Chrudim – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Kobra – Žďár n/S 5:1 (kon.) | Přerov – Havířov 0:4 (kon.)
Poruba – Litomyšl 5:2 (kon.) | Písek – Ústí n/L 3:6 (kon.) | Šumperk – Vsetín 0:4 (kon.)
IHC Králové Písek
3:6 (0:2, 2:4, 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Neděle 16.02.2020, 14:20 • Zimní stadion Písek • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

To by bylo pro dnes vše, mějte se hezky. (16:24:38)

Velmi divoké utkání končí výhrou Ústí nad Labem 6:3. Písek se snažil ve třetí třetině dotáhnout na svého soupeře, ale podařilo se mu skórovat pouze jedenkrát.

59:25
    Ústí už se nikam nežene a bedlivě vyhlíží konec utkání.

59:06
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Karbulka – 2 min., sekání).

59:05
    Svoboda viděl na střelu Kulvejta a hravě si s ní poradil.

58:20
    Šafář špatně rozehrál a kotouče se tak ujímá Ústí.

57:25
    Brejk hostů zastavil jeden z domácích obranářů.

55:45
    Ústí dobře brání a Písek má problémy dostat se do zakončení.

54:56
    Icing hostujících hokejistů.

54:31
    Přibyl byl odzbrojen při přechodu do útočného pásma.

53:24
    Hra se přiostřuje a místo kotouče hráče začíná zajímat tělo soupeře.

51:50
    Brož sešrotoval Harkabuse u zadního mantinelu.

50:45
    Písek vstřelil branku, ale nebyla uznána z důvodu posunuté brány.

50:16
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a okamžitě střídají.

49:51
    Písek má tlak, ale zatím nepřinesla nějaká obrovská příležitost k úspěšné střelbě.

48:53
    Koval podráží a odhází na trestnou lavici.

48:41
    Brož nahazoval kotouč na branku, ale trefil prvního stojícího beka.

47:35
    Domácí střídají.

46:42
    Hrakholski jako pravý bojovník získal kotouč a hru zdržuje u zadního mantinelu.

46:16
    Harkabus vypálil z prostoru mezi kruhy, ale Buchta byl připraven.

45:41
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Schwartz – 2 min., podrážení).

42:33
    Po měr sil se nám na dvacet vteřin srovná. Tot si jde odpykat svůj trest za sekání

41:50
    Písek právě vstřelil branku!
    Tak i Písku to vyšlo při vlastním oslabení! FRANTIŠEK SCHWARTZ se prodral přes dva obránce Ústí a i s trochou štěstí se mu podařilo kotouč poslat za záda brankáře Svobody. Bez asistence.

41:05
    Písek vyhazuje.

40:57
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Šafář – 2 min., podrážení).

40:01
    Ano, je to tak. Buchta nahrazuje v píseckém brankovišti svého mladšího kolegu.

40:01

S velkou pravděpodobností přijde změna v domácím brankovišti. Na ledě se totiž protahuje a rozcvičuje druhý písecký brankář.

Dnešní utkání sleduje 60 diváků.

Končí nám druhá třetina, která byla poměrně divoká! Písek nejprve stáhl ztrátu, ale poté přišla branková smršť v podání Adama Janouška, který skóroval dvakrát při vlastním oslabení. Poté přišla další branka hostů v oslabení, kterou zaznamenal kapitán Harkabus. Králové ale na tuto branku hned odpověděli zásluhou Petříka. Ústí ale ještě pár momentů před koncem druhé části přidalo šestou branku. Pokud bude chtít Písek zdramatizovat tento duel, tak se bude muset setsakramentsky snažit.

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovou hru! Kotouč za záda domácího brankáře dostal VÍT ŠINDELÁŘ. Asistence: Matěj Harkabus, Pavel Gottfried.

38:12
    Oba týmy zřejmě rádi podrážejí. Dalším provinilcem se stává domácí Šafář.

37:52
    A znovu!

37:26
    Písek vyhazuje přes všechny čáry.

37:07
    Kulvejt oslabí svůj tým, neboť podrazil svého soka.

35:36
    Domácí nám ukázali, že při přesilovce umí i góly dávat! Jan Tampier nabil MILANU PETŘÍKOVI, který ostře a přesně zakončil. Asistence: Jan Tampier, Václav Brož.

35:12
    Další branka Ústí při vlastním oslabení! Za volným kotoučem se hnal MATĚJ HARKABUS, ale i domácí brankář. V tomto duelu byl úspěšnější hostující snajpr, který poslal puk do odkryté brány. Bez asistence.

Ústí už je ve čtyřech.

34:47
    Ústí vyhazuje a střídá.

34:05
    Ke Štěpánkovi se přidá Brandner, který inkasuje dvě minuty rovněž za podrážení.

33:04
    Janoušek už opět projel do útočného pásma, ale tentokrát se na nic nezmohl.

32:53
    Tak snad tato přesilovka dopadne pro domácí o něco lépe. Dvě minuty pro Štěpánka za podrážení.

Písku končí přesilovka při které dvakrát inkasoval.

32:19
    Svoboda si připisuje další dva cenné zákroky.

31:58
    Ofsajd Králů přerušuje hru.

31:23
    Kulvejtova střela od modré čáry zaplula do výstroje hostujícího brakáře.

Oddechový čas pro domácí.

30:55
    Tak to je neuvěřitelné! ADAM JANOUŠEK opět propálil píseckého brankáře. Asistence: Pavel Gottfried.

30:29
    Ústí dává branku při vlastním oslabení! Písek vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale domácího beka obral o kotouč ADAM JANOUŠEK, který ujel všem strážcům a kotouč poslal mezi nohy Karbulky. Bez asistence.

30:20
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Polata – 2 min., hákování).

30:11
    Harkabus vybojoval puk za domácí bránou, ale vzápětí o něj přišel.

29:30
    Kotouč v ochranné sítí a vhazování před Svobodou.

29:00
    Ústí kombinuje s kotoučem ve vlastní třetině.

28:17
    Druhý souboj mezi Janouškem a Karbulkou skončil parádním zákrokem domácího brankáře.

27:58
    Kotouč na tribuně, vhazování ve středním pásmu.

27:26
    Svoboda si poradil se střelou Petříka z osy hřiště,

27:09
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Brož – 2 min., sekání).

Přijdou další tresty, před brankářem Svobodou se strhla ostrá šarvátka.

26:50
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jarábek – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

26:45
    Písečtí pokračují v náporu.

25:40
    Teď už to ale domácím přeci jenom vyšlo. Na brankáře Svobodu se strhla velká střelecká lavina a JOSEF CIBURA byl tím, který se jako poslední dotkl kotouče. Asistence: Kryštof Kovařík, Yahor Hrakholski.

25:30
    Petřík se dostal do dvojího zakončení, ale neuspěl.

24:42
    Ústí se osvobozuje.

24:24
    Další možnost přesilové hry pro domácí. Provinilcem se stává Vít Šindelář, který podrazil svého soupeře.

23:25
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, k vidění je opravdu svižný otevřený hokej.

Oba týmy hrají v plném počtu.

22:46
    Zakázané uvolnění, 4 na 4 se bude hrát ještě patnáct vteřin.

21:55
    Brankář Písku si poradil s tvrdou střelou z dílny Janouška.

21:03
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Přibyl – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Stuchlý – 2 min., hrubost).

20:21
    Ofsajd hostujících hokejistů.

20:10
    Ústí vyhrálo vhazování.

20:01

První třetina končí a radostněji do kabin odchází jednoznačně hráči Ústí, kteří během úvodních dvaceti minut dvakrát skórovali. Prvně rozjásal svůj tým Janoušek a o deset minut později Šindelář, který využil přesilovou hru. I domácí hokejisté měli několik dobrých šancí, ale žádnou z nich se jim nepodařilo využít.

20:00

19:59

19:00
    Poslední minutka úvodní periody a kotouč se nachází za domácí brankou.

17:41
    Karbulkova ostrá střela minula bránu.

17:15
    Pohledná kombinace Písku vzrušení nepřinesla.

16:10
    Přesilovka také pro domácí. Jarábek hákoval a dostává dvouminutový trest.

16:00
    Janoušek přestřelil bránu.

14:52
    Ústí ještě stihlo využít přesilovou hru! Matěj Harkabus ukázal své čtení hry, když z mezikruží nestřílel, ale ještě nalezl přihrávkou VÍTA ŠINDELÁŘE v lepší pozici, který už neměl problém poslat kotouč do sítě. Asistence: Matěj Harkabus, Jáchym Čermák.

14:16
    Domácí šetří drahocenné vteřinky.

13:40
    Písečtí vyhazují kotouč daleko od své brány.

13:28
    Štěpánek jen těsně minul bránu.

12:54
    První možnost přesilové hry pro Ústí. Tampier odchází na trestnou lavici za podražení.

12:15
    Po delší době také na kotouči hostující celek.

11:10
    Písek diktuje tempo hry a Ústí moc nestíhá.

10:00
    Polovina první třetiny pominula a domácí kombinují v útočné třetině.

08:54
    Oba týmy střídají, kotouč ovládají Králové.

Dodávám, že rozhodčí si ničeho nedovoleného nevšiml a hra tak pokračuje v pěti na obou stranách.

Brandner se zvedá a odjíždí otřesen na střídačku. Rozhodčí ještě zamažou krev a hra bude moci pokračovat.

07:48
    Brandner byl sestřelen na modré a jedná se pravděpodobně i o krvavé zranění.

07:09
    Krýner poslal pouze propagační bekhendovou střelu, ale brankář hostů musel hru přerušit a Písek se tak jednoduše získal útočné pásmo.

06:26
    Znovu pálil Karbulka, tentokrát z mezikruží, ale Svoboda si s jeho střeleckým pokusem poradil.

06:18
    Karbulka trefil tyčku!

06:14
    Šafář to zkoušel od modré, ale Svoboda byl připraven.

04:25
    První branku utkání střílí Ústí! ADAM JANOUŠEK se ujal kotouče a ujel všem obráncům domácího týmu a přesně zavěsil do levého horního růžku brány. Bez asistence.

04:25
    Kombinace Egert – Karbulka nebyla přesná a kotouče se ujímají hokejisté Ústí.

03:52
    Boj o puk za brankou domácích dopadl lépe pro Krále.

03:09
    První zakázané uvolnění zavinil celek z Ústí.

02:45
    Domácí měli poněkud potíže v obranném pásmu, ale vše vyřešil Kulvejt, který si kotouč pokryl a hru uklidnil.

02:00
    Kotouč za brankou hostů, oba celky posílají na led čerstvé síly.

01:15
    Koval vypálil tvrdě od modré, ale jeho střelecký pokus srazil jeden z domácích obránců do rohu kluziště.

00:45
    Egert projel do útočného pásma, ale odskočil mu puk a o kotouč přišel.

00:01
    Úvodní vhazování pro Písek.

00:01

Dnešní aktéři jsou již na ledové ploše, utkání může začít.

Postavení obou týmů v tabulce nám napovídá, že bychom měli být svědky velmi vyrovnaného duelu, který může rozhodnout sebemenší chybička. Kdo se bude radovat z výhry se dozvíme tuto neděli. Úvody buly padne dvacet minut po čtrnácté hodině.

Ústí figuruje na čtvrté příčce s pouhou tříbodovou ztrátou na třetí Písek. Mezi druhým a pátým místem je těsný bodový rozdíl a každý nasbíraný bodík může v závěru ovlivnit celkové postavení týmů. Je jasné, že Ústí bude chtít tři body urvat a nalepit se na třetí příčku soutěže. Junioři z Ústí se naposledy utkali s pražskou Kobrou. Velmi vyrovnané utkání skončilo těsnou výhrou Kobry po prodloužení. Nejčastěji bodujícím hráčem Ústí je Matěj Harkabus, který si připsal už nějaké starty ve druhé nejvyšší soutěži.

Písecká juniorka své poslední klání sehrála začátkem února proti lídrovi samotné REDSTONE Extraligy. Utkání vyznělo lépe pro Kralupy – 6:1. Písečtí měli hrát duel v pátek proti Havlíčkovu Brodu, ale utkání bylo odloženo na jiný termín. Uvidíme, v jakém rozpoložení vstoupí do utkání celek od zlatonosné řeky Otavy, protože řada juniorů nastupuje rovněž za A-tým, který čeká den před tímto duelem zápas s Klatovy. Nejproduktivnějším hráčem Králů je Jan Karbulka.

Hezké odpoledne všem příznivcům juniorského hokeje. V tomto kole na sebe narazí Písek a Ústí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:20.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 26. Cibuzar (Kovařík, Hrakholski), 36. Petřík (Tampier, Brož), 42. Schwartz – 5. Janoušek, 15. Šindelář (Harkabus, Čermák), 31. Janoušek, 31. Janoušek (Gottfried), 36. Harkabus, 39. Šindelář (Harkabus, Gottfried)

IHC Králové Písek: Karbulka Jakub (41. Buchta) – Šafář "A", Kulvejt, Tampier, Cibuzar, Kurfurst, Remta – Karbulka Jan, Egert, Brož, Novotný "A", Kovařík, Přibyl "C", Schwartz, Petřík "A", Andrle, Krýner, Hrakholski
    HC Slovan Ústí nad Labem: Svoboda (Kmoch) – Stuchlý, Jarábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Brandner, Janoušek, Čermák, Harkabus "C", Hampl, Tot, Průša, Šindelář, Koval

Rozhodčí: Hucl – Štofa, Sýkora