Portugalsko – Slovinsko 24:29 (kon.) | Norsko – Island 31:28 (kon.) | Maďarsko – Švédsko 18:24 (kon.)
Maďarsko
18:24 (9:10)
Švédsko
Úterý 21.01.2020, 20:30 • Malmö Arena (Malmö) • Mistrovství Evropy mužů • Skupina 2

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního večera. (21:59:24)

Dnešní zápas je u konce. Švédové dokázali porazit Maďarsko o šest branek, po vyrovnaném průběhu rozhodli o svém úspěchu hlavně v závěrečných deseti minutách. Ve skupině II si tak připisují první výhru a ještě oživují šanci alespoň na souboj o 5. místo, ale jejich naděje i přes tento úspěch není příliš velká. V zítřejším souboji se utkají s Islandem. Maďaři i přes porážku zůstávají ve hře o semifinále. Pokud zítra dokážou porazit Portugalsko a Slovinsko prohraje s Norskem, tak se vskutku podívají mezi čtyřku nejlepších.

Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Jim Gottfridsson (SWE).

Maďarsko – Švédsko 18:24 (9:10)
    Nejvíce branek: Szita 4, Bánhidi 3, Máthé 3 – Pellas 5/1, Gottfridsson 5, Nilsson 4. Rozhodčí: Horáček – Novotný (oba CZE). Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3:0.

Konec zápasu. (18:24)
    60
    Z rychlého brejku se nyní ještě prosazuje Lagergren. (18:24)

60
    Gottfridsson ztratil míč, který následně získal Sipos. (18:23)

59
    Maďarům se v ofenzívě nedaří, tahle střela Máthého opět byla nepřesná. (18:23)

58
    Andreas Nilsson nyní míjí branku střelou z devíti metrů. (18:23)

58
    Švédové opět získali míč a už nikam nespěchají. (18:23)
    57
    Následný rychlý brejk už ale proměnil Arnesson. (18:23)

57
    Po zisku Arnessona spěchal do rychlého brejku Pellas, ale orazítkoval jen břevno. (18:22)
    56
    A z následného rychlého brejku skóruje Pellas. (18:22)

56
    Střelu Balogha opět kryje dnes fantastický Appelgren! (18:21)

55
    Maďaři si ještě zkoušejí vybírat oddechový čas. (18:21)
    55
    Ze spojky se prosazuje Gottfridsson a Švédsko je nyní hodně blízko ke svému prvnímu vítězství ve skupině II. (18:21)

54
    Bánhidi svou střelou pouze orazítkoval tyčku. (18:20)

53
    Mikler si připisuje důležitý zákrok proti střele Daniela Petterssona. (18:20)

53
    Střela Máthého z devíti metrů je nepřesná. (18:20)

52
    Ekhdal du Rietz byl zablokován, Švédové ale zůstávají u míče. (18:20)

51
    O míč nyní přichází Győri. (18:20)
    50
    Švédsko se po delší době ujímá dvoubrankového vedení, přesnou mušku měl Gottfridsson. (18:20)

49
    Hornyak nyní zbytečně přichází o míč. (18:19)
    49
    Daniel Pettersson se uvolnil na pravém křídle a dává další gól Švédska. (18:19)
    48
    Na spojce se uvolnil osamocený Bánhidi a znovu srovnává stav. (18:18)
    47
    Toho ale okamžitě zastupuje Andreas Nilsson. (17:18)

47
    Po delší době se vyznamenal Mikler, jenž vychytal Daniela Petterssona. (17:17)
    46
    Z levého křídla dává branku Bánhidi. (17:17)
    46
    Na pivotu nyní skóruje Andreas Nilsson. (16:17)
    45
    Na opačné straně okamžitě odpovídá Győri. (16:16)
    45
    Na pivotu se zjevil osamocený Daniel Pettersson a skóruje. (15:16)
    44
    Následně se o vyrovnání postaral Máthé. (15:15)

43
    Gottfridsson se dopustil útočného faulu. (14:15)

43
    Chyby na obou stranách, u míče jsou Maďaři. (14:15)

43
    Švédsko si bere oddechový čas. (14:15)

43
    Lagergren nepřesně přihrál, na druhé straně trefuje tyč Sipos. (14:15)
    42
    Szitu vychytal Appelgren, pak se ale prosazuje Bóka. (14:15)
    41
    Oba celky se rozstřílely, Gottfridsson krásně překonává Miklera. (13:15)
    40
    Na opačné straně dokázal skórovat Máthé. (13:14)
    40
    Střelou z levého křídla se prosazuje Lukas Nilsson. (12:14)
    39
    Tu střelou pod břevno proměňuje Balogh. (12:13)

39
    Darj fauloval Rostu a následuje sedmička pro Maďarsko. (11:13)
    38
    Lagergren se prosazuje z levého křídla. (11:13)

37
    Maďaři po dlouhém útoku museli střílet, Győri, znovu nevyzrál na skvělého Appelgrena. (11:12)

36
    Lukas Nilsson zatím přesilovku nezužitkoval, toho vychytal Mikler. (11:12)

36
    Dvouminutový trest musí odpykat Bánhidi. (11:12)
    35
    Střelou z devíti metrů snižuje Máthé. (11:12)
    35
    Tu s přehledem proměnil Pellas. (10:12)

34
    Bánhidi fauloval Lagergrena a následuje první sedmička pro Švédsko. (10:11)

34
    Na opačné straně trefuje Lukas Nilsson tyč, poté pálí mimo Szita. (10:11)

33
    Balogh po dlouhém útoku Maďarska ztrácí míč. (10:11)
    32
    Na druhé straně se trefuje z devíti metrů Lukas Nilsson. (10:11)
    32
    Szita přidává svůj čtvrtý gól v tomto utkání. (10:10)

32
    Na druhé straně vychytal Mikler ránu Lagergrena z devíti metrů. (9:10)

31
    Balogh se dopustil útočného faulu. (9:10)

31
    Začal druhý poločas. (9:10)

Úvodní poločas je za námi. Od začátku sledujeme nesmírně vyrovnanou bitvu, ve které moc branek nepadá díky skvělým výkonům obou brankářů Miklera s Appelgrenem. Švédové se v závěru přeci jen zvedli a do kabin odcházejí s jednobrankovým náskokem, ovšem po přestávce nás jistě čeká zajímavá podívaná. Druhý poločas začne zhruba ve 21:19.

30
    První poločas skončil. (9:10)

30
    Nicméně domácím se skórovat nepovedlo, proto do kabin odcházejí s jednobrankovým náskokem. (9:10)

30
    Žlutá karta pro tým Švédsko (Max Darj). (9:10)

30
    Nagyho střelu likviduje Appelgren a Švédsko může poprvé v zápase vést o dva góly. (9:10)
    29
    Další rychlý brejk nyní proměňuje Pellas. (9:10)

29
    Darj pálil vedle, poté se dopustil útočného faulu Nagy. (9:9)
    29
    Ze spojky se prosazuje také Bánhidi. (9:9)
    28
    Na spojce se ocitl osamocený Andreas Nilsson a překonává Miklera. (8:9)
    27
    Maďarsko nechce nechat soupeře jít do trháku, jeho osmý gól dává Nagy. (8:8)
    27
    Hezký gól ze spojky nyní dává du Rietz. (7:8)
    26
    Maďaři se snaží držet krok, o vyrovnání se postaral Balogh. (7:7)
    25
    Rychlý brejk Švédů proměňuje Gottfridsson. (6:7)

25
    Andrease Nilssona nyní vychytal Mikler, na opačné straně je zablokován Ligetvári. (6:6)
    24
    Na druhé straně ale okamžitě odpovídá Fekete střelou ze spojky. (6:6)
    23
    Švédové dnes poprvé vedou zásluhou Andrease Nilssona. (5:6)

23
    Appelgren opravdu čaruje, nyní znovu vychytal Ligetváriho! (5:5)

22
    Jeho spoluhráči ale nejsou v koncovce tak úspěšní, tvrdou ránu du Rietze likviduje Mikler. (5:5)

22

22
    Appelgren dnes také chytá skvěle, nyní zlikvidoval střelu z devíti metrů od Győriho. (5:5)

21
    Švédové nyní dobře brání a nepouštějí protivníka ke střele. (5:5)
    21
    Švédové byli trpěliví a nakonec se dokázal prosadit Chrintz. (5:5)
    20
    Až nyní se prosazuje Maďarsko, ze spojky skóruje Ligetvári. (5:4)

19
    Gottfridsson znovu nepřekonal Miklera, za téměř dvacet minut jsme zatím viděli pouhé čtyři branky. (4:4)

19
    Ligetvári se dopustil technické chyby. (4:4)

18
    Appelgren nejprve vychytal Balogha, vzápětí ale při pokusu o rychlý brejk nepřesně přihrál. (4:4)

17
    Lagergren nejprve nepřekonal Appelgrena, poté dokonce přišel o míč. (4:4)

17
    Ligetvári nepřekonal Appelgrena, ihned na to pálí vedle vzdálenější tyče Fekete. (4:4)
    16
    Pellas se zjevil na levém křídle a tentokráte střelou s pomocí země překonal Miklera. (4:4)

16
    Tohle je problém pro Máthého, který je dnes podruhé vyloučen na dvě minuty. Ještě jeden takovýto trest a zápas pro něj skončí. (4:3)

16
    Švédsku je znovu signalizována pasivita. (4:3)

15
    Švédové si berou oddechový čas. (4:3)

15
    Ligetvári pálí mimo, na druhé straně je zablokován Lukas Nilsson. (4:3)

14
    Mikler je opravdu úchvatný, nyní vytěsnil střelu z pivota od osamoceného A. Nilssona mimo svůj prostor tří tyčí! (4:3)

13
    Appelgren nyní úžasně zlikvidoval střelu Nagyho z devíti metrů! (4:3)

12
    Győri nepřesně přihrál, Švédové toho však nevyužili, neboť Gottfridsson míří mimo. (4:3)
    11
    Balogh znovu nepřesně přihrál a rychlý brejk tentokráte dokázal proměnit Lagergren. (4:3)

10
    Švédům to v ofenzívě opravdu nejde, na Miklera si teď nepřišel ani Chrintz. (4:2)
    10
    Maďaři opět vedou o dvě trefy po přesné střele Győriho. (4:2)

9
    Mikler je opravdu fenomenální! Po ztrátě Balogha čelil samostatnému úniku Pellase, ale předvedl naprosto úžasný zákrok levou rukou! (3:2)

8
    Bánhidmu nechybělo mnoho, ale nakonec orazítkoval pravou konstrukci, na druhé straně neuspěl se svou střelou Pellas. (3:2)
    7
    Na opačné straně se z pivota prosazuje Pellas. (3:2)
    7
    Maďaři hrají trpělivě, svůj třetí gól v tomto duelu přidává Szita. (3:1)

6
    Mikler na tomto šampionátu prostě čaruje, nyní si poradil se střelou Lukase Nilssona! (2:1)

6
    Švédsko si zahraje první přesilovku, dvě minuty musí odsedět Máthé. (2:1)
    5
    Maďarsko předvedlo trpělivý útok a z levého křídla se nakonec prosazuje podruhé v zápase Szita. (2:1)

5
    Nakonec zkusil vystřelit du Rietz a prostor tří tyčí těsně minul. (1:1)

4
    Švédům je nyní signalizována pasivita a už budou muset vystřelit. (1:1)

3
    První zákrok si připisuje na konto Appelgren, jenž vychytal Máthého. (1:1)
    3
    Domácí výběr okamžitě odpovídá, jeho první branku dává Gottfridsson. (1:1)
    2
    Domácí útočili celkem dlouho, nakonec měl úspěšnou mušku Szita střelou z křídla. (1:0)

1
    Hned v úvodní šancí se objevil Lagergren, ale fantastickým zákrokem ho dokázal vychytat brankář Mikler. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Maďarsko: Székely, Mikler – Sipos, Balogh, Ligetvári, Bóka, Győri, Nagy, Rosta, Máthé, Bánhidi, Szita, Fekete, Ubornyák, Hornyak, Tóth.

Švédsko: Palicka, Appelgren – Darj, Henningsson, Tollbring, D. Pettersson, Jeppsson, F. Pettersson, Pellas, Lagergren, Gottfridsson, Arnesson, A. Nilsson, E. du Rietz, Chrintz, L. Nilsson.

Rozhodčí: Horáček – Novotný (oba CZE).

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Oba soupeři se spolu naposledy utkali na loňském MS a tehdy slavilo úspěch Švédsko (33:30).

Maďarsko

Maďaři jsou asi zatím největším překvapením probíhajícího ME. V těžké skupině dokázali postoupit, i když po prvním poločase s Islandem to vypadalo, že už skončí v základní skupině. Po famózním druhém poločase ale vstupovali do čtvrtfinálové fáze s dvoubodovým ziskem a také v ní se postarali o jedno překvapení. Nejprve sice jasně podlehli Norsku o sedm branek a selhali hlavně v defenzívě, pak ale v důležitém střetnutí se Slovinskem smazali i čtyřgólový odstup a nakonec uspěli o jednu trefu. Na kontě tak mají čtyři body, a jestliže ve dvou závěrečných vystoupeních zvítězí, tak s jistotou postoupí do vytouženého semifinále.

Švédsko

Severský výběr byl před šampionátem považován na jednoho z největších favoritů na celkové prvenství, jenomže v polovině skupiny II je na úplně posledním šestém místě s nulovým bodovým ziskem. Hodně nepovedený výkon předvedl proti podceňovanému Portugalsku, kterému podlehl vysoko o deset branek. Následně předvedl zlepšený výkon proti konkurenčnímu Norsku, nicméně i tak zaznamenal porážku o tři branky. Pokud si chce nyní uchovat reálnou šanci alespoň v boji o 5. místo, tak potřebuje svého nadcházejícího rivala bezpodmínečně porazit.

Dosavadní výsledky Švédska na ME:

Švédsko – Švýcarsko 34:21
    Švédsko – Slovinsko 19:21
    Švédsko – Polsko 28:26
    Švédsko – Portugalsko 25:35
    Švédsko – Norsko 20:23

Přeji Vám krásný úterní večer. Čtvrtfinálová fáze na ME házenkářů se pomalu a jistě chýlí ke svému konci a tradičně došlo k několika překvapením. Obhájci stříbrné medaile z posledního evropského šampionátu jsou na domácí půdě ve velké krizi a jejich šance na semifinále se pohybuje už jen v teoretické rovině. Švédové teď budou bojovat o naději proti dobře hrajícímu Maďarsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.