Carolina – NY Rangers 2:5 (kon.) | NY Islanders – Detroit 4:1 (kon.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Dallas – St. Louis 1:5 (kon.) | Edmonton – Minnesota 3:5 (kon.) | Calgary – Boston 3:4 (kon.)
Anaheim – Colorado 0:1 (kon.) | New Jersey – Washington 3:2 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 2:5 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Winnipeg Jets
Sobota 22.02.2020, 19:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Utkání mezi Philadelphií a Winnipegem je u konce. Hokejisté Flyers potvrdili svou dobrou formu a zvítězili také dnes, tentokrát nad Jets poměrem 4:2. Letci tak udělali další důležitý krok za postupem do play off. Philadelphia byla lepší, a proto dnešní utkání zaslouženě opanovala.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (21:52:36)

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (Philadelphia) 0+1, +/-: 0, 3 střely, čas na ledě: 17:43.

59:45
    Mark Scheifele zamířil z pravé strany pouze do boční sítě.

59:12
    Winnipeg už je zase v pásmu Flyers. Zatím se však ke střele nedostal.

58:50
    Domácí vyhazují puk tak šikovně, že zakázané uvolnění z toho nebude.

58:27
    Hellebuyck je na střídačce. Winnipeg to zkouší se šesti hráči v poli.

58:05
    Hosté okamžitě získali útočné pásmo. Za malý okamžik zřejmě odvolají brankáře.

57:56

57:18
    K zakončení se málem dostal Jakub Voráček. Českému útočníkovi ale v rozhodující chvíli puk utekl z čepele.

56:48
    Winnipeg se sice osvobodil, ale čas se hostujícímu týmu velmi rychle krátí.

56:20
    Giroux režíruje tuto přesilovku Flyers na levém kruhu. Už si připsal několik zajímavých přihrávek.

55:56
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).

55:19
    James van Riemsdyk se dostal do obrovské šance. Svým skvělým bruslením se dostal před dva hráče, ale tváří v tvář brance hostů neuspěl. Hellebuycka se snažil překonat střelou nad vyrážečku, jenže netrefil bránu.

55:02
    Domácí se ocitli pod tlakem. Hart dvakrát za sebou zasahoval.

54:18
    Hosté nahodili puk na zadní mantinel. Poté za ním spěchali, jenže Provorov se navrátil ještě dříve.

53:12
    Teď však nepříjemně pálil Shore. Hart vytáhl svou lapačku v pravou chvíli.

52:59
    Vypadá to, že Winnipeg už nemá dostatek sil k tomu, aby s tímto zápase ještě něco udělal.

52:27
    Tyler Pitlick mohl pár sekund po své brance přidat další gól. V osobním souboji se zpevnil a následně se otočil do střelecké pozice. Mířil mezi betony, ovšem tento prostor si Hellebuyck pokryl.

51:56
    Nahození z hole DeMela dokázal jemně tečovat Wheeler. Hart ale dával pozor.

51:26
    Ehlersův postup vpřed byl okamžitě zastaven obráncem Braunem.

50:50
    Connor se přes obranný val Winnipegu nedokázal protlačit. Letci své defenzivní povinnosti zvládli skvěle.

50:16
    Kulikov byl natlačen na mantinel. Philadelphia sbírá důležité vteřiny.
    49:34 Tyler PITLICK - 4:2

49:34
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí mají k dispozici opětovný náskok o dvě branky. Hned po vhazování se dostal puk na modrou čáru, odkud vyslal obránce Robert Hägg střílenou přihrávku před bránu. Šikovnou teč provedl TYLER PITLICK, který se záhy mohl radovat z branky, jelikož Hellebuyck na změnu směru nezareagoval. 4:2. Asistence: Robert Hägg a Justin Braun.

49:21

49:15
    Blake Wheeler bez větších potíží posílá obloukem puk do bezpečí.

48:47
    Se zavezením puku do pásma to nyní zkusí Sanheim. Winnipeg se perfektně brání.

48:16
    Až nyní můžou hosté vystřídat. Philadelphia si za úvodní minutu přesilovky nevytvořila nikterak velký tlak.

47:43
    Voráčkovu přihrávku u mantinelu zastavil Morrissey. Winnipeg se však nedostal z vlastního pásma.

47:21
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Kyle Connor – 2 min., podrážení).

46:50
    Velká šance Flyers zůstala nevyužita! Sean Couturier se dostal k volnému puku před bránou, ale z obrovské možnosti trefil pouze tyč. Před ním už byla jen poloprázdná svatyně Jets.

46:36
    Couturier protlačil puk na Voráčka, který se jako tank řítil před bránu. Hellebuyckův beton ale zabránil gólu.

45:56
    Travis Sanheim vyhodil puk z vlastního pásma tak šikovně, že se zakázané uvolnění pískat nemuselo.

45:09
    Philadelphia se nyní nedostala přes střední třetinu. DeMelo zapracoval na vlastní modré velice dobře.

44:46
    Před bránou Jets byl k vidění obrovský závar. V nepřehledné situaci si kotouč našel Connor Hellebuyck. Postaral se o to, aby prozatím počtvrté v dnešním duelu neinkasoval.

44:28
    Hayes v útočném pásmu vybídl Konecného, který se však nedokázal rychle zorientovat.

43:49
    Neal Pionk je při chuti. Opět pálil od modré čáry, jenže jeho pokus mezi tři tyče nedoputoval.
    43:00 Patrik LAINE - 3:2

43:00
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Přesilovka Winnipegu je poměrně rychle využita! PATRIK LAINE dostal puk na vrchol levého kruhu, odkud nechytatelně vypálil. Finský útočník tak vstřelil svůj šestadvacátý gól v sezoně. 3:2. Asistence: Neal Pionk a Blake Wheeler.

42:48
    Letci jakmile získali puk, tak okamžitě jej vyhodili přes všechny čáry.

42:34
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Kevin Hayes – 2 min., nedovolené bránění).

41:38
    Farabee opět ukázal svou šikovnost při držení puku a dovednostech s ním. Málem se protlačil ke střele, jenže na poslední chvíli byl zastaven Pionkem.

40:57
    Kevin Hayes vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Hellebuyck odolal.

40:33
    Letci začali třetí třetinu v dobrém tempu. Okamžitě se usadili v útočném pásmu a v rychlosti si měnili kotouč.

40:01

Střelecky aktivnější byli ve druhé třetině hosté. Hellebuyck moc práce neměl, ale přesto inkasoval jako první. Philadelphia totiž byla ze svých ojedinělých střel vždy velmi nebezpečná. Na třetí branku Flyers, kterou vsítil Couturier, odpověděl obránce Morrissey. Winnipeg tak díky snižujícímu gólu má naději na zvrat ve třetí periodě.

Střely na bránu: 16 – 25.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Poolman drží touš za svou bránou. Zřejmě se pokusí o založení poslední akce.

39:23
    Josh Morrissey střílel od modré čáry pouze do míst, kde byl Carter Hart připraven.

39:15
    Flyers se snažili odpovědět, jenže jejich akce skončila předčasně.
    38:04 Josh MORRISSEY - 3:1

38:04
    Pěkná akce hostů končí kontaktním gólem. Skvělou práci odvedl Scheifele, jenž si nejprve odskočil z pásma, aby se do něj mohl ve velké rychlosti vrátit. Dokázal objet bránu a zpoza ní předložil JOSHI MORRISSEYMU skvělou pozici na levém kruhu. Obránce Winnipegu poté trefil šibenici. 3:1. Asistence: Mark Scheifele a Nikolaj Ehlers.

37:25
    Tentokrát ale rozjeté Letce zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:37
    Philadelphia ale znovu vysoko napadala. Kotouč sice vybojovala, ale nenaložila s ním ideálně.

36:03
    Winnipeg se snaží zvednout. Vytvořil si několik palebných pozicí, které však nepřetavil v branku.
    34:50 Sean COUTURIER - 3:0

34:50
    Domácí odskakují do třígólového vedení! SEAN COUTURIER využil nepřehledné situace na brankovišti, vytáhl si touš na svou hůl a následnou přesnou střelou překonal Hellebuycka. Lví podíl na této brance má Jakub Voráček, jenž si připsal 34. asistenci v sezoně. 3:0. Asistence: Jakub Voráček a Matt Niskanen.

34:21
    Jakub Voráček byl blízko vstřelení gólu. Využil své rychlosti k tomu, aby přebruslil zadáky. To se mu povedlo a málem se dostal k volnému kotouči. Hellebuyck byl ale rychlejší a dokázal puk dostat pryč z pásma.

34:06
    Carter Hart si poradil s další střelou hostů. Do konce druhé třetiny zbývá necelých šest minut a před námi je poslední reklamní pauza v rámci této periody.

33:28
    Connor Hellebuyck se ocitl pod tlakem, kterému však odolal. Následně přesně rozehrál.

32:35
    Laughton však právě od Beaulieua schytal ránu, která pořádně bolela. Na střídačku odkulhal. Snad ještě v utkání autora dvou dnešních branek uvidíme.

32:18
    Pokus obránce Beaulieua skončil na bruslích domácích hráčů.

31:36
    James van Riemsdyk nahazoval před bránu puk jemnou žabičkou. Hellebuyck ale zapracoval holí.

30:59
    Coppova přihrávka na pravé křídlo byla velice nepřesná. Philadelphia se tak zadarmo dostává k puku.

30:44
    Wheelerovi se nahození do pásma nepovedlo, protože skončilo až v ochranné síti. Kapitán Jets ale prozatím v dnešním utkání vůbec není vidět.

30:15
    Hart raději přerušil akci Winnipegu, neboť před bránou stál důrazný Andrew Copp. K zakončení se však útočník s číslem 9 na dresu neprotlačil.

29:59
    Třetí obranný pár hostů si mění puk ve vlastním pásmu.

29:37
    Mason Appleton pálil zápěstím z vrcholu levého kruhu. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

29:12
    Kotouč na hokejkách Letců nevydržel příliš dlouho. Winnipeg se usadil ve třetině soupeře, ale tentokrát nevystřelil.

28:38
    Zdá se, že domácí se po slabší pasáží zvedli. Nyní zkouší něco vymyslet v útočné třetině.

27:42
    Travis Konecny do tandemu vybídl Joela Farabeeho, jenž měl před sebou mnoho prostoru. Mířil do přední šibenice, kterou o pár čísel netrefil.

26:58
    Odražená přihrávka se dostala k Hartovi. Mladý brankář Flyers dokázal přesně rozehrát.

26:07
    Aube-Kubel se rozjížděl středem kluziště, ale na dlouhou přihrávku nedosáhl.

25:39
    Kotouč skončil v hledišti. Hra je zastavena a Philadelphia si může na okamžik oddechnout.

24:33
    Vypadá to, že do druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým Winnipegu. Hosté najednou lépe bruslí a dostávají se do šancí. Tu poslední teď zahodil Morrissey, který z levého kruhu napálil lapačku Cartera Harta.

24:18
    Kulikov našel na druhé straně Pionka, jehož střelu z první dokázal Hart vyrazit levým betonem.

23:42
    Claude Giroux udělal chybu při vyvezení puku. Nabídl jej na hokejky hostů, kteří ale trestat nedokázali.

23:18
    Jeden z hostujících hráčů důrazně atakoval Harta. Těžiště hry bude přesunuto do středního pásma.

22:52
    Winnipeg dlouho operoval v útočné třetině. Velký tlak Jets však brankou neskončil. Jansen Harkins se z dorážky totiž prosadit nedokázal.

22:15
    S bekhendovým pokusem Masona Appletona neměl Carter Hart sebemenší problém.

21:39
    První rána hostů ve druhé třetině byla sražená nad horní tyč. Vhazování bude obstaráno v pásmu Philadelphie.

21:02
    Philippe Myers si sám vybojoval puk na útočné modré čáře a následně se dostal ke střele. Hellebuyck ale utěsnil veškerý volný prostor.

20:25
    Velmi aktivní byl na začátku druhé třetiny v útočném pásmu Voráček. Nejprve do něj zavezl puk a následně se snažil protečovat na Niskanena. Ke střele však nedošlo.

20:01

První třetina nám skončila. Letci se brzy ujali vedení zásluhou Scotta Laughtona. Stejný hráč přidal i druhý gól v 10. minutě a od té doby je hra v režii Flyers. Winnipeg se bude muset ve zbytku utkání rapidně zlepšit, aby na ledě Flyers případně bodoval.

Střely na bránu: 12 – 10.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32
    Závěr třetiny znovu tráví hostující tým v obranném pásmu.

18:47
    Jakub Voráček hledal před bránou hůl Couturiera. Centr elitní lajny Philadelphie se ale k zakončení nedostal.

18:27
    Sean Couturier si našel dobrý prostor ke střele. Pokusem zápěstím ale hostujícího brankáře nenachytal.

18:06
    Flyers opět poslali puk na zadní mantinel, ale žádný větší nápor si před bránou Winipegu nevytvořili. Naopak na druhou stranu mohli vyrazit hokejisté Jets, kdyby se však nezjevili v ofsajdu.

17:33
    Raffl nahodil puk do útočného pásma. O pár sekund později pálil Sanheim, jenže Hellebuycka překonat nedokázal.

16:42
    Ehlers nezkrotil touš v útočném pásmu. Rychle jej dobruslil Provorov, který v defenzívě zapracoval výtečně.

16:11
    Hra se celkem často kouskuje. Opět je pískáno. Po krátkém přerušení bude k vidění vhazování na středovém kruhu.

15:48
    Patrik Laine je dnes zřejmě nejlépe hrající hráč hostů. Finský mladík se po levém křídle dostal ke střele, ale Carter Hart dokázal utěsnit přední tyč.

15:26
    Po nepřesné přihrávce hostujících zadáků skončil puk na střídačce Winnipegu.

14:39
    Appleton dokázal vytlačit Aube-Kubela, jenž v útočném pásmu držel kotouč na své hokejce.

14:14
    Rozehrávka Flyers ihned po vhazování nebyla přesná. Kotouč se přes všechny čáry dokutálel až na zakázané uvolnění.

14:08
    Tempo hry v posledních minutách mírně opadlo. Čeká nás poslední komerční přestávka v rámci první části hry.

13:37
    Kyle Connor objel bránu domácích, ale k zakončení se nedostal. V rozhodující moment byl vyrušen domácím bekem.

13:11
    Neal Pionk zkusil vypálit od modré čáry. Hart si jeho pokus našel a lapačkou zakročil.

12:58
    Hra je přerušena. Hosté se provinili ofsajdem, takže se bude vhazovat ve střední třetině.

12:26
    Hosté honili puk po mantinelu, ale defenzíva Philadelphie zvládla své defenzivní povinnosti na jedničku.

11:22
    Voráček před bránou hledal Girouxe, ovšem přihrávka přes několik holí hostujících hráčů nakonec nepřešla.

10:52
    Patrik Laine orazítkoval z nepříliš dobré pozice tyč! Carter Hart měl velké štěstí.

10:35
    Farabeeho přihrávka nebyla přesná. Winnipeg se vymanil z dalšího tlaku domácích.
    09:03 Scott LAUGHTON - 2:0

09:03
    Flyers střílí druhou branku! SCOTT LAUGHTON nabral velkou rychlost a s pukem na holi se dostal na levý kruh. Střelou ke vzdálenější tyči po ledě dokázal překonat také podruhé v utkání hostujícího gólmana. 2:0. Asistence: Justin Braun.

08:54

08:39
    Tyler Pitlick vyhodil puk přes všechny čáry až k zadnímu mantinelu. V krátké přesilovce zřejmě hosté neskórují.

08:25

07:52
    K první střele v tomto utkání se dostal Jakub Voráček. Využil další dobré práce Hayese a zápěstím pálil z vrcholu kruhu. Hellebuyck byl ale připraven.

07:12
    Kevin Hayes se krásně uvolnil na pravé straně, ovšem přihrávka před brankoviště nenašla adresáta. Winnipeg se stačil ubránit rychlé akci Flyers.

06:54
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min., hákování).

06:25
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nick Shore – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

06:03
    Ivan Provorov nahazoval puk před bránu na teč. Kotouč bránu minul, přestože Michael Raffl odváděl velice dobrou práci v předbrankovém prostoru.

05:12
    Hosté nyní mají územní převahu. Philadelphia se v posledních desítkách vteřin musí bránit.

04:49
    Copp na modré čáře oslovil Kulikova, jehož tvrdý pokus vyrazil Carter Hart pravým betonem.

04:15
    Konecny zamezil velice šikovné přihrávce Laineho na Connora.

03:45
    Po zakázaném uvolnění Winnipegu se bude vhazovat před Connorem Hellebuyckem.

03:32
    Scheifeleho přihrávku zpoza brány dokázal zachytit Niskanen. Následně i s přispěním Voráčka dostal puk do střední třetiny.

02:55
    Winnipeg se snažil odpovědět, ale příliš dlouho ve třetině domácích nesetrval.
    02:06 Scott LAUGHTON - 1:0

02:06
    Domácí se ze své první akce ujímají vedení! Ivan Provorov zpoza vlastní brány obkličkoval několik hráčů a rázem se objevil v útočné třetině. Tam vybídl v mezikruží SCOTTA LAUGHTONA, jehož pokus zapadl pod Hellebuyckovu vyrážečku. 1:0. Asistence: Ivan Provorov a Justin Braun.

01:50
    Philadelphia drží puk ve vlastním pásmu. Úvod patřil hostům.

00:56
    Kulikov nahodil puk na zadní mantinel. Jets zůstávají v útočné třetině.

00:22
    Winnipeg začal poměrně aktivně. Scheifele hledal z otočky svého spoluhráče před bránou, ovšem obrana Flyers zafungovala dobře.

00:01

Před začátkem utkání ještě uslyšíme hymny Kanady a Spojených států amerických.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Farabee – Pitlick, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, DeMelo, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Laine, Copp, Connor – Appleton, Roslovic, Harkins – L. Shaw, N. Shore, G. Bourque.

Rozhodčí: Nicholson, Pochmara – Mach, Brisebois.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Philadelphia se v tabulce Východní konference nachází na páté příčce. Letcům se v posledních týdnech daří a v tabulce míří vzhůru. Philadelphia doposud odehrála 62 zápasů, ve kterých si připsala 75 bodů. K postupu do play off má momentálně náskok tří bodů. Tým trenéra Alaina Vigneaulta vyhrál předchozí dva zápasy. Zdolal dvakrát po sobě Columbus, což je jeden z konkurentů v boji o vyřazovací část. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Sean Couturier s Travisem Konecnym. Oba nasbírali 54 kanadských bodů.

Winnipeg v posledních zápasech taktéž zabral a už se protlačil na sedmou pozici. Tryskáči v 62 duelech nasbírali 69 bodů, ovšem na devátou Arizonu mají pouhý jednobodový náskok. Winnipeg drží sérii tří výher v řadě. Svěřenci trenéra Mauriceho v ní postupně porazili Chicago, Los Angeles a Ottawu. V týmové produktivitě je na tom nejlépe Mark Scheifele se 65 kanadskými body.

David Kaše (Philadelphia) 6 zápasů, 1+0
    Jakub Voráček (Philadelphia) 61 zápasů, 12+33.

Přeji příjemný sobotní večer. V krásném středoevropském čase se dnes představí v rámci dalších zápasů NHL celky Philadelphie Flyers a Winnipegu Jets. Úvodní buly tohoto zajímavého duelu padne přibližně v 19:10. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Laughton (Provorov, Braun), 10. Laughton (Braun), 35. Couturier (Voráček, Niskanen), 50. Pitlick (Hägg, Braun) – 39. Morrissey (Scheifele, Ehlers), 43. Laine (Pionk, Wheeler)

Rozhodčí: Nicholson, Pochmara – Mach, Brisebois

Diváci: 19 870