5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Lotyšsko
Sobota 01.02.2020, 18:00Kvalifikace mistrovství světa - muži

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (20:08:15)

Je za námi dnešní utkání o vítězství v kvalifikační skupině EUR 3, kterého dopadlo lépe pro favorita z České republiky, který si odváží vítězství 5:3. Důležitý krok k vítězství udělali Češi hned na začátku zápasu, kdy po rychlých brankách po deseti minutách vedli už o tři branky. V polovině zápasu svůj náskok zvýšili a vypadalo to na jasné vítězství. Poté ale začali branky střílet i Lotyšši a dvěma góly do třetiny vytvořili zápletku do třetí třetiny. V ní si ale český tým vítězství zkušeně pohlídal a i zásluhou výborného výkonu Lukáše Bauera dokázal zvítězit! Pro Čechy je to v nové sestavě důležité a cenné vítězství!

59:56
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyšsko svoji přesilovou hru využívá! Po velkém závaru se dostal k míčku KLAVS JANSONS a svoji druhou brankou zápasu upravuje stav na 5:3!

59:23
    Máme tu ještě jedno vyloučení na české straně. Filip Forman odpálil míček po hvizdu a rozhodčí ho za toto provinění vylučuje.

59:00
    Probíhá poslední minuta troufnu si říct celého utkání!

58:31
    Česko právě vstřelilo branku!
    Přihrávka přes střed hřiště nevyšla Raitumsovi a hostující kapitán PATRIK DÓŽA tak už neměl větší problém uklidit míček do prázdné branky!

57:49
    Dóžovo vyhození sbírá v pohodě Krumins a rozjíždí další akci domácích.

57:20
    Lotyši to zkoušejí v šesti!

56:03
    Teč Jansonse těsně míjí branku Bauera!

55:10
    Boček hledal před brankou někoho ze spoluhráčů, jeho přihrávka ale nenašla kýženého adresáta.

54:42
    Definitivně rozhodnout mohl Kolstrunk, který se levé strany řítil sám na Salcevicse. Jeho kličku ale dokázal lotyšský brankář zneškodnit!

53:39
    Po krásném uvolnění faulován Šindler, standardní situace pro Česko.

51:03
    Akmenlauks nic nevymýšlel a prostě vystřelil. Bauer jeho střelu dokázal vyrazit pravým ramenem!

51:03
    Trestné střílení obstará Toms Akmenlauks!

51:03
    Po uvolnění jednoho z domácích rozhodčí nařizuje trestné střílení!

50:24
    Po vytočení vypálil Rajeckis těsně vedle!

49:08
    Do rychlého brejku se dostali hosté, po Ondruškově nabídce nepochopitelně minul prázdnou branku Mikuláš Krbec!

48:51
    Tvrdou střelu Kruminse zablokoval Kisugute!

Adam Černý

Branky a nahrávky: 4. Šimek (Forman), 8. Pražan (Ondrušek), 9. Šebek (Šimek), 28. Boček (Renčín), 59. Dóža – 32. Akmenlauks (Kovalevskis), 35. Jansons (Rajeckis), 60. Jansons

Česko: Bauer (Beneš) – Pražan, Sýkora, Kisugite, Šešulka, Vítovec, Pánek, Marvánek –Ondrušek, Dóža, Krbec – Šebek, Forman, Šimek – Renčín, Boček, Šindler – Kolstrunk, Besta
    Lotyšsko: Salcevics (Kasjanenko) – Krumins, Ragovskis, Rajeckis J. , Petrovskis, Jurseviskis –Cerins, Šmits, Blumfelds, Savins, Bitmanis, Jansons, Akmenlauks, Kusins, Raitums, Trekse, Rajeckis A., Kostusevs, Kovalevskis