Bělorusko – Srbsko 35:30 (kon.) | Německo – Nizozemsko 34:23 (kon.) | Chorvatsko – Č. Hora 27:21 (kon.)
Španělsko – Lotyšsko 33:22 (kon.)
Německo
34:23 (15:13)
Nizozemsko
Čtvrtek 09.01.2020, 18:15 • Trondheim Spektrum, Trondheim, Norsko • Mistrovství Evropy mužů • Skupina C

Německo – Nizozemsko 34:23 (15:13)
    Nejvíce branek: Häfner 5, Kohlbacher 5, Kühn 4 – Smits 7/2, Steins 6, Leenders 2. Rozhodčí: Lah, Sok (oba SLO). Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 5:4. ČK: Gensheimer (GER). (20:00:24)

Příští kolo nabídne v této skupině ty nejočekávanější souboje. Zatímco Nizozemci se potkají se svým soupeřem z kvalifkační skupiny, Lotyšskem, Německo bude mít před sebou dalšího evropského giganta ze Španělska. Nad sestavou pro tento zápas visí lehký otazník zejména nad Uwem Gensheimerem, disciplinární komise však pravděpodobně jeho červenou kartu za nastřelení do hlavy nebude ani více řešit a německého kapitána do klíčového zápasu z hlediska přenosu bodů do čtvrtfinálové skupiny pustí.

Z mé strany je to dnes vše. Přeji vám krásný zbytek čtvrtečního večera a budu se na vás těšit opět u házené napočtenou v neděli od 18:15, kdy vás budu provázet zápasem Česko – Severní Makedonie. Carpe diem!

V Trondheimu je první zápas skupiny C za námi a pro Nizozemce je výsledek ve finále až moc krutý. Proti Němcům 45 minut dřeli, makali a i ve druhé půli bojovali o to, aby se dostali zase zpátky do vedení. Ale Německo dokázalo zapnout, fyzicky slabšího soupeře přeběhat a přehrát. Mezi 45. a 50. minutou to byla šňůra 5:0, která prakticky rozhodla o celém zápasu. Nakonec se už pak utkání dohrávalo jenom v pohodovém tempu, Nizozemsko sice bojovalo o snížení vysokého gólového rozdílu, konečný stav nakonec ale zní 34:23.

Konec zápasu. (34:23)

60
    Jenže Remer měl na levém křídle až moc těžký úhel a Bitter zakončuje tento zápas snadným zákrokem! (34:23)

60
    Zřejmě poslední útok zápasu. Nizozemci hrají bez gólmana a chtějí se rozloučit gólem. (34:23)
    59
    Zieker se na sklonku 59. minuty prosadil opět z levého křídla, i on tak může být se svým výkonem v zápase spokojen. Na počet minut, které odehrál, předvedl velice dobrý výkon. (34:23)
    59
    Toon Leenders ještě snižuje vedení Němců. Ale je to již jenom kosmetická úprava výsledku. (33:23)
    58
    Philipp Weber dopravil míč do prázdné branky a k tomu, aby se do gólových kronik dnešního zápasu zapsali všichni Němci, musí skórovat ještě Michalczik a Drux. (33:22)
    58
    Patrick Zieker dostal na levém křídle přesnou přihrávku do náběhu a překonal nizozemského gólmana. (32:22)

57
    Johannes Bitter dochytává zápas zcela suverénním stylem! Tentokrát opět neuspěl Kay Smits a Andreas Wolff staršímu kolegovi a legendě německého brankoviště uznale ze střídačky tleská. (31:22)
    56
    Patrick Wiencek nakonec míč z pivota za brankovou čáru dotlačil a přidává svůj třetí zásah. I on si dnes odehrál svůj standard, rozhodně ale má na lepší výkony. (31:22)
    56
    Ephrahim Jerry už tentokrát další zákrok Bitterovi nepovolil a snižuje tak na osmigólový rozdíl v dnešním zápase. (30:22)

55
    Johannes Bitter jakožto nováček v brance Německa pro toto utkání hned má první zákrok z brejkové situace proti Smitsovi! (30:21)

55
    Země tulipánů je už v pasivní hře a zakončovala nahazovačkou přes střední spojku na Steinse, který ale neuspěl a dopustil se přešlapu! (30:21)

54
    Luc Steins se zkoušel protlačit do střely přes Kohlbachera, který ho ale podržel v obraně a nepustil jej za sebe. (30:21)
    53
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Dani Baijens). (30:21)
    53
    Jannik Kohlbacher dostává hodně prostoru, co se týče minutáže a důvěru splácí gólově. Jeho pátý zásah v zápase, navíc ten třicátý. (30:20)