Detroit – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Carolina – Anaheim 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Tampa 1:7 (kon.)
NY Islanders – Washington 4:6 (kon.) | Edmonton – Arizona 7:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 5:3 (kon.)
Ottawa – Calgary 5:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Anaheim Ducks
Sobota 18.01.2020, 01:40 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Příjemnou sobotní noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy Carolina Hurricanes vs. Anaheim Ducks. Úvodní buly je stanoveno na 01:30 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Carolina

„Canes“ mají odehráno 47 zápasů. Hurricanes se po těchto zápasech nachází na 7. místě Východní konference, když si připsali bilanci 20-7-2-18 při skóre 152:128. V Metropolitní divizi je Carolina Hurricanes na 4. příčce. Na domácím ledě PNC Arény si z 23 odehraných zápasů připsala bilanci 11-4-0-8 při skóre 82:60. Po zápase se „Kačery“ je čeká čtyř zápasová domácí série proti NY Islanders, Winnipegu, Vegas a Vancouveru.

Absence

obránce Dougie Hamilton (zranění v dolní části těla)

Anaheim

„Kačeři“ mají odehráno 47 zápasů. Ducks se to těchto zápasech nachází na 14. místě Západní konference, když si připsali bilanci 13-5-5-24 při skóre 120:149. V Pacifické divizi je Anaheim Ducks na 7. místě. Na venkovních kluzištích si z 24 odehraných zápasů připsali bilanci 5-2-2-15 při skóre 57:85. Po utkání s „Canes“ je čeká utkání na ledě San Jose.

8. 12. 2018 Anaheim – Carolina 1:4
    1. 12. 2018 Carolina – Anaheim 1:2 po prodl.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – Slavin (A), Edmundson, Gardiner, Pesce, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Svečnikov, J. Staal (C), B. McGinn – Foegele, Aho, T. Teräväinen – Dzingel, Haula, Nečas – Niederreiter, Wallmark, Martinook (A).

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Fowler, Manson (A), H. Lindholm, Gudbranson, Ja. Larsson, Holzer – Rakell, Getzlaf (C), Sprong – Jones, Steel, O. Kaše – D. Shore, Henrique, Silfverberg (A) – Deslauriers, D. Grant, Rowney.

Rozhodčí: Walsh, Luxmore – Murphy, Barton.

PNC Arenou zní státní hymna USA a po ní budeme moci přistoupit k samotnému utkání.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Canes.

00:24
    Střela Silfverberga z otočky byla sražena do rohu.

01:06
    Staal dostal puk mezi kruhy, ale byl rychle pokryt obráncem a proto Millera neohrozil.

01:33
    Rána Edmundsona od modré skončila v lapačce Millera.

01:41
    Rozehrávka Kačerů skončila na zakázaném uvolnění.

02:29
    Rowney nahazuje do útočného pásma a odjíždí střídat.

03:14
    Kašeho útok se v útočném pásmu moc neohřál a musí se vrátit zpět do obrany.

03:54
    Zablokovaná rána Pesceho od modré skončila v ochranné síti.

03:59
    Carolina právě vstřelila branku!
    Canes otevírají skóre dnešního utkání. Vyhrané buly Teräväinena přesně na modrou čáru, kde stál připravený Edmundson, jehož nahození tečoval za bezmocného Millera SEBASTIAN AHO, který tak rozradostněl domácí arénu. Asistence: Joel Edmundson, Teuvo Teräväinen.
    03:59 Sebastian AHO - 1:0

04:37
    Carolina se tlačí za další brankou a svírá hosty v jejich obranném pásmu.

05:58
    Manson vyhazuje aspoň do středního pásma a na chvilku dává oddechnout hostující obraně.

06:57
    Icing Hurricanes.

07:05
    Dělovka od modré skončila v náručí Reimera. Následuje komerční přestávka.

07:53
    Přechod Kačerů do útoku je zatím kostrbatý. Reimer může být zatím v brankovišti klidný.

08:51
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Rickard Rakell – 2 min., podrážení).

09:11
    Svižná střela Svečnikova z levého kruhu vyprášila beton Millera.

10:10
    Ducks vyhazují až na Reimera.

10:29
    Další vyhození hostů po nepřesné kombinaci domácích.

10:51

11:05
    Dzingel z brankoviště po přihrávce Nečase vyprášil betony Millera.

11:48
    Střela Foegela z levé strany skončila na betonech Millera. Následuje komerční přestávka.

11:54
    Střelu od levého mantinelu v podání Slavina si Miller pohlídal.

12:59
    Rána Gudbransona od modré byla sražena do rohu.

13:20
    Icing Canes.

13:52
    Martinook tečoval nebezpečně v mezikruží nahození od modré a Miller musel zasahovat betony.

14:07
    Komerční přestávka.

14:40
    Staal proti přesile o puk na levém mantinelu v útočném pásmu přišel.

15:29
    Oba týmy střídají na puku jsou za vlastní brankou Kačeři.

15:58
    Haulovo nahození od modré šlo vedle.

16:24
    Střela Teräväinena z levé strany na Millera neprošla.

16:33
    Sražená střela hostů do ochranné sítě.

16:42
    Střela Mansona od modré zaduněla pouze o zadní mantinel.

17:24
    Wallmark na pravém mantinelu o puk přišel a hosté zakládají další útok od vlastní svatyně.

17:59
    Domácí nahazují na Millera a odjíždějí střídat.

18:18
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Máme srovnáno. Velká chyba domácích v obraně. Getzlaf obkroužil s pukem branku a od levého mantinelu našel na pravém kruhu najetého zcela volného ERIKA GUDBRANSONA, který svojí střelu zamířil přesně mezi betony Reimera. Asistence: Ryan Getzlaf, Korbinian Holzer.
    18:18 Erik GUDBRANSON - 1:1

19:30
    Miller raději přidržel puk v lapačce po střele Hauly z pravého kruhu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině máme stav vyrovnaný 1:1. Domácí poslal v utkání do vedení šikovnou tečí Sebastian Aho. Za hosty dokázal vyrovnat po přihrávce Getzlafa od levého mantinelu Erik Gudbranson, který si sjel zcela volný na pravý kruh a střelou mezi betony překonal Reimera. Domácí byli v první třetině jasně střelecky aktivnější, ale k jejich smůle hokej se hraje na góly a ne na počet střel.

20:34
    Foegele na levém kruhu nezachytil puk, aby mohl vystřelit, ale to mu nakonec nemusí vadit, protože rozehrávka Kačerů skončila zakázaným uvolněním.

20:59
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., vysoká hůl).

21:19
    Domácí vyhazují puk do středního pásma.

21:37
    Ránu Lindholma od modré ještě tečoval na brankovišti Grant, Reimer si nyní mezírku mezi betony pohlídal.

21:48
    Po chybné rozehrávce Getzlafa na útočné modré čáře, ujel sám na Millera Aho, ale jeho zakončení skončilo na tyči.

22:55
    Rána Fowlera od modré na Reimera neprošla.

22:59

23:34
    Výborný zákrok Reimera hokejkou, který vypíchl puk před střílejícím Steelem.

24:18
    Holzerovo nahození od modré nikdo netečoval a proto puk skončil za brankou.

24:45
    Kačeři nahazují do útočného pásma a střídají.

25:10
    Hra je přerušena, puk se dotkl ochranné sítě za brankou Millera.

25:48
    Pesce si rovnal puk v mezikruží na střelu, přijel k němu však hostující obránce a puk mu vypíchl.

26:21
    Rozehrávka Canes končí icingem.

26:34
    Přihrávka rukou v podání Anaheimu. Následuje komerční přestávka.

27:06
    Zakázané uvolnění Hurricanes.

27:15
    Rakell obkroužil branku a snažil se nachytat Reimera na přední tyči, ten si celou situaci pohlídal.

27:30
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., sekání).

27:56
    Dělovka Teräväinena z pravého kruhu skončila na betonech Millera.

28:28
    Střelu z levého kruhu schytal Miller do ramene a následně Kačeři odpalují puk až na Reimera.

29:30

29:38
    Střela Gardinera od modré byla hodně nepřesná.

30:00
    Dělovka McGinna z mezikruží na Millera díky bloky neprošla.

30:42
    Střela McGinna z levého kruhu mířila na "teploměr" Millera, ale ten si mezírku pohlídal.

31:28
    Oba týmy střídají na puku jsou za vlastní brankou domácí hráči.

31:57
    Střela švihem v podání Gudbransona od modré, tentokrát mezírku mezi betony Reimera nenašla. Následuje komerční přestávka.

32:11
    Haulova střela z mezikruží na Millera neprošla.

32:40
    Zakončení Henriqua z mezikruží nebylo přesné.

33:36
    Nahození domácích ze středního pásma si musel Miller pohlídal, protože se puk nebezpečně odrazil od zadního mantinelu do brankoviště.

34:16
    Reimer vyjel za branku a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

34:29
    Střela Kašeho skončila na vyrážečce Reimera. Následuje komerční přestávka.

35:03
    Nahození Slavina od modré zadunělo o zadní mantinel.

35:19
    Zakázané uvolnění Caroliny.

35:41
    Dělovka od modré v podání hostů byla sražena do rohu.

36:30
    Nečasova formace se v útočném pásmu moc neohřála a musí se tak vrátit zpět do pásma obranného.

37:04
    Svečnikov puk v útočném pásmu neudržel, dopředu mohou postupovat Kačeři.

37:24
    Puk skončil na domácí střídačce.

37:31
    Ofsajd zastavil akci Canes.

38:00
    Reimer vyjel za svojí branku a pomohl s rozehrávkou.

38:31
    Miller raději puk přikryl do lapačky po obkroužení branky od Foegela, tomu puk v poslední moment sjel z čepele.

38:58
    Dělovka Gudbransona od modré vyprášila betony Reimera.

39:23
    Další střelecký pokus Gudbransona tentokrát skončil v lapačce Reimera.

39:42
    Rychlá rána Fowlera od modré skončila na vyrážečce Reimera.

39:45
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Joel Edmundson – 2 min., držení).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkaly a proto půjdeme do třetiny třetí za nerozhodného stavu 1:1. Největší šanci domácích měl ve vlastním oslabení Aho, který ujel po chybě Getzlafa sám na Millera, ale jeho zakončení skončilo pouze na tyči. Ve druhé třetině byli o něco aktivnější Kačeři, ale ani ti zatím podruhé v utkání červené světlo za Reimerem nerozsvítili.
    Uvidíme, jestli třetí třetina rozhodne o vítězi a nebo budeme muset jít do prodloužení. Anaheim si do třetí třetiny převádí ještě skoro celou přesilovou hru.

41:28
    Střela Jonese od modré skončila na těle Reimera.

41:45

42:12
    Malou domů od vlastního spoluhráče si musel pohlídal Reimer.

42:28
    Tvrdá rána od Mansona od modré zaduněla o zadní mantinel.

43:17
    Hodně nepřesností na obou stranách, na ledě je to spíš boj než pohledný hokej.

43:48
    Teräväinen na útočné modré odzbrojen a dopředu mohou Kačeři.

44:39
    Anaheim se nachází útočném pásmu, ale zatím honí puk po mantinelu.

45:12
    Rozehrávka Ducks skončila zakázaným uvolněním.

45:16
    Dělovka Dzingela od modré skončila v lapačce Millera.

45:37
    Rána Getzlafa od levého mantinelu skončila na rameni Reimera.

46:17
    Rána Gudbransona skončila na betonech Reimera.

46:55
    Aho se rychle obtočil kolem branky a snažil se zasunout puk k tyčce, Miller se však rychle přemístil a mezírku u své tyčky nenechal. Následuje komerční přestávka.

47:10
    Nebezpečné zakončení Ondřeje Kaše z pravého kruhu nadělalo Reimerovy problémy.

48:06
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, Kačeři jsou v tuto chvíli na ledě lepší.

48:35
    McGinn se tlačil z levé strany před branku, Gudbranson mu v tom zabránil.

49:10
    Hosté nahazují do útočného pásma, tak aby z toho nebyl icing a odjíždějí střídat.

49:58
    Dzingel začíná další útočný pokus od vlastní branky.

50:22
    Rozehrávka Ducks končí zakázaným uvolněním.

50:38
    Ofsajd odpískán Kačerům. Následuje komerční přestávka.

51:00
    Střela Fowlera od modré byla zablokovaná.

51:30
    Staal posílá puk na Millera a odjíždí střídat.

52:09
    Reimer vyjel za branku a pomáhá s rozehrávkou.

52:35
    Domácí opět pouze posílají puk na Millera a střídají. Kačeři začínají stupňovat tlak v útočném pásmu.

53:18
    Reimer si připisuje zákrok proti střele z levé strany.

53:48
    Dělovka Teräväinena z mezikruží skončila zákrokem lapačkou od Millera.

54:29
    Rána Lindholma od modré skončila v náručí Reimera. Následuje komerční přestávka.

54:41
    Střelu Lindholma od levého mantinelu si Reimer pohlídal.

55:13
    Střela Steela z mezikruží hodně nepřesná.

55:59
    Kačeři obléhají branku Reimera.

56:37
    Foegelova rychlá střela z levé strany skončila sražena v ochranné síti.