Boston – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Toronto – Buffalo 5:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 4:3 (po pr.)
Philadelphia – Anaheim 4:1 (kon.) | NY Islanders – Nashville 3:8 (kon.) | Detroit – Columbus 3:5 (kon.)
Winnipeg – Carolina 3:6 (kon.) | Calgary – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 1:3 (kon.)
Vegas – Minnesota 3:2 (kon.) | San Jose – Arizona 2:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Minnesota Wild
Středa 18.12.2019, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 1+0, 1 střela, čas na ledě 10:55 (06:50:03)

1. Chandler Stephenson (VEG) 1+0
    2. Mark Stone (VEG) 0+2
    3. Shea Theodore (VEG) 1+0

Domácí hokejisté dokázali díky povedené druhé třetině vyhrát tento zápas na Minnesotou Wild 3:2 a získávají další body do tabulky. Rozhodující branku vstřelil Tomáš Nosek.

59:43
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu.

59:26
    Mnoho času už hostující celek na vyrovnání nemá, navíc jeho snahu zastavilo postavení mimo hru.
    58:45 Zach PARISE - 3:2

58:45
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hostující celek se dokázal při hře bez brankáře prosadit, kotouč do branky dostal obranou Vegas nepokrytý ZACH PARISE. Asistence: Kevin Fiala a Ryan Suter.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:40
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, domácí hokejisté míří za výhrou, hosté se pokouší zdramatizovat zápas.

57:18
    Minnesota hraje bez brankáře.

57:18
    Oddechový čas pro hosty.

56:46
    Alex Tuch v souboji jeden na jednoho přišel o kotouč.

56:22
    Tomáš Nosek se pokoušel narušit rozehrávku soupeře, ale nepodařilo se mu to. Následně se Wild dostali do útočného pásma.

55:40
    Jonas Brodin rozehrává od své branky. Ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Matt Dumba hledal před brankou spoluhráče, ale Paul Stastny otáčí směr hry.

54:32
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál.

54:17
    Nico Sturm (Minnesota) pálil z velmi dobré střelecké pozice, Marc-Andre Fleury si s jeho střelou poradil a zvládl i dorážku.

54:04
    Vegas vyhodilo kotouč do středního pásma.

53:42
    Tři na dva nyní mířili domácí hokejisté, svou šanci proměnit ale nedokázali.

53:26
    Hostující celek kombinoval v útočném pásmu, ale Jordan Greenway nedokázal nic vymyslet.

53:03
    Alex Tuch pálil z dobré pozice, ale brankáře soupeře nepřekonal. Komerční přestávka.

52:45
    Valentin Zykov se individuálně dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

52:17
    Vegas hraje zodpovědně, vede o dvě branky a drží hru bezpečně daleko. Nick Holden (Vegas) se natahoval po přihrávce spoluhráče, ale kotouč nevybojoval.

50:35
    Max Pacioretty rozehrává od své branky, situaci dokázal zvládnout, dostal kotouč do bezpečí.

50:11
    Domácí celek vede o dvě branky a má nakročeno k výhře v tomto zápase. Wild ve třetí třetině na svou výraznější šanci čekají.

49:42
    Komerční přestávka.

49:14
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

48:23
    Domácí Paul Stastny (Vegas) pálil z dobré pozice, jeho projektil byl před brankou zblokovaný.

48:03
    Sledujeme rychlý hokej, hráči Vegas mají převahu, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

47:32
    Alex Stalock byl připravený, Jonathan Marchessault zakončoval z otočky před brankou, gólman Wild si dokázal poradit.

47:07
    Reilly Smith to zkoušel individuálně, prosadit se ale nedokázal.
    46:16 Tomáš NOSEK - 3:1

46:16
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Krásnou ránou pod horní tyčku se prosazuje a stav zápasu upravuje TOMÁŠ NOSEK. Asistence: William Carrier.

45:41
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně, ale nemůže se usadit v útočném pásmu.

44:54
    Vegas hraje velmi dobře při vlastím oslabení.

44:03
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Marc-Andre Fleury – 2 min., podrážení). Trest odpyká William Carrier.

43:53
    Luke Kunin (Minnesota) to zkoušel individuálně.

43:25
    Eric Staal pálil z kruhu, byl sám v útočném pásmu, jeho projektil kryje brankář Vegas.Dobře zasáhl Marc-Andre Fleury.

42:24
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Wild.

42:00
    Matt Dumba měl před sebou odkrytou část branky, ale kotouč netrefil podle představ.

41:31
    Domácí rozehrávají od své branky, nakonec musel Alex Stalock za svou branku.

41:14
    Domácí hokejisté vstoupili aktivně do třetí třetiny a pokouší se hrát co nejdál od své branky.

40:51
    Nicolas Hague rozehrává od své branky, sledujeme klidnější úvod třetí třetiny.

40:36
    Jonathan Marchessault hned na úvod třetiny vyslal zajímavou střelu, ale minul branku.

40:01

Ve druhé třetině dokázal domácí celek úplně otočit stav zápasu. Chandler Stephenson vyrovnal, a pak deset vteřin před koncem poslal Vegas do vedení nenápadnou střelou bek Shea Theodore.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:50 Shea THEODORE - 2:1

39:50
    Domácí celek se dostává do vedení v závěru druhé třetiny, ujala se rána, kterou vyslal ze střední vzdálenosti SHEA THEODORE. Asistence: Mark Stone.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:26
    Alex Stalock kryje ránu, kterou vyslal Nick Holden (Vegas). Vegas vybojovalo buly v útočném pásmu.

38:08

37:55
    Marc-Andre Fleury viděl na ránu od modré čáry, a tak snadno ukryl kotouč do výstroje.

37:23
    Alex Stalock rozehrává od své branky, Reilly Smith ale aktivně napadal, a tak ušetřil hodně času z oslabení.

37:07
    Minutu přesilovky Minnesoty je pryč, druhá zbývá.

36:40
    Wild přichází o útočné pásmo, a tak musí rozehrávat od své branky.

36:35
    Reilly Smith (Vegas) se pustil individuálně do útočného pásma, jeho střelecký pokus vyrazil brankář nad branku.

36:17
    Matt Dumba pálil z dobré pozice, jeho projektil vyrazil domácí brankář.

36:08
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., krosček).

36:05
    Oslabení pro domácí.

35:40
    Chandler Stephenson měl na hokejce svou druhou branku v tomto zápase, ale jeho pokus nyní senzačně zastavil brankář Wild. Alex Stalock (Minnesota) své spoluhráče podržel.

35:11
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže prosadit v útočném pásmu.

34:30
    Jeden z hostujících hráčů se dokázal vrátit, a tak zastavil akci soupeře, 14:14, tak vypadá statistika střel na branku nyní.

33:47
    Po krátké přestávce pokračuje zápas druhou třetinou, nyní zakončoval z dobré pozice hostující Ryan Donato, ale brankáře Vegas neprostřelil.

33:27
    Alex Stalock (Minnesota) kryje střelu, kterou vyslal jeden z domácích hráčů, komerční přestávka.

32:50
    Victor Rask to zkoušel individuálně, ale vypálit na branku nedokázal. Na druhé straně v samostatné akci neuspěl Tomáš Nosek.

32:13
    Vegas dokázalo vyrovnat, nyní pokračuje v aktivní hře a pokouší se zápas překlopit na svou stranu.
    31:22 Chandler STEPHENSON - 1:1

31:22
    Nyní to domácím už vyšlo a je vyrovnáno. Situaci dva na jednoho výborně vyřešil Mark Stone, který našel CHANDLERA STEPHENSONA, jehož rána zapadla přesně do branky. Asistence: Mark Stone a Max Pacioretty.

31:02
    Marcus Foligno se dostával do střelecké pozice, domácí obrana mu nenechala hodně prostoru.

30:34
    Mats Zuccarello zatím jediným střelcem tohoto zápasu, hostující celek vede o jednu branku.

29:53
    Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu, kde kombinují a pokouší se něco vymyslet.

29:45
    Alex Stalock (Minnesota) kryje střelecký pokus soupeře.

29:29
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před domácí brankou. Vegas by potřebovali ve hře něco změnit, jejich výkon není optimální.

29:02
    Minnesota má převahu, hraje aktivněji, domácí mají velké problémy s přechodem do útočné fáze.

28:20
    Ryan Reaves se sice dostal do útočného pásma, ale svou šanci proměnit nedokázal.

28:05
    Wild se snadněji proti domácím dostávají do útočného pásma.

27:45
    Hostující celek měl nyní převahu, ale nedokázal se prosadit a vypracovat si výraznější šanci.

26:30
    Wild se dostali do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

25:50
    Domácí hrají aktivněji, ale mají problémy s finální přihrávkou a přípravou střelecké pozice.

25:24
    Ani tentokrát se domácí celek nedokázal usadit v útočném pásmu.

25:00
    Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč, na výraznější šanci v této části hry zatím čekáme.

24:33
    Vegas rozehrává nyní od své branky.

24:10
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nemůže usadit před brankou soupeře.

23:19
    Jeden z hostujících hráčů nyní pálil z dobré pozice, jeho projektil končí nad brankou.

22:45
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho střeleckých příležitostí k vidění není.

22:05
    William Karlsson nedokázal zpracovat poskakující přihrávku od spoluhráče, situaci dva na jednoho vyřešili domácí špatně.

21:30
    Kevin Fiala pálil z mezikruží, jeho rána končí vysoko nad brankou.

21:17
    Mats Zuccarello se pokoušel tečovat před brankou, následně zakončoval Jonas Brodin od modré čáry. Marc-Andre Fleury kryje kotouč.

21:00

20:40
    Nyní Wild špatně rozehráli, píská se icing.

20:23
    Hostující celek začal druhou třetinu v početní výhodě, ale nemůže se dostat do útočného pásma.

20:01

Střelecky aktivnější byl domácí celek, Nate Schmidt neproměnil největší šanci, a tak přišel trest. V přesilovce pět na tři pálil přesně Mats Zuccarello, díky jehož ráně hosté po dvaceti minutách vedou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Wild pokračují v útočné akci.
    19:20 Mats ZUCCARELLO - 0:1

19:20
    Poprvé v sezóně využívají Wild přesilovku pět na tři a na Stripu v Las Vegas se dostávají do vedení. Zcela neobsazený zůstal MATS ZUCCARELLO, který snadno zakončoval. Asistence: Eric Staal a Matt Dumba.

18:58
    Tak a pozor, nyní domácí faulovali v útočném pásmu a hosté mají k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři.

18:58
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Mark Stone – 2 min., nedovolené bránění).

18:35
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., podrážení).

18:09
    Nate Schmidt (Vegas) se dostal do brejku z trestné lavice, položil si brankáře, ale kotouč poslal příliš vysoko.

18:01

17:42
    Wild se nemohou usadit v útočném pásmu.

17:14
    Ryan Suter (Minnesota) rozehrává od své branky. Kevin Fiala (Minnesota) se rychle dostal do útočného pásma, ale Vegas dokázalo znovu vyhodit.

16:55
    Polovina přesilovky zbývá hostům, domácí zatím hrají zodpovědně.

16:40
    Zakázané uvolnění Wild, Zach Parise to byl, kdo se dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal dostatečně rychle zakončit.

16:10
    Marc-Andre Fleury senzačně zastavil střelecký pokus soupeře, výborný zákrok domácího brankáře.

16:01
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nate Schmidt – 2 min., hákování).

15:50
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hosté se usadili v útočném pásmu. Carson Soucy (Minnesota) pálil, ale jeho pokus kryje Marc-Andre Fleury.

15:31
    Jordan Greenway vedl útočnou akci Wild, Mats Zuccarello zakončoval. Kotouč vypadl z hrací plochy, buly v útočném pásmu.

15:04
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Wild.

14:55
    Alex Stalock (Minnesota) kryje další ránu Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

14:48
    Brayden McNabb pálil od modré čáry nepřesně, kotouč byl tečovaný mimo hrací plochu.

14:33
    Jonathan Marchessault zakončoval, Alex Stalock si s jeho pokusem poradil. Následovat bude komerční přestávka.

13:44
    Ryan Reaves si výborně počínal v útočném pásmu, obral soupeře o kotouč, ale vypálit nedokázal.

13:20
    Brad Hunt rozehrává od své branky, na ledě je formace okolo Tomáše Noska.

12:38
    Delší dobu nyní na nějakou výraznější šanci čekáme.

12:07
    Ryan Suter pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný. Nate Schmidt výborně odvedl svou práci.

11:41
    Domácí hráči mají optickou převahu, čekají na svou šanci, více práce v tomto zápase má brankář Wild.

11:00
    Domácí Vegas přichází o útočné pásmo vinou špatné přihrávky.

10:32
    Vegas se dostalo do postavení mimo hru, komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Deryk Engelland hledal spoluhráče na útočné modré, ale neuspěl.

09:26
    Paul Stastny (Vegas) zkoušel přihrávat před branku, ale jeho pas postrádal přesnost.

09:03
    Vegas to nyní zkouší rychlými protiútoky středem hrací plochy, obrana Wild musí být pozorná.

08:31
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Mark Stone se z ničeho nic po rychlém brejku dostal do zakončení, ale brankáře nepřekonal.

07:18
    2:2, tak zatím vypadá statistika střel na branku.

07:03
    Zakázané uvolnění Wild, závěr přesilovky odehrála Noskova formace a vedla si velmi dobře.

06:55

06:39
    Max Pacioretty (Vegas) se dostal do střelecké pozice, první středa v přesilovce, ale kotouč byl zblokovaný do ochranné sítě.

06:07
    Tato početní výhoda se domácí nedaří, Vegas znovu musí od své branky rozehrávat.

05:44
    Hosté znovu dokázali vyhodit přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.

05:08
    Vegas rozehrává od své branky, rychle se pokouší dostat do útočného pásma. To se podařilo, ale WIld vyhazují.

04:55
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., podrážení).

03:46
    Zach Parise (Minnesota) střílel, Matt Dumba (Minnesota) tečoval před brankou, a pak puk ukryl do rukavice Marc-Andre Fleury (Vegas).

03:14
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat. Chandler Stephenson to zkoušel rychlou střelou, ale ta byla zblokovaná.

02:34
    Hosté se nikam neženou a pokouší se něco vymyslet.

02:09
    William Carrier (Vegas) hledal spoluhráče před brankou, ale tam byli jen hráči Wild, který se zmocnili kotouče.

01:51
    Luke Kunin (Minnesota) a Ryan Donato (Minnesota) se dostali do dobré střelecké pozice, ale oba pokusy dokázal domácí brankář vyrazit. Buly před jeho brankou.

01:32
    Paul Stastny (Vegas) se pokoušel rozehrávat další útočnou akci, ale obrana Wild si dokázala poradit.

01:15
    Kevin Fiala začal aktivněji, obkroužil branku, ale jeho střílená přihrávka nebyla přesná.

00:50
    Max Pacioretty se pokoušel dostat do střelecké pozice, následná rána byla zblokovaná.

00:13
    Utkání začalo, domácí celek vstoupil do zápasu aktivněji.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vegas Golden Knights odehrálo 36 zápasů s bilancí 12-5-5-13 a získalo 41 bodů. V tabulce Západní konference je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo Vegas tři. Poradilo si s Chicagem Blackhawks 5:1, v prodloužení s Dallasem Stars 3:2 a zatím naposledy s Vancouverem Canucks 6:3. Tým nestačil na New York Rangers 0:5 a na St. Louis Blues 2:4.

Minnesota Wild odehrála 34 zápasů s bilancí 15-1-5-13 a získala 37 bodů. V tabulce Západní ´konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Poradila si s Edmontonem Oilers 6:5 a s Philadelphií Flyers. Nestačila na Carolinu Hurricanes 2:6, v nájezdech na Anehim Ducks 2:3 a na Chicago Blackhawks 3:5.

Jedná se o první vzájemný duel v této sezoně.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Minnesota Wild.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 32. Stephenson (Mark Stone, Pacioretty), 40. Theodore (Mark Stone), 47. Nosek (Carrier) – 20. Zuccarello (E. Staal, Dumba), 59. Parise (Fiala, Suter)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Holden, Hague – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.
    Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Dumba, Brodin, Soucy, Menell, Hunt – Donato, E. Staal, Zuccarello – Parise, V. Rask, Fiala – Greenway, Kunin, M. Foligno – Hartman, Sturm, Johnson.

Rozhodčí: Chmielewski, Meier – Toomey, Devorski

Diváci: 18.220