Chicago – NY Rangers 3:6 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Boston 1:2 (po pr.)
Anaheim – Florida 1:4 (kon.) | Colorado – NY Islanders 3:1 (kon.) | Vancouver – Minnesota 3:4 (2:3 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 20.02.2020, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Superpohár • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

DHL Superpohár pomalu finišuje, Vítkovice si k 5. kolu ve skupině D přizvaly k bitvě o body tým Pardubic.

Domácí jsou ve čtyřčlenné skupině na 4. místě, s bilancí 1-0-0-3 a pasivním skóre 12:18 mají na svém kontě 3 body. Zápas k dobru mají Pardubice, bilance 3-0-0-0 a aktivní skóre 19:9 jim prozatím zajišťuje 1. místo v tabulce a 9 bodů.

Kanadské bodování Vítkovic vede v této soutěži se šesti body útočník Jan Vojtovič (2+4) , po třech gólech si připsali útočníci Vojtěch Lednický (3+2) a Jakub Mrva (3+1). Obránce Filip Zapletal si připsal dva body (0+2). Nejtrestanějším hráčem je momentálně obránce René Smolka se šesti trestnými minutami. Z trojice gólmanů má nejlepší statistiky Dominik Piták s jednou vychytanou nulou, průměrem 2,50 a úspěšností 93,33 %.

Nejproduktivnějším hráčem Pardubic je s osmi kanadskými body útočník Ondřej Rohlík (5+3), který vede kanadské bodování celého DHL Superpoháru. Nejlepším nahrávačem je se šesti přihrávkami obránce Jan Oliva (1+6), který je se sedmi body nejproduktivnějším bekem. Šest trestných minut si v této soutěži zatím vykoledoval obránce Vít Kaštánek. Větší porci minut zatím odchytal gólman Michal Borovička s průměrem 2,50 a úspěšností 89,58 %.

Vítkovičtí se v rámci této soutěže už s Východočechy utkali, z jejich ledu si ale dovezli prohru 4:8. Hattrick si v tomto utkání připsal pardubický útočník Rohlík (3+1), tři body si ve vítkovickém týmu připsal útočník Lednický (2+1). V předchozí soutěži O pohár DHL se tyto týmy potkaly dvakrát, oba zápasy skončily až po samostatných nájezdech výhrami domácích týmů – na ledě Pardubic 5:4 sn; na ledě Vítkovic pak 4:3 sn. Uvidíme, který z týmů se bude radovat tentokrát.

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Machů, Kunc, Smolka, Věntus (A), Bílý, Zapletal – Kylnar, Potočný (A), Ryšavý – Krejsa, Mrva (C), Lednický – Vojtovič, Beránek, Tvrdý – Bochnak, Gebauer, Smička

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Marossy) – Oliva (C), Kubíček, Blažej A), Jelínek, Secký, Kaštánek – Hledík, Hebek, Formánek, Rouha, Rozlílek (A), Tobiáš, Costa, Kostka, Herčík, Pavlík, Šír, Bucek

Rozhodčí: T. Cabák – V. Rožánek, M. Hranoš.

00:01

00:19
    Vítkovice se zkoušejí na druhý pokus usadit v pásmu.

00:33
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění hostů.

01:05
    Domácí se drží kolem hostující branky, Krejsa s Mrvou atakují pardubického brankáře, ale ten brání svou klec výborně.

02:13
    Pardubičtí se rychle rozjeli do pásma, Tobiáš střílel přes obránce přímo do Pitákovy lapačky.

03:03
    Nápor domácích hráčů končí pukem v ochranné síti za Nečasem.

03:20
    Hosté kombinovali do pásma, ale puk končí za domácí brankou, kde jej rozehrává Piták.

03:46
    Boj o puk na útočné modré Dynama je pozastaven pro ofsajd.

04:01
    Hostující Bucek se prodral mezi bránícími hráči a mantinelem do pásma, spoluhráči jej následují.

04:05
    Za nedovolené bránění je potrestán hostující Secký.

04:28
    Domácí v přesilovkovém kolotoči, Potočný nakonec pálil do protihráče,.

04:44
    Mrvova teč do branky neprošla, hosté posílají puk do bezpečí.

05:27
    Vítkovice se znovu usazují u Nečase.

05:55
    Před hostující brankou byli tři domácí hráči a gólman Nečas, nepodařilo se jim však najít místo, kudy dostat puk do branky, Beránek byl v těžkém úhlu u pravé tyče, ale ani jeho pokus nad lapačku neprošel.

06:05

07:27
    Dynamo uklidňuje hru a bude rozehrávat ze svého obranného pásma.

07:35
    Ofsajd pro hosty.

07:48
    Lednický za brankou Krejsu nenašel, hosté si berou puk pod kontrolu.

07:59
    Další ofsajd pro příliš natěšené hostující hráče.

08:23
    Vojtovič využil dobré šance a sám se řítil na Nečasovu klec, byl ale tísněn a nevystřelil podle představ, pardubická klec se ocitá mimo svou pozici.

08:52
    Domácí se rychle stáhli znovu před pardubickou branku, ale Nečas drží své pozice.

09:19
    Menší závar na opačné straně, Piták byl v pohotovosti, zkoušel to Kostka i Bucek, do klubka hráčů pak od modré pálil Secký, ale ani Piták puk za svá záda nepouští.

09:22
    Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici domácí Potočný.

09:44
    Hosté začali zostra, ale po několika střelách se podařilo domácímu Ryšavému odpálit puk až za Nečasovu klec.

10:38
    Pardubičtí zkoušejí jednu střelu za druhou, snad nejblíže gólu byl Kostka, ale Piták byl přesně tam, kde měl být.

10:58
    Od modré tvrdě pálil Jelínek, ale jen do gólmana.

11:22
    Domácí vyhazují a z trestné lavice se vrací Potočný.

11:47
    Domácí se rychle protahují do pásma, Bochnak byl ale vytěsněn do rohu.

13:00
    Pardubice mají puk pod kontrolou, Piták je v pohotovosti.

13:36
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

13:48
    Domácí se osvobozují od své klece a vyrážejí k Nečasovi.

14:27
    Za držení protihráče bude pykat hostující kapitán Oliva.

15:02
    Ofsajd pro vítkovické, hra je přerušena.

15:48
    Hosté se brání na jedničku, nepouštějí svého soupeře vůbec do pásma.

16:07
    Od modré pálil Lednický, ale jen do protihráče před sebou.

16:21
    Před brankou dobře operovali Beránek s Ryšavým, ale ani teď se skóre nemění.

16:27

17:06
    Jelínek našel najetého spoluhráče, ale ten přišel o puk.

18:30
    Pardubičtí se rychle dostali k puku, jeden z jejich hráčů ujížděl sám na branku, stíhal ho Věntus, který se snažil zabránit nejhoršímu, pardubický hráč byl pak vytěsněn dalším vítkovickým mimo branku.

18:30
    Za zákrok Věntuse je nařízeno velice přísné trestné střílení.

18:30
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hostující VÍT ROZLÍLEK se rozjel hodně zeširoka, Piták si povyjel a sledoval jeho dráhu, pardubický útočník ale nikam nespěchal, počkal si na jeho pohyb a poslal puk do jeho protipohybu – 0:1.

19:07
    Vítkovičtí útoční na Nečasovu klec, ale ten má dobrý výhled.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Po první třetině jsou spokojenější hosté, kteří v závěru této třetiny otevřeli skóre proměněným trestným střílením Rozlílka. Oba týmy si v průběhu dokázaly připravit několik slibných šancí, ale gólmani jsou prozatím pozorní. Uvidíme, jak se bude vyvíjet další třetina.

20:01

20:11
    Hosté se rychle protáhli do pásma, Piták ale mohl být v klidu.

20:56
    Vítkovičtí v pásmu, Kylnar nahrával zpoza branky na Mrvu, ale jeho další nahrávku už přerušila blokující hůl.

21:21
    Vítkovický Mrva si nabruslil do výhodné pozice, ale trefuje jen tyč pardubické branky!!

21:56
    Vhazování u Pitáka vyhrávají hosté, kteří se snaží protlačit do branky.

22:25
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! Domácí se drželi před Nečasem, po střele Tvrdého umisťoval puk do branky ADAM BERÁNEK – 1:1: Asistence: Jiří Tvrdý, Jan Vojtovič.

22:40
    Tak to byla rychlovka, domácí strhávají vedení na svou stranu, Machů poslal puk na JAKUBA GEBAUERA, který si počkal na pohyb Nečase a poslal puk do odkryté klece – 2:1. Asistence: Tomáš Machů.

23:06
    Pardubičtí se dostali ke kotouči a vyrážejí do pásma, Piták ale jejich úmysl přečetl.

23:50
    Vítkovičtí se drží před hostující brankou, ostřelují Nečase a jen kousek chyběl k tomu, aby navýšili své vedení.

24:42
    Pardubice vyrazili do protiútoku, Herčík zametl puk kolem tyče vítkovické branky a celá pardubická střídačka se radovala z vyrovnání, hlavní rozhodčí za vítkovickou brankou ale do klece neukazuje, bude se tedy jen vhazovat po pravici Pitáka.

25:31
    Vítkovice v pásmu, ale Nečas je ve střehu.

26:42
    Oba týmy se snaží vyrážet do protiútoků, gólmani mají plnou pohotovost.

27:10
    Pardubice špatně vystřídaly a budou pykat. Trest pro hráčskou lavici odpyká Formánek.

27:28
    Hosté odpalují puk do bezpečí, domácí rozehrávají od své klece.

28:00
    Vítkovičtí v pásmu, tvrdou střelu Lednického z kruhu jen těsně neumístil Beránek.

28:58
    Domácím se tato část přesilovky příliš nedaří, snaží se rozehrát od své branky.

29:10

29:20
    Pardubičtí si najeli do pásma, přesnou přihrávku spoluhráče nedokázal zužitkoval Bucek.

29:27
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

29:48
    Vítkovičtí se snaží vymanit ze svého obranného pásma.

30:05
    A je tu už druhé zakázané uvolnění domácích v krátkém sledu.

30:21
    Smička se snažil v útočném pásmu vybojovat kotouč.

30:49
    Domácí Lednický se snažil dostat v mezikruží k puku, ale to se mu přes ležícího Jelínka nepodařilo.

31:18
    Formánek číhal ve středním pásmu, nastřelený puk tečoval do pásma, ale díky Věntusovi, který mu nedal prostor se k žádnému pokusu nedostal.

31:48
    Pardubický Costa a jeho spoluhráč to u Pitáka mysleli dobře, ale puk kolem klece jen proletěl.

32:33
    Kunc uklidňuje hru a drží puk za svou brankou.

33:00
    Hostující rozehrávku se snažil narušit Bochnak.

33:18
    Hostí ujížděli na branku, Formánek dostal přesnou přihrávku, ale svého dalšího spoluhráče už nenašel. Domácí vyrážejí do pásma.

33:29
    Nečas viděl dobře hrozící nebezpečí a vyjel si pro puk z branky. Vhazuje se po jeho pravici.

34:13
    Vítkovičtí v pásmu, pardubický gólman se po střele Ryšavého jen otočil.

34:50
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Pardubic.

35:05
    Hosté postupovali do pásma, Rozlílek se ale proti Kuncovi neprosadil.

35:11
    Zakázané uvolnění pro domácí přesunuje hru zpět k Pitákovi.

35:47
    Kostka na modré tečoval puk do pásma, Bucek si ale sám proti přesile neporadil.

36:32
    Hraje se znovu v rychlém sledu na obě strany, gólmani zatím nezasahují, ale musejí být v pohotovosti.

37:03
    Kotouč je zašlápnut kousek od domácí branky, sudí vyčkávají.

37:20
    Vhazuje se před útočnou modrou Dynama.

37:35
    Vítkovičtí navyšují své vedení, s asistencí Ryšavého překonává i přes urputně bránící hráče nečase MATĚJ POTOČNÝ – 3:1. Asistence: Martin Ryšavý.

37:35
    Za nesportovní chování si desetiminutový trest odpyká hostující Šír poté, co zlomil svou hůl o vítkovickou branku.

38:10
    Pardubičtí v pásmu, Tobiáš ale Pitákovu klec přestřelil.

38:55
    Domácí navyšují svůj náskok, JAN VOJTOVIČ se natlačil do branky, po kratší úvaze sudí gól uznává – 4:1. Asistence: Jakub Mrva.

39:18
    Pardubičtí se přesunovali do pásma, Tvrdý je potrestán za faul kolenem.

39:32
    Hosté jsou usazeni v pásmu a rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

39:38
    Domácímu Potočnému se podařilo narušit hostující souhru, Kylnar se ještě srdnatě vrhnul po puku a dostal jej v pádu do středního pásma.

39:47
    Hostující Nečas si připisuje další zákrok, Potočný byl z úhlu, ale přesto se mu podařilo poslat puk podél branky.

39:57
    Od kruhu střílel pardubický Bucek, ale Piták byl na místě.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:35.

Tato část vyšla domácím bezezbytku, hned z kraje srovnával Beránek, v téže minutě strhl vedení na svou stranu Gebauer a dvě minuty před koncem přidali branku Potočný a Vojtovič. Hostující trenéři nebyly v průběhu druhé třetiny s výkonem svých svěřenců spokojeni, uvidíme, jakou taktiku nasadí do třetí části.

40:01

40:01
    Hosté mají před sebou přesilovku z předchozí části.

40:37
    Hosté se drží u Pitáka, dobře mířil Jelínek, ale ani teč Tobiáše za Pitákova záda neprošla.

41:18

42:31
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

44:50
    Po vhazování u Nečas se k puku dostal Gebauer, jeho střela se svezla po gólmanově výstroji.

45:44
    Dynamo čeká za svou brankou na dostřídání spoluhráčů.

45:55
    Na opačné straně dobře zasahoval Piták, spolupráce Bucka s Kostkou nevyšla.

46:33
    Krejsa narušil hostující souhru, pardubičtí musejí zpět ke své brance.

47:30
    Vítkovičtí vyhazují až k Nečasovi, zakázané uvolnění to ale nebude.

47:55
    Domácí se natlačili před hostující branku, ale díky pozornému gólmanovi se skóre nemění.

49:00
    Hra se velmi rychle přelévá ze strany na stranu, hosté chtějí srovnat, domácí zase přidat další branky.

49:33
    Jelínek pálil od modré přímo do hole Pitáka.

50:20
    Oba gólmani jsou v pohotovosti, puk se k nim ale téměř nedostává.Gólman

50:40
    Formánek našel lépe postaveného Hledíka, ten mu ale puk už nedokázal vrátit, když se k němu sjeli dva vítkovičtí beci.

51:25
    Domácí se usadili v pásmu, Vojtovič neuspěl z mezikruží, o chvíli později měl ale možnost střílet ještě od modré, ale nastřelil jen Nečasovy betony.

51:48
    Hosté přece jen vyzráli na domácího gólmana, po nahrávce Olivy protlačil puk do branky LUKÁŠ HEBEK – 4:2. Asistence: Jan Oliva, Radek Šír.

53:01
    Pardubičtí bojují o každý kousek ledu, do branky se chtěl prosadit Herčík, ale ani Costa nedokázal uspět.

54:02
    Vítkovickým útok nevyšel, je z toho zakázané vhazování a bude se vhazovat u Pitáka.

54:22
    Kaštánek zadržel puk na modré a jeho spoluhráči tak mohou pokračovat v pásmu.

54:55
    Lednický se protáhl do pásma následovaný Krejsou, Nečas sklapl po Lednického střele betony včas.

54:55
    Krejsa s Lednickým se u pardubické klece pustili do křížku s protihráči, na jejich slovní narážky jim ukazují stav na světelné tabuli.

54:55
    Na trestnou lavici usedají domácí Krejsa a Lednický, na pardubickou stranu pak Kaštánek a Secký. Všichni jsou vyloučeni za hrubost. Oba týmy hrají v pěti.

56:01
    Dlouho se nehrálo, v útočném pásmu Vítkovic se do sebe hráči znovu pustili. Bude se vylučovat.

56:01
    Na obou trestných lavicích je velmi těsno, za Vítkovice bude pykat Smolka a Ryšavý, za hosty pak Jelínek s Kostkou. Všichni si odpykávají trest za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

56:14
    Domácí posílají zbrkle puk na zakázané uvolnění.

56:33
    Vítkovický Potočný vystartoval k hostující brance, Nečas si vyjel, domácí útočník měl čas a prázdnou branku před sebou, ale minul.

56:50
    Olivova střela byla tečována mimo branku.

56:50
    Hostující Nečas zůstává na střídačce, bude se vhazovat u vítkovické klece.

57:08
    Vítkovičtí zřejmě už pečetí dnešní výhru, s asistencí Věntuse posílá puk do prázdné klece ADAM BERÁNEK – 5:2. Asistence: Dominik Věntus, Jiří Tvrdý.

57:08
    V přerušení se na střídačku mohou vrátit Krejsa, Lednický, Kaštánek i Secký.

58:27
    Vítkovičtí se radují z další branky, ale sudí jej neuznávají, protože byl dosažen kopnutím.

58:27
    V přerušené hře se trestná lavice úplně vyprazdňuje.

58:53
    Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí hrají v pohodě.

59:20
    Beránek sprintoval do rohu pro kotouč, ale z otočky hůl Tvrdého nenašel.

59:45
    Pardubičtí bojují o kotouč u mantinelu ve svém útočném pásmu.

59:56
    Domácí zavážejí kotouč za branku Nečase.

Páté kolo DHL Superpoháru zde v Ostravě už zná svého vítěze. Hosté sice před koncem první třetiny otevřeli skóre gólem z trestného střílení, vítkovičtí ale do druhé třetiny nastoupili s větším odhodláním a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve srovnával Beránek, vedení na stranu Vítkovic strhl Gebauer a v závěru druhé třetiny přidali gól Potočný a Vojtovič. Hostům se sice ve třetí třetině podařilo snížit, ale závěr utkání provázela nervozita a množství vyloučených na obou stranách. Gólový účet dnešního zápasu pečetil do prázdné pardubické branky střelec prvního vítkovického gólu – Beránek a vítkovičtí tak mohou slavit.
    Z Ostravy je to dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (19:28:11)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. Beránek (Tvrdý, Vojtovič), 23. Gebauer (Machů), 38. Potočný (Ryšavý), 39. Vojtovič (Mrva), 58. Beránek (Věntus, Tvrdý) – 19. Rozlílek (TS), 52. Hebek (Oliva, Šír)

Rozhodčí: T. Cabák – V. Rožánek, M. Hranoš