Mladá Boleslav – Plzeň 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 2:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 5:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Chomutov 0:4 (kon.) | Havířov – Mountfield HK 3:2 (3:2 po s.n.) | Třinec – Kladno 0:9 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
HC Slavia Praha
Sobota 29.02.2020, 13:00 • DRFG arena • ELIOD Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 20. kolo
Partner:
   
  Třetí třetina a zejména její závěr přinesl nevídané momenty. Prvně to byla Kometa, která dokázala otočit zápas, ale posledních devadesát sekund rozhodlo. Nejprve Slavia srovnala a jednadvacet sekund před koncem dokázala stav otočit. (15:00:35)
   
  Konec zápasu.
   
  59:39
  Slavia právě vstřelila branku!
  To je neuvěřitelný závěr! Domácí obrana zaspala a nechala dva volné hokejisty Slavie mezi kruhy. Ke kotouči se nakonec dostal MAREK VLASÁK a střelou k pravé tyči zřejmě dokonal obrat pražského celku! Bez asistence.
   
  59:02
  Slavia znovu nahodila kotouč do útočného pásma, ale víc se Schnattingera hostům ohrozit nepodařilo.
   
  58:28
  Slavia právě vstřelila branku!
  A přece jen je srovnáno! Nejprve se do zakončení před brankovištěm dostal Malínek, jehož střelu ještě Schnattinger vyrazil. Tím vznikla skrumáž a důrazem dokázal procpat kotouč do branky MIKULÁŠ SKOUPÝ. Bez asistence.
   
  57:59
  Navíc dobře v útočném pásmu napadal Pigl, který znovu zbrzdil rozehrávku Slavie.
   
  56:58
  Kometě se teď hrou v útočném pásmu podařilo zmírnit tlak hostujících hokejistů. Nadále se snaží držet hru daleko od Schnattingera.
   
  56:12
  Teď musel ale řešit poněkud nejasný závar, nakonec ale našel mezi skrumáží těl kotouč a přikryl ho lapačkou.
   
  56:01
  Slavia nabrala na obrátkách a uzamčela domácí ve vlastním pásmu. Na Schnattingera však letěli lehké pokusy, které lehce vyrazil.
   
  55:23
  Individuálně se v akci jeden na jednoho snažil prosadit Sedláček, ale obránce Slavie stál dobře pozičně a o kotouč ho obral.
   
  54:27
  Kometa právě vstřelila branku!
  Domácí otáčí skóre, respektive dalo by se říct, že EDUARD ŠALÉ otáčí svou druhou brankou skóre. Po vyhození se Kometě vyplatilo rychle otočit hru směrem do pásma Slavie, přihrávku do jízdy dostal právě EDUARD ŠALÉ, jenže se natlačil k zakončení a střelou přes beton překonal Pittra. Asistence: Ivo Sedláček, Michael Schnattinger.
   
  53:30
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jokl – 2 min., držení).
   
  53:01
  Kometě se znovu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry a vypadá to, že toto oslabení domácí ubrání.
   
  51:57
  Dlouhý souboj v rohu kluziště u mantinelu o puk se domácím hokejistům hodil, neboť zde získali spoustu sekund z vlastního oslabení.
   
  51:22
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., podrážení).
   
  50:15
  U pravé tyče nebezpečně zakončoval Harmim, který se snažil dostat puk pod horní tyč. Tentokrát se hodila Pittrovi jeho výška, neboť i v kleče ramenem vyrazil.
   
  48:47
  Na pravý kruh dostal přihrávku Sedláček, který měl ideální možnost zakončit. Jenže ještě hledal u vzdálenější tyče Šalého, což obrana hostů vystihla.
   
  48:26
  Brněnští hokejisté se znovu usadili v útočném pásmu a poslední minuty mají mírně navrch. Velké šance však k vidění nejsou.
   
  47:31
  Po pravém křídle se dokázal ke střeleckému pokusu propracovat Sever, ale jako obvykle Pittr byl připraven a zasáhnul.

  Ondřej Krásný

  Branky a nahrávky: 41. Šalé (Pigl, Fajmon), 55. Šalé (Sedláček, Schnattinger) – 33. Hofmann (Skoupý, Malínek), 59. Skoupý, 60. Vlasák


  HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Němec, Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan
  HC Slavia Praha: Pittr (Volevecký) – Hrdlička, Švec, Dráb, Palát, Kluch – Vlasák, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann, Štancl, Vymětal

  Rozhodčí: Ondráček – Měkýš, Zábršová