Č. Budějovice – Tábor 3:1 (kon.) | Třemošná – PZ Kladno 5:3 (kon.) | Technika Brno – Jihlava 1:5 (kon.)
HK MD Šumperk – Olomouc 3:4 (0:1 po s.n.) | Kobra – Hvězda Praha 4:0 (kon.)
konec
HC Motor České Budějovice
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Hockey Club Tábor
Sobota 04.01.2020, 12:00 • Budvar aréna • ELIOD Extraliga dorostu - o udržení • 7. kolo
Partner:
   
  Konec zápasu. (14:09:28)
   
  59:49
  Tomáš Cibulka ze z pozice obránce zkoušel natlačit do zakončení, avšak až ke střeleckému pokusu se neprobil. Poté se k němu kotouč vrátil do středního pásma, domácí obránce jen pár sekund před závěrečnou sirénou nahazuje na Jakuba Korytara a už je víceméně jasné, že se nic moc nestane.
   
  58:26
  Táborští hokejisté hrají klasickou početní převahu a nevytvořili si vůbec špatný tlak. Martin Lidák hned několikrát zažíval perné chvilky, ve všech případech byl ale úspěšný a podržel svůj tým. Motor tak stále vede o dvě branky a přibližuje se třem bodům z dnešního zápasu.
   
  57:43
  David Kašpar s Filipem Petráskem dnes ujeli opět do přečíslení. Opět společně. David Kašpar vzal akci na sebe, když zakončoval střelou, kterou vyslal poměrně zblízka branky. Jakub Korytar byl v tomto případě úpěšnější a čtvrtou branku za svými zády nepřipustil.
   
  57:16
  Adam Eremiáš dostal zajímavou přihrávku na pravý kruh. Z první pak ještě lépe vystřelil. Mířil na vzdálenější tyčku. Martin Lidák ale nechal beton, kde bylo třeba, a jeho špičkou vyrazil kotouč mimo nebezpečí.
   
  56:33
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Kalčík – 2 min., sekání).
   
  56:29
  Tábor právě vstřelil branku!
  Hostující hráči se radují ze své první střelené branky. Zřejmě nás tak v závěru ještě čeká drama. Zblízka branky byl pohotový MIROSLAV ŠIMÁK. Asistence: Filip Bečvařík.
   
  55:02
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  S blížícím se koncem základní hrací doby přichází třetí a velmi důležitá branka domácích! Kotouč se povaloval jen tak na brankovišti, načež jej za brankovou čáru doklepl pohotový MARCEL KŘÍŽ. Asistence: David Kašpar, Tomáš Cibulka.
   
  53:36
  Motor se stále drží v pásmu, i když Táboru rozhodně nelze upřít snahu pokusit se o vyrovnání. Uvidíme, zda se i hostující hráči dostanou do tlaku a ohrozí Martina Lidáka.
   
  52:41
  Dlouho se o kotouč bojovalo ve středním pásmu, až ho na svou hůl uzmuli domácí hokejisté a dostali se s ním rychle do pásma. Pak také rychle nahodili, načež Korytar padnul na zem a pokus přikryl někde pod svou výstrojí.
   
  51:10
  Miroslav Šimák se z trestné lavice rovnou zapojuje do hry, respektive do defenzivní činnosti svého týmu. Táborská obrana se snaží odolávat domácímu tlaku, který v posledních okamžicích není vůbec malý. Samozřejmě i s ohledem na uplynulou početní převahu.
   
  50:20
  Matouš Hail si našel dobrou střeleckou pozici. S. kotoučem si sjel až před branku. Jakub Korytar si zachoval klidnou hlavu, povyjel a proti nebezpečné střele domácího obránce stihl zakročit včas. S pomocí svých obránců kotouč pak dostal mimo brankoviště.
   
  49:04
  Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Šimák – 2 min., držení).
   
  48:37
  Filip Petrásek pro sebe za brankou vybojoval kotouč a dostal se tím pádem do zakončení, jeho pokus byl velmi nebezpečný, ale Korytar si povyjel a zřejmě svým ramenem si připisuje další dobrý zákrok.
   
  47:20
  A na opačnou stranu se nyní přemístili českobudějovičtí hráči, kteří už si vytvořili soustavný tlak a dostávají Jakuba Korytara pod tlak. Ten nicméně odolává a zatím chytá velmi dobře.
   
  46:42
  Táborští hokejisté mají kotouč na svých holích, avšak nedaří se jim přejít přes útočnou modrou čáru, kterou nyní domácí hráči dobře brání.
   
  45:39
  Miroslav Šimák jel do útočného pásma a rovnou se k němu odrazil kotouč. Šimák tedy napáhl a snažil se ho na branku vyslat co nejrazantněji. Jeho projektil ale schytal jen jeden z bránících hráčů.
   
  44:50
  Nyní si hostující brankář připisuje pohotový zákrok, když kotouč krotí bezpečně na své výstroji. Bude se tak vhazovat po jeho pravé ruce.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 7. Kalčík (Kašpar, Petrásek), 27. Kašpar (Hail), 56. Kříž (Kašpar, Cibulka) – 57. Šimák (Bečvařík)


  HC Motor České Budějovice: Lidák (Šebo) – Fousek, Dvořák, Cibulka, Placek, Hail, Dohnal, Hromada – Křiž, Petrásek, Kašpar, Kalčík, Braun, Dubský, Vavřík, Kantor, Sochor, Hála, Kotous.
  Hockey Club Tábor: Korytar (Prchlík) – Kofroň, Herda, Adamec, Šťastný, Bečvařík, Kohout – Janda, Eremiáš, Kundrát, Čančura, Bašta, Cháb, Polák, Matašovský, Souš, Suchan, Vaněk, Šimák.

  Rozhodčí: Malota – Sedláček, Sýkora