Florida – Calgary 0:3 (kon.) | Columbus – Vancouver 5:3 (kon.) | Minnesota – Washington 3:4 (kon.)
Anaheim – New Jersey 0:3 (kon.) | Vegas – Los Angeles 1:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Pondělí 02.03.2020, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga - o pořadí v play-off • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám všechny fanoušky prvoligového hokeje. Na pořadu je už 26. kolo skupiny o pořadí v playoff, kdy se střetnou celky RT TORAX Poruba a VHK ROBE Vsetín.

Hosté z Valašska po sérii tří výher prohráli poslední utkání doma s Havířovem 2:5. Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný, ale v poslední třetině hosté nastříleli tři branky a odvezli si ze Vsetína plný bodový příděl. Ale i přes prohru si Valaši zajistil, že čtvrtfinále playoff budou začínat na domácím stadionu na Lapači.

Posledních 5 zápasů VHK ROBE Vsetín

Vsetín – Přerov 2:3
    Vsetín – Litoměřice 6:4
    Chomutov – Vsetín 3:5
    Vsetín – Slavia 4:1
    Vsetín – Havířov 2:5

Domácí hokejisté si z posledního zápasu na ledě Slavie Praha přivezli cennou výhru 2:3, kdy rozhodl o třech bodech gólem v 56. minutě Tomáš Jáchym. Narozdíl od hostů ze Vsetína však čeká domácí borce předkolo playoff, které bude na pořadu v příštím týdnu. Do té doby ale na ně čeká ještě domácí zápas ve středu s Havířovem a sobotní v Českých Budějovicích.

Posledních 5 zápasů RT TORAX Poruba

Poruba – České Budějovice 1:8
    Poruba – Přerov 8:1
    Litoměřice – Poruba 6:3
    Chomutov – Poruba 3:2
    Slavia Praha – Poruba 2:3

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Rudl, Husák, D. Krejčí, Dundáček, Dluhoš, Pastor, Šendera – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), T. Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk (C), Nejezchleb – Maršoun, Brodek, Ďurač.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Slováček (A), Kudělka, Smetana, Hunkes, Jeřábek, J. Drtina (A), Holomek – Jonák (C), R. Vlach, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Kucharczyk, L. Volf.

Rozhodčí: Koziol, Cabák – Lukš, Gančarčík.

Ještě jednou vítám všechny fanoušky hokeje z RT TORAX ARENY, kde bude za několik málo minut vše připraveno k zahájení utkání.

Obě mužstva právě nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:08
    Hned po úvodním buly domácí vyhazují přes všechny čáry a je pískán icing.

00:30
    Vlach dovezl kotouč do útočného pásma hostů, ale přihrávka před bránu nebyla přesná a domácí se v klidu osvobozují.

01:30
    Po kombinaci druhého domácího útoku se ke střele z pravé strany dostal Kanko, střela šla jen do výstroje Gáby.

02:23
    Přihrávka hostů nenašla správnou hokejku a tak je tady icing Vsetína.

02:55
    Foltán vyrazil prudkou střelu nahoru a puk spadl na bránu domácích, rozhodčí přerušuje.

03:27
    Hosté se teď usídlili v útočné třetině a několika střelami prověřili pozornost Foltána.

04:05
    Poruba právě vstřelila branku!
    Před bránou hostů se nejrychleji zorientoval JAN KÁŇA a dostává tak domácí do vedení. Asistence: Tomáš Jáchym a Filip Dundáček.
    04:05 Jan KÁŇA - 1:0

04:05
    Tyčka teď zachránila domácí od vyrovnávací branky.

05:58
    Hosté se snaží rychle vyrovnat a opět zkoušejí pozornost domácího gólmana střelou od modré.

06:42
    Rychlé střídání na obou stranách a už je tu další útok Vsetína, který ale končí v rohu za bránou.

07:58
    Kanko se snažil rychle rozehrát, ale z brány si vyjel Gába a posílá puk přes všechny čáry na další icing.

08:30
    Za obránce si najel Březina, přihrávku ale nezpracoval a puk mají domácí.

09:17
    Poruba se tlačila před bránu hostů a tak Gába raději přikryl puk lapačkou.

09:36
    Vlach se snažil střelou do horní části překonat Foltána, puk se jen otřel o břevno.

10:42
    Domácí teď zatlačili Vsetín před bránu, ale ani na dvakrát se jim překonat Gabu nepovedlo.

11:00
    Procházka se probíjel přes dva obránce, ale nakonec padá a puk je na hokejkách Poruby.

11:50
    Holomek hledal Vlacha ale jeho střela byla zblokována.

12:42
    Po chybě hostující obrany se před bránou dostal k puku MAREK ŠPAČEK a střelou do šibenice nedal Gábovi šanci.. Asistence: Jan Káňa.
    12:42 Marek ŠPAČEK - 2:0

14:23
    Po střele Drtiny zachránila domácí tyč.

14:38
    JIŘÍ BRODEK si našlápl na levé straně a i když mu ještě vpravo jel spoluhráč tak volil střelu a domácí vedou už o tři branky. Asistence: Petr Šendera a Ivan Ďurač.
    14:38 Jiří BRODEK - 3:0

16:00
    Hosté se teď usídlili v útočném pásmu, ale nic nebezpečného z toho nebylo.

16:44
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jiří Hunkes – 2 min., držení).

17:18
    Husák nahrál po modré čáře Sikorovi, ten ale Gábu neprostřelil.

17:56
    Tentokrát pálil od modré Husák, puk opět skončil jen ve výstroji hostujícího brankáře.

18:44

19:05
    Jonák po hezké kombinaci netrefil prázdnou bránu a tak se ještě bude jednou vhazovat po levici Foltána.

20:00

V první třetině si domácí třemi brankami vybudovali pohodlný náskok. Hosté se snažili vždy rychle odpovědět, ale Foltána se jim ani přes několik nastřelených tyček překonat nepodařilo.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:16
    Hned po buly zavezl Gřeš puk za bránu, přihrál na modrou Husákovi a ten prověřil pozornost Gáby.

20:42
    Po chybě obránce se před Foltánem ocitl Tůma, lapačka domácího gólmana ale byla rychlá.

21:40
    Zdeněk nahrával Dundáčkovi, ten ale puk v pásmu neudržel a do útoku se tak dostávají hosté.

22:35
    Brodek se snažil nahodit kotouč, je z toho ale icing.

23:01
    Maršoun zavezl kotouč do pásma a k teči se dostal Brodek, ale Vsetín dobrou obranou zvýšení náskoku nepřipustil.

24:05
    Hudeček potáhl puk až před bránu a přihrál dobře najetému Rudlovi, ten ale trefil jen boční síť.

24:49
    Kucharczyk získal kotouč v útočném pásmu, ale Foltán i po střele Gorčíka má puk v lapačce.

25:21
    Další střela hostů od modré, Foltán pozorný.

25:38
    Vsetín neudržel útočné pásmo a tak se k puku dostávají domácí.

26:40
    Gába po střele Husáka rychle rozehrává, ale k puku se opět dostávají domácí.

27:08
    Hosté špatně rozehráli a tak je pískán icing.

27:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ivan Ďurač – 2 min., hákování).

27:47
    Domácím se podařilo osvobodit a šetří vteřiny vyloučení.

28:31
    I v oslabení se podařilo Porubě ohrozit Gábu, střela šla ale mimo.

29:25
    Hosté teď uzamkli domácí v třetině, ale žádná nebezpečná akce z toho nebyla.

29:33

30:15
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Už po přesilové hře vypálil Jeřábek od modré čáry a k pohotové teči se dostal DAVID BŘEZINA a snižuje tak stav na 3:1. Asistence: Radek Jeřábek a Martin Procházka.
    30:15 David BŘEZINA - 3:1

31:35
    Vstřelený gól vlil hostujícím borcům novou krev do žil a ti ostřelují bránu Foltána ze všech možných pozic.

32:45
    Gřeš bojuje s přesilou o kotouč u mantinelu, ale nakonec jsou úspěšnější hosté.

33:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., sekání).

33:38
    Vlach zpoza brány hledal spoluhráče, ale k puku se dostali domácí a vyhazují.

34:15
    Hosté musí znovu začínat útok až od své brány.

34:45
    Vsetínu se nedaří udržet v pásmu.

35:13
    Ani na dvakrát nepřekonali hosté Foltána a tak přesilovka zůstala nevyužita.

35:21

36:07
    Závar před domácí bránou končí pukem ve středním pásmu, ale hosté jsou teď při chuti a znovu se dostávají před svatyni Foltána.

36:45
    Probíhá boj o puk v rohu kluziště u domácí brány.

37:17
    Rudl vypálil dělovku od modré, která ale končí na zadním mantinelu.

37:46
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., podrážení).

38:18
    Hosté kombinují v útočném pásmu, střely však Foltána neohrozily a puk tak končí až v ochranné síti.

39:02
    I po další střele od modré a několika tečích má puk Foltán bezpečně v lapačce.

39:17
    Po střele od modré padl k ledu Hudeček a tak rozhodčí raději přerušují hru.

39:44
    Foltán teď skvělým zákrokem zabránil brance, kdy se stihl včas přemístit a nedal tak hostujícím útočníkům šanci snížit vedení domácích.

39:46

40:00

Ve druhé části se hostům podařilo vsítit v 31. minutě branku, pak ale nevyužili několik přesilových her a tak domácí stále drží dvougólový náskok.

Další třetina začne přibližně v 19:09.

40:01

40:22
    Gřeš se probil s pukem až do blízkosti brány hostujícího celku a Gába raději ukryl puk pod sebe.

40:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Daniel Krejčí – 2 min., vysoká hůl).

41:10
    Drtinovi utíká puk a tak hosté začínají další útok od své brány.

42:00
    Slováček hledal před bránou spoluhráče, obrana domácích byla ale proti.

42:52
    Hunkes střelou od modré prověřil lapačku Foltána.

42:56

43:00
    Málem se po návratu z trestné lavice dostal Krejčí do úniku, dobrý obranný zákrok hostů mu v tom ale zabránil.

44:06
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Roman Vlach – 2 min., podrážení).

44:20
    Šance na obou stranách, nejprve se do úniku dostával Pechanec, na druhé straně se před Gábou ocitl sám Gřeš, ani jeden však neuspěl.

45:54
    Kanko hledal u tyčky dobře postaveného Zdeňka, ten se však k puku nedostal.

46:06

46:47
    Kudělka prudkou střelou od modré nechal vyniknout lapačku Foltána.

47:08
    Procházka po srážce s protihráčem zůstává ležet před bránou domácích, rozhodčí přerušují hru.

47:12
    Vylučovat se nebude.

47:23
    Jonák se šikovně probíjel před bránu domácích, obrana však byla pozorná.

47:38
    Zdeněk se dostával do úniku, snažil se o přihrávku na spoluhráče, puk ale skončil pod tělem obránce.

48:08
    Boxerská vložka mezi Hudečkem a Březinou.

48:08
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Sikora – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Březina – 2+2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2+2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 10 min., nesportovní chování).

48:41
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Antonín Pechanec – 2 min., sekání).

48:55
    Hraje se ve 4 na obou stranách

50:16

50:59
    Probíhá boj o střední pásmo.

51:43
    Hra je na obě strany rozháraná, ani jeden celek se nemůže dostat do vážnější gólové šance.

53:15
    RADIM KUCHARCZYK dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma a přesnou střelou se nemýlil. Asistence: David Tůma a Jiří Hunkes.
    53:15 Radim KUCHARCZYK - 3:2

53:15
    Oddechový čas pro domácí.

54:12
    Hosté vrhají všechny síly do útoku.

54:27
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Slováček – 2 min., držení).

54:27
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Roman Vlach – 2 min., sekání).

54:27
    Domácí si zahrají přesilovku 5 na 3.

54:50
    Puk po střele Husáka v ochranné síti.

55:22
    Domácí ostřelují bránu hostů, jen Husák měl tři střely, ale Gába vše s přehledem chytá.

56:15
    Zdeněk v dobré šanci minul.

56:27

57:05
    Jáchyma od další šance zastavil ofsajd.

57:20
    Hosté rozjíždějí další útok, domácí ale vyhazují.

57:53
    Hosté se usazují v pásmu, domácím se podařilo získat puk, jejich útok ale zastavuje ofsajd.

58:55
    Vsetín hraje bez brankáře.

59:17
    Puk v ochranné síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:17
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Vsetín opět bez brankáře.

Domácí si v první třetině vybudovali třígólový náskok. Ve druhé periodě hosté snížili na rozdíl dvou branek, a když v 54. minutě poslední třetiny trefil Foltánovu síť Kucharczyk, vrhli hosté všechny síly do útoku. Jejich snahu zbrzdilo vyloučení 5:3, které ale domácí nezužitkovali a tak jsme se na konci dočkali i hry bez brankáře. Domácí ale skvěle bránili a tak tři body zůstávají v Porubě.

Já se s vámi loučím a těším se na další přenosy. (19:56:58)

Zbyněk Slatinský

Branky a nahrávky: 5. J. Káňa (T. Jáchym, Dundáček), 13. Špaček (J. Káňa), 15. Brodek (Šendera, Ďurač) – 31. Březina (Jeřábek, Procházka), 54. Kucharczyk (D. Tůma, Hunkes)

Rozhodčí: Koziol, Cabák – Lukš, Gančarčík