Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.) | Minnesota – Calgary 4:5 (1:2 po s.n.)
Chicago – Detroit 4:2 (kon.) | Anaheim – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Pondělí 06.01.2020, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:09:53)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:21 (12:8, 6:5, 9:8)
    Zblokované střely – 16:21
    Vyhraná vhazování – 21:23
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 38:42

Hokejisté Chicaga dnes sice prohrávali po první třetině s Detroitem 0:2, ale nepříznivé skóre dokázali otočit a nakonec si tedy připisují vítězství.

V první části zápasu poslali Red Wings do zmíněného trháku Filip Zadina a Luke Glendening. Černí jestřábi pak čekali na své zásahy až do 36. minuty, kdy dvěma trefami v rozmezí 45 sekund srovnali skóre. Nejprve se prosadil Dylan Strome a poté se radoval z premiérového zásahu v NHL Dylan Sikura. V závěrečné třetině dokonal obrat svou střelou obránce Adam Boqvist a 20 sekund před koncem pak dovezl kotouč do prázdné branky Detroitu Dominik Kubalík.

59:40 Dominik KUBALÍK - 4:2

59:40
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Zack Smith poslal DOMINIKA KUBALÍKA proti opuštěné brance Detroitu a český útočník přidává svou dvanáctou trefu v sezóně. Asistence: Zack Smith.

59:28
    Tyler Bertuzzi zavezl kotouč do útočného pásma a vystřelil. Domácí branku však netrefil.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Ránu Filipa Hronka domácí zablokovali a navíc dostali kotouč mimo své obranné pásmo.

58:12
    Hosté jsou opět v šesti!

57:53
    Dylan Larkin se dotkl puku vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Howard se musí vrátit do branky.

57:28
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

57:07
    Luke Glendening se dostal u brankoviště k odraženému puku a snažil se ho bekhendem posunout za Crawforda. Ten ale má kotouč v lapačce!

56:36
    Mohlo být hotovo! Dominik Kubalík předal ve středním pásmu Toewsovi, který si pak počkal na z druhé vlny najíždějícího obránce Adama Boqvista. Howard si nebyl jist svým zákrokem, ale nakonec situaci zvládl i po dorážce Dylana Stromea.

55:35
    Domácí v postavení mimo hru. To znamená čas na poslední reklamní pauzu.

55:27
    Zack Smith dostal přihrávku za obranu Detroitu, ale bránící Valtteri Filppula mu v pádu kotouč vypíchl!

54:44
    Po rozehrávce Crawforda našel John Quenneville na pravém křídle rozjetého Dominika Kubalíka. Ten si vylepšil pozici stahovačkou na osu, ale branku pak minul.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 36. D. Strome (DeBrincat), 36. Sikura (E. Gustafsson, P. Kane), 49. Boqvist (Keith, J. Toews), 60. D. Kubalík (Z. Smith) – 4. Zadina (D. Larkin, Hronek), 17. Glendening (Nemeth, Helm)

Chicago Blackhawks: Crawford (Lankinen) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Gilbert, Määttä – Quenneville, J. Toews (C), D. Kubalík – D. Strome, Dach, DeBrincat – P. Kane (A), Carpenter, Sikura – Highmore, Kämpf, Z. Smith.
    Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Hronek, Nemeth, Daley, Bowey, Green, Lashoff – Fabbri, D. Larkin (A), Bertuzzi – Zadina, Filppula, Perlini – Glendening, Nielsen (A), Helm – Abdelkader (A), Ehn, Erne.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Racicot, Gibbs

Diváci: 21 493