Dallas – Toronto 3:5 (kon.) | Washington – Nashville 4:5 (kon.) | Anaheim – Arizona 4:2 (kon.)
Edmonton – Calgary 3:4 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Tampa 2:4 (kon.) | San Jose – Vancouver 2:5 (kon.)
HC Slavia Praha
3:4 (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 30.01.2020, 18:00 • ZS Eden • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 13. kolo

Sparta tedy dokázala zvítězit i ve druhém dorosteneckém derby této sezóny, znovu 4:3. Děkujeme vám za sledování přenosu. Hezký večer! (20:10:40)

60:59
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté rozhodují o své výhře! Protiútok vedl František David, jehož střelu ještě Volevecký vyrazil. Na dorážku ADAMA MÁCHY však byl již brankář Slavie krátký – 3:4. Asistence: František David.

60:24
    Slavíčkovi se ale dlouhá klička příliš nepodařila, Slavia však stále zůstane u puku.

60:11
    První útok si vezme na starost Slavia.

60:01

Po krátké přestávce bude následovat prodloužení. Sparta sice dokázala ve třetí části otočit po brankách Theimera a Krupičky stav zápasu, Štancl ale dokázal v 54. minutě vyrovnat.

60:00

59:43
    Tak nakonec to byl Tomáš Václavík, kdo se dostal do zakončení, jeho sražená střela skončila o kousek vedle.

Oddechový čas pro domácí.

59:37
    Matěj Vlasák nezastihl zachytit kotouč u pravého mantinelu, ten se tak doklouže na další zakázané uvolnění. Sparta bude mít zřejmě jako poslední, šanci zahrozit.

58:55
    Oto Theimer se vytasil s další tvrdou ránou, jeho projektil ale ztlumil na plastronu brankář Volevecký.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby před námi. Slavia se provinila zakázaným uvolněním, Sparta se tedy znovu může nastěhovat do útočné třetiny hřiště.

57:53

57:12
    Josef Broš vybojoval útočné pásmo pro Spartu, zakončovat poté mohl Theimer, brankář Volevecký ale dokázal zasáhnout.

56:40

55:53
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jakub Štancl – 2 min., sekání).

54:40
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Ludvík – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

54:40
    Hra se nyní hodně vyostřila, Sparta nyní předvedla několik zákroků na hranici pravidel. Jeden z nich ale Ludvík přehnal, takže si půjde odsedět dvouminutový trest.

54:13
    Tvrdý zákrok Maxima Brummela na hranici nedovoleného zákroku. Na ledě zůstal jeden z hostujících hráčů. Vylučovat se ale tentokrát nebude.

53:16
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí v přesilové hře srovnávají! Nabídku Jakuba Hrdličky využil v mezikruží k přesné teči JAKUB ŠTANCL – 3:3. Asistence: Jakub Hrdlička a Dominik Palát.

52:43
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Ducháč – 2 min., hrubost).

52:08
    Další zákrok pro brankáře Voleveckého, který nyní raději přerušil hru, oba celky mohou vystřídat.

51:23
    Slavia znovu zbržděna v útočné snaze, Vlasák nestihl kotouč na modré čáře a je odpískán úmyslný ofsajd.

50:30
    Maxim Brummel se prezentoval parádním sólem. Sešívaný útočník se rozjel z vlastní obranné třetiny. Prokličkoval se až před brankáře Krbečka, jeho střelu ale gólman Sparty dokázal zachytit.

48:17
    Hosté se poprvé v dnešním zápase dostávají do vedení! V pravý moment projel před Voleveckým JAN KRUPIČKA, který dokázal lehce tečovat nástřel obránce Ludvíka – 2:3. Asistence: Jan Ludvík.

48:09
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Hamršmíd – 2 min., hákování).

47:31

47:03
    Matěj Vlasák vyhazuje kotouč do bezpečí, slávisté mohou odjet vystřídat.

46:21
    Volevecký Slavii podržel proti střele Ludvíka, následně se dostali k ohrožení branky soupeře také slávisté, Štancl s Brummelem ale nedokázali Krbečka ve vyložené šanci překonat!

45:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Šimon Slavíček – 2 min., hákování).

45:14
    Skoupý se snažil dostat před branku přes obránce Ludvíka, ten však dokázal sešívaného útočníka obrat o puk.

43:45
    Střelu obránce Tomova schytal do přilby útočník Slavie, který velice otřesen nyní opouští hrací plochu. Věřme, že bude sešívaný hráč v pořádku.

43:05
    Střela Jiřího Stejskala nabrala zajímavou trajektorii, po teči jednoho ze sparťanských beků ale skončila mimo.

42:27
    Zakázané uvolnění domácí Slavie, hra se vrátí zpět před Voleveckého, který má nyní hodně práce.

41:02
    Sparta se snažila o vstřelení vedoucí branky, Slavia však další nápor hostujících hráčů dokázala ustát.

40:36
    Hosté znovu vyrovnávají! OTO THEIMER si našel v předbrankovém prostoru odražený kotouč a rychlou střelou propálil z blízkosti Voleveckého – 2:2. Asistence: Jakub Zembol a Andrej Adamec.

40:09

40:01

Druhá část hry je za námi. Slavia nadále vede o jednu branku. Druhou třetinu poznamenaly časté tresty na obou stranách. Uvidíme, jestli Sparta dokáže se zápasem ve třetí třetině něco udělat.

Další třetina začne přibližně v 19:31.

40:00

39:05
    Nyní to byl ale enormní tlak Sparty. Myslím tím hodně velký. Na brankovišti Slavie bojovalo snad sedm hráčů o kotouč, ten se však za Voleveckého záda nedostal, Slavia následně vyhodila.

38:09
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Mikuláš Skoupý – 2 min., podrážení).

38:06

37:18
    Kvasnička pouze postrčil puk do útočné třetiny, Horáček ho následně dokázal poslat do středního pásma, kde ho však nezpracoval Krupička.

36:47
    Sparťané zatím v této početní výhodě Slavie velice dobře brání přechod do vlastního pásma. Slavia se zatím před Krbečkem neusadila.

36:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Christián Menzel – 2 min., podrážení).

35:58
    Hosté v plném počtu, ale pouze na chvíli, Sparta se provinila dalším faulem.

35:18
    Josef Broš zatopil sešívaným bekům i v oslabení! Celou situaci musel řešit pohotovým skokem Volevecký, který Brošovi vypíchl kotouč.

34:57
    Matěj Vlasák se nacházel v brankovišti Krbečka, Slavia je tak vykázána do středního pásma.

34:28
    Šimon Slavíček si připravil mezi kruhy palebnou pozici, jeho pokus ale dokázal vyrazit skvělým zákrokem Jakub Krbeček!

33:58
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam Mácha – 2 min., krosček).

33:41
    Velká šance domácí Slavie. Slavíček pouze protečoval kotouč a mířil na střídačku. Slávisté však rychle vystřídali a Brummel se dostal až před Krbečka, zakončení však vyšlo na Matěje Kvasničku, jeho střelu ale pokryl betony brankář Sparty!

32:25
    Diváci v Edenu nyní sledovali krátkou neučesanou pasáž, kdy oba celky bojovaly o puk převážně ve středním pásmu. Když už to vypadalo, že kotouč vybojovala Sparta, provinili se její hráči postavením mimo hru.

30:59
    Krupička se již dostával před obránce Drába, po vzájemném souboji ale upadl na led. Následně se snažil ještě vybojovat kotouč pro své barvy, dopustil se však přihrávky rukou.

29:51
    Slávisté nejprve zavřeli Spartu ve vlastním pásmu. Slavíček, Vlasák ani Štancl však zakončit nedokázali. Jako poslední se ke střele dostal Hrdlička, ten však svým pokusem vyslal do brejku Spartu. Situaci ale dobře dobruslil Štancl a vybojoval kotouč pro sešívané.

28:20
    Hostující hráči ujeli v přečíslení dva na jednoho. Celou situaci vzal na sebe Tomáš Václavík, jeho střelu ale pokryl dobrým zákrokem Volevecký, který si vysloužil potlesk z ochozů v Edenu!

28:08

27:31
    Šimon Slavíček se dostával k puku před Krbečkem, v šermovačce o hrací předmět byl ale úspěšnější sparťanský obránce.

27:08
    Sparta vyhazuje kotouč až k Voleveckému.

26:42
    Vlasákovu střelu z velkého úhlu si pohlídal Krbeček pohotovým zákrokem betonem.

26:30
    Střelu Hrdličky se snažil tečovat Štancl, po jeho teči ale kotouč zamířil nad Krbečkovu branku.

26:08
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (František David – 2 min., krosček).

25:17
    Adam Mácha se procpal až před brankáře Voleveckého, tomu však dokázali pomoct obránci, kteří odpálili puk do bezpečí.

24:39
    Matěj Vymětal se po napadání sešívaných hráčů dostal k vytočení před brankáře Krbečka. Jeho následná střela však byla zneutralizována právě brankářem Sparty, který ji dokázal zachytit.

23:29

22:51
    Slavia zatím brání přesilovou hru Sparty velice dobře. Sešívaní obránci rychle posílají kotouče do bezpečí a Volevecký zatím přílš práce neměl.

21:29
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jakub Dráb – 2 min., podrážení).

20:27
    V první akci druhé třetiny zamířili dopředu slávisté. Vypadalo to, že Šimon Slavíček byl podražený, sudí na jeho pád ale nijak nereflektoval a pokračovalo se dále ve hře.

20:01

Slavia se zkraje utkání ujala vedení po brance Vojtěcha Malínka, hosté však dokázali srovnat stav po trefě Filipa Ducháče v přesilové hře. Poslední slovo v první periodě ale měla Slavia, která se zásluhou Jakuba Hofmanna dostala do vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:48
    Tak tady se obránce Jiří Stejskal částečně vykoupil za předchozí dva nedovolené zákroky. Jeho nahození od modré čáry v nepřehledné situaci před Krbečkem tečoval mimo dosah brankáře Sparty JAKUB HOFMANN – 2:1. Asistence: Jiří Stejskal a Mikuláš Skoupý.

19:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Ducháč – 2 min., faul kolenem).

18:55
    Mácha a Höll zaměstnali obranu Slavie, celá situace vypadala docela nadějně. Sparťanští ofenzivní šikulové ale zakončit nedokázali.

18:21
    Šimon Slavíček se rychlou brzdou na pravém kruhu uvolnil od obránce, jeho střelu ale dokázal vytlačit vyrážečkou brankář Krbeček.

17:42
    Obránci Slavie se snažili vysunout dlouhým pasem Mikuláše Skoupého, ten však letící kotouč nedokázal zpracovat ani tečovat, takže se bude pískat zakázané uvolnění.

17:21

16:45
    Slavia zatím tuto početní výhodu soupeře braní velice dobře, Sparta se snaží o rozjetí další útočné akce.

16:06
    Nyní si počínal Volevecký o mnoho lépe. Zákrok lapačkou mu zřejmě dodá znovu více jistoty do dalších minut.

15:30
    Hokejisté Slavie vybojovali ve skrumáží kotouč a dokázali ho vyhodit přes všechny čáry, Sparta se musí vracet až ke Krbečkovi.

15:21
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Stejskal – 2 min., podrážení).

14:04
    A je vyrovnáno! Spartě stačilo necelých deset sekund přesilovky na srovnání stavu. Zembol vyhrál buly na FILIPA DUCHÁČE, který střelou od modré čáry překonal nepřipraveného Voleveckého, jehož lapačka máchla naprázdno – 1:1. Asistence: Jakub Zembol.

13:58
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Stejskal – 2 min., vysoká hůl).

12:57
    Josef Broš nahodil kotouč před Voleveckého. Brankář Slavie si letící puk dokázal najít a zachytil ho do své lapačky.

12:08
    Pěkná akce Senčáka! Ten se dostal přes jednoho ze slávistů do útočné třetiny a šikovnou individuální akcí se dostal až před Voleveckého, toho však překonat nedokázal.

11:40
    Maxim Brummel se po dobré práci napadajícího Kvasničky dostal do zakončení, Krbeček ho ale dokázal dobře vybruslit. Navíc byl sešívaný útočník pod tlakem navrátivšího beka Sparty.

10:54
    Theimer nabral ve středním pásma solidní rychlost, na obránce Slavie však nestačila, útočník Sparty tak vyzkoušel střelu přes beka, jeho pokus ale skončil na chráničích sešívaného obránce.

10:27
    Hra se nám trochu uklidní. Sparta se dopustila nepřesné rozehrávky a rozhodčí odpískali zakázané uvolnění, hra se přesune před Krbečka.

09:47
    Až nyní se Sparta dostala do zakončení. Volevecký však zvládl zasáhnout lapačkou a následně přerušil hru.

09:17
    Václavík operuje v útočném pásmu Sparty, žádnou střeleckou parketu si ale sparťanský útočník zatím nevypracoval.

08:44
    Také brankář Volevecký musel vytáhnout zákrok, jeho zásah proti střele Františka Davida ale patřil mezi rutinní a příliš starostí sešívanému strážci klece nenadělal.

08:28

08:03
    Jakub Hrdlička vyzkoušel nahozením od modré čáry pozornost brankáře Krbečka, ten dokázal zachytit kotouč v rozkleku a přerušil hru.

07:25
    Sparta dokázala vyhodit kotouč až do obranné třetiny Slavie, hostující hráči tak mohou vystřídat a pustit na led čerstvé síly.

06:36
    Stejskal ihned vypálil od modré čáry, Skoupý však v souboji s jedním z hráčů z Holešovic dokázal přizvednout puk nad branku, Slavia ale nadále pokračuje v tlaku.

06:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Oto Theimer – 2 min., hákování).

04:51
    Jakub Dráb se dokázal i pod tlakem rudých beků dostat až do útočné třetiny, tam ho však o puk připravil Horáček, který spěšně poslal hrací předmět do středního pásma.

03:57
    Jakub Štancl si nepohlídal přechod Slavíčka do útočného pásma a Slavia se tak provinila znovu postavením mimo hru.

03:01
    Obránce Tomov velice dobře vyvezl kotouč do útočného pásma hostů, Slavia ale hru dokázala rychle otočit, Sparta však tento nájezd dokázala ubránit.

02:03
    Slavii zastavil od dalšího útočení ofsajd, vhazovat se bude poblíž modré čáry hostující Sparty, která zatím nedokáže vzdorovat dobrému pohybu sešívaných hokejistů.

01:06
    Domácí celek se dostává do vedení hned na začátku duelu. Červenobílý tým zavřel Spartu ve vlastní třetině. Nejprve mohl dorážet Skoupý, jeho střela se ještě neujala. Dorážka VOJTĚCHA MALÍNKA z předbrankového prostoru již úspěšná byla – 1:0. Asistence: Jakub Hofmann a Mikuláš Skoupý.

00:18
    Sparta se snažila vrhnout do prvního útoku, sešívaní hokejisté ale velice rychle vybojovali kotouč. Ani rozehrávka Slavie ovšem nebyla přesná.

00:01

Oba týmy již jsou na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne. Spartu dokonce dorazila podpořit i malá skupina aktivních fanoušků.

HC Slavia Praha: Volevecký (Náhončík) – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Slavíček (A), Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Hofmann (A), Štancl, Vymětal

HC Sparta Praha: Krbeček (Přikryl) – Tomov, Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Václavík, Mácha (A), Höll, Krupička, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák

Rozhodčí: D. Kubíček – Kučera, V. Kubíček.

Oba celky se již v této sezóně potkaly. Na konci listopadu minulého roku vyhrála Sparta ve vyrovnaném duelu na domácím ledě 4:3, Slavia tak bude jistě chtít toto zaváhání s holešovickým celkem napravit. Svěřenci Darka Stránského jsou v tabulce na šestém místě, čevenobílí hokejisté na příčce desáté.

Dobrý podvečer z pražského Edenu! Zveme vás ke sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola ELIOD Extraligy dorostu skupiny O pořadí v play-off. Domácí Slavia přivítá na svém ledě rivala z Holešovic, tedy Spartu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Kamenik

Branky a nahrávky: 2. Malínek (Hofmann, Skoupý), 20. Hofmann (Stejskal, Skoupý), 54. Štancl (Hrdlička, Palát) – 15. Ducháč (Zembol), 41. Theimer (Zembol, Adamec), 49. Krupička (Ludvík), 61. Mácha (David)

Rozhodčí: D. Kubíček – Kučera, V. Kubíček