Středočeský kraj – Moravskoslezský kraj 1:2 (kon.) | Liberecký kraj – Kraj Vysočina 0:3 (kon.) | Praha – Pardubický kraj 5:3 (kon.)
Olomoucký kraj – Zlínský kraj 2:7 (kon.) | Ústecký kraj – Královéhradecký kraj 2:3 (kon.) | Jihomoravský kraj – Plzeňský kraj 4:2 (kon.)
Moravskoslezský kraj – Karlovarský kraj 4:3 (kon.) | Kraj Vysočina – Jihočeský kraj 4:1 (kon.) | Pardubický kraj – Středočeský kraj 1:5 (kon.)
Zlínský kraj – Liberecký kraj 4:1 (kon.) | Praha – Ústecký kraj 4:4 (kon.) | Olomoucký kraj – Jihomoravský kraj 3:0 (kon.)
Karlovarský kraj – Královéhradecký kraj 3:8 (kon.) | Jihočeský kraj – Plzeňský kraj 3:6 (kon.)
Jihomoravský kraj
4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Plzeňský kraj
Středa 22.01.2020, 12:30 • Zimní stadion v Chebu • Olympiáda dětí a mládeže • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Z chebského Zimního stadionu Vás znovu zdraví Tomáš Stehlík!

Hokejový turnaj Zimní olympiády dětí a mládeže vstupuje do třetího hracího dne, který rozhodne o tom, kdo bude bojovat o medaile a kdo pojede bez úspěchu domů.

Třetí utkání středečního programu svede proti sobě Jihomoravský kraj a Plzeňský kraj.

Jihomoravský kraj potřebuje nutně bodovat. Ze čtyřbodových týmů má nejhorší skóre a je zatím až na pátém místě v tabulce skupiny B. Pokud se chtějí hokejisté z jihu Moravy prokousat výš, budou muset zabrat.

Hokejový tým Plzeňského kraje je zatím velkým zklamáním turnaje. Krčí se na posledním místě tabulky bez bodu. V úterý navíc zapsal dvě potupné porážky se skóre 1:13. Západočeši už ví, že pro ně dnes turnaj končí, budou hrát jen o čest a aspoň trochu lepší celkové umístění.

Na ledě už jsou rozhodčí, zatím sami. Jako čárový nastupuje také Vojtěch Šik, bývalý obránce Karlových Varů, opora sokolovského Baníku a nyní hráč místního Stadionu a skills kouč mladých hokejistů.

Na rozbruslení už nastoupily také oba týmy. Domácí Jihomoravský kraj v bílých dresech, Plzeňský kraj v modrém.

Jihomoravský kraj: Kavan (Brodecký) – Svoboda, Smolka, Kuswito, Šebela, Pospíšil, Máša, Eich – Middleton, Nekvapil, Modl, Marek, Nesvadba, Šalé, Pejchal, Rakus, Škodík, Zduba, Kučera. Trenér: Kališ.

Plzeňský kraj: Smola (Mečl) – Prošek, Štulc, Lučan, Hromádka, Buzek, Černý, Šlosar, Sochor – Hájek, Bílek, Hořejší, Šmíd, Mazanec, Reiser, Horský, Křemen, Kaiser, Benák, Jiříček, Komínek. Trenér: Vostřák.

Rozhodčí: Glanc – Hanák, Šik.

00:01

00:10
    Po deseti sekundách ofsajd Moravanů.

01:05
    Jihomoravský kraj nepřešel přes střední pásmo a musí znovu rozehrávat od Kavana.

01:38
    Nepovedená přihrávka a zakázané uvolnění Jihomoravského kraje.

01:50
    Jáchym Nesvadba zavezl puk do pásma, ale tam mu ujel do rohu.

02:40
    Tečovanou střelu Kuswita od modré vyrazil brankář Smola.

03:22
    Hájek vybojoval puk, nahrával ještě Kaiserovi, ale jeho pokus mířil mimo.

03:34
    Vyloučení v týmu Jihomoravský kraj (Nekvapil – 2 min., podrážení).

04:09
    Třikrát střílel od modré čáry obránce Buzek, s jeho pokusy si pokaždé poradil Jan Kavan.

04:44
    Útočící hráč v brankovišti, Plzeňský kraj přijde o pásmo.

05:23
    Přihrávka na Zdeňka Šmída byla příliš dlouhá. Zakázané uvolnění Plzeňského kraje.

05:34
    Jihomoravský kraj v plném počtu.

06:42
    Adam Jiříček chtěl objet Svobodu, ten ho ale tvrdě zastavil.

06:56
    Následuje icing Jihomoravského kraje.

07:55
    Kamil Škodík vyvezl puk, nahodil ho za Smolu a šel střídat.

08:16
    Před brankou Kavana operoval důrazný Hájek, gólman Moravanů odolal.

08:47
    Nyní Jan Kavan radši podržel puk po nahození plzeňských.

09:06
    Šebela se snažil poslat do úniku Jakuba Zbudu, ale je z toho zakázané uvolnění.

09:36
    Hned po překročení modré čáry pálil Ondřej Křemen do lapačky Kavana.

09:55
    Ofsajd Jihomoravského kraje.

10:24
    Šimon Kaiser se před brankou dostal ke dvěma střelám, první Kavan vyrazil, druhou už udržel v náruči.

10:48
    Lukáš Eich nahazuje za branku Smoly.

10:54
    Plzeňský brankář nakonec přikryl puk a vhazovat se bude po jelo pravé ruce.

11:28
    Plzeňský kraj právě vstřelil branku!
    Plzeňští jdou do vedení. Rychlou akci předvedli Křemen a zakončující ANTONÍN LUČAN. Asistence: Ondřej Křemen a Adam Jiříček.

12:26
    Vyloučení v týmu Jihomoravský kraj (Svoboda – 2 min., sekání).

12:48
    Po závaru před brankou Jihomoravané vyhazují až ke Smolovi.

13:35
    Střelci první branky Lučanovi tentokrát nevyšla na modré čáře střela z voleje.

14:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

14:26

15:00

Je za námi první třetina utkání mezi Jihomoravským a Plzeňským krajem. Západočeši předvádí zatím mnohem lepší výkon než ve včerejších zápasech a vedou po patnácti minutách 1:0.

Na ledě už je rolba, druhá třetina začne přibližně ve 13:10.

15:01

15:20
    Obránce Máša zastavil poklekem přihrávku na volného hráče, to byl důležitý zákrok hned v úvodu druhé třetiny.

17:05
    Hra je zatím neurovnaná, ani jeden z týmů se nedokáže usadit v útočném pásmu.

18:16
    Až nyní dostali hráči Jihomoravského kraje svého soupeře pod tlak.

19:08
    Jenže bez výsledku a nyní se do útoku vydávají Západočeši.

19:22
    První zákrok druhé třetiny si nakonec připisuje plzeňský Smola po střele Modla.

20:02
    Šikovně se před branku protlačil Richard Marek, jenže trefil jen levý beton Antonína Smoly.

20:54
    Plzeňský brankář teď vůbec neviděl střelu od modré Libora Kuswita. Ta proletěla brankovištěm vedle.

21:16
    Na druhé straně se po protiútoku plzeňských strhla menší strkanice, která se obejde bez trestů.

22:07
    Na útočníkovi Šalém viseli dva obránci, stejně se dostal do zakončení a Smola musel zakročit levým betonem.

23:04
    Plzeňský kraj zahrál na zakázané uvolnění.

23:40
    Vyloučení v týmu Jihomoravský kraj (Kuswito – 2 min., napadení).

24:12
    Plzeňští ztratily hned v úvodu přesilovky pásmo, následné nahození zpět raději podržel Jan Kavan.

24:38
    Adam Buzek schovanou střelou vyprášil beton jihomoravského gólmana.

25:29
    Jihomoravský kraj právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Ač hákován, ujel JÁCHYM NESVADBA plzeňským obráncům a v oslabení dává první gól Jihomoravského kraje. Bez asistence.

25:40
    Jihomoravský kraj je v plném počtu.

26:17
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Antonínem Smolou.

26:45
    Přihrávku Křemena odrazil do bezpečí Denis Svoboda.

27:49
    Vyloučení v týmu Plzeňský kraj (Mazanec – 2 min., podrážení).

28:06
    Po trefě v oslabení přidává Jihomoravský kraj i gól v přesilové hře. Velkou zásluhu má na obratu Máša, který milimetrovou přihrávkou našel volného MICHALA NEKVAPILA. Ten nemohl minout. Asistence: Martin Máša a Eduard Šalé.

28:39
    Vyloučení v týmu Plzeňský kraj (Šmíd – 2 min., sekání).

29:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

29:30
    Škodík nedosáhl na hranici brankoviště na přihrávku Máši.

29:37
    Plzeň pyká za svou nedisciplinovanost. Druhý přesilovkový gól v závěru třetiny přidává EDUARD ŠALÉ. Asistence: Martin Máša a Lukáš Eich.

30:00

Půlku zápasu byla hra Plzeňského kraje hodná chvály. Hostům se rozsypala obrana po inkasovaném gólu ve vlastní přesilovce. Od té doby na ledě vládne Jihomoravský kraj, který už vede 3:1.

30:01

30:50
    Oba týmy už navštívily obranná pásma soupeře, zatím bez střelby.

32:14
    Po zmatcích v obraně Jihomoravského kraje se v útoku usadili Západočeši.

32:45
    Jenže nic nevymysleli a hra už se přelévá na druhou stranu.

33:02
    Střela Kuswita od modré zblokována vysoko nad branku.

34:09
    Největší šanci třetí třetiny teď prováhali Nekvapil s Šalém. Vhazovat se bude po levici Antonína Smoly.

34:40
    Vyloučení v týmu Jihomoravský kraj (Máša – 2 min., sekání).

35:07
    Po tlačenici u mantinelu vykazuje rozhodčí hru do středního pásma.

35:20
    Plzeňští už jsou nastěhovaní zpět v útočné třetině.

35:53
    Ale Robin Rakus posílá puk až za Smolu a Jihomoravský kraj může střídat.

36:40

37:37
    Tahle branka jde na vrub brankáře Smoly. Ten neudržel nevinné nahození od modré a JAKUB MODL nakonec dostrkal puk až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Zduba.

37:44
    Po další šanci Jihomoravského kraje se pustili do pěstní výměny názorů Marek a Buzek.

37:44
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Jihomoravský kraj (Marek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Plzeňský kraj (Buzek – 2 min., hrubost).

38:27
    Vyloučení v týmu Jihomoravský kraj (Svoboda – 2 min., podrážení).

38:52
    Plzeňský kraj ještě neskládá zbraně a v přesilové hře snižuje na 2:4. Autorem branky je ADAM BENÁK. Asistence: Aleš Mazanec a Antonín Lučan.

39:44
    Oba týmy v plném počtu.

40:21
    Zakázané uvolnění Plzeňského kraje.

40:56
    Jihomoravané šli čtyři proti dvěma obráncům, ale zakončující Šalé netrefil branku!

41:42
    Nyní to pěkně sehráli plzeňští útočníci, ale ani Aleš Mazanec nemířil přesně.

42:20
    Plzeňský kraj odvolává Smolu z branky!

42:29
    Obrovská mela před brankou Jana Kavana skončila zalehnutím puku jihomoravským gólmanem.

42:29
    Oddechový čas pro Plzeňský kraj.

42:29
    Plzeňští v šesti s prázdnou brankou.

42:50
    Jenže Jihomoravský kraj dostal puk až za plzeňskou branku.

43:10
    Nyní Moravané vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

43:15
    A hned po buly znovu.

43:27
    Po zblokované střele Modla puk opět ve středním pásmu.

44:00
    Minuta do konce, Plzeňský kraj se složitě dostal do útočného pásma.

44:30
    Jenže ho záhy ztratil a musí zpět.

Závěr zápasu si hokejisté Jihomoravského kraje pohlídali a vítězí ve třetím dnešním utkání nad Plzeňským krajem 4:2. Rozhodující byla druhá třetina, kdy Moravané otočili vývoj zápasu.

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Jáchym Nesvadba a Adam Benák. (14:00:34)

Tomáš Stehlík

Branky a nahrávky: 26. Nesvadba, 29. Nekvapil (Máša, Šalé), 30. Šalé (Máša, Eich), 38. Modl (Zduba) – 12. Lučan (Křemen, Jiříček), 39. Benák (Mazanec, Lučan)

Rozhodčí: Glanc – Hanák, Šik