Augsburg – Mönchengladbach 2:3 (kon.) | Dortmund – Freiburg 1:0 (kon.) | Hoffenheim – Bayern 0:6 (kon.)
Mohuč – Paderborn 2:0 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Schalke 3:0 (kon.)
1. FSV Mohuč 05
2:0 (2:0)
SC Paderborn 07
Sobota 29.02.2020, 15:30 • OPEL ARENA, Mohuč • Německá Bundesliga • 24. kolo

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:22:51)

Dnešní utkání končí očekávaným vítězstvím Mohuče, která si tak hodně pomohla v boji o záchranu. Naproti tomu hostující Paderborn zabředl do ještě většího sestupového marastu, neboť ztráta na záchranu narostla již na devět bodů! Prohra Paderbornu byla naprosto zasloužená, hosté neodehráli dobrý zápas a dnes byli bez šance na body. Mohuč si ve druhém poločas již pouze udržoval dvoubrankový náskok.

90+4

90+2
    Žlutou kartu dostává Sven Michel (SC Paderborn 07).

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Rohový kop rozehráli hosté z pravé strany, ale ohrozit branku nedokázali.

89
    Robin Zentner (Mohuč) neudržel střelu Svena Michela a hosté vybojovali roh.

88
    Paderborn začíná další útočnou akci od vlastního vápna.

86
    Statistika držení míče – 47% : 53%.

85
    Mohuč tentokrát s míčem u půlící čáry, domácí se nikam dopředu neženou, již šetří čas.

84
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Ádám Szalai.

83
    Následuje nákop dopředu, v podání Paderbornu, ale to je v podstatě jen odevzdání míče domácím.

82
    Domácí napadají rozehrávku a jsou úspěšní, hosté se těžko dostávají přes půlící čáru.

81
    Sebastian Vasiliadis (Paderborn) s míčem u půlící čáry, následuje zpětná přihrávka a znovu je to na obráncích.

80
    Posledních deset minut nás dělí od konce normální hrací doby a Mohuč i nadále drží dvougólové vedení.

79
    Byť v posledních minutách, hlavně po příchodu Dennise Jastrzembskiho, dostává hra hostů trochu lepší obraz.

78
    Paderborn, zdá se, ani v tomto zápase nepřekročí svůj stín a zůstane i po tomto kole poslední.

76
    Hosté i tento roh dokázali ubránit, byť v malém vápně Paderbornu zůstal ležet jeden z útočících hráčů.

75
    Rohový kop pro domácí, rozehrávat budou z levé strany.

74
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Edimilson Fernandes.

73
    Pierre Malong Kunde (Mohuč) vyslal zajímavou střelu ze střední vzdálenosti, Leopold Zingerle (Paderborn) krotil míč nadvakrát.

72
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Sven Michel.

70
    Žádné nebezpečí pro branku Mohuče, při útočné akce Paderbornu, hra v posledních minutách trochu postrádá tempo, které měla v poločase prvním.

69
    Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině Mohuče.

68
    Míč letí z pravé strany do vápna, kde ho odkopává do bezpečí bránící hráč Paderbornu.

67
    Roh pro Mohuč, další roh budou domácí rozehrávat z pravé strany.

65
    Z rohového kopu se domácí prosadit nedokázali, míč pro Paderborn.

64
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Pierre Malong Kunde.

64
    Levin Öztunali (Mohuč) rozehrál volný kop z pravé strany, míč dostal do vápna, následuje roh pro Mohuč.

63
    Ronaël Pierre-Gabriel (Mohuč) sedí na trávníku a musí být ošetřován, vypadá to na problém s levou nohou.

62
    Pátý roh Paderbornu rozehrál Kai Pröger, míč letí do vápna, kde ho odkopávají obránci před vápno. Tam číhal Jamilu Collins, který vypálil, ale branku Mohuče přestřelil.

61
    Dennis Jastrzembski (Paderborn) vybojoval roh pro svůj tým, hosté ho rozehrají z levé strany.

60
    Bote Baku (Mohuč) neodcentroval z pravé strany, míč získali hosté.

59
    Tlak Mohuče pokračuje, hosté pouze odkopávají míče, nyní i do autu, na vlastní polovině.

57
    Žlutou kartu dostává Sebastian Vasiliadis (SC Paderborn 07).

56
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Dennis Jastrzembski.

56
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Klaus Gjasula, přichází Abdelhamid Sabiri.

55
    A neúspěšná, vše končí nepřesnou střelou ze střední vzdálenosti, míč má gólman Paderbornu.

54
    Levin Öztunali (Mohuč) nespěchá s exekucí rohového kopu, následuje rozehrávka na krátko, po němž je k vidění kombinace domácích.

53
    Mohuč vybojovala roh, domácí budou rozehrávat z levé strany.

52
    Robin Quaison (Mohuč) obešel dva bránící hráče, pak ale nedokázal vystřelit zpoza vápna.

51
    Mohuč drží míč u půlící čáry, hosté toho zatím moc nepředvedli, v dosavadním průběhu druhé půle.

50
    Klaus Gjasula (Paderborn) šel do skluzu ve středovém kruhu, ale hrají domácí.

49
    Jamilu Collins (Paderborn) poslal míč z levé strany do vápna Mohuče, tam ho chytá pozorný gólman Zentner.

48
    Jean-Philippe Mateta (Mohuč) se natahoval k malému vápnu po míči, ale dříve ho lapil brankář Paderbornu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

Sudí Osmers ukončil první půli, v níž nastavil jednu minutu. Víc nebylo třeba, oba týmy hrály fotbal, nezdržovalo se, takže nebylo nutné nastavovat více času. První půle vyšla parádně domácím, kteří byli mnohem efektivnější a pár svých šancí dokázali dokonale využít, na rozdíl od Paderbornu.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Jediná nastavená minuta se blíží ke svému konci, domácím první půle vyšla dokonale.

44
    Sebastian Vasiliadis (Paderborn) vyslal zpoza vápna, z levé strany, celkem zajímavou střelu, branku ale o nějaké dva metry minul.

43
    Kai Pröger (Paderborn) nezkrotil pas na pravém křídle a míč skončil v autu, vhazují tak domácí.

42
    Sebastian Schonlau (Paderborn) zvládl odehrát míč a dokonce i založit rychlý protiútok.

41
    Žlutou kartu dostává Klaus Gjasula (SC Paderborn 07).

40
    Moussa Niakhaté (Mohuč) faulován, domácí tak získávají míč.

39
    Roh rozehráli hosté z pravé strany a znovu to nebylo nijak povedené, snadná práce pro defenzivu Mohuče.

38
    Paderborn hned po rozehrávce ze středového kruhu vybojoval roh.

37
    Mainz právě vstřelil branku!
    Robin Quaison (Mohuč) z první přiťukl míč do vápna, kam si z levé strany naběhl KARIM ONISIWO. Ten nic nevymýšlel a technickou střelou obstřelil jak vyběhnuvšího brankáře, tak i zasahujícího obránce Paderbornu.

36
    Ve třech se nyní hosté dostali do útoku, ale hned první přihrávka nebyla přesná a tím se vše zabrzdilo.

34
    Ronaël Pierre-Gabriel (Mohuč) odehrál míč od pravého rohového praporku, aut pro Paderborn.

32
    Žlutou kartu dostává Karim Onisiwo (1. FSV Mohuč 05).

31
    Je za námi první půl hodina hry, která se hraje za hustého deště a v níž již padl gól, domácí vedou po brance Quaisona.

29
    Hosté sice ubránili roh, míč ale poté vybojoval před vápnem ROBIN QUAISON, který si navedl míč na střelu a pravačkou poslal míč parádně k tyči. Gólman Leopold Zingerle se po něm marně natahoval.

29
    Z rychlého protiútoku vybojovali roh zase domácí... tak uvidíme, zda z toho konečně bude alespoň nějaká šance.

28
    Kai Pröger (Paderborn) opět neposlal ideální centr z levé strany, domácí se opět v pohodě ubránili.

26
    Rohový kop pro Paderborn, hosté budou rozehrávat z levé strany.

25
    Sebastian Vasiliadis (Paderborn) fauluje na útočné polovině a míč tak získávají domácí.

24
    Mohuč opět s míčem u půlící čáry, následuje nákop dopředu, míč končí v autu, vhazují domácí, z pravé strany.

23
    Kai Pröger (Paderborn) si bere míč a rozehrává roh z levé strany... míč míří před branku, kde vyboxovává Robin Zentner (Mohuč).

22
    Bránící Jeffrey Bruma (Mohuč) odehrál míč, mířící do malého vápna, na roh, to byl velmi důležitý obranný zákrok!

21
    Leopold Zingerle (Paderborn) vykopává od své branky a hosté se ženou do útoku.

20
    Jean-Philippe Mateta (Mohuč) fauluje a tím končí útočné manévry domácích.

19
    Je to tak, Jeffrey Bruma (Mohuč) rozehrál, ale jenom do bránící zdi, takže ani z této standardky nic nebude.

18
    Volný kop pro domácí, z nějakých třiceti metrů bude rozehrávat pravděpodobně Jeffrey Bruma.

17
    Jeffrey Bruma (Mohuč) nakopává míč dopředu, ale tam hraje soupeř.

16
    Statistika držení míče – 56% : 44%.

14
    Hosté se nejen ubránili, ale sami se rychle dostali i do útoku, kdy Christopher Antwi-Adjei ošálil obránce, ale gólman Robin Zentner včas vyběhl a míč lapil.

13
    Hosté standardku soupeře ubránili, ale nyní budou čelit další, domácí totiž vybojovali roh.

12
    Volný kop pro Mohuč, z levé strany, na polovině soupeře.

11
    Mohuč s míčem u půlící čáry, je to taková vyčkávaná.

10
    Kai Pröger (Paderborn) poslal z levé strany míč do vápna, kde na bližší tyči Samuel Fridjónsson přizvedl míč a poslal ho blíže k brance, gól z toho ale není.

9
    Christopher Antwi-Adjei (Paderborn) vybojoval rohový kop pro svůj tým, hosté rozehrají z levé strany.

8
    Akce Mohuče končí útočným faulem, takže hrát mohou hosté.

7
    Opět končí míč v autu, tentokrát ale vhazují domácí, z pravé strany.

6
    Christian Strohdiek (Paderborn) vhazuje z levé strany, na své polovině.

5
    Robin Quaison (Mohuč) poslal z levé strany míč do vápna Paderbornu, ale tam se nikdo do zakončení nedostal.

4
    Christopher Antwi-Adjei (Paderborn) z levé strany posouval míč do vápna Mohuče, ale tam nebyl nikdo v tmavém.

3
    Hosté zatím mají lepší vstup do zápasu, jsou aktivnější a častěji se dostávají do blízkosti šestnáctky soupeře.

1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Mwene, Bruma, Niakhaté, Pierre-Gabriel – Öztunali, Barreiro, Baku, Quaison – Onisiwo, Mateta.
    Náhradníci: F. Müller – Malong, E. Fernandes, Aaron Martín, Latza, Či Tong-won, Szalai, Brosinski, Boëtius.

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans, Strohdiek, Schonlau, Collins – Gjasula, Fridjónsson – Pröger, Vasiliadis, Antwi-Adjei – Srbeny.
    Náhradníci: J. Huth – Jastrzembski, Hünemeier, Holtmann, Ritter, Michel, Zolinski, Dräger, Sabiri.

Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kempter.

Utkáním, které se odehraje v OPEL ARENĚ v Mohuči, provede jako hlavní sudí Harm Osmers, kterému budou na čarách asistovat Thomas Gorniak a Robert Kempter.

SC PADERBORN 07
    Paderborn okupuje aktuálně poslední příčku a ztráta na záchranu pomalu, ale jistě, narůstá. Navíc z posledních čtyř ligových duelů vybojoval Paderborn pouhý bod za cennou remízu 1:1 na hřišti Schalke. Doma prohrál 2:4 s Wolfsburgem a také s Herthou (1:2). V posledním kole ale, v duelu prvního s posledním, hodně potrápil v Allianz Areně Bayern Mnichov! Ještě pár minut před koncem normální hrací doby totiž držel Paderborn nadějnou remízu 2:2! Pak ale přišla 88. minuta, v níž dostal do vedení favorita Lewandowski a skóre se již do konce zápasu nezměnilo.

1. FSV MOHUČ 05
    Mohučtí se po špatné prosincové a lednové sérii, kdy v sedmi ligových zápasech hned šestkrát prohráli, padli do pásma sestupu a aktuálně tak bojují o holé přežití v nejvyšší soutěži. Aktuálně se pohybuje těsně nad první sestupující příčkou. Byť 21. a 22. kolo naznačilo, že by se v Mohuči mohlo blýskat na lepší časy (výhra 3:1 na hřišti Herthy Berlín a bezbranková domácí remíza s letos výtečně hrajícím Schalke), přišel v posledním ligovém kole krutý debakl od domácí Wolfsburgu. Ten vyhrál jasně 4:0 a hlavně byl mnohem lepší, než hosté. Napraví Mohuč dojem v duelu s Paderbornem?

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 24. kola německé Bundesligy, v němž 1. FSV MOHUČ 05 přivítá na svém stadionu SC PADERBORN 07.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.