Sobota 28.12.2019, 17:30 • Salon Ice Hall, Salo (FIN) • Reprezentace do 17 let

Nejlepší hráči utkání

David Jiříček (CZE) 0+0
    Aku Koskenvuo (FIN) 0 gólů, 100,0% (19:32:14)

Brankář Aku Koskenvuo nastoupil v bráně finského týmu místo Janiho Lampinena a vychytal čisté konto. Domácí dokráčeli k hladkému vítězství, na kterém se góly podíleli Oliver Kapanen, Juho Järvelä, Sami Päivärinta a Ville Koivunen. Konečný výsledek klání a druhého vzájemného střetnutí. Finsko 4 Česko 0.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:33
    Českým hokejistům se nepodařilo rozehrát podél střídaček a hra se přestěhovala před Daniela Krále.

57:10
    Ville Ruotsalainen vystřelil před vrcholem levého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila do ochranné sítě, aniž by ji některý z hráčů tečoval.

56:44
    Finsko se dostalo v rychlém sledu ke střele na levém a poté pravém křídle, Daniel Král byl ale v obou případech pozorný a ve druhém případě puk podržel.

55:45
    Utkání už se pouze dohrává, přesto domácí fanoušci neúnavně skandují: „Suomi, Suomi, Suomi!“

54:41
    Lukáš Chludil podruhé v dnešním zápase zamířil na trestnou lavici, tentokrát ale za svůj faul podrážení.

53:08
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát necelých sedm minut a Finsko má vývoj zápasu pod kontrolou.

51:21
    Joni Loukkojärvi se vrátil z trestné lavice na ledovou plochu a Finsko vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.

50:27
    Finové mohli skórovat během oslabení, když na bodu pravého kruhu pro vhazování vystřelili zápěstím, Daniel Král měl ale čistý výhled a kotouč hrudí vyrazil mimo.

49:51
    Češi se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám na levém křídle, obě ale skončily na výstroji připraveného brankáře. Aku Koskenvuo obě rány Čechů vyrazil.

49:01
    Jakub Kos byl faulován v pravém rohu útočného pásma a Joni Loukkojärvi byl vyloučen za podrážení.

47:59
    Ondřej Cubo se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jenže byl jedním z Finů srolován k ledu a do zakončení se nakonec nedostal. Rozhodčí netrestali.

46:39
    Finsko pokračuje ve svém ofenzivním snažení a nyní se pokusilo vstřelit pátý gól, střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale skončila na výstroji Daniela Krále.

45:24
    Domácí se dostali na pravém křídle k nahození, které skončilo v lapačce českého brankáře. Hra přerušena.

44:44
    Finsko se mohlo prosadit v blízkosti pravé tyče, Daniel Král ale rychle zaklekl, aby kotouč vyrazil mimo.

44:23
    Češi vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování, Aku Koskenvuo byl ale připravený a puk podržel v náručí.

43:00
    Češi mají starosti s tím, aby se dostali z obranného pásma. Finsko má velký tlak a touží po páté brance.
    41:52 Ville KOIVUNEN - 4:0

41:52
    Finsko právě vstřelilo branku!
    VILLE KOIVUNEN nádherně vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho prudká střela zápěstím se od horní tyče odrazila do brány! Finsko tak nadále dominuje a vede 4:0. Asistence: Oliver Kapanen.

41:10
    Finové nemohli na pravém křídle pokračovat v útoku, protože se ocitli v postavení mimo hru. Skóre je 3:0.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:02.

Finové sice po přestávce nevyužili ani jednu ze dvou přesilových her a celkově již tří, jenže i tak se dokázali dvakrát prosadit. Vedení domácího týmu navýšili Juho Järvelä a Sami Päivärinta. Skóre po druhé třetině druhého vzájemného střetnutí zní. Finsko 3 Česko 0.

40:00

39:30
    Vyloučený útočník Matyáš Šapovaliv je zpět na ledové ploše a Česko hraje v závěru třetiny v plném počtu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:54
    Daniel Král dokázal zachytit střelu Finska z bodu pravého kruhu pro vhazování a vzápětí přerušil hru.

38:01
    Finsku se nyní nepodařilo rozehrát podél střídaček v početní převaze a puk zamířil na zakázané uvolnění.

37:30
    Matyáš Šapovaliv vyfasoval dvě minuty za podrážení a finská reprezentace si zahraje třetí přesilovou hru.

36:09
    Finsko na levém křídle vystřelilo z ostrého úhlu a Daniel Král si pokryl bližší tyč brány, kde snadno puk lapil.

35:57
    Juho Järvelä se hnal za pukem, v blízkosti pravé tyče brány ho ale nedojel a do zakončení se tedy nedostal.

34:47
    Jere Virolainen se vrátil z trestné lavice na ledovou plochu a domácí hokejisté hrají opět v plném počtu.

34:34
    Českým hokejistům se vůbec nedaří, nyní se snažili prosadit na levém křídle, jenže se ocitli v postavení mimo hru. Do konce přesilové hry zbývá 13 sekund.

32:47
    Aku Koskenvuo vyhodil puk přes ochranné sklo a trest za brankáře na trestné lavici odsedí Jere Virolainen.
    31:30 Sami PÄIVÄRINTA - 3:0

31:30
    Finové teď vypálili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Daniel Král vyrazil kotouč před sebe, čehož pak na vzdálenější levé tyči využil SAMI PÄIVÄRINTA, když se trefil z dorážky! Asistence: Sisu-Petteri Lehtonen a Ville Ruotsalainen. (3:0)

30:19
    Čároví rozhodčí odpískal postavení mimo hru českého týmu, který před pár okamžiky vyrazil do přečíslení tři na jednoho, jenže se mu nepovedlo přenést hru. Kdyby ano, jeden z našich by se řítil sám na bránu.

29:44
    Čeští hokejisté jsou po přestávce mnohem aktivnější, jenže zatím se nedostali do žádné velké šance.

29:05
    Hokejisté Finska nevyužili ani svou třetí přesilovou hru v utkání a nyní vypálili před vrcholem levého kruhu pro buly, jejich střela ale byla přizvednuta do ochranné sítě.

27:54
    Domácí Aleksi Malinen nedokázal zpracovat puk na ose útočného pásma a ocitl se s ním na modré čáře těsně ve středním pásmu. Rozhodčí to postřehli a pískalo se postavení mimo hru.

26:15
    Česká reprezentace špatně střídala a dostala trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká ho Lukáš Chludil.

25:34
    Česi se dostali ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže Aku Koskenvuo byl připraven a na přední tyči sevřel kotouč v náručí. Hra byla přerušena.
    24:26 Juho JÄRVELÄ - 2:0

24:26
    Vyloučení Jakuba Altrichtera sice potrestáno nebylo, jenže pár sekund po skončení druhé přesilové hry Finska skóroval u levé tyče JUHO JÄRVELÄ! Finská reprezentace vede nad Českem 2:0. Asistence: Kalle Väisänen a Ville Koivunen.

22:49
    Finové vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a připravený Daniel Král bez problému kotouč podržel.

22:17
    Jakub Altrichter byl teď vyloučen na dvě minuty za podrážení a Finsko má k dispozici druhou přesilovku.

22:17
    Rasmus Ruusunen měl obrovskou šanci, když po fantastické přihrávce z pravého kruhu pro vhazování pálil do odkryté sítě, jenže trefil tyč!

21:12
    Finové odpověděli střelou z levého kruhu pro vhazování, která sice mířila k bližší tyči brány, zároveň ale také do náruče připraveného brankáře Daniela Krále.

20:55
    Český tým si vytvořil v úvodu druhé třetiny tlak, ze kterého pramenila střela z mezikruží. Kotouč sice mířil do pravého horního rohu brány, Aku Koskenvuo ho ale lapačkou vytáhl mimo bránu!

20:01
    Finové vyhráli úvodní vhazování prostřední části, do které vstupují s těsným jednobrankovým vedením.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:13.

Daniel Král měl od úvodních sekund plné ruce práce a dlouho držel své spoluhráče nad vodou, jenže Finové nakonec dokázali svou převahu gólově vyjádřit, když se necelé čtyři minuty před přestávkou prosadil Oliver Kapanen. Skóre po první třetině. Finsko 1 Česko 0.

20:00

19:42
    Český tým se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování a puk minul bližší levý horní roh brány.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:31
    Jakub Šedivý čekal na pravém křídle na zpětnou přihrávku, jenže ho na útočné modré čáře minula a kotouč se dostal až k brankářovi Danielovi Královi.

17:14
    Michal Ramik sice vyhrál závod o puk, jenže v pravém rohu útočného pásma byl Finy rychle zdvojen a přišpendlen na hrazení. Finský tým se opět ubránil.
    16:21 Oliver KAPANEN - 1:0

16:21
    Ville Koivunen v pravém rohu útočného pásma vybojoval kotouč a po vyjetí z něj fantastickou přihrávkou přenesl hru přes osu hrací plochy na vzdálenější levou tyč, kde skóroval do prázdné brány OLIVER KAPANEN! Finsko udeřilo a vede 1:0. Asistence: Ville Koivunen a Juho Järvelä.

15:21
    Včerejší utkání nabídlo tři góly a o úvodní se postarali čeští hokejisté, ve třetí části ale dvakrát inkasovali.

14:50
    Daniel Král rychle zaklekl, aby střelu finského týmu z pravého kruhu pro vhazování na přední tyči vyrazil.

14:14
    Čeští hokejisté úspěšně přečkali úvodní oslabení a nyní to vypadalo, že se bude znovu vylučovat. Rozhodčí ale naštěstí pro český tým pískali postavení mimo hru.

13:22
    Ville Koivunen vystřelil na vrcholu mezikruží a jeden z českých hráčů do jeho střely zápěstím skvěle zaklekl, aby puk přizvedl nad bránu brankáře Daniela Krále.

12:40
    Českému týmu se podařilo vyhodit puk podél trestných lavic a na led může naskočit nová obranná čtveřice.

12:11
    Aleksi Malinen na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry, jeho střela zápěstím ale na bránu neprošla.

11:38
    Kapitán Jakub Šedivý to přehnal v obranném pásmu s důrazem a byl vyloučen na dvě minuty za krosček.

11:08
    Daniel Král nedokázal udržet střelu od modré čáry a měl obrovské štěstí, že ho poté jeden z Finů nepřekonal z dorážky! Český brankář zasáhl levým betonem a připsal si fantastický zákrok.

10:22
    Úvodní část utkání se přehoupla do své druhé poloviny a na obou stranách sledujeme nepřesné přihrávky.

09:33
    Svěřenci hlavního trenéra Václava Eismanna se vydali na steč podél střídaček, jenže jejich následnou útočnou akci zastavilo postavení mimo hru.

09:11
    Českým hokejistům se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kotouč poté zamířil na zakázané uvolnění. Následuje vhazování po levici brankáře Daniela Krále.

09:01
    Daniel Král si pohlídal odražený puk a v blízkosti pravé tyče své brány ho zmrazil rychle pod lapačkou.

08:42
    Jakub Kos chtěl přenést hru podél útočné modré čáry, jenže Finové jeho přihrávku vystihli a odrazili kotouč do neutrální zóny. Zatím je skóre bezbrankové.

07:39
    Sami Päivärinta se dostal do zakončení na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho bekhendová střela ale skončila na výstroji brankáře Daniela Krále.

06:54
    Aku Koskenvuo se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození českého týmu. Oba týmy mezitím vystřídaly.

06:08
    Češi se po šesti minutách a osmi sekundách dostali k nahození, které skončilo v lapačce Akua Koskenvua.

05:40
    Hokejisté Suomi vyrazili na ose ledové plochy do rychlého protiútoku, jenže čároví rozhodčí zvedl pravici a proti domácímu výběru se pískalo postavení mimo hru.

04:54
    Čeští hokejisté dlouho bojovali o puk v pravém rohu útočného pásma, jenže se jim ho vydolovat u hrazení nepodařilo a Finové rozehrávali zpoza vlastní brány.

04:05
    Hra je hodně plynulá a během úvodních čtyř minut se zatím přerušovalo pouze jednou. Skóre 0:0.

02:55
    A další šance finské reprezentace, která mohla skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Daniel Král byl v české bráně opět připraven a puk vykopl pravým betonem.

02:25
    Jere Virolainen byl zřejmě hráčem, který se protáhl do zakončení, jenže střelou z mezikruží poté zamířil pouze do hrudi Daniela Krále, který kotouč vyrazil.

01:58
    Finové na pravém křídle vystřelili od modré čáry a jejich pokus skončil za bránou Daniela Krále.

01:17
    Čároví rozhodčí signalizoval, že se o postavení mimo hru nejedná, přesto se Finové na levém křídle neprosadili, a do útok naopak mohli vyrazit naši hokejisté.

00:40
    Český národní tým nahodil puk do útočného pásma, vzápětí ho ale nikdo z českých hokejistů nedojel. Finové zpomalili hru za vlastní bránou a v klidu vystřídali.

00:01
    Druhé utkání mezi Finskem a Českem bylo zahájeno a jako první se mohli vydat směrem vpřed domácí.

00:01

Po české národní hymně zní finská národní hymna a po jejím doznění už bude vše připraveno k zahájení klání dnešního utkání, v němž domácí Finsko hostí Česko.
    Finové nastoupí ve stejné sestavě, ke změně došlo jen v bráně

Finsko: Koskenvuo (Lampinen) – Vilén, Malinen, Kuivas, Leppänen, Loukkojärvi, Saari, Lehtonen, Ruotsalainen – Yliniemi, Virolainen (C), Kärkkäinen (A) – Ruusunen (A), Kinnunen, Marjala – Koivunen, Järvelä, Kapanen – Korhonen, Päivärinta, Väisänen. Hlavní trenér: Petri Karjalainen.

Česko: Král (Šatný) – Jiříček, Hamara, Cubo, Ticháček (A), Šedivý (C), Pinkas, Jasečko, Brada – Ramik, Kučera, Menšík (A) – Frömel, Chludil, Altrichter – Půček, Šapovaliv, Sojka – Kos, Szturc, Palaček. Hlavní trenér: Václav Eismann.
    Češi včera nastoupili v sestavě s dvěma hokejisty ročníku 2004

Vzájemné zápasy

Týmy sehrály první ze tří vzájemných zápasů již v pátek večer a čeští hokejisté do 17 let otevřeli skóre, jenže Finsko ve třetí třetině vývoj otočilo a zvítězilo tak 2:1.
    Jediný gól českého týmu vstřelil zpoza brány Jakub Altrichter

ČESKÁ REPREZENTACE DO 17 LET

Proti ruskému výběru nastoupilo jedenáct hráčů, kteří by se měli představit i ve Finsku. Seznam avizovaných hokejistů Česka tvoří brankář Daniel Král, obránci David Jiříček, Jakub Šedivý a Jiří Ticháček. Dále útočníci Petr Moravec, Gabriel Szturc, Michal Ramik, Adam Měchura, Marek Brada, Matouš Menšík a Jakub Kos. Nominace se mohou dočkat i hráči ročníku 2004. Jmenovitě Tomáš Hamara, Matyáš Šapovaliv, Šimon Slavíček a Jiří Kulich.
    Finským mladíkům se včera dařilo, prohrály jen holky do 18 let

FINSKÁ REPREZENTACE DO 17 LET

Finové se střetli s českým týmem v kategorii do 16 let dvakrát a vzájemná bilance je vyrovnaná, když loni na domácím ledě vyhráli 3:1 a v Rusku naopak Čechům podlehli 5:3. Finsko přitom vedlo ve třetí třetině o tři góly, jenže vzápětí inkasovalo pětkrát za sebou a po senzačním obratu českého výběru velice překvapivě prohrálo. Finská reprezentace na podzim absolvovala World Hockey Challenge a skončila na sedmém místě.
    Čeští mladíci sice Finům podlehli, dnes ale mají šanci na revanš

Hokejisté české reprezentace do 17 let mají za sebou trojici domácích utkání proti Rusku a v období Vánoc odletěli do Finska, aby se připravili na trojici střetnutí proti domácímu výběru. Všechna vzájemná střetnutí se odehrají ve finském městě Salo, druhé již v sobotu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Kapanen (Koivunen, Järvelä), 25. Järvelä (Väisänen, Koivunen), 32. Päivärinta (Lehtonen, Ruotsalainen), 42. Koivunen (Kapanen)