Košice – Michalovce 3:0 (kon.) | Nitra – Zvolen 3:5 (kon.) | Miskolc – Trenčín 2:3 (kon.)
Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:4 (po pr.) | HC Slovan – Poprad 2:4 (kon.) | MAC Budapešť – Detva 6:4 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Středa 29.01.2020, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo

V poslednej dvadsaťminútovke padlo po jednom góle na oboch stranách. Najprv dokázal v úvode tretiny vyrovnať Beauviller, no hostia šli opäť v zápase do vedenia, keď sa v 51. minúte presadil Paukovček a rozhodol o zisku troch bodov pre Duklu Trenčín, ktorá zvíťazila 2:3. (20:58:02)

59:54
    Delovka Rossa od modrej čiary presná nebola, domáci sa oslobodili za cenu icingu.

59:38
    Zatiaľ je to bez strely na bránu, puk lieta po mantineloch.

59:20
    Puk je v obrannom pásme Dukly, hostia vzdorujú z posledných síl.

58:56
    Teraz urobil veľkú chybu na modrej čiare obranca Dudás a prišiel o puk. Domáci to už skúšajú v šestici počas powerplay!

58:14
    Strela od modrej čiary z hokejky Vandanea nebola presná, Tomek zasahovať nemusel.

57:45
    Hlinka vyšiel von s pukom z obranného pásma a následne ho odovzdal za Rajnovu bránku. Domáci musia začať spoza vlastného brankára.

57:27
    Ross sa za pravým kruhom zbavil protihráča, prešiel medzi kruhy a odtiaľ strieľal. Mieril však len priamo do stredu Mateja Tomeka.

57:03
    Miškovec má poslednú šancu na vyrovnanie. Domáci budú hrať presilovku, keďže dve minúty za krosček dostáva Juraj Bezúch.

56:40
    Rajnoha bol s pukom v útočnom pásme. Nahadzoval od modrej čiary, ale jeho pokus bol veľmi nepresný.

56:04
    K strele od modrej čiary sa prebojoval domáci Ross. Jeho tvrdá delovka však skončila priamo v Tomekovej lapačke.

55:34
    Trenčania chceli smerovať do útočného pásma, ale nepodarilo sa im to. Hra je prerušená kvôli postaveniu mimo hry.

55:03
    Strela od modrej čiary z hokejky Štachu vôbec nebola pre Rajnu ohrozujúca, keďže ju zablokovali domáci hráči.

54:34
    Trenčania nahodili puk do útočného pásma a veľmi sa neponáhľajú. Snažia sa zbierať čo najviac cenných sekúnd.

54:10
    V útočnom pásme s pukom manévroval obranca Rajnoha, ktorý dokázal na seba naviazať dvoch hráčov. Strelou sa to však napokon neskončilo.

53:28
    Milan Bartovič svižne prekorčuľoval po pravom krídle a dostal sa do streleckej pozície. Z kruhu mieril však len priamo do výstroje brankára Rajnu.

52:58
    Za Tomekovou bránkou sme sledovali početné boje o puk ktoré napokon zvládli lepšie hokejisti Dukly Trenčín a už rozohrávajú novú akciu.

52:30
    Založenie novej trenčianskej akcie nebolo úplne podľa predstáv. Hra je prerušená kvôli zakázanému uvoľneniu.

51:47
    Švecovi sa podarilo úspešne zabojovať o puk medzi kruhmi v útočnom pásme. Následne prišla strela z hokejky Bezúcha, ktorú Rajna bezpečne pokryl.

51:25
    Po pravom krídle chcel dopredu prenikať Mikyska, lenže bol zastavený domácou defenzívou.

50:39
    Trenčín dal gól!
    Dukla ide necelých desať minút pred koncom tretej tretiny do vedenia. Štach nahadzoval puk na bránku od modrej čiary a šikovne dokázal tečovať LUKÁŠ PAUKOVČEK.
    Asistencia: Ľubomír Štach.

50:27
    V tejto chvíli už na ľad naskočil vylúčený Ross a Miškovec môže hrať v plnom počte.

49:22
    Vo vlastnom oslabení dokázali uniknúť Harrison s Miskolczim. Namierili so to až priamo pred bránku, zakončoval Miskolczi, ale iba do pozorného Tomeka.

48:24
    Presilovku si zahrá Dukla Trenčín. Dve minúty za seknutie dostáva Nick Ross.

48:13
    Po pravom krídle dopredu zamieril Paukovček a prihrávkou medzi kruhy hľadal Hecla, ktorý však nebol úplne voľný.

47:21
    McCormack manévroval s pukom vo vlastnom obrannom pásme a podarilo sa mu držať puk na vlastnej hokejke. Zbavil sa otravných domácich hráčov.

Dnešné stretnutie sleduje 910 divákov.

46:22
    Spoza ľavého kruhu sa k strele dostal Davis Vandane, ktorý chcel zakončovať v závere presilovky. Svojou delovkou však iba nastrelil protihráča.

45:19
    Hráči Miškovca sú do týchto chvíľ stále usadení v útočnom pásme, no zatiaľ je to bez strely na bránku.

44:30
    Presilovú hru získava Miškovec. Ľubomír Štach dostáva dve minúty za seknutie.

44:13
    Valchař po strele spomedzi kruhov bol veľmi dôrazný a okamžite išiel za dorážkou. Brankár Tomek dokázal odolať a puk schoval v lapačke.

43:28
    K puku medzi kruhmi sa dostal po dobrej Džuganovej robote Michal Hlinka, ale jeho okamžitú strelu dokázal rýchlo Rajna vyraziť.

42:35
    Nahodený puk z ľavého kruhu z hokejky Beauvillera brankár Tomek dostatočne videl a aj patrične zareagoval.

42:14
    Medzi kruhy si nakorčuľoval Harrison, ktorý sa snažil spracovať si prihrávku, no veľmi sa mu to nepodarilo.

41:24
    Po ľavom krídle prekorčuľoval Valchař, ale iba nahadzoval za gólmana Tomeka, ktorý ihneď rozohrával.

40:35
    Miškovec dal gól!
    DVTK využíva presilovú hru a vyrovnáva stav stretnutia. Nahodený puk od modrej čiary z hokejky Rossa zužitkoval FRANCIS BEAUVILLER a dorazil poza Tomeka.
    Asistencia: Nick Ross.

40:24
    Miškovec začína tretiu tretinu ešte so skrátenou presilovkou. Od modrej čiary sa pokúšal strieľať Ross, no úspešný nebol.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sme videli po jednom góle na oboch stranách. Najprv vedenie Dukly v 25. minúte zvýšil Alderson, o desať minút neskôr znižoval Galanisz, a tak Trenčín po 40 minútach vedie v Miškovci 1:2.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:44
    Beauviller zostrelil Sádeckého svojou delovkou spoza pravého kruhu. V závere tretiny sú stále pri puku domáci v útočnom pásme.

39:14
    Oba tímy striedajú, domáci museli ísť s pukom až za vlastnú bránku.

38:56
    Z pravého kruhu sa k strele dostal opäť Beach, tentokrát už Tomek musel zasiahnuť.

38:31
    Beach pálil z pravého kruhu. Jeho zakončenie bolo zblokované a smerovalo na zadný mantinel. DVTK udržal pásmo.

37:56
    Domáci musia začínať akciu spoza brankára Rajnu, keďže Trenčania úspešne puk vyhodili preč.

37:30
    Strela z pravého kruhu z hokejky Beauvillera bola zblokovaná a puk smeroval do rohu klziska.

37:02
    Presilovku získava Miškovec. 2+2 minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Milan Bartovič.

36:14
    Takisto ako v predchádzajúcom prípade, tak sme videli podobnú nepresnú rozohrávku domácich. Končí sa to zakázaným uvoľnením.

35:46
    Rozohrávka Trenčína teraz nebola veľmi dôsledná, puk vyletel von z obranného pásma iba na hokejku domáceho hráča.

34:47
    Domáci hokejisti znižujú vedenie Trenčína. NIKANDROSZ GALANISZ veľmi šikovne prekorčuľoval po ľavom krídle, na kruhu namieril a presnou strelou nedal šancu brankárovi Tomekovi.

34:04
    Penzum práce v týchto chvíľach odviedol Galanisz, ktorý dokorčuľoval vyhodený puk a korčuľou ho pritláčal k zadnému mantinelu.

33:25
    V tejto chvíli sa hrá v rovnovážnom stave a o chvíľu budú mať skrátenú presilovku trenčianski hokejisti.

33:08
    Z pravého kruhu tvrdo pálil Nick Ross, jeho delovka však bola zblokovaná na zadné plexisklo.

32:40
    Domáci sa pripravili o presilovku o dvoch hráčov. Bálint Magosi dostáva dve minúty za podrazenie, a tak to bude prevaha 4 proti 3.

32:34
    K strele z ľavého kruhu sa odhodlal Láda. Jeho strelecké zakončenie však mierilo iba priamo do Tomeka.

31:50
    Dvojnásobná presilovka pre DVTK. David Kajínek dostáva dve minúty za hrubosť.

31:44
    Trenčín získaval niekoľko cenných sekúnd pri mantineli v obrannom pásme. Sekundičky plynuli a Miškovec sa puku zmocniť nemohol.

31:19
    Presilovku budú opäť hrať hokejisti Miškovca. Mathieu Brodeur dostáva dve minúty za podrazenie.

30:17
    Strela z pravého kruhu z hokejky Dudása bola celkom nenápadná a Tomek si musel dať poriadny pozor. Navyše pred bránkou číhali aj iní hráči v červených dresoch.

29:32
    A ani sa to trenčianskej Dukle nepodarí, keďže trest Goza už vypršal, a to sme nevideli poriadnu strelu na bránku. Hosťom to však vadiť nemusí, stále v zápase vedú o dva góly.

29:00
    Trenčínu sa v tejto presilovke veľmi nedarí. Domáci bezpečne dvakrát poslali puk preč cez všetky čiary a Dukla sa zatiaľ nevie v presilovke presadiť.

28:16
    Hostia získali útočné pásmo. Na modrej čiare však nedobre zapracoval Mikyska, ktorý pripravil Trenčanov o puk a domáci sa oslobodili.

27:31
    Trenčín má k dispozícii presilovku. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Balázs Goz.

27:18
    Trenčín už je momentálne na ľadovej ploche v plnom počte a o šikovný únik sa postaral Brandon Alderson, ktorý si spracoval puk v strednom pásme, prenikol medzi kruhy a odtiaľ strieľal. Mieril však priamo do Rajnu.

26:35
    Teraz prišla vcelku nebezpečná strela spomedzi kruhov z hokejky Magosiho, ktorá Tomekovi vypadla a následne ju brankár Dukly pokryl.

26:14
    Úvodnú minútu presilovej hry strávili hokejisti Miškovca v útočnom pásme. Chýbala však tomu strela, puk si iba prihrávali a nič z toho nevyťažili.

24:57
    Miškovec môže odpovedať. David Kajínek dostáva dve minúty za hákovanie.

24:17
    Dukla využíva presilovú hru a zvyšuje svoj náskok na dva góly. Valach prenechával puk na pravom kruhu BRANDONOVI ALDERSONOVI, ktorý prekorčuľoval bližšie k bráne a strela švihom Rajnovi prepadla pomedzi betóny.
    Asistencia: Josef Mikyska.

24:02
    Úvod oslabenia začínajú domáci hokejisti dobre. Podarilo sa im úspešne zbaviť puku.

23:39
    Dukla získava vôbec prvú presilovku v tomto zápase. Mathieu Tousignant dostáva menší trest za podrazenie.

23:11
    Ofenzívny výpad po ľavom krídle predviedol Džugan, ktorý sa dostal do dobrej pozície na ľavom kruhu. Pálil však vedľa.

22:46
    Hokejisti Dukly Trenčín iba nahodili puk do útočného pásma a snažili sa za ním korčuľovať. Rýchlejšie pri puku však boli domáci.

22:06
    Hráči držali puk pri zadnom mantineli v obrannom pásme Dukly a dlho sa dohadovali, kto napokon puk prevezme. Zvíťazili hostia.

21:23
    Opäť pokračovali s pukom na hokejkách domáci. Od modrej čiary nahadzoval puk Szirányi, Tomek bol pripravený.

20:48
    Domáci pokračujú v ofenzívnej aktivite. Od modrej čiary vysal projektil na bránku Davis Vandane, Tomek však bol pripravený a ihneď reagoval.

20:17
    V úvode druhej tretiny zaútočili domáci. Pri puku medzi kruhmi sa ocitol Beauviller, ktorý však triafal mimo brány.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej tretine sa aj vďaka trom presilovkám podarilo domácim dostať do tempa. Gól však z toho nebol. Radovali sa naopak hostia, v 17. minúte sa presadil Sojčík.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:18
    Strela McCormacka ihneď po buly spoza pravého kruhu smerovala priamo na Rajnu, ktorý zakončenie okamžite vyrazil.

18:40
    Ross bol napokon úspešný v bojoch o puk a dokázal ho získať pri mantineli v útočnom pásme.

17:58
    O odpoveď sa po prihrávke Miskolcziho pokúšal z pravého kruhu Galanisz, nenamieril však dobre a mieril to mimo bránky.

17:24
    Trenčania rozhodne do týchto chvíľ môžu byť s výsledkom maximálne spokojní. Zatiaľ predviedli iba minimum ofenzívnej aktivity a strelili gól.

16:42
    Napriek aktívnej hre domácich ide do vedenia Dukla. Bartovič prenechával puk medzi kruhmi PETROVI SOJČÍKOVI, ktorý namieril a presnou strelou trafil popri Rajnovom betóne.
    Asistencia: Milan Bartovič.

16:16
    Valachovi sa na modrej čiare ukazoval Hecl, ktorý prenikal do pásma a chcel sa dostať k odrazenému puku, no cez protihráča to nedokázal.

15:44
    Medzi kruhmi v útočnom pásme získal puk Mikyska, ktorý sa snažil okamžite dostať k strele, no zároveň bol aj veľmi úspešne zblokovaný.

14:55
    Ďalšia šikovná kombinácia domácich. Pred bránku si nakorčuľoval Beach, ktorý dostal prihrávku od Tousignanta, z prvej však napálil iba do Tomekovho betónu!

14:17
    Do vlastného obranného pásma vzali puk na svoje hokejky hráči Miškovca a momentálne čakajú na nových spoluhráčov zo striedačky. Strieda aj Dukla.

13:47
    Ďalší zaujímavý moment na strane domácich. Krížnu prihrávku pred bránku od Valchařa chcel využiť Tousignant, ktorý tečoval puk, ale mieril priamo do Tomekovej lapačky.

13:00
    Obrovská šanca pre domácich. Magosi vyštartoval spoločne s Beauvillerom do prečíslenia dvoch proti jednému. Prihrávku pred bránku Beauviller využil, ale napálil to iba do rýchleho Tomeka.

12:14
    Krížna prihrávka z hokejky Patrika Kissa mierila na Daniela Kissa, ale ten ju už zužitkovať nedokázal.

11:51
    Beach prihrávkou na druhú vlnu našiel Harrisona, ktorý naskočil na ľad zo striedačky, ale zakončiť už nestihol.

11:26
    Ani tretia presilovka v poradí veľmi domácim hokejistom nevychádza. Aktuálne sa pokúšajú získať puk v útočnej tretine.

10:50
    O strelu z ľavého kruhu sa pokúsil Jesse Dudás. Strela bola blokovaná a puk vyletel na ochrannú sieť.

10:30
    Miškovec musel na dvakrát začínať presilovkovú akciu spoza Rajnu. Trenčín zatiaľ efektívne bráni početné prevahy hostí.

09:33
    Opäť uvidíme presilovku v podaní DVTK. Peter Sojčík dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

09:21
    Goz naznačoval strelu od modrej čiary, ale potom puk pre istotu iba vrátil späť po mantineli za bránku.

08:46
    Dopredu sa po ľavom krídle vysúval Beauviller, no akosi si zabudol uvedomiť pravidlá ľadového hokeja. Skončilo sa to odpískaným ofsajdom.

08:16
    Medzi kruhmi si vytváral priestor Brandon Alderson, no do dobrého zakončenia sa nedostal.

07:36
    Beach chcel využiť mierne zaváhanie brankára Tomeka, ktorý sa zapojil do rozohrávky. Nepodarilo sa mu však poslať presnú krížnu prihrávku.

07:08
    Šikovne to z ľavého kruhu chcel prehadzovať Ritó, ktorý prihrával popred bránkovisko. Tomek odkontroloval puk.

06:37
    Vo vlastnom oslabení mal príležitosť na útok Hecl, no smeroval dopredu sám a stála proti nemu trojica protihráčov.

06:02
    Dukla aj druhé oslabenie v rade zatiaľ bráni úspešne. Nahodený puk za bránku zachytili obrancovia a okamžite ho poslali preč cez všetky čiary.

05:27
    Miškovec sa do týchto chvíľ držal po vyhratom vhadzovaní v útočnom pásme, ale prišla nepresná prihrávka a presilovkové rozostavenie už bolo minulosťou.

04:54
    Bude z toho ďalšia presilová hra pre Miškovec. Tomáš Bokroš dostáva dve minúty za hákovanie.

04:41
    Dukla sa zatiaľ do tohto zápasu ofenzívne veľmi nezapojila. Hostí pribrzdilo najmä vylúčenie Šveca a Rajna zatiaľ na konte nemá zákrok. Jeho náprotivok Tomek teraz musel likvidovať zakončenie Beacha z ľavého kruhu.

04:22
    Krížnu prihrávku na pravý kruh si spracoval Harrison, ktorý ju chcel ponúkať aj ďalej, no podarilo sa mu to len do rohu klziska.

03:45
    Do útočného pásma korčuľoval pred chvíľou potrestaný Švec. Chcel sa zrejme vysunúť do brejkovej pozície po návrate z trestnej lavice, ale prudkú prihrávku si nespracoval.

03:14
    Trenčanom sa aj naďalej darí úspešne brániť presilovú hru súpera. Teraz nahodený puk zachytil obranca Dukly a poslal ho nekompromisne von cez všetky čiary.

02:39
    Trenčanom sa v týchto chvíľach darí kaziť rozohrávku súpera a získavať cenné sekundy. DVTK sa s pukom musel vrátiť do obranného pásma.

02:18
    Na pravom kruhu si prihrávku spracoval Kyle Beach a pokúšal sa o streľbu. Jeho koncovka bola zblokovaná a následne sa Dukla oslobodila.

01:28
    Prvú presilovku v zápase si zahrajú domáci. Dve minúty za držanie dostáva Jozef Švec.

01:11
    Do útočného pásma s pukom vkorčuľoval Bálint Magosi. Prenikal po ľavom krídle, pri zadnom mantineli však bol zastavený hosťujúcimi hráčmi.

00:48
    Rozohrávka Dukly Trenčín bola zastavená, puk ušiel z čepele domáceho hráča a smeroval k Tomekovi, ktorý pre istotu prikryl.

00:24
    V úvodných sekundách duelu sa o ofenzívnu aktivitu pokúsili domáci. Tomekova bránka však bola posunutá a hra je prerušená.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

DVTK Miškovec: Rajna (Adorján) – Ross, Dudás, Beauvillier, Galanisz, Magosi – Láda, Vandane, Valchar, Tousignant, Beach – Szirányi, Gőz, Harrison, Miskolczi, Ritó – Kiss D., Farkas, Kiss P.

Dukla Trenčín: Tomek (Valent) – Brodeur, McCormack, Rajnoha, Štach, Kajínek, SLádok, Ferenyi, Bokroš – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Paukovček, Valach – Sojčík, Švec, Bartovič – Hlinka, Sádecký, Džugan

Rozhodca: Štefik, Novák – Beniač, Smrek.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 45. kola Tipsport ligy, v ktorom uvidíme aj duel medzi DVTK Miškovec a HK Dukla Trenčín. Stretnutie sa začína o 18:30.

Maďarský Miškovec bol dlhodobo na dosah prvej šestky, no štyri prehry v rade ho zosunuli na aktuálne 9. miesto so ziskom 56 bodov a skóre 110:116. Miškovec sa v 44. kole predviedol na ľade Slovana Bratislava, s ktorým odohral vyrovnanú partiu, ale napokon prehral 2:1.

Trenčianska Dukla je na tom tabuľkovo omnoho lepšie než DVTK, no ešte nemá úplnú istotu účasti v prvej šestke. Dukla prežíva pokojné obdobie a má za sebou tri víťazstvá v rade. Naposledy Dukla triumfovala doma po predĺžení nad Novými Zámkami 2:1 a poistila si 5. pozíciu so 70 bodmi a dvojbodovou stratou na štvrtý Poprad.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 35. Galanisz, 41. Beauviller (Ross) – 17. Sojčík (Bartovič), 25. Alderson (Mikyska), 51. Paukovček (Štach)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna (Adorján) – Ross, Dudás, Beauvillier, Galanisz, Magosi – Láda, Vandane, Valchar, Tousignant, Beach – Szirányi, Gőz, Harrison, Miskolczi, Ritó – Kiss D., Farkas, Kiss P.
    HK DUKLA Trenčín: Tomek (Valent) – Brodeur, McCormack, Rajnoha, Štach, Kajínek, SLádok, Ferenyi, Bokroš – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Paukovček, Valach – Sojčík, Švec, Bartovič – Hlinka, Sádecký, Džugan

Rozhodčí: Štefik, Novák – Beniač, Smrek