Minnesota – Toronto 1:4 (kon.) | Buffalo – Tampa 4:6 (kon.) | Carolina – Montreal 3:1 (kon.)
Columbus – Florida 4:1 (kon.) | Detroit – San Jose 2:0 (kon.) | Colorado – Winnipeg 4:7 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 5:3 (kon.) | Calgary – Chicago 3:5 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 7:5 (kon.)
Arizona – St. Louis 3:1 (kon.) | Dallas – Nashville 4:2 (kon.)
Dallas Stars
4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Nashville Predators
Středa 01.01.2020, 20:05 • Cotton Bowl, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný středeční večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy Dallas Stars vs. Nashville Predators. Utkání se odehraje pod širým nebem. Úvodní buly je stanoveno na 20:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Dallas

„Hvězdy“ mají odehráno 40 zápasů. Stars se to těchto zápasech nachází na 3. místě Západní konference, když si připsali bilanci 16-6-4-14 při skóre 107:101. V Centrální divizi je Dallas Stars na 3. místě. Na domácím ledě si z 21 odehraných zápasů připsali bilanci 10-3-2-6 při skóre 55:44. Po zápase s „Predátory“ je čeká domácí utkání proti Detroitu.

Nashville

„Predátoři“ mají odehráno 38 zápasů. Predators se to těchto zápasech nachází na 11. místě Západní konference, když si připsali bilanci 15-3-6-14 při skóre 132:127. V Centrální divizi je Nashville Predators na 6. místě. Na venkovních kluzištích si ze 17 odehraných zápasů připsali bilanci 6-2-2-7 při skóre 63:61. Po zápase s „Hvězdami“ je čekají utkání na ledě LA a Anaheimu.

Absence

útočník Colton Sissons (Zranění v dolní části těla)

15. 12. 2019 Nashville – Dallas 1:4
    23. 4. 2019 Dallas – Nashville 2:1 po prodl.
    20. 4. 2019 Nashville – Dallas 3:5

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Sekera, R. Polák – Ja. Benn (C), Seguin (A), Radulov – Cogliano, Faksa, Comeau – Gurjanov, Hintz, Pavelski – Janmark, Dickinson, Perry.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, Fabbro, Hamhuis, Irwin – Järnkrok, Johansen (A), Arvidsson – F. Forsberg, Duchene, Mikael Granlund – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Blackwell, Turris, Watson.

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Driscoll, Nansen.

Před samotným utkáním vyslechneme státní hymnu USA a po ní přistoupíme k samotnému zápasu.

Nad stadionem prolétávají stíhačky.

O slavnostní buly postarají hráči amerického fotbalu Ricky Williams a Troy Aikman. Buly se vhazuje mezi kapitány obou týmů.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Dallas.

00:13
    Střela Radulova z levého kruhu byla sražena do rohu.

00:40
    Faksova střela z levé strany šla vedle branky.

00:55
    Ofsajd zastavuje akci Hvězd.

01:08
    Za vlastní brankou pomáhá s rozehrávkou Bishop.

01:35
    Střela Järnkroka z otočky byla hodně nepřesná.

02:06
    Ofsajd Predators.

02:31
    Ellisova střela od modré byla zablokovaná.

02:44
    Perry sestřelil nešetrně po odehrání puku Ellise a ten musí v doprovodu spoluhráčů z ledu a musí na ošetření.

02:44
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 5 min., faul loktem + osobní trest do konce utkání, faul loktem; Odpyká Alexandr Radulov).

03:20
    Dallas vyhazuje.

04:00
    Domácí vyhazují a Nashvillu se zatím vůbec dlouhá přesilová hra zatím nedaří.

04:22
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

04:40
    Dallas vyhazuje na Rinneho.

05:00
    Dělovka Josiho od modré šla vedle branky.

05:29
    Ránu Josiho od modré vyráží Bishop betony do rohu.

05:46
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení a využívají dvojnásobnou přesilovou hru. Josi našel od modré na levém kruhu Forsberga, který našel na pravé straně najetého MATTA DUCHENA a ten přesnou střelou překonává Bishopa. Asistence: Filip Forsberg, Roman Josi.
    05:46 Matt DUCHENE - 0:1

06:39
    Střela Järnkroka z mezikruží byla nepřesná.

07:14
    Výborný zákrok Bishopa betony proti střele Arvidssona z brankoviště.

07:36
    Hosté vedou již o dvě branky a využitá přesilová hra. Josi našel za brankou najetého Duchena, který poté našel zpoza branky na levém kruhu najetého obránce DANTE FABBRA a ten již neměl problém poslat puk do poloprázdné branky uklidil. Asistence: Matt Duchene, Roman Josi.
    07:36 Dante FABBRO - 0:2

08:38
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Irwin – trestné střílení, podrážení).

08:38
    Gurjanov se rozjel proti Rinnemu vypálil z mezikruží, ale vůbec netrefil branku.

09:11
    Komerční přestávka.

09:30
    Střela Heiskanena od modré končí na tyčce.

09:58
    Dallas mohl snížit. Radulov našel mezi kruhy Benna, kterého však výborně chytal Rinne.

10:51
    Hosté nahazují za Bishopa a střídají.

11:27
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colin Blackwell – 2 min., hrubost).

11:27
    Následuje komerční přestávka.

11:50
    Rinne si pohlídal střelu z pravého kruhu a chytil jí do lapačky.

12:12
    Janmark z úhlu nedokázal dostat puk za Rinneho, ten ho výborně vybruslil a dostal ho do těžké pozice.

13:12
    Forsberg zavezl puk do útočné třetiny, tam však proti přesile o touš přišel.

13:42
    Benn zůstává ležet na ledové ploše, vylučovat se nebude.

14:00
    Seguinova střela z otočky na Rinneho přes blok neprošla.

14:45
    Oba týmy střídají na puku jsou ve středním pásmu domácí.

14:50

15:19
    Střela Granlunda z pravého kruhu na Bishopa neprošla.

15:25
    Bennovo nahození od modré v klidu schoval Rinne v lapačce.

15:45
    Radulov nabil mezi kruhy na Benna, toho výborně ramenem vychytal Rinne.

16:39
    Dallas se nepřesnou rozehrávkou připravuje o útočnou třetinu.

16:44
    Smith se dostal k odraženému puku po střele Ekholma od modré, Bishopem ho vychytal betony.

17:12
    Ofsajd zastavuje Heiskanena, ten neudržel puk v útočném pásmu.

17:44
    Faska v rohu útočného pásma přišel o puk a dopředu pádí hosté.

18:21
    Střelu Lindella od modré chytá Rinne do lapačky.

18:37
    Ofsajd zastavil Oleksiaka tomu puk přeskočil hůl a skončil už ve středním pásmu.

18:58
    Forsberg z mezikruží v obrovské šanci přestřelil branku Bishopa.

19:39
    Nashville nahazuje na Bishopa a střídá, což nyní hostům stačí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí a hosté z Nashvillu zatím vedou 2:0, když se prosadili z přesilových her Duchene a Fabbro. Zápas skončil již v úvodu pro Perryho, který nešetrně sestřelil Ellise a ten musel na ošetření a do zápasu by již neměl zasáhnout. Za domácí měl dobrou možnost na snížení Gurjanov, ale možnost trestného střílení nevyužil. Poté na straně domácích měl dvě dobré možnosti kapitán Benn, Rinne je však zatím v brance bezchybný.

Statistiky

Střely: 8 – 10
    Buly: 52% – 48%
    Bloky: 6 – 4
    Hity: 16 – 11

Další třetina začne přibližně v 21:05.

Hráči se nám vracejí zpět na ledovou plochu.

20:01

20:01
    Buly pro Johansena.

20:14
    Dělovka Järnkroka z levého kruhu vyprášila betony přesouvajícího se Bishopa.

20:49
    Branka Rinneho je posunutá a hra je přerušena.

21:05
    Granlundova střela z mezikruží skončila na betonech Bishopa.

21:53
    Hosté posílají puk tak aby z toho nebyl icing a střídají.

22:19
    Josi našel na pravé straně najetého Duchena, který z pravého kruhu zaměstnal Bishopa.

23:18
    Seguin dostal přihrávku na brankoviště, v obležení protihráčů na Rinneho nevystřelil.

23:30
    Zakázané uvolnění Stars.

23:50
    Fabbro vypálil z levého kruhu a Bishop měl plné betony práce.

24:16
    Cogliano se dostal k puku na brankovišti po přihrávce Faksy, Rinne však opět výborně zasáhl.

25:00
    Oba týmy střídají na puku jsou ve středním pásmu hráči Dallasu.

25:47
    Rinne vyjel za branku a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

26:28
    Zakončení Dickinsona ze vzduchu sebral Rinne do své lapačky. Následuje komerční přestávka.

26:39
    Hieskanen z mezikruží vypálil, Rinne opět výborně zasáhl.

27:03
    Josiho střela od modré byla sražena do rohu.

27:22
    Rozehrávka Predators končí zakázaným uvolněním.

28:18
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.

28:47
    Hosté posílají puk na Bishopa a střídají.

29:22
    Fabbro nahodil puk za branku, ale tam hraje Polák.

29:48
    Střela Smitha od modré lízla vyrážečku Bishopa.

30:28

31:00

31:00
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Seguin – 2 min., vražení na hrazení).

31:34
    Stars vyhazují až na Rinneho.

32:00
    Polák odpálil puk přes všechny čáry.

32:25
    Granlund dostal přihrávku na brankoviště, ale Bishop výborně zasáhl.

33:00

33:03
    Seguin dostal přihrávku do jízdy z trestné lavice, ale byl v souboji tísněn a proto zakončil nad branku. Domácí se však zlobí, že byl v souboji faulován.

33:47
    Střela Seguina z od pravého mantinelu byla přizvednuta do rohu kluziště.

34:06

34:34
    Rozehrávka Nashvillu končí zakázaným uvolněním.

35:00
    Střela Seguina z otočky a velkého úhlu nemohla Rinneho překvapit.

35:32
    Střela Watsona od levého mantinelu skončila na betonech Bishopa.

36:02
    Benn sám před Rinnem nedošťouchal puk za jeho záda.

36:25
    Puk na domácí střídačce.

36:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., krosček).

37:18
    Hamhuis vyhazuje až na Bishopa.

37:42
    Další vyhození tentokrát od Arvidssona.

38:00
    Přesilová hra se zatím Stars vůbec nedaří.

38:07
    Bonino ujel se spoluhráčem v oslabení a Nick Bonino to vzal na sebe a Bishop měl co dělat, aby jeho zakončení vyrazil.

38:44

38:52
    Dallas právě vstřelil branku!
    Rychlá akce domácích končí snížením. Lindell přihrávkou na levou stranu našel najetého Dickinsona a ten vjel do pásma jako velká voda, objel branku a snažil se zamést puk do branky, to mu nevyšlo, ale vadit mu to nemusí, protože se puk dostal mezi kruhy na BLAKEA COMEAUA, který překonává Rinneho. Asistence: Jason Dickinson, Esa Lindell.
    38:52 Blake COMEAU - 1:2

39:11
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colin Blackwell – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

39:58
    Dělovka Heiskanena od modré skončila v náručí Rinneho.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po druhé třetině vede Nashville už jen rozdílem jediné branky 2:1. Za domácí snížil po přihrávce Dickinsona Comeau. Oba týmy mohou děkovat svým maskovaným mužům v brankách, že je stav zatím takový jaký je, protože jak Bishop tak Rinne zatím v brance kouzlí.
    Třetí třetina tak bude ještě jistě velice zajímavá.

40:46
    Benn se vytočil rychle před branku, mezírku mezi betony Rinneho nenašel.

40:55
    Puk po teči skončil v ochranné síti. Vhazování po pravici Rinneho.

40:58
    Máme srovnáno a je z toho také využitá přesilová hra. Hintz vyhrál buly přesně na Klingberga a jeho nahození od modré čáry tečoval za záda Rinneho MATTIAS JANMARK a nejspíše ho tečoval bruslí, ale nebyl v tom úmysl, takže branka platí. Asistence: John Klingberg, Roope Hintz.
    40:58 Mattias JANMARK - 2:2

42:00
    Dallas vyrovnání nakoplo a snaží se otočit skóre na svojí stranu.

42:19
    Benn našel najetého Seguina, který se řídil sám na Rinneho, jeho střela však končí ke smůle domácích na tyči.

42:50
    Oddechový čas pro hosty.

43:09
    Josiho rána od levého mantinelu šla těsně vedle branky.

43:42
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., hákování).

43:57
    Tvrdá střela Seguina z pravého kruhu byla nepřesná.

44:40
    Nashville se osvobozuje.

45:06
    Domácí otáčejí vývoj utkání z 0:2 na 3:2 a opět je z toho využitá přesilová hra. Benn našel na modré čáře Klingberga, který nabil na pravý kruh pro ALEXANDRA RADULOVA a ten svojí dělovkou prostřelil Rinneho, ten byl bez šance zareagovat, protože výborně před brankou clonil Pavelski. Asistence: John Klingberg, Jamie Benn.
    45:06 Alexandr RADULOV - 3:2

46:26
    Domácí dál útočí a snaží se navýšit vedení.

46:35
    Domácí přeci jen odskakují na rozdíl dvou branek. Další rychlá akce Stars. Janmarkovu střelu z pravého kruhu Rinne vyrazil pouze před sebe, kde stál Faksa, který puk bruslí posunul na ANDEREJE SEKERU, který již neměl s dorážkou problém. Asistence: Radek Faksa, Mattias Janmark.
    46:35 Andrej SEKERA - 4:2

47:00

47:42
    Predátoři musejí zabrat, jestli chtějí s vývojem utkání něco udělat.

48:17
    Nashville hraje za vlastní brankou, což Stars nemusí vůbec vadit.

49:00
    Bishop si ještě ve třetí třetině nemusel připsat žádný zákrok a může být rád, že je venku 13 stupňů jinak kdyby mrzlo byl by z něj "sněhulák".

49:43
    Střílená přihrávka Turrise do brankoviště nenašla žádného ze spoluhráčů.

50:18
    Dělovka Arvidssona z pravého kruhu byla zablokovaná do rohu.

50:25

Dnešní utkání sleduje 85.630 diváků.

51:09
    Josi neudržel puk v útočném pásmu a dopředu tedy mohou Hvězdy.

51:41
    Puk skončil mimo ledovou plochu.

52:25
    Icing Dallasu.

52:45
    Smith pálil z ostrého úhlu po přihrávce Bonina zpoza branky a proto branku netrefil.

53:20
    Rána Järnkroka z levého kruhu zamířila na vyrážečku Bishopa.

54:16
    Nashville se drží v útočném pásmu, ale zatím honí puk pouze po mantinelu.

55:00
    Oba týmy prostřídávají na puku jsou hosté.

55:02

55:48
    Kombinace Predators je nyní "darebná" a to hraje do karet Stars.

56:04
    Střelu Arvidssona z levé strany si Bishop pohlídal a přikryl jí v lapačce.

56:50
    Sekera na pravé straně nepustil ke střele Arvidssona a od fanoušků sklidil velký potlesk.

57:19
    Rinne na střídačce.

57:38
    Puk mimo ledovou plochu.

58:02
    Duchene se snažil zakončit z velkého úhlu, Bishop však pustil hokejku a puk sebral hostujícímu útočníkovi z hokejky vyrážečkou.

58:09
    Icing Stars.

58:23
    Jamie Benn přes celé kluziště netrefuje prázdnou branku a je z toho zakázané uvolnění.

58:46
    Střela Ekholma z mezikruží na Bishopa přes clonu hráčů neprošla.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:29
    Josiho nahození na Bishopa neprošlo.

59:55
    Fabbro nahazoval od modré a o teč se snažil Smith, Bishop však výborně zareagoval a puk nakonec zalehl ve svém brankovišti.

Máme tu konec dnešního Winter Classic. Z výhry se nakonec zcela po zásluze radují domácí hráči Dallasu, kteří po výborně zvládnuté třetí třetině připisují do tabulky další dva body. Skóre dnešního utkání otevřel Duchene ani né dvě minuty po něj dal dvoubrankové vedení Nashvillu Fabbro. Ve druhé třetině snížil za domácí Hvězdy Comeau. Za domácí vyrovnal na začátku třetí třetina Janmark. Vedení v utkání dal Dallasu přesně střílející Radulov a netrvali ani dvě minuty a dvoubrankové vedení dal Stars Sekera. Hosté dvě a půl minuty před koncem odvolali Rinneho, ale k dramatu v utkání to již nevedlo.

Radek Faksa (DAL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:47

Ode mne to je již pro toto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek svátečního večera a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou. (23:02:12)

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 39. Comeau (Dickinson, Lindell), 41. Janmark (J. Klingberg, Hintz), 46. Radulov (J. Klingberg, Ja. Benn), 47. Sekera (Faksa, Janmark) – 6. Duchene (F. Forsberg, Josi), 8. Fabbro (Duchene, Josi)

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Driscoll, Nansen

Diváci: 85.630