David Servis – Písek 2:1 (po pr.) | Tábor – Klatovy 2:3 (kon.) | Kolín – Kobra 4:3 (kon.)
Dvůr Králové n. L. – Mostečtí Lvi 3:2 (2:1 po s.n.) | Bílina – Jablonec n/N 5:4 (kon.) | Vrchlabí – Trutnov 7:0 (kon.)
Děčín – Řisuty 4:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – SHK Hodonín 4:5 (po pr.) | Kopřivnice – Šumperk 2:1 (po pr.)
Val. Meziříčí – Opava 3:2 (2:1 po s.n.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 5:4 (kon.) | China Golden Dragon – Příbram 1:14 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 22.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 34. kolo

Domácím se po výhře nad Moravskými Budějovicemi podařilo porazit, sice v prodloužení, lídra tabulky Šumperk, a připsali si tak nejen skalp aktuálně nejlepšího týmu tabulky, ale také cenné 2 body do tabulky. Svou zásluhu na tom mají Adam Daron a Dominik Suchý , jakožto autoři gólů, ale také Patrik Gola a Radim Štěpánek, kteří jim na góly asistovali. Za hosty se prosadil Tomáš Drtil a asistoval mu Jakub Müller.Celý zápas byl velmi vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale v prosloužení se hosté nedostali k žádné šanci, zatím co domácí využili svou třetí šanci. Těmito dvěma body se posunuli na 6. místo se 40 body, ale jejich největší soupeř v boji o play off, Nový Jičín, měl dnes volno, takže má oproti |Kopřivnici zápas k dobru. Na pozici Šumperku se nic nemění, zůstává, a pravděpodobně zůstane až do konce sezony první. (20:15:55)

61:58
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Do úniku se dostal DOMINIK SUCHÝ, kterému přihrál Radim Štěpánek, a ten si v koncovce položil brankáře na led a zakončil do horní části branky. Asistence: Štěpánek.

60:19
    Ondřej Sluštík střílel od mantinelu.

60:01

Ani ve 3. třetině jsme se nedočkali gólu ani na jedné straně a tak se po 60 minutách rozdělí mezi oba týmy bod a o ten bonusový druhý budou bojovat v prodloužení, které se hraje 5 minut a na každé straně hrají 3 hráči a brankář.

60:00

59:39
    Domácí se dostali do útočného pásma.

59:08
    Nebezpečně se blížící puk a za ním hráč Šumperka, brankář Hromada raději podržel puk.

57:07
    Ondřej Sluštík pálil, Marek Peksa se musel pro střelu hodně natahovat.

56:06
    Domácí se snaží napadávat rozehrávku hostů, málem se to povedlo Dominiku Suchému.

54:37
    Po ledě to zkusil Robin Gebauer,brankář Peksa ale střelu viděl a betony ji vyrazil.

54:01
    Domácí se na chvilku dostali do útočného pásma, ale opět hrají hosté s pukem na hokejce.

52:25
    Hosté teď tráví většinu času v útočném pásmu, ale domácí se zatím úspěšně brání.

51:44
    Opět výborný zákrok Petra Hromady, dnes Kopřivnici velmi pomáhá.

51:05
    Dobrou obranou se domácím podařilo dostat mimo obranné pásmo.

50:41

50:04
    Další pokus od Matěje Macha, ale brankář hostů byl připraven.

48:40
    Daniela Spratka vychytal Petr Hromada.

48:02
    Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny.

47:12

45:58
    Do samostatného úniku se dostal Jan Milfait, neměl už ale sílu na zakončení.

45:29
    Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují.

45:12
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., držení).

44:03
    Miroslav Marek, vracející se z trestné, měl příležitost překonat brankáře hostů, ale neuspěl.

44:00

43:30
    Teď se domácím podařilo dvakrát z a sebou vyhodit a ubrat tím čas z oslabení.

42:57
    Hosté už se ale opět dostali do útočného pásma a kombinují přihrávky.

42:13
    Domácí začínají své oslabení dobře, vyhazují přes celé kluziště.

42:00
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Marek – 2 min., hákování).

40:01

Přicházejí také už domácí hráči za odpory jejich fanoušků.

Hráči hostů se již vrátili na ledovou plochu.

Začátek třetí třetiny se posune tak o 5 minut z důvodu technických závad rolby. Vše je už ale v pořádku a rolba upravuje ledovou plochu.

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Druhá třetina byla ze strany domácích aktivnější než ta první, většinu času trávili v útočném pásu, ale žádný gól to nepřineslo. Hosté měli taky své pasáže v útočném pásmu nebo samostatné úniky, ale také to nepřineslo radost v podobě vstřelené branky. Stav po 40 minutách je tak stále 1:1 a uvidíme, co přinese poslední část základní hrací doby.

40:00

39:31

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

38:53
    Po mele za bránou rozhodčí přerušil hru.

38:23
    Daniel Kabelka svými zády vyhodil puk na střídačku.

38:03
    Brankář domácích opět podržel Kopřivnici.

37:31
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Bochnak – 2 min., sekání).

34:39
    Z prostoru mezikruží střílel Tadeáš Jaroš.

34:21
    Zakázané uvolění domácích.

33:46
    Další střela hostů. Brankář domácích opět připraven.

33:27
    Zakázané uvolnění domácích a vhazování po pravici Petra Hromady.

32:35
    Střela Dominika Suchého nadělal problémy brankáři hostů.

32:08
    Hosté opět v útočném pásmu.

31:36

30:58
    Petr Hromada měl dobře přilepené betony k zemi a na střelu hostů tak byl připraven.

30:13
    Po vhazování střílel Adam Daron.

30:07
    Zakázané uvolnění na straně hostů.

29:50
    Od modré střílel David Stříž, brankář hostů ale stihl zareagovat.

29:18
    Dnes již 4. puk , který vyletěl mimo ledovou plochu.

28:42
    Z ničeho nic se před brankářem Kopřivnice zjevil Daniel Spratek.

27:58
    Daniel Hrubý jel sám na brankáře, situaci ale dobruslili pouze hráči hostů.

27:13
    Do útočného pásma se na chvíli dostali hosté, ale opět je hra v jejich obranném pásmu.

26:11
    Nahození Miroslava Marka chytil Marek Peksa.

25:25
    Od modré střílel Tomáš Fojtík.

24:55
    Domácí jsou aktivnější a drží se v útočném pásmu.

23:22
    Daniel Hrubý si připsal další střelu, kterou ještě pak dorážel, ale bez úspěchu.

23:01
    Nahození od modré tečoval Matěj Mach.

22:34
    Petr Hromada pozastavil hru, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

22:02
    Domácí již minutu nevystřídali a zdají se být unavení.

21:29
    Hosté se drží v útočném pásmu.

21:01

20:37
    Zakázané uvolnění, tentokrát na straně domácích.

20:08

20:01

Oba týmy již dorazily na hrací plochu.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

V prvních 20 minutách se hrál na obou stranách rychlý pohledný vyrovnaný hokej, takže se nemůžeme divit, že skóre utkání je zatím 1:1.Na fauly vyhrál Šumperk 3:1, ale ani jeden celek neskóroval v početní výhodě, přesto že Kopřivnice si gólovou šanci připravila ještě v přesilovce. Šumperk měl při svém gólu velkou dávku štěstí, ale to je sport.

20:00

19:34
    Z trestné lavice se ještě nestihl vrátit Adam Kofroň, když ADAM DARON s pomocí odrazu o tyčku a asistencí Patrika Goly srovnal na 1:1. Asistence: Gola.

19:32

18:35
    Miroslav Marek obkroužil bránu, ale brankář hostů se stačil přemístit.

17:51
    Hosté začínají oslabení stejně jako minule, vyhazují přes celé kluziště.

17:32
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kofroň – 2 min., sekání).

17:01
    Patrik Gola protečoval do útočného pásma.

16:45
    Další puk mimo hrací plochu.

16:20
    Zakázané uvolnění domácích.

15:33

15:08
    I když domácí byli v útočném pásmu, dobrým odhadem se podařilo hostům zachytit přihrávku Kopřivnice a vyhodit.

14:05
    Hosté vyhazují přes celé kluziště.

13:33
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

13:30
    Do úniku se málem dostal Ernest Bochnak.

12:21
    Dobrou přihrávku si nezpracoval Robin Gebauer.

10:39
    Draci právě vstřelili branku!
    Se štěstím pro hosty se po střele TOMÁŠE DRTILA z velmi malého úhlu zvedl puk o hokejku bránícího Filipa Krzaka a brankář Hromada již nestačil zareagovat. Asistence: Müller.

10:16

09:54
    Od modré střílel Radim Štěpánek.

09:12

08:53
    Tentokrát se před Hromadou objevil Daniel Hroch.

08:16
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vachutka – 2 min., hákování).

07:46
    Tomáš Drtil trefil tyč.

07:34
    Puk po teči domácího hráče vyletěl mimo hrací plochu.

07:12
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Gola – 2 min., vysoká hůl).

06:42
    Přečíslení domácích 3 na 2, zakončující Daniel Hrubý ale trefil pouze prvního hráče.

05:27
    Brankář Marek Peksa raději podržel puk pod svou lapačkou.

05:04
    Ofsajd přerušil akci hostů.

04:51
    Puk se dostal až do obranného pásma draků, kde se domácí snaží napadat.

01:32
    Ve středním pásmu se srazili 2 hráči hostů.

00:23
    Přes celé kluziště se s pukem vydal Ernest Bochnak, v zakončení ale nepřelstil gólmana hostů.

00:12

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, utkání brzo začne.

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík T., Stříž – Mach J. (C), Gebauer, Daron, Sluštík (A), Bochnak, Hrubý, Suchý (A), Fojtík F., Gola, Mach M., Marek

Draci Šumperk: Peksa (Wanecki) – Kabelka, Řezáč, Drtil (A), Haloda, Sedlák (A), Plhal – Krejčiřík, Jaroš, Scheuter, Müller, Vachutka, Haluza, Spratek, Antonov, Šíp, Hroch, Milfait (C), Urban, Kofroň

Rozhodčí: Novák – Konvička, Hranoš.

Vzájemné zápasy

Všechny letošní vzájemné duely vyhráli hráči ze Šumperka, Nejprve doma 5:2, následně v Kopřivnici 4:1 a nejtěsnější zápas z pohledu skóre vyhráli 3:2 opět na domácí půdě. Tak uvidíme, jak to dneska dopadne. Online reportáž můžete sledovat od 18 hodin.

Kopřivnice se aktuálně nachází skoro na opačné straně tabulky, okupuje 7. místo, ale stále má ještě šanci na postup. Bude to boj o 6. místo mezi Kopřivnicí, Novým Jičínem, na který aktuálně ztrácí Kopřivnice bod, a možná ještě Žďár nad Sázavou, který má sice 32 bodů, což je o 6 méně než je aktuální bodový stav Kopřivnice, ale oproti oběma týmům má zápas k dobru. K 5. místu v tabulce to má Nový Jičín 6 bodů, čtvrté místo je vzdáleno ještě o další 32 body a třetí ještě o další bod, aktuálně na něm je Hodonín s 49 body. Fanoušci domácích ale budou rádi, pokud se Kopřivnice dostane aspoň do čtvrtfinále, a k tomu potřebuje teď v posledních 10 zápasech nasbírat co nejvíce bodů.
    Kopřivnice v sobotu vyhrála první zápas od začátku tohoto roku, když doma deklasovala Moravské Budějovice 8:0. Předtím doma prohráli hráči Kopřivnice s Novým Jičínem 1:5 a se Žďárem nad Sázavou 2:3 po prodloužení.

Draci Šumperk

Hráči z Šumperka jsou aktuálně první v tabulce skupiny Východ s více než dvacetibodovým náskokem na druhý Havlíčkův Brod ,ale nemají jisté semifinále play off, protože Hodonín ztrácí na lídra 29 bodů, a zbývá mu 11 zápasů, a zároveň by musel Šumperk uhrát ve zbývajících zápasech maximálně 3 body, což se zdá celkem nereálné vzhledem k jeho formě. Takže teoreticky ne, ale prakticky už mají dnešní soupeři Kopřivnice jisté semifinále. Šumperk vyhrál posledních 9 zápasů 10, přičemž v tom jediném prohraném, hraném 14.12.2019 proti Hodonínu, prohrál až po samostatných nájezdech. Bod ztratil ještě v zápase s Novým Jičínem, který porazil 4:3 v prodloužení. Celkem tedy z 30 bodů získali hráči ze Šumperka 27 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.