Boston – Columbus 1:2 (po pr.) | Buffalo – Edmonton 3:2 (po pr.) | Montreal – Tampa 1:2 (kon.)
NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 2:3 (po pr.) | Ottawa – Florida 3:6 (kon.)
Winnipeg – Toronto 3:6 (kon.) | Calgary – NY Rangers 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 4:2 (kon.)
Colorado – St. Louis 7:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 7:5 (kon.) | Vegas – Philadelphia 5:4 (kon.)
Arizona Coyotes
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Anaheim Ducks
Pátek 03.01.2020, 03:08 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:52:59)

Česká stopa v utkání
    Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:14

Tři hvězdy utkání
    1. Lawson Crouse (ARI) 1+0
    2. Christian Dvorak (ARI) 1+0
    3. Antti Raanta (ARI) 26 zák., 92,9 %

Arizona sice prohrávala na začátku třetí třetiny 1:2, ale poté, co po 26 vteřinách vyrovnala, se jí povedlo dalšími dvěma góly ve 47. a 48. minutě otočit vývoj zápasu a Anaheim přehrát. Domácí dokázali vyhrát druhé utkání za sebou, na druhé straně Ducks prohráli potřetí v řadě.

59:38
    Jenže Ducks nejsou usazeni v útoku a nedaří se jim tam ani dostat.

59:10
    Tak nyní! Gibson odjel na střídačku!

58:35
    Ducks se vůbec nedostávají k tomu, aby mohli odvolat brankáře!

57:45
    Komerční pauza.

57:39
    Ljubuškinova dělovka se odráží od Gibsona zpět do hřiště.

57:05
    Hrají se poslední tři minuty, domácí mají puk ve svém pásmu.

56:20
    Ducks se už poměrně dlouho nepodívali před Raantu. Jejich hra postrádá nápad i energii, stále na nich leží obrat Arizony ze začátku třetí třetiny.

55:25
    Ducks se dopustili zakázaného uvolnění.

55:10
    Čehož ale nedosáhne, pokud se nechá zatlačit ve vlastním pásmo, stejně jako v posledních desítkách vteřin.

54:35
    Hodně rychle se krátí čas Anaheimu, který by potřeboval vsítit kontaktní gól.

53:34
    Ljubuškin nahodil puk směrem na Gibsona, který puk vyráží.

52:32
    Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční pauza.

52:26

51:27
    Dvorak trefil z mezikruží hokejku Lindholma a následně rameno Gibsona, který vyráží puk do ochranné sítě.

51:21
    Kaše je zpět na ledě, pokračuje klasická přesilovka Arizony.

51:10
    Po buly se Anaheimu daří vyhodit.

51:06
    Lindholm vlastním tělem odrazil střelu zpoza pravého kruhu do ochranné sítě.

50:35
    Hostům se povedlo rychle vyhodit puk a trochu ukrojit ze svého dvojnásobného oslabení.

50:26
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Michael Del Zotto – 2 min., nedovolené bránění).

50:26
    Problém pro Ducks, kteří půjdou do tří!

50:11
    Hostům se povedlo vyhodit puk mimo své pásmo.

49:21
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ondřej Kaše – 2 min., sekání).

49:11
    Po přerušení hry přichází řada na komerční pauzu.
    47:49 Carl SÖDERBERG - 4:2

47:49
    Arizona právě vstřelila branku!
    Obrat jako hrom dokonal k dvoubrankovému vedení domácích parádní tečí před brankovištěm Anaheimu CARL SODERBERG! Gibson neměl šance adekvátně zareagovat na zvednutou střelu soupeře. Asistence: Clayton Keller, Nick Schmaltz.

47:40
    Zakázané uvolnění Anaheimu.
    46:47 Brad RICHARDSON - 3:2

46:47
    Výborný průnik Arizony před branku Gibsona! Útok dokázal vyšperkovat Fischer zpětnou přihrávkou mezi kruhy, kam si sjížděl BRAD RICHARDSON, který využil toho, že se Gibson ještě nestihl přesunout brankovištěm. Asistence: Christian Fischer, Vinnie Hinostroza.

46:18
    Chybná rozehrávka Anaheimu pustila do šance Hinostrozu, jehož střelu Gibson vytěsnil na zadní mantinel.

45:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají v držení puku a hledají cestu k usazení v útoku.

44:12
    Crouse zkusil štěstí zpoza levého kruhu, na Gibsona ovšem nevyzrál.

44:03
    Coyotes se dopustili zakázaného uvolnění.

43:10
    Oba týmy se nyní střídají ve vedení puku. Anaheimu se rovněž daří ohrozit Raantovu klec.

41:55
    Domácí jsou na začátku třetí třetiny hodně aktivní, předvedli další rychlý průnik před branku Anaheimu, byť tentokrát bez střeleckého úspěchu. Keller totiž trefil tyč!

40:35
    Hosté se dopustili postavení mimo hru.
    40:26 Christian DVORAK - 2:2

40:26
    To je začátek třetí třetiny jako hrom! Garland rozehrál zpoza branky Anaheimu, Kessel se ke střele sice nedostal, ale mírně posunul puk mezi kruhy a tam CHRISTIAN DVORAK, nikým nebráněn, poslal střelu za záda Gibsona! Asistence: Phil Kessel, Conor Garland.

40:01

Další třetina začne přibližně v 04:54.

Anaheimu se podařilo ve 23. minutě utkání dostat do vedení a od té doby zpevnil obranu a snaží se držet útočníky domácích hodně zkrátka. A daří se mu to, drží mírný náskok a je blízko cenných bodů z Arizony.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:37

39:05
    Chychrun vyčistil pásmo svého týmu. Ducks musí hledat cestu zpět.

38:39
    Fowlerova rána od modré byla před brankou protečována jen do zadního mantinelu.

38:20
    Crouse vyhazuje znovu přes všechny čáry.

37:44
    Coyotes bleskove vyhazují puk. Čelí jedné z nejhorších přesilovek této sezony, inkasovat branku by tak pro ně byla skutečně velká rána.

37:37
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brad Richardson – 2 min., sekání).

37:15
    Anaheim má výhodu. Bude se vylučovat na straně domácích.

36:33
    Raanta musel svým betonem odvrátit rychlý protiútok hostů, který byl zakončen střelou z pravého kruhu.

35:53
    Prudká rána kapitána Arizony, Ekmana-Larssona, který se snažil využít zpětné přihrávky Kellera. Gibson byl připraven.

35:10
    Druhá třetina se překlopila do své poslední čtvrtky, Arizona vede na střely 22-18.

34:10
    Gibson svým dalším zákrokem, v pořadí už 21., přerušuje hru. Komerční pauza.

33:22
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

32:34
    Del Zotto svou nohou zastavil letící puk a trochu pomohl Gibsonovi.

32:15
    Getzlaf se mezi kruhy nenechal odstavit od puku a vypálil na Raantu, který přerušuje hru.

31:46

31:22
    Po několika nepřesných nebo zblokovaných střelách se povedlo Ekman-Larssonovi procpat puk až na Gibsona. Hostující brankář vyráží.

30:46
    Oesterle našel svou střelou z jízdy pouze lapačku Gibsona, který přerušuje hru. Komerční pauza.

29:43

29:06
    Chychrun a Kessel marně cílili na branku Gibsona, netrefili se a hosté navíc vyhazují.

28:16
    Ducks vyhazují puk přes všechny čáry.

27:43
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., nedovolené bránění).

27:19
    Vše nakonec přerušil až zákrok Raanty po střele zpoza kruhů, kterou vyslal Gudbranson. Komerční pauza.

25:45
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale nyní také bez šancí na obou stranách.

24:10
    Dvorak s Hallem dokázali velmi rychle přejít střední pásmo, finální přihrávka mezi kruhy přes střed ovšem neprošla.

23:15
    Arizona se snaží zvýšit svou aktivitu, ale její útoky ztroskotávají na dobře postavené obraně soupeře.
    22:24 Max JONES - 1:2

22:24
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Výtečná akce MAXE JONESE, který před brankou Arizony přehodil puk do strany a obstřelil brankáře Raantu! Ducks se první střelou ve druhé třetině dostávají do vedení. Asistence: Michael Del Zotto, Sam Steel.

21:10
    Ještě Kessel střílel zpoza kruhů, Gibson i tentokrát úspěšně zasahuje.

20:47
    Dvorak pronikl za obranu Anaheimu, ale po kličce do bekhendu se přes brankáře Gibsona neprosadil.

20:01

Oba celky se v úvodní třetině zápasu prosadily jednou a do kabin odchází za smírného stavu 1:1. Další třetina začne přibližně v 04:03.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:29 Jakob SILFVERBERG - 1:1

19:29
    Ducks se daří vyrovnat z rychlého protiútoku dvou proti jednomu. JAKOB SILFVERBERG si narážel a Lundestromem a nakonec sám podstřelil betony brankáře Raanty. Asistence: Isac Lundeström, Max Comtois.

18:33
    Ještě rána Demerse od modré čáry. To už Gibson přerušuje hru.

18:17
    Hinostroza byl hodně aktivní před brankou Anaheimu, ale ani on, ani jeho spoluhráči z útoku, se přes Gibsona neprosadili.

16:45
    První třetina ubíhá hodně rychle, Anaheim se snaží vypracovat pozici, ze které by se dalo vyrovnat, ale zatím marně.

16:05
    Raanta svou lapačkou přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.
    14:28 Lawson CROUSE - 1:0

14:28
    Vyhrané buly v útočném pásmu dostalo Coyotes do šance, ze které plyne otevírací gól zápasu! Střela od modré sice šla do zadního mantinelu, ale puk se odrazil na levou stranu brankoviště, odkud LAWSON CROUSE poslal střelu pod horní tyč. Asistence: Phil Kessel, Derek Stepan.

14:22
    Fantastický zákrok Gibsona, který právě zachránil nerozhodné skóre zápasu, když zastavil rychlý brejk Fischera, a to dokonce nadvakrát. Komerční pauza.

14:11
    Zakázané uvolnění Arizony.

12:16
    Soderbergův pokus z levého kruhu neprošel, byl zablokován Del Zottem.

11:10
    Oba týmy se snaží hrát útočný hokej. Už nyní je poměr střel 10-8 pro Anaheim.

10:11
    Hall se snažil něco udělat s průběžným výsledkem zápasu, ale ani on nenašel na Gibsona prozatím recept. Komerční pauza.

09:37

09:30
    Další delší úsek bez přerušení, tentokrát končí šikovnou střelou z pravého kruhu od Fowlera. Raanta musel nakonec zasahovat lapačkou.

07:42
    Byť Stepan minul branku Anaheimu, Gibson raději kotouč sebral do lapačky a přerušil hru.

06:56
    Goligoski svou ránou zpoza kruhů branku Anaheimu neohrozil. Puk neprošel skrz shluk hráčů před brankovištěm.

06:09
    Hra je přerušena, na řadě je komerční přestávka.

05:33
    Hra začala plynout v rychlém tempu. Manson od modré vyzval Raantu k zákroku, domácí brankář vyráží.

04:33
    Po delší době se do akce dostal hostující Gibson, který vyráží střelu Crouseho zpoza levého kruhu.

04:08
    Puk byl ve středním pásmu vystřelen mezi střídačky.

03:40
    Po poměrně rozkouskovaném začátku se hraje delší úsek bez přerušení. Dlouhé postavení Anaheimu v útočném pásmu nakonec skončilo jen zblokovanou střelou.

01:59
    Další Raantův zákrok, tentokrát proti tvrdé střele obránce Gudbransona. Ducks vstoupili do zápasu o něco lépe a dělají obraně domácích problémy.

01:38
    Dvě rychlé střely Anaheimu, Raanta přerušuje hru.

00:50
    Úvodní třetina začala z obou stran trochu opatrněji, soupeři se hlavně oťukávají. Arizoně se nepovedlo od 5. prosince vyhrát dva zápasy v řadě, což by ráda konečně prolomila.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Goligoski, Oesterle, Ljubuškin – Hall, Dvorak, Garland – Keller, Söderberg, Schmaltz – Crouse, Stepan, Kessel – Hinostroza, Richardson, Fischer.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Gudbranson, Ja. Larsson, Holzer – Henrique, Getzlaf, Carrick – Comtois, Lundeström, Silfverberg – Jones, Steel, O. Kaše – Deslauriers, D. Shore, Rowney..

V této sezoně se odehrály dva vzájemné zápasy a v obou se z vítězství radoval domácí tým. V říjnu to byl Anaheim po výhře 2:1, v listopadu pak Arizona po vydřeném vítězství 4:3 po nájezdech.

Zatímco domácí prožívají výbornou sezonu a hřejou se na pátém místě Západní konference, hosté by se nejradši neviděli. Patří k nejhorším týmům Západní konference, na kontě mají navíc dvě porážky v řadě a šance na zlepšení a honbu za postupem do play off se zdá být mizivá.

Po jednozápasovém středečním programu se NHL opět rozjede naplno ve čtvrtek. V tomto přenosu se budeme věnovat souboji mezi Arizonou a Anaheimem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 15. Crouse (Kessel, Stepan), 41. Dvorak (Kessel, Garland), 47. Richardson (Fischer, Hinostroza), 48. Söderberg (Keller, Schmaltz) – 20. Silfverberg (Lundeström, Comtois), 23. Jones (Del Zotto, Steel)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Gudbranson, Ja. Larsson, Del Zotto – Henrique, Getzlaf, Carrick – Comtois, Lundeström, Silfverberg – Jones, Steel, O. Kaše – Deslauriers, D. Shore, Rowney.