Zdeněk Kolář
Zdeněk Kolář (12)
2
2 6 6
Čtvrtek 13.02.2020, 10:39 • Chantereyne, Cherbourg (FRA) • Challenger Cherbourg - Challenger Cherbourg La Manche (krytý tvrdý povrch) • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům tenisu! Vítejte u sledování textového přenosu z osmifinále challengeru v Cherbourgu mezi Matteem Martienau a Zdeňkem Kolářem.

Zdeněk Kolář je třiadvacetiletý český tenista, kterému aktuálně patří 224. pozice světového žebříčku ATP. Kolář se zatím zaměřuje hlavně na challengery a snaží se prosadit. Na konci ledna se představil na challengeru v Quimper, kde si po boji připsal porážku 1:2 na sety s Janvierem. Poté si český tenista dopřál kratší přestávku a nastoupil až na zdejším turnaji. V prvním kole si ve třísetové bitvě poradil s Serdarušičem.

Matteo Martineau je domácí francouzský tenista, kterému je teprve jednadvacet let. Martineau zatím drží 434. pozici na světovém žebříčku ATP. Také Francouz zatím obráží spíše challengery. V posledních týdnech startoval dokonce na turnajích kategorie ITF. Na zdejším turnaji už ale sehrál dva zápasy, ve kterých porazil De Scheppera a Lestienneho.

Dnešní soupeři se spolu dosud nepotkali.

Oba tenisté už jsou na dvorci. Po krátkém rozehrání započne samotný duel.

Zdeněk Kolář zahájí dnešní duel na podání.

0:0

0-15
    Zdeněk Kolář vstupuje do utkání skvěle. Český hráč se po dobrém podání vydal k síti a následným forhendem ukončil výměnu.

0-30
    Český tenista navíc pokračuje přímým bodem z podání.

0-40
    Třetí vynikající podání českého tenisty! Martineau se zatím nemůže dostat do výměny.

15-40
    Francouz nyní pořádně přitvrdil od základní čáry a donutil českého tenistu k chybě.

0:1
    Zdeněk Kolář si na úvod dnešního souboje s přehledem drží podání a ujímá se vedení 1:0.

0:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:1
    Konec přestávky, podávat bude Matteo Martineau.

15-0
    Matteo Martineau si servisem ven z kurtu otevřel část dvorce a bez problémů ukončil výměnu forhendem.

30-0
    Francouz trefuje své první eso v dnešním utkání.

40-0
    Další nechytatelný servis! Kolář se ani nenatahoval.

1:1
    Matteo Martineau si svůj úvodní servis v dnešním utkání drží čistou hrou a srovnává na 1:1.

0-15
    Zdeněk Kolář si postupnou hrou do bekhendu soupeře připravil přechod k síti a ukončil výměnu smečí.

0-30
    Kolář také trefil vynikající první servis a return jeho soka doplachtil do autu.

15-30
    Český tenista se vydal k síti, jenže Martineau jeho náběh viděl a zahrál dobrý prohoz po čáře.

30-30
    Matteo Martineau ukázal neskutečné nohy, doběhl hned dva kraťasy a svůj parádní výkon vyšperkoval prohozem.

30-40
    Francouz trefil bekhend od základní čáry jen rámem rakety a vyhodil míček ven z dvorce.

1:2
    Zdeněk Kolář si i na druhý pokus drží své podání a dostává se do vedení 2:1.

1:2

1:2

15-0
    Matteo Martineau vstupuje do dalšího gemu esem!

15-15
    Zdeněk Kolář přečetl podání na téčko, zahrál prudký return a francouzský tenista zahrál jen mimo kurt.

30-15
    Martineau svou předchozí chybu napravuje přímým bodem z podání.

30-30
    Český hráč si všiml pohybu svého soupeře u základní čáry a forhendem do rohu dvorce mu nedal šanci.

40-30
    Martineau však přidává další bod a zatím nepouští českého hráče k brejkbolu.

2:2
    Francouz si díky skvělým prvním servisům drží další gem na podání a srovnává stav první sady na 2:2.

15-0
    Martineau zahrál dlouhý forhend pod nohy českého hráče a Kolář odpálil míček do autu.

15-15
    Zdeněk Kolář se vydal k síti. Francouzský tenista se opět pokusil o prohoz, ale trefil pásku.

15-30
    Kolář si pomohl vynikajícím podáním a následným forhendem do rohu dvorce ukončil výměnu.

30-30
    Vzápětí však český tenista vyrobil svou první dvojchybu v utkání.

40-30
    Matteo Martineau má první brejkbol! Francouz zůstal trpělivý ve výměně od základní čáry a zahrál vynikající kraťas!

3:2
    Matteo Martineau brejkbol využívá díky parádní lobu, bere Kolářovi podání a vede 3:2!
    0:0; 3:2 - Matteo Martineau

3:2

3:2

15-0
    Martineau vstupuje za obhajobou brejku přímým bodem z podání.

15-15
    Francouzský tenista následně předvedl svou první dvojchybu.

30-15
    Martineau si počkal na krátký úder svého soupeře a forhendem do rohu dvorce přinutil Koláře k chybě.

40-15
    Domácí tenista navíc přidává eso a má dva gemboly.

4:2
    Matteo Martineau bez problémů potvrzuje brejk z předchozí hry a navyšuje své vedení na 4:2!

15-0
    Matteo Martineau tlačil své forhendy do rohu dvorce. Kolář se sice dobře bránil, ale jeden z jeho úderů skončil v autu.

15-15
    Domácí tenista zkoušel zaútočit přímo z returnu, ale jeho úder dopadl těsně do autu.

30-15
    Kolář měl skvěle rozehranou výměnu, snažil se hrát do forhendu, ale ani on si nevystačil s velikostí dvorce.

30-30
    Francouzský hráč tlačil míček do rohu dvorce, ale jeho forhend s velkým množstvím rotace skončil v autu.

40-30
    Matteo Martineau má další brejkbol! Francouz využil skvělého pohybu a forhendem po čáře nedal Kolářovi nárok!

40-40
    Zdeněk Kolář si pomohl vynikajícím podáním. Martineau navíc uklouzl při returnu.

A-40
    Francouzský tenista zahrál vynikající return a má další brejkbol!

5:2
    Další možnost už Matteo Martineau využívá, znovu bere českému tenistovi podání a vede 5:2!
    0:0; 5:2 - Matteo Martineau

5:2

5:2

15-0
    Matteo Martineau vstupuje do dalšího gemu dalším přímým bodem.

30-0
    Francouz se vydal k síti, kde zahrál vynikající volej a ukončil výměnu.

30-15
    Zdeněk Kolář přečetl slabé druhé podání svého soupeře a připsal si vítězný return.

40-15
    Zdeněk Kolář se sice bránil jako lev, ale domácí hráč předvedl několik důrazných úderů a zajistil si dva setboly!

6:2
    Matteo Martineau ukončuje první sadu esem a získává ji výsledkem 6:2.
    1:0; 6:2 - Matteo Martineau

15-0
    Zdeněk Kolář se hodně trápí. Český hráč trefil bekhend jen rámem rakety a nedostal jej do dvorci.

30-0
    Kolář navíc přidává dvojchybu a pouští soupeře k nadějnému stavu.

40-0
    Tři brejkboly pro francouzského hráče! Martineau pro změnu vykouzlil bekhendový prohoz po čáře.

1:0
    Matteo Martineau využívá hned první brejkbol, bere Kolářovi podání a v úvodu druhé sady vede 1:0!
    1:0; 1:0 - Matteo Martineau

1:0

1:0

15-0
    Martineau si podáním otevřel dvorec, dostal se k síti a ukončil výměnu úderem po čáře.

30-0
    Francouz navíc pokračuje esem.

40-0
    Martineau po esu přidává také přímý bod z podání.

2:0
    Francouzský tenista si drží podání čistou hrou, potvrzuje brejk z první hry druhého setu a vede 2:0.

15-0
    Zdeněk Kolář ve druhém setu stále čeká na svůj úvodní fiftýn. Český hráč přidal další nevynucenou chybu.

15-15
    Až nyní si český hráč připravil servisem pozici pro útok a ukončil výměnu forhendem po čáře.

30-15
    Martineau se dostal ke krátkému forhendu českého hráče a krásným forhendem posadil míček na čáru.

30-30
    Zdeněk Kolář si počkal na dlouho letící return a následným forhendem dotáhl skóre.

30-40
    Zdeněk Kolář si opět dokázal pomoci dobrým podáním a má gembol.

2:1
    Český tenista si po dlouhé době podržel své podání a snižuje stav druhého setu na 1:2.

2:1

2:1

15-0
    Matteo Martineau zahrál vynikající kraťas od základní čáry a poslal míček kousek za síť.

30-0
    Martineau zahrál skvělý forhend od základní čáry a nedal Kolářovi nárok. Na returnu se český hráč trápí.

40-0
    Matteo Martineau přidává další eso!

3:1
    Matteo Martineau si znovu drží podání čistou hrou a ve druhém setu vede 3:1.

0-15
    Také Zdeněk Kolář našel ztracenou jistotu na podání a začíná gem přímým bodem.

0-30
    Francouz nedokázal trefit return do dvorce ani na druhý pokus.

0-40
    Kolář trefil vynikající podání, na které Martineau odpověděl úderem do sítě.

15-40
    Matteo Martineau zahrál vynikající bekhend po čáře a nedal Kolářovi sebemenší šanci.

3:2
    Zdeněk Kolář si díky skvělým prvním podáním drží servis a snižuje na 2:3.

3:2

3:2

15-0
    Matteo Martineau vstupuje do šestého gemu druhého setu esem.

30-0
    Kolář zkoušel zaútočit z returnu a napálil míček do sítě.

40-0
    Francouz předvedl vynikající kraťas. Kolář míček sice doběhl, ale nedostal jej přes síť.

4:2
    Matteo Martineau ukončuje gem esem a vede už 4:2.

0-15
    Zdeněk Kolář trefil vynikající bekhend po čáře a umístil míček přímo do rohu dvorce.

0-30
    Kolář se vydal k síti, ale volej hrát vůbec nemusel. Martineau totiž trefil pásku.

15-30
    Tentokrát už Francouz předvedl lepší práci proti soupeři u sítě a zahrál vítězný forhend.

15-40
    Zdeněk Kolář trefil další vynikající podání a má dva gemboly.

30-40
    Martineau trefil dobrý return pod nohy českého hráče a Kolář zahrál v záklonu do autu.

4:3
    Zdeněk Kolář si udržel své podání a snižuje stav druhého setu na 3:4.

4:3

4:3

0-15
    Martineau měl u sítě na raketě vítězný volej, ale trestuhodně zahrál do sítě.

0-30
    Zdeněk Kolář začíná kousat! Český tenista udělal dva kroky do kurtu a donutil svého soka k chybě.

0-40
    Český tenista předvedl vynikající pohyb po dvorci, připravil si útok a volejem si zajistil tři brejkboly!

15-40
    První brejkbol odvrací Martineau vynikajícím kraťasem.

30-40
    Francouz zahrál dobrý bekhend po čáře a Kolář z těžké pozice nedostal míček přes pásku.

4:4
    Třetí brejkbol už český hráč využívá, bere si zpět ztracené podání a srovnává stav druhého setu na 4:4.
    1:0; 4:4 - Zdeněk Kolář

0-15
    Zdeněk Kolář si opět připravil skvělý přechod k síti a bekhendovým volejem ukončil výměnu.

0-30
    Zdeněk Kolář předvedl u sítě vynikající bekhendovou smeč. Martineau se v posledních výměnách jen brání.

15-30
    Matteo Martineau přitvrdil bekhendem od základní čáry a dočkal se chyby českého hráče.

30-30
    Martineau hrál bekhend křížem a se štěstím procedil míček přes pásku.

40-30
    Zdeněk Kolář předvedl dvojchybu a nabízí svému soupeři brejkbol!

40-40
    Zdeněk Kolář hrál trpělivě do bekhendu svého soupeře, vyháněl Francouze ven z kurtu a posílá gem na shodu.

40-A
    Český hráč si navíc pomohl esem a má gembol.

40-40
    Dramatický gem stále nekončí! Kolář měl před sebou otevřenou polovinu kurtu, ale zahrál bekhend pouze do sítě.

40-A
    Kolář svou chybu napravuje přímým bodem.

40-40
    Matteo Martineau trefil return pod nohy českého hráče a Kolář forhendem vyhodil míček do autu.

40-A
    Český tenista pro změnu zvolil podání na tělo soupeře a opět slaví úspěch.

4:5
    Zdeněk Kolář si po obrovském boji dokázal udržet své podání a dostává se do vedení 5:4.

4:5

4:5

0-15
    Martineau hrál forhend od základní čáry, ale přehnal to s jeho délkou.

15-15
    Zdeněk Kolář měl na raketě vítězný volej, jenže ztratil koncentraci a zahrál jen do sítě.

30-15
    Martineau navíc pokračuje přímým bodem z podání.

30-30
    Zdeněk Kolář zahrál vynikající forhend na základní čáru. Francouz se po míčku sice natáhl, ale odehrál jej do autu.

40-30
    Kolář nezůstal trpělivý v přestřelce od základní čáry a poslal tvrdý forhend jen do sítě.

40-40
    Kolář vytáhl z rukávu vynikající kraťas. Domácí hráč se za míčkem ani nerozběhl.

40-A
    Zdeněk Kolář má setbol! Martineau mu jej daroval vyhozeným bekhendem!

4:6
    Zdeněk Kolář svůj první setbol využívá a získává druhou sadu výsledkem 6:4!
    1:1; 4:6 - Zdeněk Kolář

0-15
    Zdeněk Kolář si skvěle připravil přechod do útoku, vydal se k síti a zahrál přesný volej.

0-30
    Český tenista pro změnu zaútočil forhendem po čáře a zajistil si další fiftýn.

0-40
    Kolář bušil do bekhendu svého soupeře a dočkal se chyby francouzského hráče.

15-40
    Také Kolář to ale nyní přehnal s délkou svého úderu a vyhodil míček do autu.

0:1
    Zdeněk Kolář si na úvod třetího setu s přehledem drží podání a ujímá se vedení 1:0.

15-0
    Martineau trefil vynikající podání, hrál forhend do rohu dvorce a dočkal se fiftýnu.

15-15
    Domácí tenista trefil bekhend od základní čáry jen rámem rakety a vyhodil míček do autu.

30-15
    Martineau si dokázal pomoci přímým bodem z podání.

40-15
    Francouzský hráč si počkal na vysoký return svého soupeře a forhendem po čáře ukončil výměnu.

1:1
    Matteo Martineau si bez problémů drží své podání a srovnává stav rozhodující sady na 1:1.

15-0
    Matteo Martineau vykouzlil na síti přesnou bekhendovou smeč a nedal Kolářovi sebemenší šanci.

15-15
    Kolář odpovídá přímým bodem z podání. Fantastický servis na téčko.

15-30
    Český tenista si všiml postavení svého soupeře a ukončil výměnu forhendem do rohu dvorce.

15-40
    Kolář trefil forhend přímo na spojnici dvou čar a dočkal se úderu soupeře do sítě.

1:2
    Zdeněk Kolář si znovu s přehledem drží servis a ujímá se vedení 2:1.

1:2

1:2

15-0
    Martineau se u sítě natáhl po dobrém lobu českého hráče a zahrál ještě lepší smeč.

30-0
    Francouzský hráč pokračuje esem.

40-0
    Martineau opět uspěl v přestřelce na síti a vypracoval si hned tři gemboly.

40-15
    Kolář trefil return pod nohy svého soupeře a couvající Martineau zahrál do autu.

2:2
    Matteo Martineau si také drží podání a srovnává stav třetí sady na 2:2.

15-0
    Martineau se vydal k síti, kde odvrátil tři pokusy českého hráče o prohoz a zajistil si fiftýn.

15-15
    Francouzský tenista následně trefil return jen rámem rakety.

15-30
    Zdeněk Kolář si pomohl vynikajícím forhendem po čáře. Martineau se sice bránil, ale neudržel míček ve výměně.

15-40
    Český tenista dokázala změnit rytmus výměny, zahrál dobrý kraťas a nedal soupeři šanci.

2:3
    Zdeněk Kolář si s přehledem drží podání a vede 3:2. Český hráč se na servisu rozehrál k dobrému výkonu.

2:3

2:3

15-0
    Matteo Martineau opět ukázal svou dominanci u sítě a zlikvidoval pokusy českého tenisty o prohoz.

30-0
    Francouz navíc pokračuje esem!

40-0
    Po esu přichází přímý bod z podání a tři gemboly pro francouzského hráče.

3:3
    Matteo Martineau si drží podání čistou hrou a srovnává stav třetího setu na 3:3.

0-15
    Zdeněk Kolář vstupuje do sedmého gemu třetího setu esem!

0-30
    Český tenista se vydal k síti a zahrál vítězný volej po čáře.

15-30
    Kolář opět zkoušil útočit po čáře, jenže tentokrát to přehnal s délkou svého forhendu.

15-40
    Český tenista své vystoupení na forhendu pohotově vylepšil a vymetl roh kurtu.

3:4
    Zdeněk Kolář si opět drží své podání a vede 4:3. Pomalu jdeme do koncovky třetího setu.

3:4

3:4

0-15
    Zdeněk Kolář trefil vynikající return pod nohy svého soupeře. Martineau nedokázal najít odpověď.

15-15
    Český hráč se musel bránit daleko za základní čárou a poslal svůj forhend jen do autu.

30-15
    Zdeněk Kolář sice doběhl kraťas svého soupeře, jenže zdánlivě snadný forhend vyhodil do autu.

40-15
    Martineau se vydal k síti, ale volej hrát nemusel. Kolář napálil svůj bekhend jen do sítě.

4:4
    Matteo Martineau si také podržel své podání a srovnává stav třetího setu na 4:4.

0-15
    Zdeněk Kolář se dostal ke krátkému úderu soupeře a forhendem po čáře zatloukl míček do rohu.

0-30
    Český tenista si všiml přechodu svého soupeře k síti a bekhendem po čáře ukončil výměnu.

0-40
    Zdeněk Kolář navíc přidává přímý bod z podání a má tři gemboly.

4:5
    Zdeněk Kolář si drží podání čistou hrou a ujímá se vedení 5:4. Martineau bude podávat na udržení se v utkání.

4:5

4:5

0-15
    Neskutečný Kolář! Český tenista ukázal rychlé nohy, doběhl hned dva kraťasy a zajistil si vítězný bekhend.

0-30
    Zdeněk Kolář zahrál vynikající bekhend křížem a Martineau odpověděl volejem do autu.

0-40
    Navíc přichází vítězný return a tři mečboly pro českého tenistu!

15-40
    Matteo Martineau první mečbol odvrací přímým bodem z podání!

4:6
    Druhý mečbol už Zdeněk Kolář využívá a vítězí po setech 2:6, 6:4 a 6:4!
    1:2; 4:6 - Zdeněk Kolář

Konec zápasu

Je konec! Zdeněk Kolář poráží Martineaua po setech 2:6, 6:4 a 6:4! V úvodním setu dominoval domácí Francouz na podání, nepouštěl Koláře do hry a získal sadu výsledkem 6:2. V úvodu druhého setu navíc znovu prolomil českému hráči servis, jenže poté jej dvakrát v řadě ztratil a přišel o set. Ve třetím setu si pak oba tenisté dlouho s přehledem drželi své podání. Až za stavu 4:5 neudržel Martineau nervy a Kolář si vybojoval postup.

V dalším kole se český hráč utká s vítězem utkání Marie – Marcora.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (12:20:32)