Moravskoslezský kraj – Pardubický kraj 5:1 (kon.) | Kraj Vysočina – Zlínský kraj 6:3 (kon.) | Královéhradecký kraj – Středočeský kraj 4:2 (kon.)
Plzeňský kraj – Liberecký kraj 1:5 (kon.) | Praha – Karlovarský kraj 7:5 (kon.) | Olomoucký kraj – Jihočeský kraj 5:1 (kon.)
Ústecký kraj – Pardubický kraj 5:1 (kon.) | Jihomoravský kraj – Zlínský kraj 1:5 (kon.) | Moravskoslezský kraj – Královéhradecký kraj 4:0 (kon.)
Kraj Vysočina – Plzeňský kraj 4:2 (kon.) | Středočeský kraj – Praha 0:2 (kon.) | Liberecký kraj – Olomoucký kraj 2:5 (kon.)
Karlovarský kraj – Ústecký kraj 1:4 (kon.) | Jihočeský kraj – Jihomoravský kraj 3:4 (kon.)
Kraj Vysočina
6:3 (2:3, 1:0, 3:0)
Zlínský kraj
Pondělí 20.01.2020, 09:00 • Zimní stadion v Chebu • Olympiáda dětí a mládeže • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Vážení čtenáři, v neděli byly v Karlových Varech slavnostně zahájeny Hry IX. Zimní olympiády dětí a mládeže. Dnes startuje krom jiného také hokejový turnaj. Posledním hokejovým vítězem dětské olympiády, která se v roce 2018 konala v Pardubickém kraji, byl Kraj Vysočina. Stříbro bral před dvěma lety Moravskoslezský kraj, bronz pak připadl kraji Královéhradeckému.

Mé jméno je Tomáš Stehlík a budu Vám psát onlajn přenosy ze skupiny B, která se odehraje na zimním stadionu v Chebu. Tuto skupinu tvoří obhájci z Vysočiny, dále Plzeňský kraj, Olomoucký kraj, Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Liberecký kraj a Zlínský kraj.

Základní skupiny turnaje se hrají systémem každý s každým. Hraje se dvoubodovým systémem, v základních skupinách se tedy nerozhodné zápasy nebudou prodlužovat. První dva týmy z obou skupin se následně křížem střetnou v semifinále, celky na třetích místech čeká utkání o páté místo. Dnes začínající základní skupiny se dohrají ve středu, kompletní play-off je pak na programu ve čtvrtek, a kromě jednoho semifinále se odehrají zde v Chebu.

Oproti dospělému hokeji se zápasy hrají na 3x 15 minut (až zápasy o páté a třetí místo a finále se hrají 3x 20 minut), úprava ledu probíhá po první třetině a po konci utkání. Na ledě budou (kromě finále) pouze tři rozhodčí – dva čároví a jeden hlavní. Délky trestů jsou klasické, tedy 2 minuty, 5 minut, případně osobní trest 10 minut.

Nyní už se budeme věnovat prvnímu utkání chebské skupiny B mezi Krajem Vysočina a Zlínským krajem.

Papírovými favority jsou hráči z Kraje Vysočiny, obhájce zlatých medailí z roku 2018. Naopak jejich soupeř ze Zlínského kraje skončil na poslední zimní olympiádě na předposledním místě.

Utkání začne zhruba za pět minut. Vysočina nastoupí v bílých dresech, zlínští v modro-žluté kombinaci.

Kraj Vysočina: Sigmung (Černý) – Port, Vaněček, E. Zamazal, Bláha, Topol, Vandas, Matějíček, Jeletz – Fábry, D. Zamazal, Doležal, Novák, Peš, Bakus, Prchal, Teplý, Jungwirth, Kudrna, Coufal, Šantora. Trenér: Morava.

Zlínský kraj: Málek (Vilém) – Šedlbauer, Šišák, Žižka, Jelének, Hamrla, Ročák, Stuchlík – Gerych, Jecho, Heš, Juráň, Adámek, Tobola, Holinka, Kaláč, Volas, Vaněk, Holba, Urban, Babulík. Trenér: Pšurný.

Rozhodčí: Zubzanda – Hanák, Baxa.

00:01

00:23
    Zlínský kraj právě vstřelil branku!
    Na první branku turnaje jsme čekali přesně 23 sekund! Po rychlém přečíslení Zlínského kraje se přesně trefil ROBIN GERYCH. Asistence: Adam Hamrla, Adam Jecho.

00:45
    Zlínští se valili do další velké šance, ale tentokrát neuspěli.

01:59
    Zakázané uvolnění Zlínského kraje, vhazovat se bude před Málkem.

02:10
    Nyní sledujeme vyrovnanou hru, ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočného pásma, natož do gólové šance.

03:51
    Kraj Vysočina právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno! Tvrdou střelu Matějíčka od modré čáry vyrazil brankář Málek jen na hůl TOMÁŠE VANDASE, který pohotově dorazil. Asistence: Tomáš Matějíček.

05:20
    Zlínským se nepodařilo založit útočnou akci, ale Kraj Vysočina vyhodil na zakázané uvolnění a vhazovat se tedy bude před brankou Sigmunga.

05:39
    Krátce po buly strhává vedení na stranu Zlínského kraje ADAM JECHO. Asistence: Lukáš Heš.

06:51
    Vyloučení v týmu Kraj Vysočina (Matějíček – 2 min., nedovolené bránění).

07:12
    Po krátkém obléhání se hráčům Kraje Vysočina podařilo vyhodit puk z pásma.

07:20
    Následná útočná akce zlínských končí icingem.

07:45
    Dvě nebezpečné střely od modré čáry vyslal obránce Marek Ročák, pokaždé těsně minul

08:02
    Nakonec však Zlínský kraj svou první přesilovku využívá. Po další střele Ročáka posunul Jecho puk k LUKÁŠI HEŠOVI, který ho poslal za bezmocného brankáře. Asistence: Adam Jecho a Marek Ročák.

09:30
    Zlínští jsou po třetí brance při chuti a tlačí svého soupeře v útočném pásmu.

09:53
    Vyloučení v týmu Zlínský kraj (Gerych – 2 min., podrážení).

09:59
    Hned po vhazování střílel od modré čáry Vojtěch Port, ale puk bezpečně ukryl v náruči gólman Málek.

10:30
    Zlínský kraj se osvobozuje a Vysočina musí rozehrávat ze svého pásma.

11:10
    Zlínští šli v oslabení dva na jednoho, střelu vzal na sebe Tomáš Tobola, ale těsně minul!

11:44
    Nedáš, dostaneš! Toto pravidlo platí. Po zmatcích před brankou se k puku dostal TOMÁŠ ŠANTORA, který zblízka prostřelil Tomáše Málka. Asistence: Jakub Doležal.

13:42
    Hráči Vysočiny se šikovně prokombinovali až před branku, ale Fábrymu se nepodařilo prostřelit brankáře zlínských.

15:00

První třetina je za námi. K vidění byl pěkný, útočný hokej, o čemž svědčí stav 2:3 pro Zlínský kraj. Nyní proběhne úprava ledu a druhá třetina začne zhruba v 9:42.

15:01

15:41
    Do druhé třetiny vlétli aktivně hráči Kraje Vysočina, kteří dohání jednobrankovou ztrátu. Zlínští nyní vyhodili jen na zakázané uvolnění.

16:33
    Střelu Matyáše Adámka po rychlém útoku zblokoval první obránce.

17:50
    Zlínský kraj nyní zavřel soupeře před jeho brankou. U tyče dvakrát dorážel Babulík, ale brankář Sigmung odolal.

18:38
    Na druhé straně startoval do útoku Andrej Fábry, kterému nevyšla klička na posledního obránce. Nebýt jeho, hnal by se Fábry sám na branku.

19:55
    Zlínští velmi dobře forčekují a Kraj Vysočina se dlouho nemůže dostat ze svého obranného pásma.

20:30
    Krásná akce Vysočiny, na jejímž konci stál před odkrytou brankou Kudrna. Tomáš Málek předvedl parádní zákrok levým betonem!

21:45
    Zlínský Kaláč střílel z dobré pozice mezi kruhy, ale jeho ránu obránci zblokovali mimo.

23:04
    Pěknou kombinaci ve středním pásmu předvedli hokejisté z Vysočiny, ale před branku Málka se nakonec nedostali. Zlínští následně zahráli na zakázané uvolnění.

23:27
    Lukáš Heš se tlačil před branku Filipa Sigmunga, ale pevná obrana Vysočiny ho do šance nepustila.

25:20
    Aktivní Lukáš Heš opět ve velké šanci, kterou na poslední chvíli zmařil skluzem obránce František Bláha.

26:00
    Máme vyrovnáno! Po přihrávce Vojtěcha Porta poslal puk do branky přesnou střelou švihem ADAM TOPOL. Asistence: Vojtěch Port.

27:26
    Holba s Babulíkem nyní sehráli pěknou akci, druhý jmenovaný přestřelil branku Sigmunga.

27:30
    Vyloučení v týmu Kraj Vysočina (Vaněček – 2 min., hákování).

28:28
    Zlínští kombinovali v útočném pásmu. Ke střele se nakonec dostal obránce Ročák, ale jeho ránu od modré ukryl ve výstroji Filip Sigmung.

29:00
    Minutu před koncem druhé třetiny Kraj Vysočina vyhazuje až za branku Tomáše Málka.

29:30
    Do dobré šance se prodral Patrik Volas, ale svou střelou pouze vyprášil betony Sigmunga.

30:00

Druhá třetina je u konce a na výsledkové tabuli svítí nerozhodný stav 3:3, o který se zasloužil vyrovnávací brankou Adam Topol. Rozhodne poslední část o vítězi?

Před třetí třetinou se led neupravuje, vše už se chystá na buly.

30:01

30:38
    Velký závar před brankou Vysočiny, po kterém si puk do vlastní branky málem bruslí srazil Vojtěch Port. Sigmung byl naštěstí pozorný.

32:19
    Hra se nyní přelévá nahoru dolu, ovšem obě obrany jsou pozorné a za nerozhodného stavu si žádný z týmů nedovolí udělat chybu.

33:09
    Vyloučení v týmu Zlínský kraj (Ročák – 2 min., napadení).

33:49
    Zlínští se zatím v oslabení brání úspěšně, Adam Jecho vyvezl puk z pásma.

34:07
    Kraj Vysočina otáčí skóre! Přesilovou hru využil svým druhým dnešním gólem TOMÁŠ ŠANTORA. Asistence: Hynek Peš.

35:18
    Zlínští se snaží rychle odpovědět na obdrženou branku. Pěknou individuální akci předvedl Lukáš Heš, ale brankář Sigmung podržel svůj tým.

36:07
    Nahození od modré čáry Matěje Šedlbauera proskákalo kousek od levé tyče. Teď brankář Sigmung vůbec nic neviděl.

37:41
    Dvakrát před brankou zlínských hráči Vysočiny neuspěli, na třetí pokus dokázal puk do sítě procpat KEVIN COUFAL, který zvyšuje na 5:3. Asistence: Hynek Peš a Andrej Fábry.

38:12
    Obránce Marek Šišák si pěkně nabruslil do pravého rohu a jeho střela vystrašila brankáře Sigmunga.

39:56
    Nahození ze středního pásma raději ukryl pod lapačkou brankář Málek.

40:43
    Vyloučení v týmu Zlínský kraj (2 min., příliš mnoho hráčů).

41:28
    Střelu Vojtěcha Porta si brankář Málek pohlídal, následně zlínští vyvážejí puk ze svého pásma.

42:30
    Vyloučení v týmu Kraj Vysočina (Jeletz – 2 min., napadení).

42:30
    Zlínský kraj si bere oddechový čas. Po třinácti vteřinách hry ve čtyřech přijde jejich přesilová hra a šance na vyrovnání.

42:40
    Kraj Vysočina ovšem po buly získal puk, vyhodil až za branku Tomáše Málka a ušetřil cenné vteřinky.

43:20
    Zlínští odvolávají brankáře a zkouší power-play!

44:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

44:14
    Je rozhodnuto! Prázdnou branku trefuje KEVIN COUFAL a tohle už zlínští nedoženou. Asistence: Jakub Doležal.

První dva body do tabulky skupiny B si připisuje favorit z Vysočiny. Ten sice v první třetině prohrával už 1:3, ale zlepšeným výkonem ve zbytku utkání otočil skóre a porazil Zlínský kraj 6:3.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Tomáš Šantora a Marek Ročák. (10:33:09)

Tomáš Stehlík

Branky a nahrávky: 4. Vandas (Matějíček), 12. Šantora (Doležal), 26. Topol (Port), 35. Šantora (Peš), 38. Coufal (Peš, Fábry), 45. Coufal (Doležal) – 1. Gerych (Hamrla, Jecho), 6. Jecho (Heš), 9. Heš (Jecho, Ročák)

Rozhodčí: Zubzanda – Hanák, Baxa