Sjezd žen, Bansko Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | SuperG mužů, Kitzbühel Vítěz: K. Jansrud (NOR) (kon.)
SP - sjezd žen, Bansko

Vítěz: M. Shiffrinová (USA)

Pátek 24.01.2020, 09:45Sjezdové lyžování

Ester Ledecká zakončila dnešní sjezd na 20. místě a potvrdilo se, že svah v Bansku jí tolik nesedí – to ostatně ukázala už v tréninku, který jí vůbec nevyšel. (12:23:23)

Sjezd v bulharském Bansku vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová, jíž se podařilo porazit Federicu Brignoneovou o 18 setin a třetí Švýcarsku Hahlenovou o 23 setin.

Fenomenálním sjezdem se prezentovala Petra Vlhová. Slovenská slalomářka vybojovala senzační 6. místo a dosáhla životního výsledku v této rychlostní disciplíně.

Závod skončil.

51
    Poslední na trati byla Němka Veronique Hroneková, jež se ztrátou přes pět sekund končí na 33. místě.

50
    Isabella Wrightová se na body nevešla.

49
    Verena Gasslitterová se do cíle dostala na 30. místě a drží poslední bodovanou pozici.

48
    Patrizia Dorschová dojela do cíle na průběžném 28. místě a usiluje o body.

47
    Jasmine Suterová rovněž závod nedokončila.

46
    Smůlu měla Julija Pleškovová, jež končí kousek před cílem.

45
    Gaucheová z Francie totiž spadla.

Závod je znovu přerušen.

44
    Jennifer Piotová naopak nedokončila.

43
    Laura Pirovanová z Itálie zajela s vysokým číslem velmi dobrou jízdu, zmáčkla ztrátu pod dvě vteřiny a je jedenáctá.

42
    Rahel Koppová zaujala průběžné 26. místo.

41
    Prokopjevová z Ruska ztrácí přes pět a půl sekundy a je až na posledním místě.

40
    Michaela Heiderová se řadí na 20. místo, těsně za Ledeckou.

39
    Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová předvedla prozatím 12. nejrychlejší sjezd.

38
    Tiffany Gauthierová se ztráou 2,27 putuje na 14. příčku.

37
    Kajsa Lieová z Norska se dostává v cíli na 19. místo.

36
    Nathalie Grobliová ztratila téměř pět sekund a je poslední.

35
    Nadia Delagová byla na svahu zastavena kvůli přerušení závodu. Svůj start si později zopakuje.

34
    Ani Elisabeth Reisingerová se do cíle nepodívá.

33
    Priska Nuferová závod nedokončila.

32
    Nečekaně senzačně odjetý sjezd od slovenské reprezentantky Petry Vlhové! Slovenka je v cíli na fantastickém šestém místě se ztrátou jen 1,03 sekundy! Tak to je hodně velké překvapení!

31
    S vysokým startovním číslem 31 se na fantastické páté místo vyhoupla Italka Marta Bassinová, jež ztratila na stupně vítězek pouze 13 setin!

Po odjetí 30 závodnic je Ester Ledecká na 15. místě.

30
    Michaela Wenigová závod nedokončila.

29
    Christine Scheyerová zaostala za vedoucí Shiffrinovou o více než tři vteřiny a je na 17. místě.

28
    A Alice Merryweatherová závod nedokončila.

27
    Rychlejší byla Breezy Johnsonová, jež se ztrátou 1,77 sekundy vybojovala osmou příčku.

26
    Anna Veithová ztrácí v cíli 2,25 sekundy a řadí se na 10. místo.

24,25
    Američanka Wilesová a Švýcarka Fluryová závod nedokončily.

23
    To Elena Curtoniová zajela skvěle a pronikla na průběžné čtvrté místo se ztrátou jen 32 setin!

22
    Nina Ortliebová závod rovněž nedokončila.

21
    Pořadatelé opravují ochranné sítě podél trati, kde se McKennisová do této bariéry zamotala.

21
    Alice McKennisová ze Spojených států padá krátce po startu a závod je přerušen.

20
    Švýcarka Lara Gutová-Behramiová závod nedokončila.

19
    Nicole Schmidhoferová do závodu nenastoupila.

18
    Italka Federica Brignoneová zajela výborně a moc nechybělo, aby Shiffrinovou sesadila z prvního místa. Se ztrátou 18 setin je druhá.

17
    Stephanie Venierová z Rakouska v cíli ztrácí 2,29 sekundy a je devátá.

16
    Mikaela Shiffrinová zajela výtečnou jízdu, dokázala proniknout před Hahlenovou a dostává se do vedení o 23 setin!

15
    Ilka Štuhecová se vměstnala v cíli na sedmé místo. Je za Suterovou, avšak před Ledeckou, jež tedy ztrácí na svou soupeřku zase o něco víc.

14
    Úžasná jízda Švýcarky Joany Hahlenové, jež poráží Miradoliovou o 1,18 sekundy! Fantastická jízda bez chyb!

13
    Ramona Siebenhoferová se těsně nevešla na druhou příčku. Na Weidleovou ztratila 9 setin a je třetí.

12
    Tina Weiratherová z Lichtenštejnska zaostala za Miradoliovou o 1,68 sekundy a řadí se na osmé místo.

11
    Kira Weidleová zaznamenala ztrátu pouhé dvě desetiny sekundy a urvala druhou příčku.

10
    Francesca Marsagliová z Itálie zajela druhý nejrychlejší sjezd. Její ztráta se zastavila na 57 setinách.

9
    Nicol Delagová ztrácí v cíli přes dvě sekundy a je poslední klasifikovanou.

8
    Tamara Tipplerová z Rakouska dnešní závod nedokončila.

7
    Klíčový souboj mezi Ester Ledeckou a Corinne Suterovou dopadl lépe pro Švýcarku, jež se řadí na druhé místo se ztrátou 74 setin na Miradoliovou. Ledeckou poráží a upevní své vedení na čele sjezdu.

6
    Fantastická jízda Francouzky Romane Miradoliové, jež poráží Puchnerovou o 1,11 sekundy a útočí na vítězství!

5
    Sofia Goggiaová závod nedokončila.

4
    Mirjam Puchnerová z Rakouska ovšem Ledeckou překonala o 3 setiny sekundy.

3
    Česká reprezentantka jde do průběžného vedení!

3
    Ledecká jede výborně, je rychlejší než Rebensburgová!

3
    Ester Ledecká, která bude bojovat o důležité body do hodnocení sjezdu, vyráží na trať.

2
    Druhá na startu byla Viktoria Rebensburgová z Německa, jež zaznamenala čas 1:32,58.

1
    Michelle Gisinová dnešní sjezd nedokončila.

Závod odstartoval.

Ester Ledecká bojuje o malý křišťálový globus za sjezd. Aktuálně figuruje na druhém místě pořadí, když ztrácí 43 bodů na vedoucí Corinne Suterovou.

V jediném odjetém tréninku se však na bulharském svahu neprosadila a obsadila až 42. místo.

Světový pohár v alpském lyžování žen se tento víkend zastavil v Bansku, kde je v pátek na programu sjezd.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:45.