Chrudim – Žďár n/S 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Ústí n/L 5:3 (kon.) | Písek – Kralupy n. Vltavou 1:6 (kon.)
Šumperk – Warriors Brno 2:1 (kon.) | Poruba – Havířov 0:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
AZ Havířov
Neděle 02.02.2020, 13:30 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Děkuji za pozornost a z RT TORAX ARENY vám přeji krásný zbytek neděle a při nejbližším hokejovém utkání se těším opět na počtenou. (15:39:50)

Atanasiadis čelil několika porubským střelám, které se dali zařadit do kategorie "šance", ale více se hrálo na bránu Pawlase. Ten si zachytal vcelku hodně a ve třetí třetině lovil puk zpoza svých zad jen jednou. To když nedosáhl na pohotovou dorážku Ernesta Bochnaka, jehož gól pak v součtu byl posledním tohoto utkání a zároveň i posledním do sítě Poruby. I šesté vzájemné měření sil ovládl AZ Havířov.

59:37
    Domácí mají kotouč v moci a zřejmě udrží soupeře mimo jeho dosah. Třetí gól v posledních vteřinách třetiny nechtějí dopustit.

59:18
    Pawlas odráží puk po střele Tomečka.

58:50
    Ofsajd je odpískán Havířovu.

58:36
    Pavlík prohrává s Pavelkem souboj v útočné třetině.

57:50
    Nahrávku zpoza brány na Anlaufa zachytává Grygar a okamžitě startuje ven z pásma.

56:55
    Po buly střílí Häring a Atanasiadis puk odklání příložníkem. Z druhé strany pálí Topolanský, ale i jeho pokus havířovský gólman vytěsňuje mimo tři tyče.

56:47
    Atanasiadis drží puk a přerušuje hru poté, co dorážel Anlauf.

56:02

55:21
    Podruhé se hosté osvobozují a drží hru u porubské brány. Skórovat v oslabení mohl Bochnak. Jenže Pawlas stál u levé tyče jako přikovaný.

54:37
    Domácí rozehrávají z vlastní třetiny, ale forčeking AZetu je vysunutý a přechod do útočného pásma je stojí čas.

54:02
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Grygar – 2 min., držení).

53:35
    Atanasiadis přerušuje hru, když se před ním zjevil Barčák.

53:05
    Pawlasovi vyrazil puk z lapačky Tomeček. Nepíská se, hra pokračuje.

52:05
    Střela Štafka končí na zadním mantinelu. Havířov má velice dobrý pohyb a domácí mají co dělat, aby v obraně stíhali.

51:15
    Häring odváží kotouč do útočné třetiny. Uhlíř jej ale dojel a v osobním souboji vyhrál.

50:46
    Havířov se usadil v pásmu a jen nepřesná nahrávka jej dělila od šestého gólu.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 20. Byčkov (Bochnak), 30. Štefka (Kočí), 36. Juhász (Uhlíř), 40. Štefka (Uhlíř, Juhász), 42. Bochnak (Kubík)

HC RT TORAX Poruba: Pawlas (J. Lambert) – Debnár, Topolanský, Hranický, Zajíc – Anlauf, Žídek, Häring, Pavlík, Mrozek, D. Stodůlka, Barčák, Morávek
    AZ Havířov: Atanasiadis (Štipčák) – Uhlíř, Hrček, Koubek, Grygar, Pavelek, Kočí, Kubíček – Revaj, Bochnak, Hudeček, Pindel, Byčkov, Tomeček, Kubík, Vlček, Juhász, Štefka

Rozhodčí: Čahoj – Konvička, Klimek