Washington – Philadelphia 2:5 (kon.) | Calgary – Columbus 3:2 (po pr.) | Colorado – Anaheim 3:4 (po pr.)
Vancouver – Arizona 2:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 05.03.2020, 18:15 • enteria arena • DHL Superpohár • Skupina D

Pardubice nakonec otočily nepříznivý průběh utkání a vyhrály na nájezdy 4:3. Autorem vítězného trestného střílení je Ondřej Rohlík. (20:32:14)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, proto se bude pokračovat v samostaných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:32
    Pardubice se vyhnaly z útočné třetiny po nepřesné nahrávce.

63:01
    Oddechový čas pro domácí.

62:51
    Tvrdá Antoníčkova střela nemířila mezi tři tyče.

62:04
    Onřej Rohlík pokazil přihrávku a do útoku se vydává tým soupeře.

61:49
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Vojtovič – 2 min., podrážení).

60:44
    Vojtěch Lednický se v početní výhodě opřel do puku, Nečas se stačil ale přemístit a jeho střelu zlikvidovat.

60:01

60:00

59:53
    Ve třetí třetině už gól nepadne, půjde se nerozhodného stavu do prodloužení.

59:43
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Šír – 2 min., sekání).

58:31
    Michalovi Hrádkovi střela příliš nesedla, přesto nadělala Dolíškovi značné potíže.

58:01
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty!

57:31
    Pardubice pod tlakem raději vyhazují kotouč do středního pásma.

55:10
    Po rychlé souhře mezi Martinem Kostkou a Petrem Antoníčkem jen těsně minul Antoníček Dolíškovu branku!

53:14
    Dynamo drží svého soupeře pod soustavným tlakem, vedoucí branku se jim ale nedaří vstřelit.

52:22
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gebauer – 2 min., hákování).

51:55
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice vyrovnávají zásluhou přesné střely VÍTA ROZLÍLKA, který po přenechání puku od Pavlíka vymetl horní růžek brány – 3:3! Asistence: Zdeněk Pavlík a Michal Hrádek

51:13
    Jan Oliva protečoval kotouč, za kterým už dobrusluje Kostka.

50:42
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých deset minut. Vítkovice zatím vedou nejtenčím možným rozdílem.

47:40
    Pardubicím se podařilo snížit na rozdíl jediné branky! Po hezké kombinační akci posunul Costra puk na volného ONDŘEJE ROHLÍKA, kterému už nedělalo problém zakončit meti betony Ondřeje Dolíšky – 2:3! Asistence: Kale Costa a Radek Šír

47:04
    Pardubice jsou nyní velmi aktivní, zvládají držet puk v útočné třetině soupeře.

45:05
    Po přihrávce, kterou vyslal Rohlík, se ke střele z mezikruží dostal nikým nehlídaný Michal Hrádek, který ale nezamříril přesně.

44:33
    Po střele Petra Antoníčka zvoní tyč už podruhé!

43:56
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lednický – 2 min., podrážení).

42:37
    Vítkovice nevyužily zkrácenou převahu, potrestaný Oliva naskočil na ledovou plochu.

41:36
    Vítkovice se nedostaly do útočné třetiny, píská se ofsajd.

40:46
    Přesilová výhoda pro domácí mužstvo ovšem rychle skončila, když se podrážením provinil Jan Oliva. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

40:37
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Oliva – 2 min., podrážení).

40:01
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Věntus – 2 min., sekání).

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

Nejprve se ve druhé třetině povedlo po několika slibných příležitostech Pardubicím vstřelit tolik důlěžitý vyrovnávací gól. Za necelou minutu ale Vítkovice zásluhou Vojtoviče odskočily opět do vední. Ve 38. minutě se ještě prosadil Vojtěch Lednický.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté z Vítkovic odskakují do vedení o dvě branky, když se po střele z mezikruží po přesném zakončení prosadil VOJTĚCH LEDNICKÝ – 1:3! Bez asistence

37:18
    Costa adresoval puk naprosto precizně na hůl Petra Antoníčka, kterému se ale po bekhendovém blafáku nepodařilo přehodit Dolíškův beton!

35:58
    Vyhozený puk skončil na střídačce Pardubic

35:27
    Ondřej Rohlík střílel do téměř odkryté pravé části branky, jenže obětavý skok obránce jasnému gólu zabránil.

34:41
    Po nepřesné rozehrávce z vlastního pásma se bude vhazovat po pravici brankáře Vítkovic.

33:02
    Do samostatného úniku ujel Jiří Bucek, který si ale po forhendové kličce na Dolíšku nepřišel!

30:34
    Vítkovice opět utíkají soupeři z Pardubic do vedení. Po přihrávce Tvrdého se prosadil střelou k tyči JAN VOJTOVIČ – 1:2! Asistence: Jiří Tvrdý

29:29
    A je vyrovnáno! Po střele od modré čáry se po lehké teči soupeře trefil VÍT KAŠTÁNEK – 1:1! Asistence: Michal Hrádek a Kale Costa

29:27
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Potočný – 2 min., hákování).

27:36
    Mohlo být vyrovnáno! Po krásné Antoníčkově střele zazvonila branková konstrukce.

26:56
    Cale Costa si cyhtře obhodil puk kolem obránce, poté ale kotouč už ztratil.

26:12
    Úplně volný Jiří Tvrdý těsně minul pravou tyč brány!

24:22
    Pardubice už pokračují v početní výhodě.

23:54
    Pardubice na chvíli dokázaly uzamknout soupeře v útočné třetině, pukem v brance ale kombinace neskončila.

23:20
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Vojtovič – 2 min.).

22:41
    Vítkovice trpělivě kombinují v útočnému pásmu a čekají na vhodnou příležitost k zakončení.

22:05
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Hebek – 2 min., vysoká hůl).

20:48
    Po Kubíčkově nahození od modré čáry se po obtočení okolo brány dostal do zakončení Ondřej Rohlík, kterému se ani na několik pokusů nepodařilo zasunout puk pod beton Dolíšky!

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:57.

První třetina je u konce a vedou hostující Vítkovice po gólu v přesilové hře, kdy se trefil kapitán Jakub Mrva.

20:00

19:58
    V posledních vteřinách nechaly Vítkovice volného Ondřeje Rohlíka, který ale v těžké pozici přesně nezakončil. Ondřej Dolíška si na své konto připsal další klíčový zákrok.

18:25
    Adam Beránek prolétl podél mantinelu a předložil puk na hůl svého spoluhráče, kterého však stačil ještě čistě zablokovat kapitán Pardubic Jan Oliva.

17:01
    Kubíčkovo nahození si Dolíška pohlídal a puk vyrazl betonem do rohu kluziště.

16:17
    Kale Costa se nyní v oslabení zachoval zkušeně, když vyvezl puk k mantinelu, kde jej poté dokázal udržet i na své hokejce.

15:00
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Šír – 2 min., vysoká hůl).

13:06
    Nebezpečné Zapletalovo nahození do horní části brány dokázal Nečas vyrazit do ochranné sítě.

11:40
    Vítkovice se dostávají do vedení! V přesilové hře dokázal z předbrankového prostoru ouk dotlačit za záda Vojtěcha Nečase kapitán JAKUB MRVA – 0:1! Asistence: Marcel Kunc a Vojtěch Lednický

11:14
    O přesilovou hru nebudou v první třetině ochuzené ani Vítkovice.

11:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Šíř – 2 min., sekání).

10:11
    Na ledě se momentálně hromadí laciné ztráty u týmu Dynama, hosté ale žádnou nabídnutou příležitost nevyužili.

08:32
    Trvrdá střela z modré kruhu v podání Ondřeje Rohlíka skončila jen na betonu gólmana.

08:15
    Domácímu týmu se nedaří usadit se v útočném pásmu Vítkovic.

07:15
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Mrva – 2 min., hákování).

05:40
    Bílého nahození na teč těsně minulo adresáta.

04:52
    Po nahození od Hrádka se vhazuje po levé straně brankáře Dolíšky.

03:30
    Kylnar se šikovně natlačil před Nečase, který si ale mezeru mezi vyrážečkou a tělem nakonec stačil přikrýt.

02:40
    Pardubice jsou zatím jasně aktivnější, dobré Antoníčkovou zakončení ale Dolíška dokázal vyrazit.

01:35
    Radek Šír se pokoušel posunout ještě puk za sebe na připraveného Rohlíka, jeho pas ale nakonec skončil jen na bruslích obránce soupeře.

00:45
    Po rychlé výměně kotouče zakončoval Vít Rozlílek jen do betonu vítkovického brankáře.

00:11
    Úvodní buly bylo vhozeno, puk na hokejkách mají hráči Vítkovic.

00:01

Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše, utkání za chvíli začne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 30. Kaštánek (Hrádek, Costa), 48. Rohlík (Costa, Šír), 52. Rozlílek (Pavlík, Hrádek), rozh. náj. Rohlík – 12. Mrva (Kunc, Lednický), 31. Vojtovič (Tvrdý), 39. Lednický

2:1   Šimon BÍLÝ (VIT)

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Kraus) – Hrádek, Oliva (C), Kubíček, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hebek, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Rohlík, Pavlík, Šír, Bucek.
    HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Irgl) – Bílý, Smolka, Zapletal, Smička, Kunc, Věntus, Machů – Tvrdý, Lednický, Krejsa, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný, Gebauer, Vojtovič, Beránek.

Rozhodčí: Čáp – Bohuněk, Pechánek