Juventus – Sassuolo 2:2 (kon.) | Inter – Spal 2:1 (kon.) | Lazio – Udinese 3:0 (kon.)
Parma – AC Milán 0:1 (kon.) | Neapol – Bologna 1:2 (kon.) | Hellas Verona – AS Řím 1:3 (kon.)
SSC Neapol
1:2 (1:0)
Bologna FC
Neděle 01.12.2019, 18:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Italská Serie A • 14. kolo

Z mé strany je to už všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:05:09)

Fauly: 12:10

Dramatické utkání mezi Neapolí a Bolognou končí překvapivým vítězstvím Bologni 2:1. Domácí byli dlouho lepším týmem, také šli ve 41. minutě, kdy se prosadil Fernando Llorente. Ve druhém poločase se ovšem Bologna zvedla a už v 58. minutě vyrovnal střídající Andreas Skov Olsen. Neapol si poté vytvořila velký tlak, ale místo rozhodujícího gólu sama inkasovala, v 80. minutě se prosadil Nicola Sansone. Neapol se pak ještě mohutně pokoušela o vyrovnání, ale gól Llorenteho v nastavení neuznal rozhodčí po konzultaci s VAR kvůli ofsajdu.

90+7

90+5
    Blerim Džemaili dostal ještě za protesty žlutou kartu.
    90+5. Branka Neapole neplatí.

90+5
    Fernando Llorente přeci jen nakonec mohl být za hrdinu, když z blízka propálil Skorupského. Jenže jeho gól nakonec kvůli ofsajdu neplatil. Tak to je velká smůla.

90+4
    K hlavičce se dostal Fernando Llorente, ale hrdinou se nestal protože hlavičkoval jen doprostřed branky.

90+3
    Centr Neapoli z levé strany byl nepřesný, tlak ale pokračuje po faulu Bologni.

90+1
    Mattia Bani se ocitl na trávníku a musel být ošetřen. Nakonec by ale měl být v pořádku.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Obléhání Neapole pokutového území Bologni pokračuje, ale stále se domácí dostávají maximálně ke střelám z dálky.

88
    Piotr Zieliński natáhl ke střele z velké vzdálenosti, ale ani jeho střela nebyla přesná.

87
    Lorenzo Insigne dostal míč do strany, ale centrovat už nemohl, jen stihl míč odkopnout do autu, aby nemohli hosté rozehrát od branky.

86
    Neapol sice má velkou převahu v držení míče, ale zatím je jí to k ničemu, do velké šance se stále nemůže dostat.

85
    Mattias Svanberg fauloval Mertense a Neapol se tak znovu dostane k míči.

84
    Dries Mertens vypálil pravačkou, ale o vyrovnání se nepostaral, netrefil ani branku.

83
    Andreas Skov Olsen se dopustil nedovoleného zákroku a Neapol má tak ještě šanci na vyrovnání.

82
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Amin Younes.

Petr Sumbal

Branky: 41. F. Llorente – 58. Skov Olsen, 80. N. Sansone (Džemaili)

Karty:   37. Koulibaly (NEA) – 36. Medel (BLG), 56. A. Poli (BLG), 61. Denswil (BLG), 90+5. Džemaili (BLG)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 16:4. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 12:10.
    SSC Neapol: Ospina – Nikola Maksimović, Manolas, Koulibaly, Di Lorenzo – Ruiz, Elmas (65. D. Mertens), P. Zieliński, L. Insigne (C) – Lozano (82. Younes), F. Llorente.
    Náhradníci: Karnezis, Meret – Callejón, Gaetano, Hysaj, Luperto, D. Mertens, Rui, Younes.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Bani, Danilo, Denswil – Džemaili, Medel (63. Svanberg), A. Poli – Orsolini (46. Skov Olsen), Palacio (C), N. Sansone.
    Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Corbo, Destro, Juwara, Krejčí, M'Baye, Paz, J. Schouten, Skov Olsen, Svanberg.

Rozhodčí: Fabrizio Pasqua – Alessandro Lo Cicero, Antonino Santoro