Jekatěrinburg – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – Chabarovsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Kazaň – Ufa 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Čerepovec 8:1 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 4:5 (2:3 po s.n.) | Omsk – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Viťaz – Riga 1:0 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 0:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Dinamo Riga
Čtvrtek 19.12.2019, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Viťaz Čechov přivítá na svém ledě Dinamo Rigu v souboji dvou týmů ze Západní konference.

Favoritem zápasu je Viťaz, kterému patří šesté místo na Západě a má na dosah i nejlepší trojku tabulky. Na druhé straně Riga je na chvostu Západní konference a vlastně i celé ligy (má o bod méně než Čeljabinsk).

V této sezoně oba týmy sehrály už tři zápasy. Dvakrát se z vítězství radoval Čechov, jednou Riga, která 15. listopadu dokonce své soupeře vynulovala.

Riga se ovšem nenachází v dobré formě, když prohrála pětkrát v řadě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo před dvěma dny podepsalo jednoletou smlouvu do konce sezony se slovenským útočníkem Markem Ďalogou.

00:01

00:50
    Oba týmy zahájily střetnutí ve volnějším tempu.

01:45
    První přerušení hry. Dochází k němu před brankou domácího Makarova.

03:20
    Zatím se hraje ve vlažnějším tempu. K vidění bylo několik střel, které ovšem nebyly nijak důrazné.

03:37
    Zakázané uvolnění Viťazu.

04:45
    Domácí byli zastaveni postavením mimo hru. Viťaz zatím vyslal na branku dvě střely, Dinamo tři.

06:40
    Hra ubíhá velmi rychle z hlediska času. Šance zatím ale k vidění nejsou.

08:10
    Čechov několika střelami ohrozil branku Makarova, který zatím hájí čisté konto.

09:15
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

09:43
    Taktika nahazovaných puků zatím úspěch neslaví.

09:52
    Arťuchin se dostal ke střele zpoza obránce na kraji pravého kruhu. Makarov zasahuje lapačkou. Komerční pauza.

11:20
    Bude se vylučovat na straně Rigy. Domácí mají výhodu.

11:39
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., vysoká hůl).

12:25
    Kulda střílel od modré. Jeho rána byla zblokována a hosté vyhazují puk ze svého pásma.

12:46
    Znovu se daří Dinamu osvobodit.

13:15
    Viťazu se nedaří návrat do útočného pásma, hosté dobře brání své území.

13:39

14:35
    Mojsejev s Laričevem sice dostali puk do útočného pásma, ale hostující obrana se jej okamžitě zmocnila.

14:56
    Další výpad Čechova. Makarov nevýraznou střelu z mezikruží vyrazil, dorážka poté orazítkovala jen zadní mantinel.

15:18
    Po zákroku Ježova, který přerušil hru, následuje komerční přestávka.

16:10
    Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu. Domácí totiž v obraně poslali puk na střídačku.

16:35
    Lajunen střílel od modré na branku Makarova, puk se otřel o boční síť. V pokračující akci poté Makarov přerušil hru.

17:20
    V dobré šanci se zjevil domácí Grebenščikov, který si najel před brankoviště, ale neprocpal puk mezi betony hostujícího brankáře.

17:48
    Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina souboje mezi Viťazem a Dinamem branku nenabídla. Domácí nevyužili přesilovou hru ani svou menší převahu, kterou nejlépe dokládá poměr střel, na které Čechov vede 12-4.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:51
    Hostující Alušauskas se vracel s hráčem soupeře a v souboji upadl. Vletěl přitom do svého brankáře a nepříjemně Makarovovi narazil nohu do tyčky. Naštěstí je Makarov podle všeho v pořádku.

22:06
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., hákování).

22:16
    Domácí v oslabení vyrazili do útoku a střelou od modré čáry přinutili Makarova přerušit hru.

22:50
    Riga se vůbec nemůže usadit v útočném pásmu na delší úsek hry.

23:35
    Ještě Kvartalnov v oslabení zaútočil, Makarov musel vyrážečkou vytěsnit puk.

24:05
    Zakázané uvolnění Rigy při snaze o přechod středního pásma za pomoci dlouhé přihrávky.

24:06

25:27
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Byvalcev – 2 min., nedovolené bránění).

25:40
    Domácí na začátku oslabení vyrazili do útoku, jejich zakončení ovšem zadunělo jen o zadní mantinel.

26:12
    Čechov se osvobodil.

26:27
    Riga se dopouští v přesilovce znovu zakázaného uvolnění.

27:27

27:45
    Brankář Ježov zůstává ležet v brankovišti s bolestivou grimasou. Bude se vylučovat, to ale až po komerční pauze.

27:49
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

28:10
    Domácí doslova ostřelovali branku soupeře. Třetí střela už byla zblokována, díky čemuž Riga vyhazuje.

28:58
    Viťaz se sám vyhnal do středního pásma a musí hledat cestu zpět.

29:49

30:30
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kirill Slepec – 2 min., hákování).

31:15
    Přesilovka Viťazu má dobré tempo, zatím ale naráží na obranu i brankáře soupeře.

33:30
    Riga se po delší době dostává do útočného pásma. Na střely zatím prohrává 17-27.

34:31
    Makarov zachytil nahozený puk do lapačky a přerušil hru.

34:57
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., podrážení).

36:06
    Bartulisova střela od modré čáry mířila mezi betony Ježova, který ovšem stihl puk zachytit.

36:28
    Hra je znovu přerušena před Ježovem, který si poradil se střelou z levé strany od Marenise, se kterým se poté střetli hlavami.

36:57

37:06

38:40
    Hra se v závěru druhé třetiny dost kouskuje. Domácí vedou na střely 29-23, nicméně většina střel není příliš nebezpečná. Ve valné většině se jedná i o nahazované puky.

39:35
    Ještě zakázané uvolnění hostů.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ani druhá třetina nenabídla branku, byť se hrál o poznání útočnější hokej. Zatím jsou ovšem dominantními postavami střetnutí brankáři. Pravdou ovšem je, že příliš vyloženě gólových šancí k vidění není.

Další třetina začne přibližně v 19:15.

40:01

40:45
    Zatím bezbrankový zápas nenabízí tolik pohledný hokej, jedná se spíš o úporný boj o pozice a v podobném duchu začíná i třetí třetina.

41:16
    Vylučuje se na straně Viťazu, Dinamo tak dostane příležitost v přesilovce.

42:05
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., hákování).

42:55
    Na ledě je sice více prostoru, ale ani jeden z týmů toho zatím využít nedokázal.

43:16
    Začíná zkrácená přesilovka domácích.

43:40
    Viťaz je sice v útočném pásmu, ale branku Makarova zatím neohrozil.

44:05

44:30
    Byvalcev se zmocnil puku v pravém kruhu a rychle střílel směrem pod lapačku Makarova, který si ale přimáčkl puk k tělu a přerušil hru.

45:25
    Dinamo jde do oslabení, šance pro Viťaz udělat něco s výsledkem zápasu.

45:35
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

46:25
    Dlouhá kombinace bez střely, ztráta puku u zadního mantinelu a osvobození Dinama.

47:05
    Další vyhození Rigy.

47:25

48:37
    Hra je přerušena při přechodu do útoku ze strany domácích. Komerční přestávka.

49:14
    Darzinš ve velké šanci, jeho střelu z mezikruží Ježov dokázal vyrazit betonem mimo brankoviště!

49:42
    Zakázané uvolnění domácích.

50:05
    Ke vstřelení gólu moc nechybělo! Brankář domácích byl mimo brankoviště, puk se od nohy jednoho z bránících hráčů odrazil těsně vedle tyče.

50:27
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre zápasu! PEKKA JORMAKKA se dokázal po sjetí mezi kruhy prosadit střelou z první, kterou poslal za záda Makarova! Asistence: Joonas Nattinen.
    50:27 Pekka JORMAKKA - 1:0

50:27
    Rozhodčí ještě míří k videu. Trenér Rigy poukazoval na to, že puk se odrazil už z prostoru označeného jako střídačka, což ale nebylo na opakovaných záběrech tolik průkazné.

50:27
    Gól platí!

51:45
    Viťaz brání těsné vedení, nechce soupeře vůbec pustit do předbrankového prostoru.

52:25
    Po dlouhém zápolení na zadním mantinelu se Rize povedlo dostat puk do prostoru před kruhy. Ježov ale střelu vyráží.

52:49
    Zakázané uvolnění Rigy po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

53:14
    Nápor hostů do brankoviště. Aktivní byl zejména Ashton, který se dral skrz dva obránce. Ale byla z toho nakonec jen posunutá branka domácích.

53:14
    Komerční pauza.

53:26
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hrubost).

53:30
    Domácí rychle vyhazují.

53:46
    Průnik Meijy po pravé straně, Ježov si s jeho střelou poradil.

54:17
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., faul loktem).

55:26
    Začíná zkrácená přesilovka Viťazu.

55:33
    V útoku byli hosté, ale střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

56:05
    Hosté posílají puk přes všechny čáry do bezpečí.

56:17

56:59
    Ježov zastavil letící puk ve své výstroji a přerušuje hru. Riga bude nejspíš velmi brzy odvolávat brankáře.

57:42
    Hosté jsou sice v útočném pásmu, ale nedostávají se ke střelbě.

57:56
    Viťaz vyhazuje tak, aby se nedopustil zakázaného uvolnění.

58:10
    Makejev vyrazil do brejku, ale nepovedlo se mu uvolnit od posledního obránce.

58:55
    Puk je ve středním pásmu, což vyhovuje domácím.

59:20
    Riga stále nemůže odvolat brankáře.

59:32
    Už hraje v šesti, ale není v útočném pásmu.

HC Viťaz Moskevská oblast ve vyrovnaném utkání s Dinamo Rigou potvrdil roli favorita a vyhrál 1:0. O jedinou branku zápasu se ve třetí třetině postaral Pekka Jormakka, který se prosadil v 51. minutě zápasu. Riga prohrála už šestý zápas v řadě a dál je na chvostu Západní konference.