Chabarovsk – Spartak Moskva 5:0 (kon.) | Kunlun – Omsk 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Ufa 1:0 (kon.)

Július Hudáček (SPR) 60 minut, 29 zákroků, 5 gólů, 85,3%
    Robin Hanzl (SPR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:44 (10:38:07)

1. Jevgenij Alikin (AMR) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Hynek Zohorna (AMR) 1+1
    3. Vladislav Ušenin (AMR) 1+1

Statistiky: Střely: 52-59; Střely na bránu: 34-30; Góly: 5-0, Vhazování: 20-33; Zablokované střely: 17-6; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.

Hynek Zohorna vstřelil proti Spartaku Moskva úvodní a vítězný gól, ke kterému přidal asistenci, a společně se svými spoluhráči svého soupeře zdecimovali, ačkoliv tomu po čtyřiceti minutách hry nic nenasvědčovalo a více šancí měl v prostřední části naopak Spartak. Hosté ovšem nevyužili přesilovou hru 5 na 3, což se nakonec ukázalo jako zlomový okamžik. Konečný výsledek po závěru duelu. Amur Chabarovsk 5 Spartak Moskva 0.

59:31
    Vjačeslav Ušenin se nyní řítil sám na bránu, mezi betony ovšem fantastického brankáře Júlise Hudáčka nepřekonal! To byl fantastický zákrok.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:32
    Nikita Alexandrov vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus skončil v lapačce slovenského brankáře.

57:28
    Ondřej Vitásek na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho nahození skončilo v lapačce Júliuse Hudáčka.

57:15
    Dnešní utkání sleduje 6324 diváků.

55:48
    Igor Veličkin si najel na vzdálenější levé tyči na přihrávku z pravého křídla a mohl skórovat po nádherném přečíslení dva na jednoho, lapačka Júliuse Hudáčka ale byla proti! Reklamní blok.
    54:47 Vladislav UŠENIN - 5:0

54:47
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    VLADISLAV UŠENIN na pravém křídle pláchl všem svým pronásledovatelům a nádhernou střelou zápěstím poté vymetl nad lapačkou slovenského brankáře vzdálenější levý roh! Bez asistence.
    54:16 Denis GOLUBEV - 4:0

54:16
    Tomáš Zohorna rychle objel bránu Spartaku a u levé tyče puk nakonec dokázal zasunout do sítě, jenže brankář Július Hudáček byl těsně předtím hodně nepříjemně atakován. Gól platí a nakonec byl připsán dojíždějícímu DENISOVI GOLUBEVOVI! Asistence: Hynek Zohorna a Tomáš Zohorna.

53:08
    Před bránou domácího týmu vznikl obrovský závar, Jevgenij Alikin mu ale nyní vleže odolal!
    52:06 Nikita KAMALOV - 3:0

52:06
    NIKITA KAMALOV se rychle zorientoval v levém kruhu pro vhazování a střelou z otočky zamířil mezi betony Júliuse Hudáčka! Amur vede už 3:0! Asistence: Vjačeslav Ušenin a Vladislav Ušenin.

51:11
    Hynek Zohorna vystřelil na pravém křídle a jeho střela z úhlu skončila na výstroji slovenského brankáře.

50:29
    Alexandr Gorškov na levém křídle nabral velkou rychlost a prudkou střelou mířil k přední tyči, Július Hudáček ji ale vykopl pravým betonem!
    49:50 Kirill RASSKAZOV - 2:0

49:50
    KIRILL RASSKAZOV si najel u pravé tyče na nádhernou přihrávku napříč brankovištěm a bekhendem skóroval do odkryté části brány! Asistence: Arťom Železkov a Igor Ruděnkov.

49:21
    Alexandr Gorškov na levé straně útočného pásma spěchal za pukem, proti dvojnásobné přesile se ale neprosadil.

48:54
    Patrik Hersley na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a kotouč skončil v náručí brankáře Jevgenije Alikina.

48:13
    Július Hudáček vyjel daleko ze své brány, aby puk odpálil do bezpečí, jenže trefil brusle svého spoluhráče a měl obrovské štěstí, že se kotouč neodrazil na bránu! To by byla kuriózní branka.

47:31
    Spartak na pravém křídle vystřelil od modré čáry, následné nahození ale bylo domácími hokejisty zablokováno.

46:42
    Ve třetí třetině sledujeme hodně bojovné utkání a Chabarovsk stále drží své těsné jednobrankové vedení.

45:10
    Damir Musin nedosáhl na zpětnou diagonální přihrávku a Spartak se sám připravil o útočné pásmo.

44:16
    Dmitrij Višněvskij už se na to nemohl dívat a v levém kruhu tvrdě vypálil, Jevgenij Alikin ale jeho ránu zachytil.

43:42
    Alexandr Chochlačov vystřelil na bodu pravého kruhu a Jevgenij Alikin šel rychle do kolen, střela ale nakonec na jeho bránu neprošla a byla domácími zablokována.

42:32
    Domácí hokejisté odpověděli prudkou střelou z pravého křídla, kterou Július Hudáček úspěšně vyrazil.

42:01
    Spartak Moskva vypálil na ose útočného pásma od modré čáry, rána hostů ale byla zablokována.

41:28
    Anatolij Nikoncev se dostal v levém kruhu ke střele, která byla zablokována, a Jevgenij Alikin poté bez problému volný puk zmrazil pod lapačkou.

41:03
    Spartaku Moskva se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

40:44
    Vjačeslav Ušenin na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil v ochranné síti. Hra přerušena.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely: 31-44; Střely na bránu: 18-24; Vhazování: 13-20; Zablokované střely: 9-5; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné min.: 8-4.

Třetí třetina začne přibližně v 9:37.

Spartak Moskva si po přestávce zahrál přesilovou hru 5 na 3, kterou nedokázal využít, stejně jako následné brankové příležitosti, a tak Jevgenij Alikin nadále drží v domácí bráně Chabarovsku své čisté konto. Skóre po druhé třetině. Amur Chabarovsk 1 Spartak Moskva 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:25
    Chabarovsk se dostal ke střele na bodu pravého kruhu a Július Hudáček puk úspěšně vyrazil za svou bránu.

37:45
    Arťom Železkov na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho prudký pokus minul vzdálenější levou tyč brány.

37:18
    Jakov Rylov na levém křídle vypálil od modré čáry a puk skončil v lapačce domácího brankáře Chabarovsku.

36:33
    Ansel Galimov nyní mohl skórovat po nahození z levého křídla na vzdálenější pravé tyči, jenže ani on brankáře Jevgenije Alikina nyní nepřekonal!

36:09
    V ruské KHL poslední dobou padá hodně málo gólů a dnešní utkání je toho bohužel dokonalým důkazem.

35:22
    Anatolij Nikoncev mohl skórovat na levém křídle, jenže po nádherné stahovačce zamířil pouze do lapačky Jevgenije Alikina, který stále drží čisté konto.

35:12
    Maxim Kapiturov se dostal na levém křídle k nahození a Július Hudáček podržel kotouč ve svém náručí.

35:00
    Spartak Moskva se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává komerční přestávka.

34:24
    Arťom Železkov vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus zápěstím těsně minul vzdálenější levou tyč.

33:45
    Michail Juňkov se z levého křídla krásně natlačil před bránu, jenže Jevgenij Alikin mu kotouč holí vypíchl a následné nahození z levé strany ukryl v lapačce.

32:51
    Maxim Cyplakov vystřelil z otočky na vrcholu levého kruhu a střelou zápěstím mířil k přední tyči, jenže Jevgenij Alikin puk vyrazil pravým betonem a připsal si další fantastický zákrok!

31:57
    Spartak Moskva dnes pálí slepými a Chabarovsk přečkal další hru v oslabení. Domácí stále vedou těsně 1:0.

31:30
    Anatolij Nikoncev se snažil u pravé tyče dostat k dorážce marně, protože Jevgenij Alikin zmrazil puk pod lapačkou.

30:57
    Spartak Moskva vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Jevgenij Alikin opět úspěšně zasáhl pravým betonem.

29:57
    Gleb Korjagin byl vyloučen na trestnou lavici na dvě minuty za držení a Spartak Moskva má další příležitost.

29:13
    Vladislav Ušenin si najel na vzdálenější levé tyči brány na parádní přihrávku přeš šířku útočného pásma, střelou zápěstím ale našel náruč Júliuse Hudáčka, který kotouč podržel a přerušil hru!

28:55
    A další zákrok domácího brankáře, který tentokrát vyrazil střelu Spartaku mimo bránu pravým betonem.

28:25
    Spartak zahazuje jednu obrovskou příležitost za druhou! Nahození z pravého křídla zamířilo až na vzdálenější levou tyč brány, kde mohl z blízkosti skórovat Alexander Nikišin, jenže trefil pouze náruč přesouvajícího se Jevgenije Alikina!

27:00
    Spartak Moskva pokračuje ve svém obrovském tlaku, bránu Amuru se ovšem snaží dobýt stále marně.

25:36
    Denis Golubev je zpět na ledové ploše a Chabarovsk dokázal přečkat hru ve dvojnásobném oslabení.

24:37
    Spartak Moskva zahodil v závěru přesilové hry 5 na 3 obrovskou příležitost, když u pravé tyče nedokázal skórovat do prázdné brány Amuru!

23:37
    Denis Golubev nyní dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Spartak si zahraje přesilovou hru pět na tři.

23:35
    Michal Jordán na pravém křídle nabral velkou rychlost a mohl skórovat v oslabení, jenže jeho prudká střela zápěstím minula přední tyč brány!

22:44
    Jevgenij Alikin vyrazil ránu Spartaku, jenže Arťom Železkov vzápětí vyhodil puk přes ochranné sklo.

22:03
    Arťom Železkov zamíchal s pukem a v blízkosti pravé tyče se dostal ke střele, jenže to měl na dlouhou hůl a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány.

21:27
    Vyloučený Arťom Fjodorov naskočil zpět na ledovou plochu a Amur nevyužil ani druhou přesilovou hru.

20:58
    Chabarovsk se na několik sekund usadil v útočném pásmu, na pravém křídle se ale prosadit nedokázal.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely: 20-12; Střely na bránu: 12-6; Góly: 1-0; Vhazování: 7-7; Zablokované střely: 3-2; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 2-4.

Druhá třetina začne přibližně v 8:48.
    Kompletní sobotní program ruské Kontinentální hokejové ligy

Úvodní třetina dnešního utkání nabídla velice atraktivní hokej, diváci se ovšem dočkali pouze jednoho gólu, když se po necelých šesti minutách hry prosadil český útočník Hynek Zohorna. Skóre po první třetině střetnutí zní. Amur Chabarovsk 1 Spartak Moskva 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27
    Arťom Fjodorov dostal dvě minuty za vysokou hůl a Chabarovsk dohraje první třetinu v přesilové hře.

19:16
    Július Hudáček dobře zasáhl proti střele z pravého křídla a poté si poradil i s následnou dorážkou, která přišla na vzdálenější levé tyči!

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:19
    Patrik Hersley vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho rána s příklepem mířila ke vzdálenější tyči, Jevgenij Alikin ji ale vykopl pravým betonem!

17:18
    Michal Jordán nyní zpomalil kotouč za vlastní bránou Chabarovsku a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají.

16:25
    Domácí hokejisté odpověděli střelou z pravé strany a pokus od modré čáry těsně minul přední tyč.

15:36
    Spartak Moskva se tak vehementně snažil dostat do zakončení, až se mu to v mezikruží podařilo, následná střela ale skončila na hrudi brankáře Jevgenije Alikina.

14:56
    Amur zpomalil hru ve vlastním obranném pásmu a domácí hokejisté vzápětí mohli v klidu vystřídat.

13:49
    Michail Kotljarevskij se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Spartak hraje opět v plném počtu.

13:19
    Hynek Zohorna mohl skórovat po nádherné přihrávce z pravého křídla na vzdálenější levé tyči, jenže střelou bez přípravy minul přední horní roh brány! Příliš mnoho teď nechybělo.

12:59
    Chabarovsk mohl vystřelit na bodu levého kruhu, jenže se rozhodl pro přihrávku, která byla nepřesná.

11:49
    Michail Kotljarevskij vyfasoval dvě minuty za podrážení a Chabarovsk si zahraje první přesilovou hru v zápase.

11:32
    Andrej Kutějkin vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána skončila v náručí Jevgenije Alikina, který si připsal první ostrý zákrok v zápase.

10:47
    Domácím hokejistům se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti Amuru se pískalo zakázané uvolnění.

08:59
    Hynek Zohorna se dostal do zakončení v blízkosti pravé tyče a puk byl přizvednut do ochranné sítě.

07:36
    Chabarovsk předvedl nádhernou kombinační akci na jeden dotek a na konci byla střela z mezikruží, která skončila na levém betonu Júliuse Hudáčka!

06:40
    Chabarovsk na levém křídle zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází první reklamní přestávka.
    05:33 Hynek ZOHORNA - 1:0

05:33
    Jednomu z hokejistů Spartaku se zamotal puk pod brusle, čehož poté využil dojíždějící HYNEK ZOHORNA, když z blízkosti skóroval do odkryté sítě! Asistence: Valerij Vasiljev a Tomáš Zohorna.

05:03
    Anatolij Nikoncev z pravého křídla nahazoval puk před bránu, před kterou nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

04:08
    Zápas má od úvodních sekund obrovské tempo, zatím ale marně čekáme na slibnou příležitost.

03:12
    Spartak Moskva během úvodní přesilové hry nevystřelil na bránu a Vladislav Ušenin je zpět na ledě.

02:12
    Ondřej Vitásek ustrážil obrannou modrou čáru a Spartaku zřejmě bylo odpískáno postavení mimo hru.

01:53
    Chabarovsk úvodní tlak ze strany Spartaku Moskva přečkal a málem v oslabení vyrazil do protiútoku.

01:12
    Dmitrij Višněvskij byl podražen za vlastní bránou a Vladislav Ušenin vyfasoval dvě minuty za podrážení.

00:22
    Spartak se vydal do prvního útoku a hned z toho bylo nebezpečí, střela z mezikruží těsně minula levou tyč.

00:01
    Puk dopadl na led a úvodní vhazování dnešního zápasu vyhráli domácího hokejisté Chabarovsku.

00:01

Amur Chabarovsk: Alikin (Jevgrafov) – Vitásek, Jordán, V. Vasiljev, Ignatovič, Korjagin, Kamalov, Alexandrov – H. Zohorna, Golubev, T. Zohorna (C) – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A) – Rasskazov, Železkov, Ruděnkov (A) – Veličkin, Kapiturov, Kacuba.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – D. Višněvskij, Kutějkin, Rylov (A), Hersley, Gončarov, Trišin, Nikišin, D. Musin – Karsums, Nikoncev (C), Zubov (A) – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Kotljarevskij, Cyplakov, Juňkov – A. Galimov, Arkalov, Kokarev.

Rozhodčí: Denis Naumov, Konstantin Olenin. Čároví: Alexander Sadovnikov, Sergej Šeljanin.