VUT Cavaliers Brno – UK Kings Prague 0:3 (kon.)
VUT Cavaliers Brno
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
UK Kings Prague
Sobota 07.12.2019, 11:40 • Zimní stadion Kuřim • Univerzitní liga ledního hokeje • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:40.

Vítejte u online přenosu z dohrávky 6. kola Univerzitní ligy, ve které se utkají týmy VUT Cavaliers Brno a UK Hockey Prague. Úvodní buly je naplánováno na 11:40.

Domácí Cavaliers Brno se po deseti odehraných zápasech krčí na poslední příčce tabulky s pouhými sedmi body a jednou výhrou v základní hrací době. Cavaliers z posledních pěti utkání získali pouze tři body. Proti UP Olomouc totiž zvítězili 6:4 a brali všechny body. V pondělí se ale tito dva soupeři utkali znovu a výsledek byl opačný – Olomouc porazila Brno 6:0.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je jednoznačně Ondra Novotný. Ten v sedmi zápasech nasbíral hned deset kanadských bodů za pět branek a stejný počet asistencí.

Ani hokejisté z UK Hockey Prague na tom nejsou nejlépe. Ti sice jsou o dvě příčky před svým dnešním soupeřem, mají ale jen o dva body více a za nimi jsou ještě Akademici Plzeň, kteří mají, rovněž s devíti body, zápas k dobru. Do zápasu ale určitě půjdou Pražané v dobré náladě, neboť v úterý porazili BO Ostrava 6:4.

Hráčem s nejvíce kanadskými body v tomto celku je Filip Rubeš, který má na svém kontě dva góly a sedm asistencí. Právě Rubeš výrazně přispěl k poslední výhře, ve které dal dva góly a na jednu branku přihrál.

VUT Cavaliers Brno: Huzlík (Bartošek) – Kučera, Antal (C), Groma, Cívka (A), Sedláček, Imlauf, Malý F. – Sekanina, Sokolík, Hubáček – Malíř, Stupka, Gombarčík (A) – Dobšák, Kmoníček, Nossek – Malý J.

UK Hockey Prague: Novák – Erbrt, Duben, Karoch, Glitta, Dlabola – Halberštát, Hyršl (C), Steklík, Kaleta (A), Velas, Martínek

Rozhodčí: Marek – Otáhal, Vašíček.

00:01

01:13
    První zákrok v tomto utkání si připsal Marek Huzlík, který si bez problémů poradil s nahozením od mdoré čáry.

02:16
    Z boje o kotouč v rohu sice vyjeli s pukem na hokejkách domácí hráči, ti ale o puk přišli. Následný rychlý protiútok Pražanů zakončil střelou Jakub Kaleta, brankář je znovu úspěšný.

03:20
    Za domácí brankou nyní Aleš Hyršl sestřelil brankáře Huzlíka, hra je přerušena. Vylučovat se však nebude.

04:01
    Obrana domácího týmu se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

04:52
    Nyní si zákrok připsal i Novák v bráně hostů. Střelu od levého mantinelu v podání Sedláčka v klidu uklidil do lapačky.

05:18
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Oliver Glitta.

06:04
    Domácím se zatím v přesilové hře vůbec nedaří, hosté se už po několikáté osvobozují vyhozením puku.

06:48
    Nedorozumění v rozehrávce Cavaliers mohl využít Viktor Martínek! Ten jel sám na gólmana, kterému udělal kličku, zakončit už nedokázal!

07:18

07:30
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Tomáš Kučera – 2 min., podrážení).

08:20
    Pražané necelou minutu kombinovali v útočném pásmu, kvůli nepřesné přihrávce ale museli začít od začátku. Po další akci střílel z pravého kruhu Hyršl, Huzlík vyráží ramenem.

09:30

11:31
    Matouš Stupka vjel do pásma s pukem na holi a předložil ho spoluhráči, který střelou trefil beton brankáře.

12:24
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Marek Duben – 2 min., podrážení).

12:54
    Domácím se dnes, zatím, přesilové hry nedaří. Nyní se v oslabení dral do šance Kaleta, před něj se ale na poslední chvíli dostal obránce.

14:24

15:31
    Jan Sokolík na modré čáře setřásl protihráče a jel úplně sám na branku! Udělal kličku a zakončoval k tyči, brankáře však nepřekonal!

15:53
    Tým Univerzity Karlovy právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš! Na jedné straně Sokolík nájezd neproměnil, na straně druhé tak poslal Pražany do vedení ALEŠ HYRŠL! Ten ujížděl sám na brankáře, který si vyjel z branky. Útočník hostů, hrající se zlatou helmou, mu udělal kličku a zakončil do odkryté klece! Asistence: Viktor Martínek.

17:19
    Čestmír Sekanina se prosmýkl s pukem podél mantinelu a prověřil pozornost Nováka, který v klidu chytá.

18:37
    Do zajímavého zakončení se dostal Glitta, brankář zasahuje betonem.

20:00

První třetina je u konce. K vidění bylo několik zajímavých šancí, jako jediný ji ale dokázal využít Aleš Hyršl, jen proměnil nájezd na brankáře a poslal tak UK do vedení.

Druhá třetina začne asi v 12:25.

20:01

20:13
    Novák se hned ze začátku třetiny musel pořádně natáhnout, když si kotouč našel Jan Malíř a poslal ho mezi tři tyče.

21:20
    Domácí musí pryč z útočného pásma, neboť jsou v ofsajdovém postavení.

21:39
    Jeden z domácích hráčů zůstal po hitu od protihráče ležet na ledové ploše, hra je přerušena.

22:05
    Matouš Stupka se pohledně dostal přes obránce, jeho následný střelecký pokus skončil jen na boční síti.

22:52
    Hosté šli ve třech proti dvěma obráncům, kvůli nepřesné přihrávce je ale celá akce zabržděna.

23:39
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Václav Imlauf – 2 min., napadení).

24:14
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (David Sedláček – 2 min., podrážení). Trest odpyká Filip Malý.
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (David Sedláček – 5 min., bodnutí špičkou hole + osobní trest do konce utkání, bodnutí špičkou hole). Trest odpyká Filip Malý.

24:14
    Hosté nyní budou mít k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři. Uvidíme, zda se jim podaří tuto výhodu využít.

24:35
    Podaří, a to hned po několika sekundách! JAKUB KALETA dostal přihrávku na zadní tyč, kde byl nikým nehlídaný. Hodil si puk na backhand a zakončil přesně! Asistence: Martin Dlabola a Marek Karoch.

25:55
    Cívka nyní skvělým hipcheckem zastavil protihráče a osvobodil svůj tým od útoku UK.

27:14
    Hostům stále zbývá dost v času v přesilové hře pro další úpravu skóre.

28:49
    Nyní se hokejistům Karlovky nepodařila rozehrávka a ve středním pásmu se k puku dostali Cavaliers, kteří ho nahodili do rohu a ušetřili cenné sekundy.

30:00
    Přesně v polovině zápasu si připisuje zákrok Marek Huzlík. Hostům zbývá minua a 46 sekund v přesilovce.

30:06
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Aleš Hyršl – 2 min., hákování).

30:18
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Dominik Cívka – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

30:18
    Hra pokračuje tři na čtyři.

32:18
    Oba týmy jsou v plném počtu.

32:59
    Hosté se ve středním pásmu dostali k puku, následně ale Dlabota přebruslil Nosska a tak znovu útočí hosté.

34:19
    Po zákroku brankáře Nováka se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

34:24
    Následuje další vyloučení, do sebe se totiž pustili dva protihráči.

34:24
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Jan Malý – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Martin Dlabota – 2+2 min, hrubost).

35:18
    Ve hře pět na pět se domácí provinili zakázaným uvolněním.

35:18
    Střídání v týmu VUT Cavaliers Brno: ze hřiště odchází Marek Huzlík, přichází Jakub Bartošek.

35:48
    Ze slibné pozice zakončoval Sekanina, backhandem netrefil branku.

37:10
    Jakub Bartošek si připisuje jeden z prvních zákroků v utkání, když si poradil se střelou z pravé strany.

38:09
    Hyršl se pěkně dostal přes obránce, z blízkosti branky nezamířil přesně.

40:00

Druhá část zápasu skončila stejně, jako ta první. Hokejisté UK Praha v něm zvítězili rovněž 1:0 a po 40 minutách hry vedou už 2:0.

Poslední třetina začne asi v 13:20.

40:01

41:04
    Backhandové zakončení Jana Sokolíka lapil do rukavice brankář Kristián Novák.

41:43
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Marek Duben – 2 min., nedovolené bránění).

42:51
    Hosté se osvobodili a Cavaliers tedy musí zahájit útok od vlastní branky.

43:27
    V oslabení vjel do útočné třetiny Martínek a vyslal střelu na branku, se kterou si poradil Bartošek.

43:43

45:34
    V poslední třetině mají, zatím, navrch hokejisté z VUT. Nyní musel znovu zasahovat po střele z levé strany Novák, jenž si poradil.

47:13
    Jeden z hostů se dral do slibné střelecké pozice, na poslední chvíli ale zasáhl obránce.

48:00
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Libor Dobšák – 2 min., napadení).

49:49
    Marek Karoch vystřelil z pravého kruhu, trefil jen dobře postaveného obránce.

50:00

51:06
    Novák přikrývá puk pod lapačku, rozhodčí tedy píská do píšťalky, následuje vhazování.

52:06
    Radim Nossek vjel do pásma Pražanů a vystřelil, gólmanovi ale žádné větší problémy nenadělal.

52:31
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Marek Karoch – 2 min., hákování).

52:53
    Domácí kombinovali v útočné třetině, tam ale o kotouč přišli a hokejisté z UK se osvobodili.

54:31

55:13
    Z pravé strany si puk do středu naváděl Hyršl, tam o něj přišel. Hosté se o pár sekund později provinili icingem.

56:26
    Domácí hráči sice mají puk na hokejkách častěji, do žádných větších šanci se ale nedostávají.

57:10
    Nahození Martina Antala od modré čáry tečoval jeden z bránících hráčů do ochranné sítě nad mantinelem.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu. Domácí mají puk, ale zatím nejsou blízko vstřelení kontaktní branky.

58:32
    A je, s největší pravděpodobností, rozhodnuto! MAREK KAROCH totiž zamířil přesně a poslal svůj tým do vedení 3:0! Asistence: Oliver Glitta.

59:10
    Tvrdá střela z pravé strany jen prosvištěla kolem pravé tyče branky hostů.

59:29
    Cavaliers budou mít další šanci po zakázaném uvolnění protihráčů.

Konec zápasu! V poslední třetině znovu padla jen jedna branka, kterou znovu vstřelili hosté. Tři body tedy dnes berou hráči UK Hockey Prague. (13:50:34)

David Klier

Branky a nahrávky: 16. Hyršl (Martínek), 25. Kaleta (Dlabola, Karoch), 59. Karoch (Glitta)

VUT Cavaliers Brno: Huzlík (36. Bartošek) – Kučera, Antal (C), Groma, Cívka (A), Sedláček, Imlauf, Malý F. – Sekanina, Sokolík, Hubáček – Malíř, Stupka, Gombarčík (A) – Dobšák, Kmoníček, Nossek – Malý J.
    UK Kings Prague: Novák – Erbrt, Duben, Karoch, Glitta, Dlabola – Halberštát, Hyršl (C), Steklík, Kaleta (A), Velas, Martínek

Rozhodčí: Marek – Otáhal, Vašíček