Kunlun – Vladivostok 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Ufa – Novosibirsk 2:3 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Jokerit 1:2 (po pr.)
Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Viťaz 6:0 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 17.12.2019, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Československá stopa

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista. (17:33:29)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:30 (7:15, 8:9, 10:6)
    Zblokované střely – 12:13
    Vyhraná vhazování – 27:27
    Trestné minuty – 18:4
    Hity – 18:19

Po smůle Sošnikova domácí přišli o útočné pásmo a už neměli čas něco smysluplného vymyslet. Ufa tedy na domácím ledě podlehla Novosibirsku 2:3. Hosté si v prvních dvou třetinách vytvořili dvougólový náskok. V úvodní části je poslal do vedení Dmitrij Sajustov a hned na začátku prostřední dvacetiminutovky jejich vedení zdvojnásobil Jegor Milovzorov. V polovině utkání sice v přesilovce snížil Philip Larsen, ale za hosty ve 35. minutě odpověděl opět hrdina utkání Jegor Milovzorov, jenž byl u všech tří branek Sibiru (2+1). Ve třetí třetině se hráči Salavatu Julajev snažili s vývojem duelu ještě něco udělat, ale dokázali jen snížit díky přesné ráně Vladislava Kartajeva z pravého kruhu. V závěru už domácím nepomohla ani hra bez brankáře.

59:45
    Nikita Sošnikov zlomil při střele hůl a fotbalovým způsobem musel hostům zabránit v nájezdu na prázdnou branku!

59:28
    Vylučovat se nebude! Domácí si beru oddechový čas.

59:28
    Konstantin Alexejev vyhodil puk do hlediště. Rozhodčí se nyní radí, zda hostujícího obránce vyloučí!

59:12
    Branka Ufy je již prázdná!

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:34
    Hosté se na chvíli dostali do útočného pásma a zase domácím oddálili možnost zkusit power-play.

57:57
    Vladislav Kartajev vyzkoušel Säteriho pokusem ze středního pásma. Gólman Novosibirsku byl pozorný.

57:03
    Čas rychle utíká. Domácí se zatím nedokázali dostat do závěrečného náporu.

55:02
    Už jen pět minut schází do konce třetí části. Domácí stále živí naději na zvrat.

54:34
    Linus Omark na pravé straně přebruslil bránícího hráče a udělal tak z celé akce situaci 2 na 1. Následně nahrával Hartikainenovi, který byl stržen na led obráncem, ovšem píšťalka sudích se v tomto případě neozvala.

53:59
    Hosté se snaží uklidnit hru a drží puk za brankou soupeře.

53:03
    Teemu Hartikainen vybojoval na ose hřiště puk, který napálil na branku. Säteri ho neudržel a následně tak musel čelit dorážce Linuse Omarka, který touš za jeho záda nedostal!

52:24
    Je tu reklamní přestávka.
    51:34 Vladislav KARTAJEV - 2:3

51:34
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak pozor! Je sníženo. Výborně to udělali Kartajev s Baranovem. Prvně jmenovaný předal v útočném pásmu puk svému spoluhráči, který s ním zamířil za branku a z tohoto prostoru našel právě VLADISLAVA KARTAJEVA, jenž volejem z pravého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek branky Sibiru. Asistence: Ilja Baranov.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Larsen (Sošnikov), 52. Kartajev (Baranov) – 17. Sajustov (Milovzorov), 21. Milovzorov (J. Peltola, K. Alexejev), 35. Milovzorov (Šarov, Loginov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, A. Semjonov, S. Garejev, Pašnin, Koledov – Sošnikov (A), Hartikainen, Omark (A) – Baranov, Pimenov, M. Majorov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Gimatov, Kartajev, Amirov – Baškirov.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Jermakov, Timašov, Jefremov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov (A), Sajustov, J. Peltola (A) – Šaškov, V. Komarov, Česalin – N. Korotkov, Torčeňuk, A. Jakovlev.

Rozhodčí: Naumov, Lavrentěv – Golovjov, Savenkov