4 6 6
Garbiñe Muguruzaová
1
6 2 2
Sobota 01.02.2020, 09:45 • Rod Laver Arena, Melbourne (AUS) • Australian Open - ženy - Australian Open (tvrdý povrch) • Finále

S konstatováním, že jednadvacetiletá Sofia Keninová dobyla Australian Open, se s vámi loučím. Přeji hezký zbytek soboty. (12:18:00)
    Sofia Keninová se již raduje z první grandslamové trofeje. Před Australian Open přitom byl její největší úspěch na turnajích velké čtyřky postup do osmifinále.

Největší rozdíl v zápasu byl v proměňování brejkbolů. Sofia Keninová z šestí příležitostí využila pět, Garbiñe Muguruzaová se radovala jen ve dvou případech z dvanácti. Keninová od druhého setu vytvořila jen osm nevynucených chyb, zatímco Muguruzaová osmadvacet.

První grandslam sezóny se dočkal velmi překvapivého triumfu. Ženskou dvouhru ovládla Sofia Keninová, která ve finále porazila Garbiñe Muguruzaovou 4:6, 6:2, 6:2. Keninová přitom do zápasu vstoupila neúspěšně, v prvním setu musela stahovat ztrátu 1:3 na gemy. Ačkoliv srovnala na 4:4, soupeřce se okamžitě vydařil brejk, což bylo ve zbytku sady klíčové. Do druhého setu hráčky vstoupily třemi čistými hrami v řadě, Američanka posléze podruhé v utkání uspěla na returnu zkušenější protihráčky, v závěru setu se postarala o další brejk. Ve třetím setu měla lepší začátek Garbiñe Muguruzaová, která v páté hře měla příležitost tří brejkbolů v řadě, na returnu ale nakonec neuspěla. Při svém následujícím podání ke všemu ztratila vedení 40:15 a celkově šestou hru. Za stavu 5:2 pro Keninovou následoval poslední brejk zápasu.

Konec zápasu
    2:1; 6:2 - Sofia Keninová

6:2
    Sofia Keninová se stává vítězkou Australian Open, čemuž sama nemůže uvěřit! Její soupeřka na závěr zápasu vytvořila dvojchybu!

A-40
    Fantastický return a mečbol číslo dvě!

40-40
    Garbiñe Muguruzaová ale hrozbu odvrací. Soupeřku donutila returnovat jen za základní čáru.

A-40
    Mečbol! Sofia Keninová první úder po svém returnu zahrála winner do protipohybu soupeřky.

40-40
    Druhá dvojchyba v řadě znamená shodu. Garbiñe Muguruzaové se to přihodilo již potřetí v zápase.