Dallas – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.) | Toronto – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – Nashville 6:4 (kon.)
Florida – Detroit 5:4 (kon.) | Carolina – Washington 6:4 (kon.) | Tampa – Montreal 5:4 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 3:2 (kon.) | Vegas – Arizona 4:1 (kon.) | San Jose – Philadelphia 6:1 (kon.)
St. Louis – Winnipeg 4:1 (kon.) | Columbus – Chicago 2:3 (1:2 po s.n.) | Ottawa – New Jersey 3:4 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Dallas Stars
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Colorado Avalanche
Neděle 29.12.2019, 01:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanoušky nejkvalitnější hokejové ligy světa. V rámci dalšího zápasu NHL se utkají týmy Dallasu a Colorada.

Domácí tým je na 7. místě západní konference, za 38 zápasů získal 44 bodů se skóre 100:97. Nejproduktivnější hráč týmu je Kanaďan Tyler Seguin, který dal deset branek a na dvacet dalších nahrál. Před pauzou prohráli Stars dva zápasy v řadě, když nestačili na Floridu a doma na Calgary 1:5.

Poslední tři zápasy

Dallas VS. Calgary 1:5
    Florida VS. Dallas 7:4
    Tampa VS. Dallas 3:4 po prodloužení

Hostující celek je na tom v tabulce lépe, je na druhém místě západní konference, získal za 38 zápasů 49 bodů se skóre 138:109, nejproduktivnějším hráčem je Nathan MacKinnon, ten dal 22 branek a na 34 nahrál. Avalanche po pauze už odehráli jeden zápas, doma nestačili na Minnesotu 4:6.

Colorado VS. Minnesota 4:6
    Vegas VS. Colorado 3:7
    Colorado VS. Chicago 3:5

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Heiskanen, Oleksiak, J. Klingberg, Lindell, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov – Pavelski, Hintz, Janmark.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Girard, Makar, Graves, E. Johnson, Zadorov, Cole – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Kadri, Donskoi – Ničuškin, Bellemare, Calvert – Jost, Compher, Nieto..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

01:29
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas jde do vedení. Klingberg měl puk na hokejce ve středním pásmu, ale sestřelil ho soupeř, ještě předtím nahrál Radulovovi, ten se následně ocitl před brankářem a nahrál TYLERU SEGUINOVI před otevřenou klec. Asistence: Alexandr Radulov a Andrej Sekera.
    01:29 Tyler SEGUIN - 1:0

03:40
    U puku domácí celek, který je na začátku třetiny jasně aktivnější.

05:05
    Od modré nahazoval na branku Lindell, ale nikdo jeho pokus netečoval.

07:07
    Seguin se snažil z velkého úhlu vystřelit, ale Grubauera nepřekvapil.

Následuje komerční přestávka.

07:58
    Téměř z rohu hřiště střílel Faksa, trefil pouze připravenou vyrážečku Grubauera.

08:58
    Janmark nahazoval puk před branku pro Hintze, který ho tečoval jen do betonu brankáře.

10:07
    Tyson Jost se snažil přebruslit soupeře, to se mu nepovedlo, takže puk zůstává u Dallasu.

11:11
    Oleksiak nahazoval puk dopředu, ale nikdo z jeho spoluhráčů nereagoval.

11:54
    Radulov sice získal puk ve středním pásmu, pak neměl sílu pokračovat, tak ho jen odevzdal.

12:30
    Benn se dostal k puku v mezikruží a hned vystřelil. Jeho pokus pouze trefil do hrudi Grubauera.

12:57
    Faksova formace také zavařila obraně Colorada, ale Grubauer všechny dorážky pochytal.

13:24
    Hostující MacKinnon se snažil nahodit na Bishopa, ale jeho nahození trefilo prvního soupeře.

13:59
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., podrážení).

14:30
    Kadri zpoza branky hledal někoho před ní, pozorný Polák puk odklidil.

14:42
    Vyhrané vhazování a Polák puk vyhazuje přes všechny čáry.

15:22
    Po rychlé kombinaci hostů se ke střele ze středu dostal Kadri. Mířil ale jen do středu branky.

15:59

16:02

16:07
    Útok hostů zastavuje ofsajd, ve kterém se ocitl Joonas Donskoi.

16:16
    Zakázané uvolnění zapříčinil Janmark.

17:12
    Donskoi se dostal po pravé straně do útočného pásma, ale k střele jeho aktivita nevedla.

18:01
    Joonas Donskoi jel se pukem do pásma a chystal se na střelu, pak ale mu puk přeskočil hokejku a přišel o něho.

18:22
    Hostující Graves zkusil vypálit od modré. Jeho dělovka trefila zadní mantinel.

18:58
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Po chybě domácích v rozehrávce získal na pravém mantinelu puk Nieto a nahazoval na branku, po nešťastném odrazu se puk dostal s volnému J.T. COMPHEROVI, který už ho dokázal do prázdné branky dát. Asistence: Matt Nieto.
    18:58 J. T. Compher - 1:1

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina jednoznačně patřila Dallasu, který byl častěji na puku a snažil se tvořit. Šance pro Colorado přišla, když šel na dvě minuty Radulov. Nicméně vyrovnávací trefu si Compher připsal až v předposlední minutě. Za domácí tým se již ve druhé minutě zápasu trefil Tyler Seguin.

20:40
    Miro Heiskanen se snažil dostat dopředu sám proti třem, to se mu samozřejmě nepovedlo.

21:22
    Z velkého úhlu se o střelu pokusil Seguin. Grubauer raději kryje v lapačce.

21:49
    Kadri získal puk ve středním pásmu, rychlost ale neměl, tak jen nahodil na zadní mantinel.

22:29
    Zakázané uvolnění Colorada.

22:46
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (André Burakovsky – 2 min., držení).

23:04
    Radulov pálil z pravé strany pásma, jeho pokus byl tečovaný a končí nad brankou.

23:42
    Benn dostal puk na stejné místo jako Radulov a také vystřelil. Trefil jen připravený beton.

24:05
    Colorado se osvobozuje.

24:14
    Faksa získal puk a rychlost, a tak jel sám na branku, jeho bekhendové zakončení však brankou nekončí.

24:46

25:23
    Cale Makar od modré čáry napřáhl. Jeho tvrdá střela letěla pouze do středu branky. Jednoduchá práce pro brankáře.

25:30
    Po nahození Makara od modré se před Bishopem strhla mela, kterou ukončil až hvizd rozhodčího.

26:17
    Seguin dostal puk na levou stranu pásma a opřel se do něho. Jeho rána končí ale vysoko nad brankou.

26:31

26:47

27:19
    Colorado jde do vedení. Získalo puk ve středním pásmu díky Johnsonovi, ten následně našel v pásmu Nieta, jeho přihrávka na střed letěla vzduchem. IAN COLE si ji stáhl na zem a vystřelil přímo mezi nohy brankáře. Asistence: Erik Johnson, Matt Nieto.
    27:19 Ian COLE - 1:2

28:40
    Zakázané uvolnění Dallasu.

29:45
    Landeskog se dostal ke střele ze středu pásma, jeho pokus trefil Bishopa jen do masky.

30:20

30:49
    Janmark se procpal až k zakončení. Jeho následný pokus však jen trefil brankáře.

31:07
    Od modré střílel Heiskanen, Grubauer jeho střelu sundal ze vzduchu.

31:31
    MacKinnon udělal několik otoček v útočném pásmu a snažil se nahodit. Nahození však nemělo razanci a ani přesnost.

32:08
    Domácí Radulov se ve vlastním pásmu snažil poslat puk po prknech, ale ohrozil jen vlastní střídačku, kde puk skončil.

32:29
    Další střelu si připsal od modré Cole. Mířil ovšem hodně vedle.

33:14
    Dallas lehce zavřel soupeře v pásmu a Oleksiak nahazoval na branku, nikdo jeho pokus netečoval a soupeř jde dopředu.

33:57
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění).

34:07
    Domácí tým se hned v úvodu osvobozuje.

34:25
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., podrážení).

35:25
    Colorado stáhlo soupeře a dlouho si s ním hrálo. Nakonec vystřelil Makar, ten ale trefil připraveného Bishopa.

35:30
    Joe Pavelski se ve dvojnásobném oslabení dostal dopředu, pak ale ztratil rychlost, následně na svoji osobu udělal faul.

35:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., podrážení).

36:25
    Domácí jsou v plném počtu.

37:08
    Radulov měl prostor na levé straně, tak vystřelil. Jeho pokus Grubauera nepřekvapil a puk schoval v lapačce.

37:21
    Pierre-Édouard Bellemare dokázal získat puk a vyhodit až za Bishopa.

37:42

37:54
    Aktivní Cole se znovu hnal dopředu, tentokrát ho zastavil ofsajd.

37:54

38:46
    Po střele od modré ještě dorážel Cogliano před brankou, Grubauerovi puk nevypadl.

39:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

39:20
    Polák se rozjel vpřed a nahazoval do pásma. Tam byl u puku první Cole.

39:47
    Ještě zakázané uvolnění hostí a vhazování před Grubauerem.

39:53
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině přišel zlepšený výkon hostujícího Colorada, které vyrovnalo hru a navíc vstřelilo vedoucí branku, když se v čase 27:19 prosadil obránce Cole. Hodně se v prostřední části vylučovalo, hosté hráli chvilku i 5 na 3, ale nikdo žádnou početní převahu využít nedokázal, proto platí po dvou třetinách těsný stav 1:2.

40:52
    Hodně nepřesná kombinace nakonec Dallas vyhání do středního pásma.

41:20
    Z levé stran pálil Seguin. Jeho střelu Grubauer vykopl do ochranné sítě.

41:25
    Domácí využili přesilovku a je vyrovnáno. Roope Hintz vyhrál buly dozadu pro Johna Klingberga, ten na pravé straně našel DENISE GURJANOVA, který se z voleje prosadil. Asistence: John Klingberg, Roope Hintz .
    41:25 Denis GURJANOV - 2:2

43:29
    Zakázané uvolnění Stars.

43:41
    Domácí Benn zavezl puk do pásma a následně i tečoval nahození spoluhráče. Puk končí jen u Grubauera.

44:09
    Po rychlém protiútoku zní tyčka, protože Kadri pro nahrávce Burakovskyho se mezi tyčce nevešel.

44:24
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:28
    Z levého kruhu vystřelil Hintz, jeho pokus končí na zadním mantinelu.

46:07
    Po protiútoku hostí se ke střele dostal Calvert, ale branku trefit nedokázal.

46:24

47:27
    V posledních minutách ani jeden z týmů nechce moc riskovat, spíš to je hra, kde nikdo nechce inkasovat.

47:35

49:34
    Seguin vyhrál buly pro Poláka, který střílel. Grubauer jeho pokus chytil.

49:54
    Po rychlém přechodu se po puku natahoval Kadri, ale na nahrávku Donskoie nestačil.

50:53
    Faksa zablokoval střelu jednoho z hostujících obránců.

51:05

51:19
    Zpoza branky dostal pas Benn a snažil se hned vystřelit. Jeho pokus končí mimo tři tyče.

52:02
    Domácí šli dva na dva, jenže Pavelski se bál vystřelit, tak raději hru otočil dozadu.

52:54
    Nikita Zadorov si najel na modrou čáru, dostal puk a hned vystřelil. Jeho střela končí za brankou.

53:40
    Chybu při hostující rozehrávce napravil Makar, takže Colorado může dál tvořit.

54:15
    Následuje ofsajdové postavení Seguina.

54:24
    Od modré čáry se na branku snažil nahodit puk Johnson. Jeho chytré nahození se však do předbrankového prostoru nedostalo.

55:16
    Pavelski se otočil kolem branky a pokusil se puk poslat pod víko. Grubauer pozorný.

55:22
    Zakázané uvolnění Avalanche.

56:24
    Faksa vyhrál sice souboj v obranném rohu, ale šel střídat, takže puk jen odevzdal.

56:53
    Dobrá obranná práce Seguina, který zastavil pas podél modré čáry.

57:13
    Domácí šli rychle dopředu a pálil Seguin. Jeho pokus mířil o kousek nad branku.

57:22

57:35
    Hostující Mikko Rantanen měl před sebou na chvilku prázdnou branku, než si puk zpracoval, tak se Bishop parádně přemístil.

58:10
    Pavelski se hned po vstupu do pásma snažil překvapit brankáře, jeho střela trefila jen blok.

58:18
    O další střelu se pokusil Seguin, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

59:01

59:07
    Od modré zkusil štěstí Calvert. Bishop pozorný a puk má v lapačce.

59:28
    I další pokus Colorada má v rukavici americký brankář. Zápas spěje do prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina přinesla jen vyrovnání z hole Gurjanova v čase 41:25, takže se bude prodlužovat. Ve třetí třetině byl aktivnější hostující tým, který se častěji dostával do střelby, ale dobře fungovala domácí obrana a Bishop byl pozorný.

60:13
    MacKinnon se hned vyhnul soupeři a jel skoro sám na branku. Jeho zakončení pod víko se nepovedlo úplně.

60:50
    V útoku domácí a kombinují v pásmu.

61:04
    Heiskanen dostal nabídku před branku, puk tečoval kousek vedle branky.

61:48
    Nepřesnost vyhání Dallas do středního pásma, ale stále s pukem.

62:20
    Seguin byl faulovaný, to ale rozhodčí neviděl.

62:46
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., podrážení).

62:46
    Oddechový čas pro domácí.

62:59
    Seguin vystřelil z voleje z levého kruhu. Grubauer se včas přemístil a chytil puk.

63:16
    Další Seguinova bomba z levé strany končí v ochranné síti.

63:51
    Seguin poslal ještě jednu ránu na Grubauera. Ten znovu kryje.

64:01
    Začíná poslední minuta prodloužení.

64:08
    Hintzova nahrávka sražena do ochranné sítě, domácí zůstanou v pásmu.

64:46

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nabídlo hned v úvodu šanci MacKinnona, ale pak hosté u puku už nebyli, navíc právě Kanaďan se nechal vyloučit za podražení, takže Dallas hrál přesilovku čtyř proti třem, ve které držel pásma a posílal na Grubauera jednu střelu za druhou, ten ale odolal.

Za malou chvilku začínají nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Joe Pavelski nic nevymýšlel a střelou zápěstím poslal svůj tým do vedení.

1. série
    1:0
    Nathan MacKinnon jel hodně rychle a zkusil blafák do bekhendu, neúspěšně.

2. série
    1:0
    Seguin to zkusil podobně jako Pavelski, jenomže Grubauer byl připraven.

2. série
    1:0
    Rantanen jel pomaleji a zkusil kličku do forhendu. Bishop si pohlídal beton.

3. série
    2:0
    Radulov si puk dal na forhend, počkal si na uvolnění místa pod rukou a následně tam puk poslal.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
    Autorem vítězné branky je JOE PAVELSKI.

V nájezdech se hosté neprosadili, naopak za domácí se trefil Joe Pavelski i Alexandr Radulov, takže dva body pro domácí Stars. Za hosty neuspěl MacKinnon ani Rantanen, za domácí nebyl úspěšný jen Tyler Seguin.

Dallas další zápas odehraje 30.12., když se představí na ledě Arizony, Colorado se vrací domů a 1.1. vyzve Winnipeg.

Andrej Sekera – 12:07 na ledě

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (03:55:38)

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 2. Seguin (Radulov, Sekera), 42. Gurjanov (J. Klingberg, Hintz), rozh. náj. Pavelski – 19. Compher (Nieto), 28. Cole (Nieto, E. Johnson)