Boston – Carolina 2:0 (kon.) | Florida – Minnesota 2:4 (kon.) | New Jersey – Vegas 3:4 (kon.)
Philadelphia – Toronto 6:1 (kon.) | Columbus – Arizona 2:4 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.)
Nashville – Tampa 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)

Ondřej Palát 1+0 (04:54:04)

V dnešním zápase jsme viděli jeden z nejlepších hokejových zápasů v letošní sezóně NHL. Zápas, který měl bitku, přesilovky, góly, prodloužení, možná nám chybí nějaký nájezd. Nashville zpočátku utkání byl lepším celkem, ale každou přidanou minutou na časomíře se hra Tampy zvedala, v posledních minutách utkání to byla ta stará Tampa z loňského roku, která dokázala přehrát absolutně každého. Nutno dodat, že oba celky podrželi skvělí gólmané, kteří vytasili bravurní zákroky.

62:35 Nikita KUČEROV - 2:3

62:35
    Tampa právě vstřelila branku!
    Sergačjov si vyměnil puk se Stamkosem, který svou přihrávkou našel NIKITU KUCHEROVA, který nastavil hokejku a překonal Rinneho do odkryté brány, skvělá přihrávka Stevena Stamkose.
    Asistence: Steven Stamkos + Mikhail Sergachyov

61:57
    Ani kapitán Steven Stamkos svým několikátým pokusem v dnešním zápase nedokázal překonat Rinneho.

61:29
    Kucherov nedokázal svou dělovkou prostřelit Rinneho, puk ovšem stále v držení hostující Tampy.

60:40
    Johnson byl zastaven skvělým obranným zákrokem jedním z hráčů domácího Nashvillu.

60:01

V první polovině třetí třetiny si Nashville dokázal vytvořit pár šancí, z jedné z nich dokázal skórovat, po mířené střele Turrise. Tampa nám v pozdější fázi, hlavně v posledních sedmi minutách ukázala svou kvalitu a nádherným kombinačním hokejem pálila jednu ránu za druhou na finského gólmana Rinneho, který ovšem svou bránu uzamkl a klíč nejspíše vyhodil.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:38
    Vasilevskij nepustil střelu jednoho z domácích hráčů, ani dorážku za svá záda.

58:05
    Tak tohle byly naprosto hororové dvě minuty pro domácí Nashville, hostující Tampa nám ukázala, proč se řadí mezi nejofenzivnější družstva v NHL, všem střelám ovšem odolal Pekka Rinne.

58:03

57:06
    Oddechový čas pro hosty.

57:04
    Point z bezprostřední blízkosti nedokázal dostat puk za záda Rinneho.

56:40
    Do střely Stevena Stamkose si obětavě lehl Watson, následuje vhazování před bránou Rinneho.

56:03
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Bonino – 2 min., vysoká hůl).

55:37
    Stamkos sice vyhrál buly, ale jeho spoluhráč nedokázal zachytit puk v útočné třetině.

55:01

54:02
    Ani Josi nedokázal prostřelit Vasilevského.

53:42
    Bonito nedokázal přesně zamířit, když se ocitl v bezprostřední blízkosti vstříc gólmanovi soupeře.

53:01
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dante Fabbro – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hrubost).

51:47
    Forsberg nedokázal přejít v souboji "jeden na jednoho" přes bránicího protihráče.

51:02
    Rinne předvedl další ze svých bravurních zákroků, následuje vhazování před jeho svatyní.

50:26
    Přihrávce Kucherova chyběla přesnost, puk opět v držení domácího celku, který je momentálně lepším týmem v zápase.
    49:51 Kyle TURRIS - 2:2

49:51
    Nashville právě vstřelil branku!
    Lépe už to trefit nešlo! Na přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů si počkal KYLE TURRIS a přízemní střelou poslal puk do odkryté brány soupeře, leč se Vasilevskij natahoval sebevíc, střela byla velice dobře umístěna.
    Asistence: Mattias Ekholm + Ryan Ellis

49:02
    Tampa zatím nepustila domácí celek do větší šance během přesilové hry.

47:59
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., faul loktem).

47:28
    Grimaldi prodloužil puk do útočné třetiny svého týmu.

47:01

46:48
    Steven Stamkos ani napotřetí nedokázal prostřelit Rinneho, z následné dorážky se neradoval ani Nikita Kucherov.

46:11
    Point na Kucherova, ten z otočky posílá na Stamkose, jehož projektil míří mimo bránu Rinneho.

45:37
    Steven Stamkos z bezprostřední blízkosti vystřelil na bránu, ale Pekka Rinne jeho pokus skvělým zákrokem chytá.

45:01
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 2 min., vysoká hůl).

43:04
    Johson dokázal sebrat puk jednomu z domácích hráčů, který se snažil dostat před bránu Vasilevského.

42:32
    Pekka Rinne zastavil rozvíjející se akci hostující Tampy, následuje vhazování.

41:56
    Domácí se snaží rozehrávat útočnou akci, která by mohla ohrozit bránu soupeře.

41:22
    Stamkosova přihrávka byla zachycena pozorným obráncem Nashvillu.

40:54
    Nikita Kucherov si dneska s Ondřejem Palátem zkrátka rozumí, již několikátá situace, kdy se ve dvou dokázali dostat skrz obranu soupeře.

40:04
    Domácí vyhráli úvodní buly ve třetí třetině.

40:01

V druhé třetině jsme viděli parádní rvačku mezi Watsonem a Schennem. Vyrovnávací gól vstřelil po velké minele Vasilevského hráč Jarnkrok, ovšem za 31 vteřin poslal Ondřej Palát svůj tým opět do vedení. V polovine třetiny dostal Johansen 5+10 za úder loktem, ale Tampa předvedla, jak se přesilovky rozhodně hrát nemají, tudíž nedokázala zužitkovat tuto možnost.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:37
    Pekka Rinne svým dalším jistým zákrokem vystavuje stopku střele jednoho z hostujících hráčů.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Steven Stamkos vyhrál buly a jeden z jeho spoluhráčů okamžitě prověřuje Rinneho.

38:12
    Johnson svou přihrávkou před bránu Rinneho nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, puk tedy opět v držení domácího Nashvillu.

37:27
    Střely na branku 14:21

36:55
    Hosté drží puk na svých hokejkách a snaží se nalézt skulinku v obranném bloku domácích.

36:09
    Další zákrok Rinneho znamená další vhazování před jeho svatyní.

35:47
    Ani Johnson nedokázal svou překvapivou střelou překonat gólmana Nashvillu.

35:10
    *Zajímavost*
    Tampa při 5-minutové přesilovce dokázala vystřelit na bránu soupeře pouze jednou, Nashville se dostal ke střele 4x.

34:47
    Pekka Rinne dalším bravurním zákrokem drží šance svého týmu na zisk bodů v dnešním zápase.

34:10

33:42
    Perfektní zákrok v podání Vasilevského při vlastní přesilové hře.

33:10
    Poslední minuta přesilovky je před námi.

33:07
    Nepřesná přihrávka Sergačjova znamená snahu o znovuzaložení útočné akce hostujícího celku.

32:31
    Rinne svou rychlou rozehrávkou rozhodně zaskočil soupeře.

32:08
    Hráči Tampy nejsou schopni dostat se do útočné třetiny přes, skvěle bránicí, obranu soupeře.

31:40
    Polovina trestu již je za námi.

30:21
    Josi dnes opravdu rhaje famózně, při vlastním oslabení dokázal obrat o puk soupeře a vystřelit na bránu Vasilevského.

30:01
    Josi výborným postavením zblokoval přihrávku soupeře, puk ovšem opět v držení hráčů Tampy.

29:15
    Tampa rozehrává 5-minutovou přesilovku.

29:10
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 5 min., faul loktem).

28:31
    Kucherov byl velmi blízko vstřelneí branky, Pekka Rinne byl ovšem proti.

27:58
    Domácí se snaží vytvořit vytvořit si další útočnou akci, který by potencionálně mohla ohrozit bránu soupeře.

27:12
    Point nedokázal přejít v souboji "jeden na jednoho" přes bránicího hráče, puk tedy v držení domácího celku.
    26:44 Ondřej PALÁT - 1:2

26:44
    Nikita Kucherov svou přesnou přihrávkou našel ONDŘEJE PALÁTA, který se do odkryté brány nemýlí a vrací Tampě vedení v dnešním zápase.
    Asistence: Nikita Kucherov + Kevin Shattenkirk
    26:13 Calle JÄRNKROK - 1:1

26:13
    Po vyhraném vhazování před hostujícím gólmanem se ke střele dostal CALLE JARNKROK, který naprosto zaskočil Vasilevského. Velmi laciná obdržená branka.
    Asistence: Kyle Turris.

25:11
    Tyč zvoní brankáři Nashvillu po střele Stevena Stamkose.

24:47
    Pekka Rinne skvělým zákrok vystavil stopku střele Maroona, který se dokázal uvolnit od bránicího hráče, následuje vhazování.

24:02
    Forsbergovo nahození nijak neohrozilo hostující bránu, puk tedy v držení hráčů Lightning.

23:27
    Hedmen si nepohlídal své ofsajdové postavení, následuje tedy vhazování.

22:53
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Luke Schenn – 5min., bitka).

22:42
    Vasilevskij si netroufal na rozehrávku a radši schovává puk pod lapačku, následuje vhazování.

22:13

20:57
    Vasilevskij chytý parádním způsobem pokus kapitána Josiho.

20:13
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., vysoká hůl).

20:04
    Tampa vyhrává úvodní buly druhé třetiny.

20:01

V první třetině jsme viděli velice aktivní domácí celek, který si připravil řadu šancí, ale většina z nich ztroskotala na, perfektně chytajícím, Vasilevském. Hosté se dostali do jedné "napůl" brejkové situace, kterou bezpečně proměnili a dostali se tedy do vedení v dnešním zápase.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:36
    Vasilevskij dalším skvělým zákrokem drží hubenou výhru svého týmu, tentokrát jedním ze svých betonů zastavil projektil domácího hráče, který střílel od modré.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:22
    Černák zastavil skvěle rozvíjející se akci domácích, puk v držení hráčů Tampy.

17:47
    Stamkos vymíchal Forsberga, o puk jej ale později obral Johansen.

17:02
    Hosté nejsou schopni dostat se z vlastní třetiny, nakonec Victor Hedmen posílá puk na zakázané uvolnění, následuje vhazování před hostující brankou.

16:21
    Domácí zesilují tlak na bránu Vasilevského, kterému práci obránci Tampy zrova neulehčují.

15:48
    Palát svou přihrávkou nenašel unikajícího Kučerova, jelikož Josi se stihl vrátit na svou pozici.

15:09
    Kapitán Josi vyvezl puk od vlastní brány, prohodil si kapitána Stevena Stamkose, narazil si s Forsbergem a zakončil, jeho pokus ovšem míří mimo tyče Vasilevského, každopádně hezká individuální akce.

14:32
    Kučerov svou přihrávkou našel pouze hokejku soupeře, puk tedy v držení domácího celku.

13:59
    Domácí Bonino zakládá útočnou akci, narazil ve středu hřiště na pozorného Paláta, který jej obral o puk.

13:27

12:47
    Hosté se zatím výborně brání a již druhým vyhozením puku získavají cenné vteřinky.

12:08
    Skvělý zákrok Vasilevského vystavil stopku vyrovnávacímu gólu domácích.

11:27
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Carter Verhaeghe – 2 min., nedovolené bránění).

10:42
    Právě jsme viděli tvrdý souboj u mantinelu, dle rozhodčího vše proběhlo v pořádku, obejdeme se tedy bez vyloučení.

10:10
    Point nedokázal svou přihrávkou najít volného spoluhráče, puk tedy v držení domácího Nashvillu.

9:37
    Hosté již opět mají puk ve své moci a rozehrávají další útočnou akci v dnešnám utkání.

9:01
    Střelu Stevena Stamkose bez větších problémů zneškodnil Rinne a okamžitě pomáhá zakládat protiútok.

8:22
    Dobrá střela jednoho z domácích hráčů skončila pouze v lapačce Vasilevského.
    7:46 Victor HEDMAN - 0:1

7:46
    Dalekonosná pumelice v podání VICTORA HEDMANA,i za pomocí teče jednoho z domácích hráčů, otevírá gólový účet v dnešním utkání.
    Asistence: Tyler Johnson + Steven Stamkos

7:12
    Forsberg nedokázal přejít přes, pozorně bránicího, Shattenkirka.

6:38
    Stamkosovu střela chytá Rinne do své lapačky, následuje vhazování.

5:57
    Sergačjov se nedokázal dostat ke střele, jelikož si jej pohlídala obrana soupeře.

5:21
    Kapitán Josi fantastickým obranným zákrokem podržel svůj tým, a ještě k tomu získal puk.

4:40
    První zakázané uvolnění domácích v zápase, následuje vhazování před bránou Rinny.

3:59
    Střela Bonina nijak neohrozila pozorného gólmana soupeře.

3:11
    Palát nedokázal prohodit obránce soupeře, puk tedy v držení domácích.

2:37
    Hosté se poprvé dostávají na půli soupeře, ale okamžitě jsou napadání pozornou obranou soupeře.

2:01
    Předátoři doslova vlétli na hostující celek od začátku třetiny a zdá se, že jejich tlak sílí.

1:23
    Ani druhou chybu hostující obrany nedokázali domiácí využít.

00:47
    Grimaldi nedokázal střelou od modré překvapit Vasilevského.

00:07
    Hosté vyhrávají úvodní buly a ihned se snaží založit první útočnou akci.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, Josi (C), Fabbro, Ellis, Y. Weber, Hamhuis – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Mikael Granlund, Turris, Järnkrok – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Olivier, Sissons, Watson.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Černák, Sergačjov, L. Schenn – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Verhaeghe, Joseph, T. Johnson – Maroon, Paquette, Gourde.

Rozhodčí: Nicholson, Rehman – Baker, Shewchyk.

TAMPA BAY LIGHTNING
    Hosté zažívají naprosto odlišný vstup do nové sezóny, než do té předchozí.
    V předchozí sezóně Tampa naprosto dominovala a vybudovala si velký bodový náskok na jiné týmy, čímž se stala prvním celkem, který si zajistil play-of. V něm ovšem překvapivě vypadla již po prvním kole. Hosté mají za sebou tři tvrdé porážky za sebou, z toho dvě na domácím hřišti a je jasné, že budou muset sbírat body i ve venkovním prostředí.

NASHVILLE PREDATORS
    Domácí celek vstoupil do nové sezóny famózně, ale v posledních zápase se doslova trápí, i přes zisk sedmi bodů v pěti zápasech sami Predátoři ví, že tomu napomohlo kus štěstí. Šňůru šesti porážek domácí zastavili ve vítězném dvojzápase proti obhájcům Stanley cupu ze St. Louis. V posledním odehraním zápase Nashville nestačil na domácí Floridu a podlehl 3:0.

21.09. Tampa Bay Lightning 3:1 Nashville Predators

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vojtěch Adamek

Branky a nahrávky: 27. Järnkrok (Turris), 50. Turris (Ekholm, Ellis) – 8. Hedman (T. Johnson, Stamkos), 27. Palát (Kučerov, Shattenkirk), 63. Kučerov (Stamkos, Sergačjov)

Rozhodčí: Nicholson, Rehman – Baker, Shewchyk

Diváci: 17 163