Moravskoslezský kraj – Kraj Vysočina 3:2 (4:1 po s.n.) | Olomoucký kraj – Královéhradecký kraj 2:5 (kon.) | Ústecký kraj – Zlínský kraj 5:1 (kon.)
Olomoucký kraj – Kraj Vysočina 2:1 (kon.) | Královéhradecký kraj – Moravskoslezský kraj 2:4 (kon.)
Olomoucký kraj
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Kraj Vysočina
Čtvrtek 23.01.2020, 13:15 • Zimní stadion v Chebu • Olympiáda dětí a mládeže • O 3.–4. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Ze Zimního stadionu v Chebu Vás i ve čtvrtek zdraví Tomáš Stehlík!

V programu hokejového turnaje Zimní olympiády dětí a mládeže zbývají už jen dva zápasy. V tom prvním si to o bronzové medaile rozdají hráči Olomouckého kraje a Kraje Vysočina.

OLOMOUCKÝ KRAJ
    Hokejisté Olomouckého kraje v raním semifinále tady v Chebu podlehli 2:5 Královéhradeckému kraji. I když po první třetině prohrávali už 0:3, dokázali se dvěma góly v poslední části vrátit do zápasu a sahali dokonce po vyrovnání. V závěru však doplatili na hru vabank a inkasovali další dvě branky, které rozhodly.
    Cesta turnajem
    SK1 Jihočeský kraj 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
    SK2 Liberecký kraj 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
    SK3 Kraj Vysočina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
    SK4 Plzeňský kraj 6:1 ((5:0, 1:1, 0:0)
    SK5 Zlínský kraj 2:7 (1:1, 0:6, 1:0)
    SK6 Jihomoravský kraj 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
    SEM Královéhradecký kraj 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

KRAJ VYSOČINA
    Posledního vítěze olympijského turnaje z Vysočiny zastavil v semifinále vítěz karlovarské skupiny z Moravskoslezského kraje. Vyrovnané semifinále v Karlových Varech rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých hokejisté z Vysočiny proměnili jen jeden pokus, oproti čtyřem úspěšným nájezdům soupeře.
    SK1 Zlínský kraj 6:3 (2:3, 1:0, 3:0)
    SK2 Plzeňský kraj 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
    SK3 Olomoucký kraj 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
    SK4 Jihomoravský kraj 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
    SK5 Liberecký kraj 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
    SK6 Jihočeský kraj 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
    SEM Moravskoslezský kraj 2:3sn. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)

Všichni aktéři už jsou na ledě. Olomoucký kraj dnes znovu ve žlutých dresech, Kraj Vysočina oblékl modrou sadu.

Olomoucký kraj: Vojtek (Valenta) – Zavoral, Drábek, Svozil, Nášel, Galvas, Compel, Juřík, Cekr – Seidenglanz, Lichner, Izák, Janech, Jeřábek, Verner, Hanák, Kuchta, Peškar, Ungr. Trenér: Rutar.

Kraj Vysočina: Sigmung (Černý) – Matějíček, Topol, Vaněček, Bláha, E. Zamazal, Vandas, Jeletz – Port, Prchal, Coufal, Peš, Jungwirth, Doležal, Bakus, Novák, Teplý, Fábry, Kudrna, D. Zamazal, Šantora. Trenér: Morava.

Rozhodčí: Čuňočka – Goltsch, Sýkora.

K utkání o bronz je už připraveno vše, kromě výsledkové tabule, kde svítí 15 minut.

00:01

01:23
    Úvodní oťukávání mají oba týmy za sebou.

01:41
    Kraj Vysočina právě vstřelil branku!
    Kraj Vysočina jde z první větší šance do vedení. Brankáře Vojtka překonal přesnou střelou VÁCLAV KUDRNA. Asistence: Oldřich Novák.

02:10
    Zakázané uvolnění Kraje Vysočina.

02:18
    Před branku si najel Seidenglanz, mířil nad.

03:00
    Dle informací organizátora turnaje se opravdu bude hrát 3x 15 minut z důvodu dodržení časového harmonogramu.

04:12
    Tobiáš Kochta se protáhl podél pravého mantinelu a jeho střelu pak udržel v náruči Filip Sigmung.

05:35
    Patrik Janech vystihl rozehrávku Vysočiny, ale do zakončení se nakonec nedostal.

06:22
    Nahození Martina Matějíčka ukryl pod lapačkou Martin Vojtek.

06:48
    Galvas nahazuje do útočného pásma.

06:53
    Ale obrana Vysočiny olomoucké zas rychle vyhnala.

07:14
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lichner.

07:24
    Adam Drábek vyhodil až na Sigmunga.

08:00
    Zatím jsou aktivnější oslabení hráči Olomouckého kraje, kteří hosty ještě nepustili k puku.

08:20
    Až teď se Vysočina dostává do útočné třetiny.

08:35
    A střela Hynka Peše míří od vyrážečky Vojtka do ochranné sítě.

09:14
    Olomoucký kraj hraje v plném počtu.

10:01
    Zakázané uvolnění domácích.

10:30
    Po zmatcích před Sigmungovou brankou střílel Janech jen do betonu.

11:30
    Hanáci se ubránili útočné akci Vysočiny a míří do protiútoku.

12:02
    Ale ten jim nevyšel. Hra je teď plná nepřesností.

12:38
    Jan Vaněček od modré čáry vyprášil pravý beton Vojtka.

14:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

14:05
    A bude se vylučovat na straně Vysočiny, Vojtek už chvátá ke střídačce.

14:13
    Vyloučení v týmu Kraj Vysočina (Jeletz – 2 min., nedovolené bránění).

14:32
    Olomoucký útok zastavil ofsajd, následně obránci Vysočiny vyhodili.

14:56
    Čtyři sekundy před sirénou musel Sigmung zasahovat u své levé tyče.

15:00

První třetina utkání o bronzové medaile je u konce. Díky brzké brance Václava Kudrny zatím vede Kraj Vysočina nad Olomouckým krajem těsně 1:0. Druhá část začne po úpravě ledu zhruba ve 13:52.

15:01

15:38
    Olomoučtí, kteří si z první části přinesli zbytek přesilovky, poprvé zahrozili. Sigmung zasáhl proti střele Janecha.

15:48
    Další pokus Patrika Janecha mířil příliš vysoko.

16:13
    Kraj Vysočina v plném počtu.

16:53
    Střela Seidenglanze mířila dobře do rohu, ramenem jí stačil vyrazit Filip Sigmung.

17:26
    Zakázané uvolnění Vysočiny.

18:07
    Po chvíli stejné provinění na druhé straně.

18:13
    Po buly si připravil palebnou pozici Hynek Peš, proti kterému betonem zasáhl Vojtek.

19:05
    Dva na jednoho šli Janech s Kuchtou, druhý jmenovaný netrefil puk dobře.

19:45
    Vhazovat se po dalším zákroku Sigmunga bude v obranném pásmu Kraje Vysočina.

20:48
    Oba celky mají nyní potíže s přechodem středního pásma.

21:14
    Oldřich Novák udělal kličku na modré čáře a poslal spoluhráče do ofsajdu.

21:57
    S útočícím Prchalem si skvěle poradil obránce Galvas.

22:33
    Coufal přihrával před branku na Peše, ten na puk nedosáhl.

23:18
    Olomouc se z tlaku dostává jen vyhozením puku do středního pásma.

23:28
    Následné nahození zpět do olomoucké třetiny ukryl Martin Vojtek.

23:38
    Šantora zůstal za obranou Olomouckého kraje, ale Vojtek stačil zasáhnout betonem.

24:11
    Puk vypadl před prázdnou branku na hůl Šantory, který přestřelil! Jeho spoluhráči už zvedali ruce, tohle měl proměnit.

25:02
    Zakázané uvolnění Olomouckého kraje.

25:02
    V hledišti už je mnoho sportovců, kteří mají po svých disciplínách, a vytvářejí v přerušené hře dobrou atmosféru.

26:15
    Tobiáš Kuchta přihrávkou zpoza branky trefil hůl brankáře Sigmunga, který si puk naštěstí pro něj srazil jen pod beton.

26:49
    Olomouc už pěknou chvíli hraje s šesti hráči, ovšem i s gólmanem v brance.

26:52
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jeřábek.

27:29
    Po tvrdém nárazu zůstal u mantinelu za brankou Vojtka ležet Peš s vyraženým dechem.

27:29
    Útočník Kraje Vysočina už je na střídačce v péči zdravotníků.

27:49
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (Verner – 2 min., sekání).

28:18
    Trojice olomouckých hokejistů se zatím brání úspěšně.

28:35
    Střelu od modré vyrazil Vojtek před Fábryho, ale i s jeho dorážkou si olomoucký brankář nakonec poradil.

28:51
    Tvrdá rána Porta zaduněla o pravý beton Vojtka.

29:06
    Olomoucký kraj z následného protiútoku vyrovnal! Na ledě však zůstal ležet jeden z útočníků domácích a spěchají k němu zdravotníci.

29:06
    Hráč Olomouckého kraje nevypadá vůbec dobře a zamířil v doprovodu záchranářů rovnou do útrob stadionu. Rozhodčí se radí, jak nastalou situaci vyřešit.

29:06
    Olomoucký kraj právě vstřelil branku!
    Olomoučtí přežili oslabení pěti proti třem a z úniku vyrovnává DOMINIK JEŘÁBEK. Asistence: Marek Compel.

29:06
    Vyloučení v týmu Kraj Vysočina (Fábry – 2+2 min, vysoká hůl).

30:00

Po druhé třetině mají k bronzovým medailím oba týmy stejně blízko. Olomoucký kraj na konci třetiny ubránil dvojnásobné oslabení a následně ještě ve čtyřech vyrovnal. Třetí třetina začne během malé chvilky.

30:01

30:30
    Olomoučtí jsou rozestaveni v útočném pásmu, mají před sebou dlouhou přesilovku.

31:11
    Galvasova střela skončila na zadním mantinelu.

31:32
    Kraj Vysočina vyhazuje až za Vojtka.

32:23
    Denis Zamazal zblokoval přihrávku a poslal puk ven z pásma.

32:53
    Střelu Galvase stáhl ze vzduchu do lapačky Sigmung. Do konce trestu Fábryho zbývá 12 sekund.

33:06
    Vysočina je v plném počtu a vracející se Fábry málem dosáhl na puk. Býval by jel sám na brankáře.

33:50
    Poprvé ve třetí třetině se do útočného pásma dostali také hosté.

33:56
    Následuje první zákrok ve třetí části Martina Vojtka.

34:46
    Většina publika zjevně fandí Olomouckému kraji, který teď útočí.

35:22
    Přetlačovanou o puk před střídačkou Vysočiny ukončil hvizd hlavního rozhodčího.

35:40
    Peškar poslal puk volnému Janechovi, tomu před odkrytou brankou přeskočil puk čepel hole!

36:36
    Tentokrát to už olomouckému útoku vyšlo! Po nahrávce Kuchty otáčí skóre PATRIK JANECH. Asistence: Tobiáš Kuchta a Ondřej Peškar.

37:20
    Kličky Hynka Peše zastavila olomoucká obrana hned za modrou čárou.

38:30
    Olomoučtí mají vysunutý pressing, se kterým si zatím rozehrávající Vysočina neví rady.

39:31
    Tobiáš Kuchta teď vystrašil Sigmunga střelou, která letěla těsně nad.

40:04

40:10
    Olomoučtí vyhráli buly a vyhazují až za Sigmunga.

40:36
    David Cekr od červené čáry znovu posílá puk po mantinelu do útočného pásma.

41:14
    Kevin Coufal se prokličkoval až před Vojtka, ten jeho bekhendový pokus skryl u pravé tyče.

41:14
    Oddechový čas pro jeden z týmů. Přes humbuk v hledišti nebyl hlasatel slyšet.

41:50
    Olomoučtí, kterým patřil onen time-out, se zatím brání dobře, ale vyhodit se teď Drábkovi nepovedlo.

42:04
    Domácí jsou v plném počtu.

43:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, Vysočina rozehrává ze svého pásma.

43:20
    Sigmung startuje z branky, Vysočina zkouší power-play!

43:36
    Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (Zavoral – 2 min. – držení).

43:36
    Oddechový čas pro Kraj Vysočina.

43:36
    Na buly v útočném pásmu hosté v šesti bez brankáře.

44:38
    Obrovský tlak Kraje Vysočina! Martin Vojtek se vydýchává v brankovišti, teď zastavil snad pět střel za sebou.

44:45
    Vhazování po pravé ruce Vojtka.

44:50
    Ungr zblokoval střelu od modré a vyhazuje přes všechny čáry! Tohle už hosté nestihnou.

Úžasný závěr utkání o bronz! Hrdinou olomouckých je brankář Martin Vojtek, ale velkou pochvalu si zaslouží celý tým Olomouckého kraje. Po obratu skóre a vítězství 2:1 si tedy ze západu Čech odvezou bronzové medaile hokejisté Olomouckého kraje.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni David Cekr a Adam Topol. (14:50:38)

Tomáš Stehlík

Branky a nahrávky: 30. Jeřábek (Compel), 37. Janech (Kuchta, Peškar) – 2. Kudrna (Novák)

Rozhodčí: Čuňočka – Goltsch, Sýkora