Lyon – Brest 3:1 (kon.) | Lille – Amiens 2:0 (kon.) | PSG – Saint-Étienne 6:1 (kon.)
Olympique Lyon
3:1 (1:0)
Stade Brestois 29
Středa 08.01.2020, 18:45 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francouzský Ligový pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Ve čtvrtfinále Francouzského ligového poháru se proti sobě utkají týmy Olympique Lyon a Stade Brestois 29. Naposled se spolu tato mužstva utkala v Září minulého roku na půdě Brestu, kde se zrodila remíza 2:2. Dnes se ovšem bude bojovat v Parc Olympique Lyonnais, Lyon. Tento stadion nabídne kapacitu pro 58 664 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jérôme Brisard a jeho asistenti Frédéric Haquette a Benjamin Pages. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.

V osmifinále se Lyon utkal na domácí půdě s Toulouse. Do zápasu domácí celek vstoupil skvěle a po 17. minutách vedl 2:0. Na začátku druhé půle se sice prosadilo Toulouse, ale ve druhé půli Olympique přidal další dva góly a vyhrál 4:1.
    Brest v osmifinále narazil na Bordeaux. V prvním poločase na stadionu Brestu branka nepadla. Ovšem po přestávce dali domácí dvě branky a zvítězili tak 2:0.

Olympique Lyon: Tatarusanu – Tete, Andersen, Denayer (C), Cornet – Mendes, Tousart – Traoré, Terrier, Aouar – Dembélé
    Náhradníci: Lopes – Caqueret, Gouiri, Marcelo, Cherki, Jean Lucas, Rafael

Stade Brestois 29: Leon – Faussurier, Belaud, Chardonnet, Bain, Perraud – Autret, Magnetti, Mbock – Mendy, Grandsir
    Náhradníci: Larsonneur – Baal, Battocchio, Duverne, Charbonier, Mayi, N'Goma

Rozhodčí: Jérôme Brisard – Frédéric Haquette, Benjamin Pages.

1

2
    Hosté se dostali na začátku zápasu do zakončení na bránu, ovšem to letělo pouze doprostřed a Tatarusanu si tak poradil.

3
    Nyní se Lyon dopustil dalšího faulu a Brest tak má k dispozici volný kop z levé strany.

4
    Ovšem následný centr hostujícího hráče skončil bezpečně v moci gólmana Tatarusanua.

6
    Začátek zápasu nám toho zatím moc nepřináší a bojuje se především ve středu hrací plochy.

8
    Nepovedený nákop Lyonu skončil jen u hostující obrany, která dostala balón do bezpečí.

10
    Velká šance Lyonu! Traoré se dostal do zakončení z voleje, ale Leon předvedl skvělý zákrok a podržel hostující celek!
    10. Traorého střela gólem neskončila.

12
    Domácí celek dál pokračují v tlaku, ale tentokrát cesta po pravé straně otevřená nebyla.

14
    Tentokrát to Brest zkusil po pravé straně, ovšem nákop končí jen bezpečně v rukou Tatarusanua.

15
    Nynější útočná akce domácího mužstva nepřinesla nic nebezpečného, protože skončila jen v zámezí.

19
    Lyon právě vstřelil branku!
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Po skvělé přihrávce Aouara se dostal do zakončení MOUSSA DEMBÉLÉ, jenž poslal míč bezpečně k pravé tyči. Asistence: Aouar.
    19. Moussa DEMBÉLÉ - 1:0

21
    Aouar se snažil projít po levé straně, ale po centru do vápna skončila hlavička domácího hráče vedle brány.

23
    Perraud se dostal k centru z levé strany, ovšem jeho pokus zblokoval Traoré možná rukou, ale sudí nechal hru pokračovat.

25
    Jde vidět, že dnes se hraje pouze ligový pohár a ani atmosféra na poloprázdném stadionu není bůhvíjaká.

26
    Lyon kontroluje tento zápas, ovšem nyní má Denayer menší problémy s rozehrávkou na své polovině.

27
    Ale útočný presink Brestu skončil jen odpískáním faulu.

29
    Brest se snaží s balónem něco vymyslet po pravé straně, ale ani nyní z toho nebylo po nepřesném centru nic nebezpečného.

30
    Půl hodina hry je u svého konce a Lyon stále vede na domácí půdě nad Brestem 1:0.

32
    Nyní byl gólman Tatarusanu trošku více z brány a hosté se tak pokusili o lob, který ale skončil jen nad bránou.

33
    Posléze se hosté opět dostali ke střeleckému pokusu, ale ten i nyní letěl jen nad svatyni domácích.

35
    Míč končí pouze v zámezí a Olympique Lyon bude mít k dispozici autové vhazování.

37
    A opět jen nepovedená přihrávka ze strany hostů a opravdu není k vidění příliš atraktivní fotbal.

38
    Mendy se dostal do zakončení, ovšem to bylo zblokováno na hranici vápna.

39
    Centr domácího hráče z pravé strany byl zblokován obráncem Brestu.

40
    Opět skončila akce domácího celku jen v zámezí po nepřesné přihrávce a Brest má k dispozici další autové vhazování.

41
    Posléze Tousart zatáhl za dres protihráče a uviděl od hlavního rozhodčího kartu žluté barvy.

42
    Stade Brestois 29 nyní bude mít k dispozici na srovnání rohový kop z levé strany a uvidíme, co se z toho nakonec vyvrbí.

43
    A málem to bylo už 2:0! Aouar se opřel do střely, která byla velice dobrá, ale nakonec pouze orazítkovala horní tyč!
    43. Aourarova střela trefila pouze břevno.

44
    Nyní pro změnu se dostal Brest dopředu po levé straně, ale Andersen odvrátil následný centr do zámezí a následuje rohový kop.

45

První poločas je u svého konce a Lyon vede po 1. poločase ve čtvrtfinále Francouzského ligového poháru nad Brestem 1:0. Už v 10. minutě mohl otevřít brankový účet Traoré, ale jeho pokus vykryl skvělým zákrokem Leon. V 19. minutě se už ale diváci dočkali branky, když se prosadil Dembélé. Ve 43. minutě z toho málem bylo dvoubrankového vedení, ovšem střela Aouara skončila na brankové konstrukci.

Druhý poločas začne přibližně v 19:45.

46

47
    Mendes se sice dostal přes protihráče ve středu hrací plochy, ale nakonec přišel o balón.

48
    Traoré chtěl z první vyslat Dembélého, ovšem jeho pokus byl hodně nepřesný.

50
    Cornet posunul míč na levou stranu, kde si sběhl Dembélé a po chvíli se dostal do zakončení hlavou Terrier, ale jeho pokus skončil jen vedle brány.

51
    Nyní se Andersen dopustil obrovské chyby a posléze jako poslední hráč zatáhl za ramena protihráče, ovšem sudí nechal hru pokračovat a neodpískal tak ani faul, jenž by byl na červenou kartu.

52
    Tentokrát na druhé straně dával Dembélé míč do vápna, ale Traorého následný pokus nebyl nijak nebezpečný.

53
    Posléze se faulu dopustil Terrier a Brest tak bude mít míč na svých kopačkách.

55
    Nyní se už domácí mužstvo dočkalo dvoubrankového vedení! Tete z pravé strany poslal balón do vápna, kde z první razantně zakončil k pravé tyči HOUSSEM AOUAR. Asistence: Tete.
    55. Houssem AOUAR - 2:0

56
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tousart, přichází Jean Lucas.

57
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Faussurier, přichází N'Goma.

57
    Nyní se domácí hráč dopustil faulu a Brest tak bude u míče ve středu hrací plochy.

59
    Aouar a Magnetti uviděl po žluté kartě za nesportovní chování.

59
    Lyon mohl definitivně potvrdit výhru v tomto utkání, ale Leon předvedl skvělý zákrok proti Terrierovi!

60
    Hodina hry je u svého konce a Lyon vede nad Brestem 2:0.

62
    Nyní rozhodčí na malou chvíli pozastavil hru, aby ukázal žlutou kartu Charbonierovi, který se rozcvičuje mimo hrací plochu.

63
    Cornet patičkou poslal balón na Dembélého, jenž z první vypálil, ovšem jeho pokus tečoval hostující obránce, ale Leon předvedl skvělý zákrok!

64
    Následný centr z rohu skončil bezpečně v moci brankáře Leona.

65
    Nyní bylo nedorozumění mezi Cornetem a Tatarusanuem a oba hráči se tak srazili. Ovšem po krátkém ošetření bude hra moct pokračovat.

68
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Mendy, přichází Charbonier.

70
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Aouar, přichází Cherki.

71
    Nepřesná přihrávka hostujícího hráče končí jen v zámezí a nikdo nějak neočekává nějaký větší tlak ke konci utkání.

72
    Ovšem nyní hostující mužstvo získalo rohový kop z pravé strany a může se tak pokusit alespoň o snížení stavu.

73
    Nakonec se hosté dostali ke střele, ale tu zblokoval Andersen a uvidíme tak další rohový kop.

76
    Bohužel nám momentálně toho zápas příliš nepřináší a čeká se spíše jen na závěrečný hvizd.

78
    Dembélé se snažil dostat dopředu, ovšem dopustil se pouze nedovoleného zákroku.

79
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Autret, přichází Mayi.

80
    Střela domácího hráče byla zblokována a následuje tak rohový kop pro Lyon.

81
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Terrier, přichází Caqueret.

83
    Nepřesný pas hostujícího hráče skončil v zámezí a Lyon tak bude mít autové vhazování na své polovině.

85
    N'Goma uviděl od sudího Brisarda za svoje postrčení žlutou kartu.

86
    Brest právě vstřelil branku!
    Z nenápadné akce je tady snižující branka na 1:2! Mayi na hranici ofsajdu vyslal do vápna SAMUELA GRANDSIRA, který špičkou vyslal zrychlenou střelu ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Mayi.
    86. Samuel GRANDSIR - 2:1

87
    Perraud uviděl jako další hráč žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.

88
    Dembélé vyrazil s míčem přímočaře k bráně soupeře, ale jeho klička na pravačku nevyšla.

89
    Posléze Brest vyslal centr z levé strany do vápna, ale tam byl připraven brankář Tatarusanu.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Definitivně je rozhodnuto o postupujícím do semifinále Francouzského Ligového poháru! JEAN LUCAS se dostal k míči a z hranice vápna vypálil razantní přízemní střelu k levé tyči. Lyon tak jde do vedení 3:1. Asistence: Caqueret.
    90+1. Jean LUCAS - 3:1

90+2
    Jean Lucas si při gólové oslavě sundal dres a uviděl tak žlutou kartu.

90+3
    Caqueret uviděl za jasný faul kartu žluté barvy.

90+4

Je konec! Lyon v domácím prostředí porazil Brest poměrem 3:1 a postoupil tak do semifinále.
    Už v 10. minutě mohl otevřít brankový účet Traoré, ale jeho pokus vykryl skvělým zákrokem Leon. V 19. minutě se už ale diváci dočkali branky, když se prosadil Dembélé. Ve 43. minutě z toho málem bylo dvoubrankového vedení, ovšem střela Aouara skončila na brankové konstrukci. V 55. minutě přidal klid na kopačky domácích Aouar, jenž už tentokrát poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. V 86. minutě sice lehce zdramatizoval utkání snižujícím gólem Grandsir, ale v 90+1. minutě potvrdil výhru Lyonu Jean Lucas.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 2:0. Rohy: 2:2.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:37:58)