Vladivostok – Chabarovsk 0:2 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 5:4 (2:0 po s.n.)
Soči – Spartak Moskva 1:0 (po pr.) | Čerepovec – Petrohrad 3:2 (po pr.)
HK Soči
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Spartak Moskva
Neděle 29.12.2019, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž HK SOČI přivítá na svém stadionu SPARTAK MOSKVA.

V souboji dvou týmů ze Západní konference jsou favorizováni hosté. Spartak se nachází aktuálně na pátém místě a hlavně nezadržitelně stoupá tabulkou vzhůru, čemuž se po pětizápasové vítězné sérii nelze divit. Naproti tomu Soči včera dokázalo skolit doma Jokerit a přerušilo tak třízápasovou sérii porážek. Přidá dnes Soči další vítězství nebo to bude Spartak, který si výhrou prodlouží báječnou vítěznou sérii?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Ellis, Bertilsson, Klimontov, Pogorišnyj, J. Alexandrov, Abrosimov, Gordějev – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Archipov, Lugin, Collins – Točickij, Mosaljov, Šmeljov – K. Koževnikov, Makarenko, Vyglazov – Rybakov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Hersley, I. Višněvskij, Rylov, D. Višněvskij, Kutějkin, Gončarov, Trišin – Karsums, R. Hanzl, Fjodorov – Nikoncev, Daugavinš, Zubov – Arkalov, Cyplakov, Talalujev – A. Galimov, Kokarev, Stoljarov.

Rozhodčí: Gofman, Ščeňjov – Gorděnko, Strelcov.

00:01

00:32
    V prvním útoku hosté, kteří ale nedokázali vystřelit.

01:10
    Soči se ještě nedokázalo dostat do třetiny Spartaku.

01:45
    Jurij Alexandrov (Soči) si sjel od modré do mezikruží a vypálil, Július Hudáček (Spartak Moskva) vyráží.

02:40
    Rozehrávka domácích, zpoza branky, po pravé straně se zkouší dostat do třetiny Spartaku, aktuálně bez úspěchu.

03:27
    Souboj domácích u pravého mantinelu, ve třetině Spartaku, úspěšnější jsou hosté, kteří získávají puk.

04:20
    Ilja Proskurjakov (Soči) vyráží střelu z pravé strany, poté domácí rozehrávají, ale jsou pod tlakem.

05:25
    Soči pod tlakem ve vlastní třetině, Spartak má mírnou převahu.

06:05
    Gennadij Stoljarov (Spartak Moskva) zvládl rozehrávku pod tlakem.

06:45
    Zatím je to přehlídka chyb ve středním pásmu, hlavně v podání domácích.

07:44
    Oleg Pogorišnyj (Soči) poslal puk do středního pásma, tam ale hrají hosté.

08:33
    Maxim Gončarov (Spartak Moskva) chyboval na útočné modré, do brejku šel Sergej Šmeljov (Soči), který ale nájezd proměnit nedokázal.

09:25
    Ofsajdem končí útočná akce Spartaku, po reklamní přestávce se bude vhazovat u třetiny Soči.

10:00
    Prvních deset minut za námi, zatím je patrná převaha Spartaku, nicméně první opravdovou šanci si vypracovali domácí, kdy ale Šmeljov neproměnil svůj únik.

10:27
    Spartak opět v útočném pásmu, ale znovu se hosté nedostali do nějaké šance.

10:53
    Arťom Fjodorov (Spartak Moskva) odkulhal z ledu na střídačku, kdy si zranění pravděpodobně kolena levé nohy přivodil sám, špatnou otočkou.

11:28
    Morgan Ellis (Soči) vyčkává za svou brankou na dostřídání obou mužstev a poté rozehrává na pravou stranu.

12:20
    Zakázané uvolnění Spartaku, hra se tak vrátí zpět před Júliuse Hudáčka.

13:10
    Spartakovci dobře hlídají střední pásmo, kde rozbíjejí většinu akcí Soči.

13:50
    Anatolij Nikoncev (Spartak Moskva) najíždí na rozehrávajícího hráče Soči, ten je tak pod tlakem a chybuje.

15:00
    Posledních pět minut, stále čekáme na první gól, blíže k němu mají sice hosté, kteří ale na svou první šanci čekají.

15:42
    Vhazování po levici Proskurjakova, vyhrávají domácí, kteří se snaží rozehrát.

15:51
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakov Rylov – 2 min., podrážení).

16:10
    Přesilová hra Soči by mohla vést k prvnímu gólu v zápase, tak se nechme překvapit... zatím se domácí ani nedostali do útočného pásma.

16:30
    Nyní je Soči v útočném pásmu, hosté se brání.

16:50
    Vhazování po levici Hudáčka, puk získávají hosté, kteří ho dostávají ven ze třetiny.

17:05
    Znovu míří puk až do třetiny Soči, hosté se v pohodě brání, domácí si připsali doposud jen jednu střelu.

17:30
    Spartakovci v klidu hrají ve středním pásmu, ze strany Soči je to hodně chabý výkon, i při přesilové hře.

17:51

18:25
    Vhazování po levici Hudáčka, puk opět získávají hosté.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, puk v držení hráčů Spartaku.

19:07
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Višněvskij – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:25
    Znovu hosté vyhráli vhazování před Hudáčkem a hned poté dostali puk ze třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi, patřila Spartaku, který byl lepší a soupeře přehrával. Nicméně jedinou šanci v zápase si zatím vytvořili domácí, kdy se do úniku dostal Sergej Šmeljov, který tváří v tvář Hudáčkovi neuspěl. Spartak má viditelnou převahu, nicméně i on si zatím na první branku musí počkat.

Další třetina začne přibližně v 15:48.

20:01

20:05
    Robin Hanzl (Spartak Moskva) prohrál úvodní buly, na začátku druhé třetiny mají domácí ještě přesilovou hru při vyloučení z konce první dvacetiminutovky.

21:07

21:45
    Spartak je již opět v útočném pásmu, po přečkaných oslabeních.

22:27
    Zatím ani úvod druhé třetiny nenapovídá tomu, že by se měl změnit obrázek hry, kdy se domácí většinou brání a hosté se o něco snaží.

22:58
    Maxim Gončarov (Spartak Moskva) neprostřelil bránícího hráče před sebou, na útočné modré a hosté tak ztrácí útočnou třetinu.

23:52
    Soči v útočném pásmu, Július Hudáček (Spartak Moskva) ale nemusí ani jednou zasahovat.

24:37
    Vhazování po levici Proskurjakova, puk získávají domácí, kteří ho dostávají ven ze třetiny.

25:33
    Spartak se snaží dostat do třetiny Soči, ale nedaří se kombinace ve středním pásmu, což samozřejmě platí i pro domácí.

25:52
    Vyloučení v týmu HK Soči (Simon Bertilsson – 2 min., podrážení).

26:08
    Puk míří ze třetiny Soči, Július Hudáček (Spartak Moskva) zastavuje kotouč a pomáhá s rozehrávkou.

26:42
    Soči znovu dostává puk ze třetiny, zatím je to zmar Spartaku, při přesilové hře.

27:20
    Další vyhození kotouče ze třetiny Soči, domácí se naprosto s přehledem brání při oslabení.

27:52

28:10
    Spartak nevyužil svou přesilovou hru, víceméně to bylo horší, než lepší... hosté se dostávají do útoku lépe při plném počtu hráčů na ledě.

28:50
    Spartak opět v útočném pásmu, hosté se ale neodpoutali od mantinelu, puk získávají domácí.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, v němž se sice rychle bruslí ze strany na stranu, ale to je tak asi všechno, není divu, že jsme se gólu zatím nedočkali.

30:15
    Andrej Kutějkin (Spartak Moskva) z ničeho nic vypálil z levé strany, trefil ale jen dobře postaveného Proskurjakova, ten přerušuje hru.

30:58
    Souboj za brankou Spartaku, domácím se tam snaží vybojovat puk.

31:25
    Robert Rosén (Soči) puk nevybojoval a domácí se musí bleskově vracet zpět.

32:10
    Puk míří opět za branku Spartaku, je z toho zakázané uvolnění Soči.

32:36
    Ilja Zubov (Spartak Moskva) vyhrál vhazování ve třetině Soči, hosté se udrží v útočném pásmu.

32:57
    Robert Rosén (Soči) prověřil na opačné straně Hudáčka, to byla zajímavá střela!

33:36
    Hosté pouze vyhazují kotouč ze třetiny, Soči se rychle vrací zpět do útočného pásma.

34:38
    Puk míří do středního pásma, tam ho obránce Spartaku prostě a jednoduše napálil směrem na branku Soči.

35:08
    Puky se odpalují na obou stranách, Spartak se napadáním dostal do útočného pásma.

36:04
    Zakázané uvolnění Soči, Stěpan Starkov již puk nedostihl, takže se musí vrátit před vlastní branku.

36:05
    Oddechový čas pro domácí.

36:50
    Puk míří do třetiny Spartaku, kde ale hrají hosté.

37:05
    A Spartak se dostal do šance, kdy se po střele Ilji Talalujeva (Spartak Moskva) převalil puk přes gólmana Soči a poté vedle branky.

37:50
    Spartak opět v útočném pásmu, ale jen na chvíli, nyní již hrají opět domácí.

38:43
    Zakázané uvolnění Spartaku, hra se dostane před Hudáčka.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, stále čekáme na první gól a vypadá to, že si budeme muset počkat až do třetí třetiny.

39:20
    Pavel Makarenko (Soči) vybojoval puk v útočném pásmu, Soči tak může ještě ohrozit branku soupeře.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Končí další třetina bez gólu, celkem žádná zásadní informace poté, co je k vidění na ledě... oba týmy hodně bruslí, ze strany na stranu, ale bez většího efektu. V této třetině již neplatilo, že Spartak má převahu, domácí se soupeři vyrovnali, ale gól znovu nepadl.

Další třetina začne přibližně v 16:36.

40:01

40:32
    Simon Bertilsson (Soči) odešel z ledu v předklonu, možná dostal sekeru do pravé ruky.

41:10
    Spartak v útočném pásmu, ale hosté ani nevystřelili, vše je o soubojích u mantinelu.

41:50
    Ilja Proskurjakov (Soči) zastavuje nahozený kotouč za vlastní brankou.

42:42
    Anatolij Nikoncev (Spartak Moskva) neudržel puk v útočném pásmu, domácí tak se tak dostávají ze třetiny.

44:05
    Vhazování po levici Proskurjakova, puk získávají domácí.

45:00
    Maxim Cyplakov (Spartak Moskva) dobruslil kotouč v útočném pásmu a zabránil tak icingu.

45:24
    Denis Mosaljov (Soči) neuspěl v souboji za brankou Spartaku, hosté získávají puk.

46:16
    Puk míří za branku Hudáčka, tam ale hrají hosté.

47:02
    K vidění je naprostý útočný zmar v podání obou mužstev... stále platí, že se bruslí ze strany na stranu, ale to je všechno. Případně jsou k vidění střely z velké dálky.

47:51
    Denis Mosaljov (Soči) bojuje v útočném pásmu, ale obránce Spartaku nepřetlačil, takže ani nevystřelil.

48:50
    Július Hudáček (Spartak Moskva) si pohlídal odraz nahozeného puku od zadního hrazení.

50:00
    Posledních deset minut třetí třetiny, padesát minut bruslení je za námi, dočkáme se konečně nějakého hokeje?

51:20
    Domácí s pukem ve vlastní třetině, další z řady nezvládnutých rozehrávek...

52:10
    Puk míří za branku Spartaku, domácí ve středním pásmu, odtud těžko překonají Hudáčka.

52:55
    Zakázané uvolnění Soči, Sean Collins nezachytil přihrávku ve středním pásmu.

53:32
    Soči dostává puk do útočného pásma, což je opět maximum, čeho jsou domácí schopni.

54:05
    Na druhé straně pohotově pálí z mezikruží Gennadij Stoljarov (Spartak Moskva), ale ani on se gólově prosadit nedokázal.

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, zápas neomylně spěje do prodloužení, protože ani jedno z mužstev si nevytvoří ani šanci, natož aby skórovalo.

56:02
    Puk ve středním pásmu, domácí se ho snaží dostat do třetiny Spartaku, málo platné.

56:38
    Ve třech se domácí hnali do útočného pásma, pak ale vše zazdí Konstantin Klimontov (Soči), který pozdržel puk u modré čáry.

57:20
    Soči dostává puk ze třetiny, Spartak se s pukem vrací až zpět do vlastní třetiny.

58:14
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí, kteří ho hned odpalují do třetiny soupeře, kterému tak darují puk.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, puk v držení domácích, kteří ale opět nepřešli přes útočnou modrou.

59:28
    Morgan Ellis (Soči) odstaven od puku v rohu, ve třetině Spartaku, ale domácí ještě bojují.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Není co řešit, vzhledem k tomu, jak marně oba týmy celou dobu hrály, se není čemu divit, že se zápas v normální hrací době nerozhodl a co víc – nepadl ani gól.

60:01

60:20
    První útočnou akci mají domácí, Morgan Ellis drží puk za brankou Spartaku, kde o něj vzápětí ale přišel.

60:53
    Ilja Proskurjakov (Soči) si připisuje první úspěšný zákrok.

61:36
    Soči právě vstřelilo branku!
    SERGEJ ŠMELJOV tentokrát svůj nájezd dokázal proměnit, na rozdíl od situace v první třetině. Domácí útočník našlápl ve středním pásmu, projel kolem bránícího Martinše Karsumse (Spartak Moskva), natlačil se před Hudáčka, kterého překonal střelou nahoru. Asistence: Ilja Proskurjakov.
    61:36 Sergej ŠMELJOV - 1:0

Dnešní naprosto nezáživný duel končí nakonec vítězstvím Soči v prodloužení. Nedá se říci, že zaslouženým, protože dnes si nezasloužil vyhrát nikdo. V zápase byla vidět totální marnost v útoku, většina akcí končila ve středním pásmu, případně se oba týmy uchylovaly k nastřelování kotoučů, čímž o něj ale zase snadno přicházely, protože získat zpět se jim nedařilo. Zápas tak rozhodl domácí Sergej Šmeljov, který se podruhé v zápase dostal do brejku a ten druhý již dokázal proměnit.