka do hrudníku, Sparta se snaží v závěrečných sekundách rozhodnout.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Uvidíme nájezdy, na ledovou plochu vyjíždí rolba.

Drobná úprava kluziště se pomalu ale jistě chýlí ke konci, nájezdy pravděpodobně začne Kometa.

Tak pozor, v brněnské kleci na nájezdy Rachůnka nahradí Jakub Kubík!