Moravskoslezský kraj – Kraj Vysočina 3:2 (4:1 po s.n.) | Olomoucký kraj – Královéhradecký kraj 2:5 (kon.) | Ústecký kraj – Zlínský kraj 5:1 (kon.)
Olomoucký kraj – Kraj Vysočina 2:1 (kon.) | Královéhradecký kraj – Moravskoslezský kraj 2:4 (kon.)
Olomoucký kraj
2:5 (0:3, 0:0, 2:2)
Královéhradecký kraj
Čtvrtek 23.01.2020, 09:00 • Zimní stadion v Chebu • Olympiáda dětí a mládeže • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Ze Zimního stadionu v Chebu Vás i ve čtvrtek zdraví Tomáš Stehlík!

Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 vstoupila do svého posledního dne. Dnes tedy vyvrcholí i hokejový turnaj a my se nyní budeme věnovat prvnímu semifinálovému utkání.

V něm proti sobě nastoupí vítěz chebské základní skupiny Olomoucký kraj proti druhému z karlovarské skupiny Královéhradeckému kraji.

OLOMOUCKÝ KRAJ
    Hokejisté Olomouckého kraje vyhráli svou základní skupinu se ziskem 10 bodů za pět výher a jednu porážku. Jejich 23 vstřelených branek je druhým nejlepším číslem celého turnaje, s 11 obdrženými góly jsou třetí. Zajímavostí je, že Hanáci v šesti zápasech vstřelili jen dva góly v početní výhodě (hráli 19 přesilovek) a horší bilanci v tomto ohledu mají už jen Pražané. Kapitánem a zároveň nejproduktivnějším hráčem Olomouckého kraje je Tobiáš Kuchta. Za zmínku stojí i 8 asistencí Dominika Jeřábka a skvělá čísla brankáře Valenty. Ten je s více než 95% úspěšností nejlepším gólmanem turnaje.

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
    Z Karlových Varů se do Chebu přesunul druhý tým tamní skupiny Královéhradecký kraj. Ten zakončil základní část turnaje se stejnou bilancí pěti výher a jedné porážky jako jeho dnešní soupeř. Skóre však královéhradečtí tak oslnivé nemají. Sice vstřelili celkem 22 gólů, jenže jich také 16 dostali. Vypíchnout musíme, že hokejisté z východu Čech jsou nejméně vylučovaní, zatím posbírali jen 28 trestných minut. Nejproduktivnějším hráčem Královéhradeckého kraje je Jiří Felcman, který vstřelil dvě branky a přidal osm asistencí. V útoku řádí ovšem i Matyáš Sláma, autor celkem sedmi tref. V brankovišti tým spoléhá na Jana Kasala, který nastoupil v šesti zápasech. V nich na něj šlo celkem 130 střel (5. nejvyšší číslo turnaje). Drží se zatím na úspěšnosti téměř 91%.

Ještě doplním, že semifinálová utkání se stále hrají na 3x 15 minut s úpravou ledu po první třetině. V případě nerozhodného stavu po třetí části bude následovat pětiminutové prodloužení 4 na 4, případně samostatné nájezdy.

Rozbruslení už je za námi, zdraví se kapitáni obou týmů. Domácí Olomoucký kraj ve žlutých dresech, královéhradečtí nastoupí k chebské premiéře v modré sadě.

00:01

00:15
    Do prvního útoku se vydali hosté. Na přihrávku Trejbala před brankou nikdo z jeho spoluhráčů nečekal.

00:48
    A v první vážnější šanci na druhé straně neuspěl Peškar proti Kasalovi.

01:13
    Královéhradecký kraj právě vstřelil branku!
    Máme tu rychlou první branku! V tlačenici před brankou se nejlépe zorientoval LUKÁŠ KRÁL, který dostal puk za záda Valenty. Asistence: Pavel Šimek a Marek Mráz.

02:00
    Z Hradce Králové dorazila i početná skupina fanoušků, která vytváří na tribuně dobrou atmosféru.

02:31
    Brankář Kasal raději přikryl puk před Vernerem a vhazovat se bude v obranném pásmu Královéhradeckého kraje.

03:14
    Obránce Zavoral vystihl přihrávku soupeře, najel si do dobré pozice, ale jeho střela skončila v lapačce Kasala.

03:52
    Jaromír Síla se protlačil do útočného pásma, tam si ho pohlídal Juřík.

04:19
    Po rychlém protiútoku zasahoval Kasal proti střele Janecha.

04:55
    Zpětnou přihrávku olomouckých teď na poslední chvíli tečoval ven z pásma Petr Fiala.

05:38
    Střela Ondřeje Peškara mimo.

05:52
    Hosté vedou už o dva góly. Na konci pohledné kombinace střílel do prázdné branky znovu LUKÁŠ KRÁL. Asistence: Pavel Šimek a Jan Vencl.

06:50
    Olomoucký kraj se snaží rychle odpovědět, ale útočné trio si před brankou Kasala nerozumělo.

07:27
    Jan Vencl zakončoval v pádu na hranici brankoviště jen do brankáře Valenty.

08:50
    Olomoučtí už zvedali ruce, ale střela Seidenglanze zazvonila o tyč a rozhodčí rozpažil!

09:33
    Kotouč mimo kluziště, vhazovat se bude před Michaelem Valentou.

09:40
    Olomoučtí jsou snad ještě v postelích! Hned po buly zůstal volný JIŘÍ KLÍMA, který trefil přesně horní roh branky. Asistence: Jiří Felcman a Daniel Dunda.

11:59
    Po další rychlé akci zakončoval Matyáš Smála, Valenta vyrazil.

13:30
    Olomoucký kraj sice zatlačil soupeře do obranného pásma, ale do střely se žlutí nedostali.

14:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

14:40
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (Drábek – 2 min., faul kolenem).

14:55
    V oslabení ujeli dva na jednoho Kuchta s Janechem, ale olomoucký kapitán nedokázal dostat puk na svého kolegu.

15:00

Chebské semifinále mezi Olomouckým a Královéhradeckým krajem má zatím jasný průběh. Po prvních patnácti minutách vedou hosté už 3:0. Oba týmy zamířily do šaten, druhá třetina začne přibližně v 9:37.

15:01

15:25
    Střelu Felcmana vyráží betonem Michael Valenta.

16:40
    Olomoucký kraj v plném počtu, Královéhradečtí se v přesilové hře do vážnější šance nedostali.

17:03
    Valenta raději přikryl puk před napadajícím Venclem a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

17:20
    Vyloučení v týmu Královéhradecký kraj (Vytlačil – 2 min., podrážení).

17:31
    Hned po buly nevyšla olomouckým rozehrávka a modří dostali puk až k Valentovi.

18:10
    Felcman přetlačil u modré čáry olomouckého obránce a královéhradečtí se znovu osvobozují.

18:50
    Žlutým se nedaří, přes celé hřiště odpaluje puk obránce Žaba.

19:20
    Východočeši už jsou kompletní.

19:40
    Zavoral si sjel až před branku, kde nedosáhl na přihrávku.

20:30
    Oproti předchozím dnům je podpora z hlediště mnohem hlasitější, což mají na svědomí zejména příznivci Královéhradeckého kraje.

21:55
    Galvas zavezl puk do pásma, tam se o něj stará Vojtěch Vytlačil.

22:45
    Další útok olomouckých hokejistů nevyšel, Izák přišel o puk a musí se rychle vracet.

23:53
    Patrik Janech viděl před brankou Seidenglanze, ale přihrávku na něj zblokoval jeden z obránců.

24:41
    Zakázané uvolnění Královéhradeckého kraje.

24:58
    Střelu od modré čáry Vernera skryl Kasal v náruči.

25:07
    Tečovaná střela Davida Svozila nadělala problémy Kasalovi, nakonec puk hostující brankář zkrotil.

25:22
    V tlaku jsou nyní domácí. Bekhendovou střelu Jeřábka ukryl mezi betony Jan Kasal.

26:02
    Po delší době se v útočném pásmu usadili modří.

26:45
    Jenže puk jim utekl z pásma a budou muset založit novou rozehrávku.

27:05
    David Cekr pod tlakem vyhodil jen do středního pásma.

27:45
    Vyloučení v týmu Královéhradecký kraj (Felcman – 2 min., podrážení).

27:57
    Adam Drábek střílel z dobré pozice vedle pravé tyče.

28:30
    Po úniku v oslabení hledal Dunda Šimka, který na puk nedosáhl.

28:58
    Proti střele Tobiáše Kuchty vytáhl parádní semafor Jan Kasal!

29:32
    Střelu Cekra zastavil obránce Dunda.

30:00

Druhá třetině je za námi, žádný gól jsme v ní neviděli a Královéhradecký kraj tak půjde do třetí patnáctiminutovky s nadějným náskokem. Za ten může děkovat zatím bezchybnému Janu Kasalovi.

30:01

30:30
    Pronikajícího Klímu zastavil obránce Drábek.

31:07
    Olomoucký kraj právě vstřelil branku!
    Olomoucký kraj po přestávce rychle snižuje zásluhou kapitána TOBIÁŠE KUCHTY a vrací se do zápasu. Asistence: Ondřej Peškar.

32:13
    Před Valentou tečoval puk Felcman, olomoucký gólman zasáhl přesně.

32:55

34:17
    Marek Mráz vyvezl puk z pásma, ale pak vyhodil na další zakázané uvolnění.

34:59
    Olomoucký tlak trvá, další rána Kuchty mířila vedle.

35:00
    Až Pavlu Šimkovi se povedlo vyvézt puk do bezpečí a hosté konečně střídají.

35:45
    Střela Jeřábka vypadla na brankovišti před Peškara, který měl zablokovanou hůl.

36:26
    Další nebezpečná rána Janecha proletěla kolem branky Kasala.

36:53
    Jaromír Cícha vyhodil na zakázané uvolnění a v předklonu odjíždí ke střídačce. Olomoucký kraj má obrovský tlak.

37:02
    Tohle bude ještě drama! Střelu Vernera dotlačil za záda Kasala snad i očima DENIS SEIDENGLANZ. Asistence: Oldřich Verner a Ondřej Peškar.

38:17
    Tlak olomouckých hokejistů nadále trvá.

38:45
    Jiří Felcman vyhazuje na zakázané uvolnění.

39:10
    Olomoučtí si přihráli rukou a hra se posune do středního pásma.

39:33
    Neskutečný Jan Kasal teď předvedl tři skvělé zákroky proti Lichnerovi a Seidenglanzovi!

40:12
    Hosté po dlouhé době v útočném pásmu, ale brzy o puk přišli.

40:50
    Už se hraje zase před Kasalem, přihrávka Vernera před branku neprošla.

41:22
    Střelu Janecha zblokoval jeden z obránců.

41:59
    Obrovská radost královéhradeckých hokejistů. Dva na jednoho ujeli olomoucké obraně Sláma a JIŘÍ KLÍMA, který zvyšuje na 4:2. Asistence: Matyáš Sláma.

42:31
    Královéhradecký kraj už je jednou nohou ve finále. Do otevřené obrany zamířil PAVEL ŠIMEK a přesnou střelou na bližší tyč uklidňuje svůj tým. Bez asistence.

43:02
    Dvě minuty před koncem střílel od modré Filip Žaba mezi betony Valenty.

43:34
    Kasal vytáhl další skvělý zákrok proti Oldřichu Vernerovi!

44:00
    Minuta do konce, olomouckým už nezbývá čas.

44:35
    Hosté drží puk za brankou a šetří čas.

44:42
    Po postavení mimo hru žlutých se vhazuje ve středním pásmu.

44:50
    Ještě jedno vhazování před Kasalem po icingu hostů.

45:00

Prvním finalistou olympijského turnaje hokejistů je Královéhradecký kraj! Olomoucký kraj měl sice v závěru drtivý tlak, podařilo se mu snížit na rozdíl jediné branky, ale na vyrovnání nedosáhl. Na Hanáky čeká po výsledku 2:5 utkání o bronzové medaile.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Dominik Jeřábek a brankář Jan Kasal.

Královéhradečtí hokejisté po postupu do finále slaví na ledě se svými fanoušky vítězným pokřikem. To jsme tady v Chebu zatím neviděli. (10:27:30)

Tomáš Stehlík

Branky a nahrávky: 32. Kuchta (Peškar), 38. Seidenglanz (Verner, Peškar) – 2. Král (Šimek, Mráz), 6. Král (Šimek, Vencl), 10. Klíma (Felcman, Dunda), 42. Klíma (Sláma), 43. Šimek

Olomoucký kraj: Valenta (Vojtek) – Zavoral, Drábek, Svozil, Nášel, Galvas, Compel, Juřík, Cekr – Seidenglanz, Lichner, Izák, Janech, Jeřábek, Verner, Hanák, Kuchta, Peškar, Ungr. Trenér: Rutar.
    Královéhradecký kraj: Kasal (Lequin) – Sklenář, Fiala, Dunda, Klepš, Mráz, Žaba,Vytlačil, Bezpalec, Veselý – Sláma, Klíma, Vencl, Šimek, Síla, Král, Mach, Trejbal, Felcman, Zámečník. Trenér: Král.

Rozhodčí: Kosnar – Baxa, Juránek